Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да променя името и паролата на Wi-Fi връзката.

Препоръчан отговор

Въпросът ми е следния, как мога да променя името и паролата на безжичната мрежа вкъщи (името няма чак толкова голямо значение дали ще си остане същото или променено), понеже бях казал паролата на един съсед, а той явно я е "разпространил" и на други си негови приятели, и искам да забраня достъпът му до нея. П.П. Рутера е TP-Link TL-WR340G, използван в домашни условия, за компютър и един и понякога 2-ри лаптоп.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът ми е следния, как мога да променя името и паролата на безжичната мрежа вкъщи (името няма чак толкова голямо значение дали ще си остане същото или променено), понеже бях казал паролата на един съсед, а той явно я е "разпространил" и на други си негови приятели, и искам да забраня достъпът му до нея.

П.П. Рутера е TP-Link TL-WR340G, използван в домашни условия, за компютър и един и понякога 2-ри лаптоп.

Уеб интерфейса на маршрутизатора, wireless страница
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизаш в рутера и в настройките за безжичната мрежа, променяш SSID-то, т.е. името на мрежата и в security променяш паролата

Редактирано от pataran (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да вляза в рутера, от диска или от сайта на рутера (но мисля, че диска не го пазя).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да вляза в рутера, от диска или от сайта на рутера (но мисля, че диска не го пазя).

пробвайте в това, което дефинирахте като "сайта на рутера"
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновено с 192.168.1.1 или 192.168.0.1, после трябва да въведеш парола и потребител и си вътре...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновено с 192.168.1.1 или 192.168.0.1, после трябва да въведеш парола и потребител и си вътре...

Обаче ми изписва

Просрочено време на връзката

Сървърът 192.168.0.1 просрочи зададеното време за връзка.

и край.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаче ми изписва

Просрочено време на връзката

Сървърът 192.168.0.1 просрочи зададеното време за връзка.

и край.

изпълнете командата:

ipconfig/all

на вашия компютър и публикувайте резултата, така ще намерим какъв е адреса на маршрутиатора

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Как по - точно да изпълня командата (ipconfig/all), извинявам се за може би малко тъпите въпроси, но точно в компютърите много не ме бива.

Редактирано от HouseFan (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как по - точно да изпълня командата (ipconfig/all), извинявам се за може би малко тъпите въпроси, но точно в компютърната много не ме бива.

Start->Run->cmd

и натискате Enter

в отворилия се черен екран пишете горното

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих го, след това както ме посъветва направих и другите стъпки, и ми излиза поле да напиша Username и Password, съответно пиша името и паролата на безжичната мрежа но не ме пуска... ? http://www.prikachi.com/images/68/5121068B.jpg

Редактирано от HouseFan (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих го, след това както ме посъветва направих и другите стъпки, и ми излиза поле да напиша Username и Password, съответно пиша името и паролата на безжичната мрежа но не ме пуска... ?

http://www.prikachi....68/5121068B.jpg

Потърсете в документацията какви са фабричните
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По подразбиране са: username = admin password = admin Но ако някой друг е настройвал рутера сигурно ще са други.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потърсете в документацията какви са фабричните

Фабричните са същите като посочените по доло от "Krali", но не става с тях, прочетох опътването и пише, че за да се рестартира рутера (връщане кум заводски настройки), трябва да натисна бутона които е отзад на панела, но ако го направя пише, че може да не тръгне интернета и трябва да се обаждам на доставчика, а тях като ги знам какви са....

По подразбиране са:

username = admin

password = admin

Но ако някой друг е настройвал рутера сигурно ще са други.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фабричните са същите като посочените по доло от "Krali", но не става с тях, прочетох опътването и пише, че за да се рестартира рутера (връщане кум заводски настройки), трябва да натисна бутона които е отзад на панела, но ако го направя пише, че може да не тръгне интернета и трябва да се обаждам на доставчика, а тях като ги знам какви са....

Ако не знаете какви са ви настройките за аутентикация и нямате възможност сам да си настроите маршрутизатора много трудно можем да ви помогнем
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми явно единственият вариант е да се свържа със доставчика ми, и да го попитам понеже ми донесоха рутера готов за ползване само включих кабелите и тръгна. Мерси все пак за бързите отговори "Capnemo".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...
  • 5 години по-късно...
на 26.07.2012 г. в 17:37, capnemo написа:
на 26.07.2012 г. в 17:36, 'HouseFan написа:

Въпросът ми е следния, как мога да променя името и паролата на безжичната мрежа вкъщи (името няма чак толкова голямо значение дали ще си остане същото или променено), понеже бях казал паролата на един съсед, а той явно я е "разпространил" и на други си негови приятели, и искам да забраня достъпът му до нея.

П.П. Рутера е TP-Link TL-WR340G, използван в домашни условия, за компютър и един и понякога 2-ри лаптоп.

Уеб интерфейса на маршрутизатора, wireless страница

wtemi kaweli nqkoi

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Достъпваш страницата с уеб интерфейса на рутъра (на адрес 192.168.0.1 или 192168.1.1(обикновено има стикер отдолу/отстрани на рутъра), а може и да е променен. Ще се уточни допълнително) и в раздел Wireless (това вече силно зависи от марка/модел, които не са споделени)

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване