Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Mнение относно SAMSUNG NP300E5Z-S07BG

Препоръчан отговор

http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.do?productarea=P11010101&detailScenario=Laptop-SAMSUNG-NP300E5Z-S07BG&productguid=512636&scenario= Какво мислите за въпросния лаптоп? Сега ще ви кажа как стигнах до него. Искам да е от въпросния магазин и да е до 1000-1050лв. Харесах HP, но всеки казва, че не е добър избор. Lenovo не си харесах и нещо не ме кефят(просто така.. знам, че ще кажете, че имат добри серии и модели) Харесах и ASUS, но въпросния модел се изпродаде и сега го няма :( търсих друх сходен но са с по 4 клетъчни батерии(в този ценови диапозон) и това ме спира.. И dell-овете гледах, но и за тях чувам лоши неща, а и повечето, който видях до 1000лв са с вградено видео, а искам външно. За другите марки, няма да коментирам искам просто ваше мнение относно samsung и ако някой е имал допир до въпросния модел да коментира :)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Перфектен е. На мен поне ми върши страхотна работа. Държи се стабилно, температурите са около 50-55 градуса, когато е натоварен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.technopol...12636&scenario=

Какво мислите за въпросния лаптоп? Сега ще ви кажа как стигнах до него. Искам да е от въпросния магазин и да е до 1000-1050лв.

Харесах HP, но всеки казва, че не е добър избор.

Lenovo не си харесах и нещо не ме кефят(просто така.. знам, че ще кажете, че имат добри серии и модели)

Харесах и ASUS, но въпросния модел се изпродаде и сега го няма :( търсих друх сходен но са с по 4 клетъчни батерии(в този ценови диапозон) и това ме спира..

И dell-овете гледах, но и за тях чувам лоши неща, а и повечето, който видях до 1000лв са с вградено видео, а искам външно.

За другите марки, няма да коментирам искам просто ваше мнение относно samsung и ако някой е имал допир до въпросния модел да коментира :)

Привет, бих те посъветвал да погледнесх и SAMSUNG NP300E5X-S02BG, i3 но с по прилично видео. (поне така си мисля :Д)

като погледнах сравнение на двете видео карти

маи няма разлика упс :Д, все пак се позамисли за вградено видео, аз съм с i 5-3450 нямам видео карта без проблемно се справя на монитор 22" + 32 " телевизор 1080p включително и с някакви по леки игри + Макс Пейн 3 на ниска резолюция и с DirectX 9

Редактирано от Kriwiq (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет, бих те посъветвал да погледнесх и SAMSUNG NP300E5X-S02BG, i3 но с по прилично видео. (поне така си мисля :Д)

http://www.technopol...6&scenario=

Какво мислите за въпросния лаптоп? Сега ще ви кажа как стигнах до него. Искам да е от въпросния магазин и да е до 1000-1050лв.

Харесах HP, но всеки казва, че не е добър избор.

Lenovo не си харесах и нещо не ме кефят(просто така.. знам, че ще кажете, че имат добри серии и модели)

Харесах и ASUS, но въпросния модел се изпродаде и сега го няма :( търсих друх сходен но са с по 4 клетъчни батерии(в този ценови диапозон) и това ме спира..

И dell-овете гледах, но и за тях чувам лоши неща, а и повечето, който видях до 1000лв са с вградено видео, а искам външно.

За другите марки, няма да коментирам искам просто ваше мнение относно samsung и ако някой е имал допир до въпросния модел да коментира :)

Подкрепям мнението! До автора, това видео по абсолютно нищо не се различава от вграденото в процесора... Не е важно само да се гледа дали лаптопа е с външно видео, но и също така с какво външно.

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, а какво се случи с предложеният от мен LENOVO Z570AM

С по-добро видео е (външно), на което ти много държиш...

Процесора е с едни някакви си 100 MHz по-слаб от Самсунг-а

RAM 6 GB, с 2 повече...

Същият обем HDD

С 50 лв по-евтин...

Ако държиш толко на красотата (което е субектовно понятие) взимай Самсунга, но Lenovo-то е по-добре технически...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, а какво се случи с предложеният от мен LENOVO Z570AM

С по-добро видео е (външно), на което ти много държиш...

Процесора е с едни някакви си 100 MHz по-слаб от Самсунг-а

RAM 6 GB, с 2 повече...

Същият обем HDD

С 50 лв по-евтин...

Ако държиш толко на красотата (което е субектовно понятие) взимай Самсунга, но Lenovo-то е по-добре технически...

Не е до красотата! Процесорса мисля, че е по-добър освен 100те Mhz!

Но по главното което ме спира, че искам да го взема без поръчка, а като дам наличност пише че в моя град го няма. Аз бях ти казал, но явно не помниш! Не, че си длъжен де :P

Emokostov каза че има същия и ще се консултирам с него.

Все пак Благодаря за предложеното Lenovo

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel® Core™ i3-2370M Processor (3M Cache, 2.40 GHz) (Самсунга) и Intel® Core™ i3-2350M Processor (3M Cache, 2.30 GHz) (Леновото)

Идвата имат 3 MB Кеш памет.

И двата поддържат до 16 GB RAM.

Въобще, огледай ги. Разликата е единствено в Bus/Core Ratio, което по една формулка определя скоростта с която ще работи и от там идват тези 100 MHz разлика, което е едно огромно нищо. Това им е единствената разлика...

Ако го няма в твоя град дали не могат да го доставят? Защо не звъннеш да попиташ. Големите вериги магазини действат така. В София, преди годиниисках точно определен модел телефон, прозвъниха всички магазини и след 4 часа телефона беше доставен в магазина, от който пазарувах.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel® Core™ i3-2370M Processor (3M Cache, 2.40 GHz) (Самсунга) и Intel® Core™ i3-2350M Processor (3M Cache, 2.30 GHz) (Леновото)

Идвата имат 3 MB Кеш памет.

И двата поддържат до 16 GB RAM.

Въобще, огледай ги. Разликата е единствено в Bus/Core Ratio, което по една формулка определя скоростта с която ще работи и от там идват тези 100 MHz разлика, което е едно огромно нищо. Това им е единствената разлика...

Ако го няма в твоя град дали не могат да го доставят? Защо не звъннеш да попиташ. Големите вериги магазини действат така. В София, преди годиниисках точно определен модел телефон, прозвъниха всички магазини и след 4 часа телефона беше доставен в магазина, от който пазарувах.

Може да се провери, но виж какъв е процесора на самсунга ТИП ПРОЦЕСОР: INTEL CORE i5-2450M а не и3-2370 :)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
SAMSUNG NP300E5X-S02BG е как бе? Нали съм ги търсил в Google с copy-->paste. Н е да съм ги преписвал...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но видеото: NVIDIA GeForce GT 520MX е в долната граница на Клас 3. Почти граничеще с клас 4, което е адски бавно!

А другата NVIDIA GeForce GT 630M е в долнията граница на клас 2...

Иначе да, процесора е по-добър. i5 говоря..

Performance

As an entry level card, the GT 520MX has to compete against the Intel HD Graphics 3000 in the current Sandy Bridge processors.

Или иначе казано- онази карта с нищо не е по-добра от вградената в процесора... Плащаш за нещо, което вече имаш...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптоп SAMSUNG NP300E5Z-S07BG

В първото мнение самсунга е този и наистина е с i5

Като цяло на мен ми харесва. Заради желанието да има външно видео май ще се играе на него, но винаги е вариант по някое си време да почне да се върши работа на него и проца ще е в плюс - ако не се скапе машинката преди това :P

сори - изпреварили сте ме

Редактирано от zlinaka (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптоп SAMSUNG NP300E5Z-S07BG

В първото мнение самсунга е този и наистина е с i5

Като цяло на мен ми харесва. Заради желанието да има външно видео май ще се играе на него, но винаги е вариант по някое си време да почне да се върши работа на него и проца ще е в плюс - ако не се скапе машинката преди това :P

Да, ма какво е това видео? Я виж горният ми пост... Иначе с автора от сигурно 2 седмици комуникираме на ЛС и знам за какво ще с еползва, какви игри и тн. Обяснил съм как стоят нещата за лаптоп и игри. Просто не виждам каква ще му е ползата от това видео във въпросният Самсунг.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не казвам че не си прав. Но доло-горе според изискванията цената и магазина - не му е лоша машинката - и пак казвам - само заради процесора. А и за игрите само гадая докато ти знаеш. Ако държи толкова на тях - да вземе леновото, А ако може и от друг магазин - може и нещо друго да се предложи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истина е, че гледах главно процесора.. от видео карти нищо не разбирам. Колкото до комуникацията- да така беше, но не съм казвал, че ще играя игри. И все пак самсуснга е с по-добър процесор от леновото.. нали така? Ще питам за леновото, но май ще е към края на седмицата, защото излезе нещо не предвидено

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Не може друг магазин, говорили сме за това. Избора е само от там. Не бях сигурен, сега проверих. Този i5 поддържа HT технологията, та наистина идва по-добър. Но това е за сметка на обема RAM и видеото... Но при положение, че е с HD3000 в него за какво му е тая външна видеокарта? Да казва само, че я има. По-добре да вземе гол i5 и без външно видео, резултата ще е почти същият.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може друг магазин, говорили сме за това. Избора е само от там. Не бях сигурен, сега проверих. Този i5 поддържа HT технологията, та наистина идва по-добър. Но това е за сметка на обема RAM и видеото... Но при положение, че е с HD3000 в него за какво му е тая външна видеокарта? Да казва само, че я има. По-добре да вземе гол i5 и без външно видео, резултата ще е почти същият.

Ще видя.. всеки ден съм на различно мнение :( Какво ще кажеш за тия SSD гледах някакви сравнения много са бързи

http://www.technopolis.bg/b2c/details/512629/P11010101/Laptop-SAMSUNG-NP300E5Z-A04BG тоя май е същия но без външно видео и 100лв по евтино

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много са бързи, да. Ама на съответната цена... Хубаво нещо са, но ако имаш 2-ри HDD. Причината е, че имат определени цикли на запис/презапис и след време се скапва. Ако ползваш програми, които често пишат по това SSD то бързо ще се скапе. Хубав е за системен, но не и за основен. Все пак 60-80 GB са ти около 150-160 лв... Технологията е все още нова и недоразвита.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети ми горния редактиран коментар за другия самсунг и той ще ми върши работа.. 100лева са си пари :) Иначе за SSD мерси за инфото. Има такива дето се продават със SSD за това по питах, а и както казах ме впечатлиха резултатите. В сравнението при стартиране на ОС и при копиране SSD е над 2 пъти по-бързо

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз така мислех, докато не поразцъках именно самсунг с 520MX и да ти кажа разликата в игрите между HD3000 и 520MX хич не е малка както я дават в онзи сайт. Определено на nVidia-та игрите вървят доста по-добре отколкото на вграденото HD3000. Е, ако говорим за тежки 3D шутъри там дали ще ти върви с 15FPS на HD3000 или с 20 на 520MX все едно, но при по-леки и по-стари игри с 520MX може да се докара комфортен геймплей, който HD3000 не може да постигне.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич - а може ли да споделиш за какво ще го ползваш. Отплеснах се за игри и харесах това

http://www.technopolis.bg/b2c/details/512498/P11010101/Laptop-TOSHIBA-SATELLITE-L850-13M

Ама ти казваш че уж не наблягаш на тях и... малко се обърках. А после и тънко искаш да минеш. Кажи за какво ти е за да имам представа все пак.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо ползване: браузване, филми, музика, игри(counter-strike нищо повече) и понякога видеообработка с програми като Adobe After Effect. Колкото до 100те лв. както quickJo каза, ако е по-зле от вграденото не си струва да ги давам, но другия пич Людмил казва, че има разлика при игрите. Ако наистина има сам готов да ги дам. Иначе Toshiba не бих взел в никакъв случай нито fujitsu

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е. Нямал съм досег до видеокартата. Четох в сайта. Но е и истина, че 630М е по-добра. Тук е въпрос автора с кое може да направи компромис. Процесора или видеокартата. Честно казано си разтягаме локуми...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За разлика от десктопите, мобилните i5 са двуядрени. На практика единствената разлика между мобилните i3 и i5 е поддръжката на технологията Intel Turbo Boost, която при нужда от повечко мегахерци автоматично вдига честотата на процесора над стандартна, но за сметка на изключване на едно от ядрата, така че i3 не е компромис спрямо i5, Освен ако не се ползват някакви специфични приложения, които не могат да се възползват от повече от една процесорна нишка. Така че, за мен избора е ясен, щом е за игри i3+540m/630m е по-добре от i5+520MX. И все пак не очаквайте чудеса от мобилните карти - справят се прилично с повечето игри, но са много далеч от десктоп събратята си. Ама бягай от дървените Сателите на Тошиба, Инспироните на Делл и Павлионите на ЕйчПи. Избирай измежду Samsung и Lenovo, евентуално Acer TravelMate или Asus K серията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не нещо, което вече да не съм казал на ЛС. Много модели вече минаха... Лошото е, че автора не вярва в магазини като pcstore, laptop.bg и компания. Дайте да го окуражим, мисля, че от там може да се намери нещо по-добро за тази цена.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване