Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! тука от 3 дена вече имам проблем със звука.Пробвах да премахна Realitek... и да я инсталирам отново и не става.После сложих диска на компа за драйвери там пък не ми показва редът за инсталиране на звуковата карта. Като пускам песен от winamp ми излиза "

Bad DirectSound drive .Please install proper drivers or select another device in configuration Error code :88780078 ".Търсих навсякъде ама не намерих баш точния проблем защото при мен сякаш не съществува звукова карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Влез в диспечера на задачите . Ако си деинсталирал драйвера за звуковата карта ще имаш удивителен знак . Дай десен бутон на мишката,след това натисни на обнови драйвера ,сложи диска и от прозореца укажи че искаш ти да избереш как да се извърши обновяването а не чрез връзка с интернет . Ще ти се овори нов прозорец и в него ще имаш възможността да посочиш от къде да се инсталира необходимия драйвер . Посочи си записвачката и дай напред ,драйвера ще се инсталира сам . Рестартираш и си готов ,освен ако нямаш друг проблем .Можеш да направиш проверка и на следното :

Start Menu -> Run и пишеш services.msc. Намираш услугата Windows Audio, трябва да е на Automatic и да пише Started. Ако не е, чукни два пъти върху нея, от меню избери Automatic, - OK и рестартирай компютъра.

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Влез в диспечера на задачите . Ако си деинсталирал драйвера за звуковата карта ще имаш удивителен знак . Дай десен бутон на мишката,след това натисни на обнови драйвера ,сложи диска и от прозореца укажи че искаш ти да избереш как да се извърши обновяването а не чрез връзка с интернет . Ще ти се овори нов прозорец и в него ще имаш възможността да посочиш от къде да се инсталира необходимия драйвер . Посочи си записвачката и дай напред ,драйвера ще се инсталира сам . Рестартираш и си готов ,освен ако нямаш друг проблем .Можеш да направиш проверка и на следното :

Start Menu -> Run и пишеш services.msc. Намираш услугата Windows Audio, трябва да е на Automatic и да пише Started. Ако не е, чукни два пъти върху нея, от меню избери Automatic, - OK и рестартирай компютъра.

Инсталирани са драйверите на звука и нямам удивителни знаци в диспечер на задачи.Опитах и на services.msc и там всичко си е наред.Не ми показва иконката в лентата, влизам в control panel - Sound and Audio Devices и не ми позволява да променя настройките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да ,не ти разпознава звуковата карта . Кажи поне с каква ОС си . Деинсталирай драйверите както ти написах и ги инсталирай отново от диска . Ако не стане ,изтегли драйвери за Realtek от тук :

http://www.kaldata.c...atid=1&id=50459

инсталирай като преди това отново деинсталираш тези който са инсталирани .Ако имаш някакви кодеци инсталирани ги премахни всичките чрез деинсталация . Инсталирай само един пакет ,последния на Klite примерно .

http://www.kaldata.c...tion=show&id=89

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да ,не ти разпознава звуковата карта . Кажи поне с каква ОС си . Деинсталирай драйверите както ти написах и ги инсталирай отново от диска . Ако не стане ,изтегли драйвери за Realtek от тук :

http://www.kaldata.c...atid=1&id=50459

инсталирай като преди това отново деинсталираш тези който са инсталирани .Ако имаш някакви кодеци инсталирани ги премахни всичките чрез деинсталация . Инсталирай само един пакет ,последния на Klite примерно .

http://www.kaldata.c...tion=show&id=89

Мисля ,че при мен проблема е коренно различен.Аз дори не мога да премахна драйверите защото не ми светва ,също така като слагам диска за драйверите на компа ми показва само видео картата и мрежовата карта , а редът за звуковата карта го няма.Според мен е възможно звуковата карта която е вградена да е изгоряла

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чакай малко ! В диспечера на устройствата не се ли вижда звуковата карта ? В предния си пост пишеш че са инсталирани драйверите за звука . Ти къде видя че се инсталирани ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.