Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,имам въпрос за буут меню на лаптоп Асус,точния модел е Asus K70 AB,при влизане в буут менюто имам следните две опции: 1.SATA: 3M- ST9250315AS 2. CD/DVD : 4M - SlimtypeDVD A DS8A5SH Въпросът ми е ,че пред мене са преинсталирали лаптопа от флашка,затова,ако искам да инсталирам от CD/DVD ми е ясно коя функция за избера,тоест точка 2., но ако искам от флашка, първата ли да избера? SATA...как да го тълкувам? Благодаря.

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Aко преинсталирате от флаш памет (флашка), не трябва да избирате нищо във това бут меню. Инсталацията трябва да тръгне сама, като ръгнете флашката. Или, ако Ви пита от кое устройство на преинсталира, (от бързото бутменю), си избирате флашката. (USB drive). При не разпознаване на флашката за инсталация, за всеки случай, ще трябва да погледнете дали е активирано USB Legacy от BIOS. При преинсталиране от CD/DVD, като първо устройство трябва да изберете CD/DVD : 4M - SlimtypeDVD A DS8A5SH.

Редактирано от ieenso (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей !Малко късно се включвам по темата ,ще се радвам ако вече се се справил и всичко си е наред ,но ако все още не си се надявам да ти е от полза това което ще напиша. Това което виждаш като 1 устройство в буут менюто ти е хард диска . По това толкова . За да са си ти нещата както трябва включи флашката и рестартирай лаптопа ,влез в БИОС и виж дали в настройките за буутване ти фигурира фалшката като устройство .Ако е е появила просто задай тя да е 1-во устройство а 2 -ро да ти хард диска . След като направиш това процедурата натам ти е ясна . В случай че не присъства флаша ти в устройствата от който можеш да избираш от кое да буутва виж както те е посъветвал колегата преди мен дало USB Legacy e активно . Има и още една възможност но се надявам при теб да не е ,но има по стари модели лаптопи който просто нямат тази опция и не може да се преинсталира от флаш .Успех !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Стига лаптопа да поддържа буут през USB няма да имаш проблеми. Слагаш флашката, рестартираш и трябва да тръгне инсталацията. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мерси на всички,няма проблеми! Благодаря за помощта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.