Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Записвачката е Teac 52х24х52 на 2год. е изведнъж спря да чете всякакви дискове.

Мога ли да направя нещто аз или да я дам на сервиз.

Предварително благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко относително е. Извежда ли съобщения за грешка и ако да, какви? Пише ли дискове? Като казваш "всякакви", наистина ли имаш предвид всякакви. Не чете нито един от следните: CD-R, CD-RW, фабрични (като към списания например), аудио дискове? Правилно ли се разпознава от Windows в Device Manager? Да си инсталирал някакви игри напоследък (визирам със StarForce защита)? Върти ли ги поне?

Доста въпроси, но иначе е много относително за преценка. laugh.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От поста ти приемам, че наистина не върти АБСОЛЮТНО НИКАКВИ дискове.

Приемам и че не си инсталирал игра със StarForce защита, защото не спомена да си инсталирал такава. Питах за това, защото StarForce инсталира едни такива вирусоподобни драйвери, които понякога се ебават много жестоко със оптични устройства. Ако си се опитал да флашнеш/ъпдейтнеш фирмуъра на писачката, но си сгафил нещо, може и това да е. И все пак от описанието излиза, че най-вероятно самото устройство се е споминало. Занеси го на сервиз за диагностика, но предполагам, че ще ти кажат същото. Май се очертава да си купиш нова писачка. sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах същата.Изкара година и положина и тотално се скапа.Познажам и други които изплакаха по същия начин.Така ,че проблема е в модела.Ще трябва да си купиш нова.Но да не ТЕАС.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа, това ще да е модела TEAC CD-W552E модела, който беше след TEAC CD-W540E. Доколкото знам точно втория (по-стария) беше последния модел, който си струваше. Следващите бяха на риск. Имаше добри и лоши партиди, като вторите преобладаваха. TEAC развалиха качеството след споменатия модел, защото са били купени от друга фирма. В България имам W540E и още работи без проблеми. Въпреки, че си взех LG 4163B, TEAC-а не го махнах.

За нова писачка гласувам с две ръце за BenQ. Второ място за Lite-On, а на трето LG. С NEC нещо само проблеми съм имал и стоя настрана. Може само на такива да попадам, не знам. Не че Plextor не са добри, ама много пари!

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Второ място за Lite-On

:yanim:

Незнам при DVD - записвачките как са ,но CD-тата им са ужасни.Бях попаднал на някъква партида че 2-пъти я давах на ремонт в рамките на 1 месец и за общо 3 месеца работа сдаде багажа ;)

Откакто съм с LG CD-RW GCE 8526B 52х32х52 с FIRMWARE 1.05 съм доста доволен :)

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да проблема и според мен е в самата записвачка.

Един познат има същата като и при него стана така. Изведнъж СД-то спря да чете всякакви дискове, но нямаше никакви проблеми със записа. Затова засега си я иползва само да записва (докато още поне това прави), а чете с друго СД.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:yanim:

Незнам при DVD - записвачките как са ,но CD-тата им са ужасни.Бях попаднал на някъква партида че 2-пъти я давах на ремонт в рамките на 1 месец и за общо 3 месеца работа сдаде багажа ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Ами може би си случил на такава бройка. Lite-On се водят стабилна фирма. Аз самият имам CD писачка Lite-On SOHR5238S и съм доста доволен от нея. Имам я от малко повече от 1 година. Аз мога да кажа пък лоши думи за NEC. Имам познати с такива писачки и все се случва нещо да не прочетат или да четат бавно или да скапят диск. Може също да е съвпадение, не знам. Както казах в друга тема: всеки с опита си. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това със записвачките е доста относителна работа ... имам TEAC CD-W552E който си е още жив и здрав и съм нямал никакви проблеми с него ... преди година си взех NEC 3520-A и до сега сам нямал никакви проблеми с него ното от кам четене нито от кам запис ... нямам нито един брак :yanim: а относно TEAC-а ами да ти кажа няма вечни неща всичко си има краи ... за това моя съвет е погледни верният си ТЕАС и му му благодари за безотказната работа до сега ... след което прочети един два форума с мнения за двд записвачки и се насочи кам някой фирма с правелното от тебе взето решение каква записвачка да си вземеш и я поръчаи.... :bye:

Като жокер може да ползваш това

Редактирано от stereofonix (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване