Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Въпросът ми е следния: Какво може да се направи за да предотвратя опис ако молбата се провали и ми виснат на вратата тоест как мога да не ги допусна да описват независимо с полиция ли дойдат или не? И да ми обясните какво точно правят на опис? И какво ще стане ако дойдат а няма никого? Ще трябва ли да докажат, че дадена вещ е моя или защото е на този адрес се счита моя? Ако се получи писмо по дело на 3-то лице което се води на същия адрес по лична карта без да живее там? Чувал съм, че има минимум определена сума която ако се внася не могат да ти дойдат на опис та ако някой каже дали това е вярно или не и ако е какъв е този минимум?

Редактирано от Lolayl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Правомощия на съдя изпълнител: При изпълнение на своята дейност частният съдебен изпълнител има следните права :

да проучва имуществото на длъжника;

да прави справки;

да набавя документи, книжа и др.;

да определя начина на изпълнение;

да бъде пазач на описаното имущество;

да бъде управител на обезпеченото имущество;

да посредничи за спогодба между страните;

да бъде депозитар;

да предаде заложеното имущество;

да продаде заложеното имущество;

да връчва съдебни призовки и книжа.

Процедури:

При представяне на изпълнителния лист или друг акт подлежащ на изпълнение, частният съдебен изпълнител :

- събира вземания на физически и юридически лица, а при възлагане от Държавата- събира и публични вземания;

- извършва: въводи във владение на физически и юридически лица на недвижими имоти, предаване на движими вещи, изпълнителни действия срещу длъжници, които са задължени да изпълнят определено действие;

- налага запори като обезпечение върху имущество на длъжници по обезпечителни производства;

- по възлагане от пристъпилият към изпълнение заложен кредитор, извършва предаване на заложеното имущество, по реда на чл.35 от Закона за особените залози, във връзка с чл. 414 от Гражданско процесуалния кодекс;

- по възлагане от пристъпилият към изпълнение заложен кредитор, извършва продажба на заложено имущество по реда на Закона за особените залози или по реда на Гражданско процесуалния кодекс;

- извършва запечатване на помещения, оборудване, превозни средства, по реда на чл.651 от Търговския закон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Въпросът ми е следния: Какво може да се направи за да предотвратя опис ако молбата се провали и ми виснат на вратата тоест как мога да не ги допусна да описват независимо с полиция ли дойдат или не?

И да ми обясните какво точно правят на опис?

И какво ще стане ако дойдат а няма никого?

Ще трябва ли да докажат, че дадена вещ е моя или защото е на този адрес се счита моя?

Ако се получи писмо по дело на 3-то лице което се води на същия адрес по лична карта без да живее там?

Чувал съм, че има минимум определена сума която ако се внася не могат да ти дойдат на опис та ако някой каже дали това е вярно или не и ако е какъв е този минимум?

То колегата го е описал перфектно. А ако ти нещо си "сгазил лука", по-добре си търси адвокат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лука не топлофикация.... Аз не разбрах почти нищо объркващо е може ли да го разясните малко?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лука не топлофикация....

Аз не разбрах почти нищо объркващо е може ли да го разясните малко?

Кое и какво не ти е ясно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кое и какво не ти е ясно?

Ще трябва ли да докажат, че дадена вещ е моя или защото е на този адрес се счита моя?

Чувал съм, че има минимум определена сума която ако се внася не могат да ти дойдат на опис та ако някой каже дали това е вярно или не и ако е какъв е този минимум?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да ще трябва да докажат че дадената вещ е твоя собственост, но щом нещата са стигнали до съдия-изпълнител, държавата винаги ще намери начин да си вземе парите. Затова се консултирай с адвокат. Това все пак са платени услуги, а и си има тънкости и вратички, с които не сме запознати.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да ще трябва да докажат че дадената вещ е твоя собственост, но щом нещата са стигнали до съдия-изпълнител, държавата винаги ще намери начин да си вземе парите. Затова се консултирай с адвокат. Това все пак са платени услуги, а и си има тънкости и вратички, с които не сме запознати.

НЕ ТРЯБВА ТЕ да доказват, че дадена вещ е твоя. За твои вещи се приемат Абсолютно всички, които нямат документ за собственост (изгубен е ,или изхвърлен)

Ти трябва да докажеш, че дадената вещ не е твоя.

С две думи, ако нещо у вас няма документи, по - добре го дай на съхранение у съседите, за да не го опишат.

По закон нямат право да ти вземат ЕДИН телевизор, ЕДИН хладилник, ЕДНА печка. Ако тези неща се дублират ,примерно имаш втори телевизор, имат право да вземат единия (ако са на твое име , или нямат документ за собственост)

Редактирано от Stefan Caromov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.