Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

citynet

Препоръчайте ми програма

Препоръчан отговор

Здравейте, сега съм на Windows Xp спомням си, че имаше програми с които на 1 компютър мога да бъда с 2 операционни системи :) Има ли някакъв начин да бъда с Windows Xp и Linux? Как се казва тази програма и нужно ли е да имам диск на който има linux, за да мога да го инсталирам. Какво г/д ми е нужно, моля обяснете ми :) Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Bootloader ти трябва (примерно GRUB) - и точно GRUB обикновено го има заедно с много от дистрибуциите на Linux - сваляш картинка, печеш на диск и инсталираш и всичко става в движение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, сега съм на Windows Xp спомням си, че имаше програми с които на 1 компютър мога да бъда с 2 операционни системи :)

Има ли някакъв начин да бъда с Windows Xp и Linux? Как се казва тази програма и нужно ли е да имам диск на който има linux, за да мога да го инсталирам. Какво г/д ми е нужно, моля обяснете ми :)

Поздрави !

Инсталацията на Линукс ще го направи, нямате нужда от външна програма. Само трябва да внимавате при разделяне на диска

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не става въпрос за "Wubi, или "VirtualBox"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталацията на Линукс ще го направи, нямате нужда от външна програма. Само трябва да внимавате при разделяне на диска

И ще мога да се логвам хем в windows xp, хем в линукс нали така ? :)

А трябва ли да имам диск на линукс както е при преинсталация.. ?

Да не става въпрос за "Wubi"?

Не, май беше Virtual PC

Виждам, че си си едитнал мнението.

Да и VirtualBox става :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ще мога да се логвам хем в windows xp, хем в линукс нали така ? :)

А трябва ли да имам диск на линукс както е при преинсталация.. ?

Не, май беше Virtual PC

Ще можете да стартирате само една от операционните системи в даден момент. Ако искате да са стартирани и двете ще трябва да ползвате някаква виртуализационна технология

Трябва ви диск за да го инсталирате. И до тук :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще можете да стартирате само една от операционните системи в даден момент. Ако искате да са стартирани и двете ще трябва да ползвате някаква виртуализационна технология

Трябва ви диск за да го инсталирате. И до тук :)

Точно за тази "виртуализационна" технология говоря :) Коя е най - добрата от всички технологий ?

А и за да инсталирам Linux на VirtualBox май не ми искаше диск ? :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно за тази "виртуализационна" технология говоря :) Коя е най - добрата от всички технологий ?

А и за да инсталирам Linux на VirtualBox май не ми искаше диск ? :no-no:

VirtualBox, VMware Player, зависи от целта и операционните системи, които искате да инсталирате като guest

Не съм сигурен дали може да инсталира без диск, но не мисля че е проблем да си изтеглите ИСО образа и да го ползвате за инсталация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

VirtualBox, VMware Player, зависи от целта и операционните системи, които искате да инсталирате като guest

Не съм сигурен дали може да инсталира без диск, но не мисля че е проблем да си изтеглите ИСО образа и да го ползвате за инсталация

Добре, локвайте :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така както си обяснил в първият пост, програмата е „Wubi“. Но после става ясно, че първия ти пост е много погрешен! Обяснявай точно какво искаш.

Между другото кой е този?

технологий

Ако му имаш скайпа или фейсбука дай линк към него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така както си обяснил в първият пост, програмата е „Wubi“. Но после става ясно, че първия ти пост е много погрешен! Обяснявай точно какво искаш.

Между другото кой е този?

Ако му имаш скайпа или фейсбука дай линк към него.

Това е един комшия, живее на 3 етаж, скайп няма, фейсбука му е само за горещи мацки :nono:

Както казах в предишния пост се оправих :) Програмата която търсех беше VirtualBox

А до capnemo, не изисква никакви дискове просто трябва да се дръпне .iso файла :)

Лок!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е един комшия, живее на 3 етаж, скайп няма, фейсбука му е само за горещи мацки :nono:

Както казах в предишния пост се оправих :) Програмата която търсех беше VirtualBox

А до capnemo, не изисква никакви дискове просто трябва да се дръпне .iso файла :)

Лок!

А тоя ИСО какво е освен образ на диск. И това имам предвид, казвайки че има нужда от диск. Защото например XEN нама нужда даже и от това ИСО за да инсталира това, за което има шаблони

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.