Премини към съдържанието
citynet

Препоръчайте ми програма

Препоръчан отговор

Здравейте, сега съм на Windows Xp спомням си, че имаше програми с които на 1 компютър мога да бъда с 2 операционни системи :) Има ли някакъв начин да бъда с Windows Xp и Linux? Как се казва тази програма и нужно ли е да имам диск на който има linux, за да мога да го инсталирам. Какво г/д ми е нужно, моля обяснете ми :) Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Bootloader ти трябва (примерно GRUB) - и точно GRUB обикновено го има заедно с много от дистрибуциите на Linux - сваляш картинка, печеш на диск и инсталираш и всичко става в движение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, сега съм на Windows Xp спомням си, че имаше програми с които на 1 компютър мога да бъда с 2 операционни системи :)

Има ли някакъв начин да бъда с Windows Xp и Linux? Как се казва тази програма и нужно ли е да имам диск на който има linux, за да мога да го инсталирам. Какво г/д ми е нужно, моля обяснете ми :)

Поздрави !

Инсталацията на Линукс ще го направи, нямате нужда от външна програма. Само трябва да внимавате при разделяне на диска

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталацията на Линукс ще го направи, нямате нужда от външна програма. Само трябва да внимавате при разделяне на диска

И ще мога да се логвам хем в windows xp, хем в линукс нали така ? :)

А трябва ли да имам диск на линукс както е при преинсталация.. ?

Да не става въпрос за "Wubi"?

Не, май беше Virtual PC

Виждам, че си си едитнал мнението.

Да и VirtualBox става :)

Редактирано от citynet (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ще мога да се логвам хем в windows xp, хем в линукс нали така ? :)

А трябва ли да имам диск на линукс както е при преинсталация.. ?

Не, май беше Virtual PC

Ще можете да стартирате само една от операционните системи в даден момент. Ако искате да са стартирани и двете ще трябва да ползвате някаква виртуализационна технология

Трябва ви диск за да го инсталирате. И до тук :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще можете да стартирате само една от операционните системи в даден момент. Ако искате да са стартирани и двете ще трябва да ползвате някаква виртуализационна технология

Трябва ви диск за да го инсталирате. И до тук :)

Точно за тази "виртуализационна" технология говоря :) Коя е най - добрата от всички технологий ?

А и за да инсталирам Linux на VirtualBox май не ми искаше диск ? :no-no:

Редактирано от citynet (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно за тази "виртуализационна" технология говоря :) Коя е най - добрата от всички технологий ?

А и за да инсталирам Linux на VirtualBox май не ми искаше диск ? :no-no:

VirtualBox, VMware Player, зависи от целта и операционните системи, които искате да инсталирате като guest

Не съм сигурен дали може да инсталира без диск, но не мисля че е проблем да си изтеглите ИСО образа и да го ползвате за инсталация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

VirtualBox, VMware Player, зависи от целта и операционните системи, които искате да инсталирате като guest

Не съм сигурен дали може да инсталира без диск, но не мисля че е проблем да си изтеглите ИСО образа и да го ползвате за инсталация

Добре, локвайте :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така както си обяснил в първият пост, програмата е „Wubi“. Но после става ясно, че първия ти пост е много погрешен! Обяснявай точно какво искаш.

Между другото кой е този?

технологий

Ако му имаш скайпа или фейсбука дай линк към него. Редактирано от еди (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така както си обяснил в първият пост, програмата е „Wubi“. Но после става ясно, че първия ти пост е много погрешен! Обяснявай точно какво искаш.

Между другото кой е този?

Ако му имаш скайпа или фейсбука дай линк към него.

Това е един комшия, живее на 3 етаж, скайп няма, фейсбука му е само за горещи мацки :nono:

Както казах в предишния пост се оправих :) Програмата която търсех беше VirtualBox

А до capnemo, не изисква никакви дискове просто трябва да се дръпне .iso файла :)

Лок!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е един комшия, живее на 3 етаж, скайп няма, фейсбука му е само за горещи мацки :nono:

Както казах в предишния пост се оправих :) Програмата която търсех беше VirtualBox

А до capnemo, не изисква никакви дискове просто трябва да се дръпне .iso файла :)

Лок!

А тоя ИСО какво е освен образ на диск. И това имам предвид, казвайки че има нужда от диск. Защото например XEN нама нужда даже и от това ИСО за да инсталира това, за което има шаблони

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.