Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

...Освен това сирийските граждани имат много по-важна задача от тази да гърмят неколцина туристи в атентат - сирийските граждани имат неотложната задача да спасят родината си от поробването и кървавото насилие на чуждите домогвания и се нуждаят от целия свой ресурс и сили за отбраната си.

Ти колко сирийци лично познаваш за да знаеш какво мислят ?

Ходила ли си в Сирия ?

Знаеш ли на какво прилича живота там ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ходила ли си в Сирия ?

А ти на коя планета живееш и познаваш ли изобщо хората!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

p.s. "новината в 24 часа" е виж от кога :

13.08.2012 20:19;

а моят пост е от :

Публикувано Вчера, 12:24

така , че не ме сравнявай, моля с подобни издания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ходила ли си в Сирия ?

А на какво прилича "живота" тук? Дали ако на България бъде наложено някакво ембарго дори за няколко месеца няма да станем по-зле и от тях. А дали вече не "живеем" по зле в момента? Това, че имаме компоти и драскаме тук или там, уж свободни, не значи че положението нещо е розово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти на коя планета живееш и познаваш ли изобщо хората!?

Ами на тази, в която имам 8 -колеги , приятели сирийци и съм ходил на гости у единия от тях в Сирия преди няколко години, през което гостуване се запознах с доста неща там и начинът им на живот, и циганията, и мизерията, и режимът на Асад, дето мачка всичко наред, и политическата им полиция, дето ги арестува дори и за вицове.....

Ти била ли си там ?

Виждала ли си дете как умира от глад ?

Виждала ли си за какво иде реч ?

приказвала ли си с обикновенни сирийци-християни и кохамедани ?

Знеш ли въобще како представлява Близкия изток ?

А на какво прилича "живота" тук? Дали ако на България бъде наложено някакво ембарго дори за няколко месеца няма да станем по-зле и от тях. А дали вече не "живеем" по зле в момента? Това, че имаме компоти и драскаме тук или там, уж свободни, не значи че положението нещо е розово.

Животът тук е рай, в сравнение с това, което е там - повярвай ми, или иди до там на екскурзия и виж сам, с очите си.

sliderum - там кварталите на богатите са обградени със стени и се вардят с картечници ! Гавазите за кеф стрелят по децата на обикновенните хора .Ей така -да си разнообрази девурството -седи си на вишката и като види някое бедно дете и пуска откос.Ако детето успее да избяга - добре, ако не избяга -на кого ли мъуу пука.По улиците на по-бедните квартали деца серат по улиците, а мерцедесите на правителствените чиновници и западните фирми карат като бесни със затъмнените си стъкла и без да им пука за нищо.

Шел, Ексон и т.н. концерни държат в ръцете си цялата икономика и дупчат за нефт.

народът им живее като нашите цигани -по улиците, изключая богатите квартали ( в тях не съм и припалвал) виждаш само мръсотия, лайна и помия, порутени съботретини или разпадащи се панелки , накичени с гащи и друго бельо.

Повината народ по улиците те гледа мръсно, а почти всички се разкарват въоражени - повечето с ножове, но има доста с автомати и пистолети.

Там само богатите си живеят добре, чумата да ги тръшне.

В Сиряи съм бил, в Ливан - едно и също е и в двете страни - глад, мизерия, цигания, викове "аллах акбар" и " да убием неверниците".

Още не летището бях предупреден да си сваля кръстчето от врата, че заради него могат да ме убият !Представяш ли си ? Да те убият заради един кръст.И то ме предупреди колегата ми-християнин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Животът тук е рай, в сравнение с това, което е там - повярвай ми, или иди до там на екскурзия и виж сам, с очите си.

Ще трябва да ходя пеша - не мога да си позволя да плащам транспорт. Аз до София вече сериозно се замислям да пътувам и чакам да се понатрупат повече задължения на куп, за да се кача на влака и фактически не съм бил с години вече. Не гледай богаташките истории на кореняците в столицата и някои отделни други населени места и курорти. Повярвай ми, с изключение липсата на военен конфликт(изключая войната по пътищата и ромските набези) , тук в провинцията и в момента положението едва ли е особено по-добро от това в Сирия. Единственото друго, е от географското и климатично местоположение, че все още родната земя не е станала пустиня.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва да ходя пеша - не мога да си позволя да плащам транспорт. Аз до София вече сериозно се замислям да пътувам и чакам да се понатрупат повече задължения на куп, за да се кача на влака и фактически не съм бил с години вече. Не гледай богаташките истории на кореняците в столицата и някои отделни други населени места и курорти. Повярвай ми, с изключение липсата на военен конфликт(изключая войната по пътищата и ромските набези) , тук в провинцията и в момента положението едва ли е особено по-добро от това в Сирия. Единственото друго, е от географското и климатично местоположение, че все още родната земя не е станала пустиня.

Аз да не би да живея в София ? :no-no:

Там отивам само служебно, и то ако някой ми плати транспорта.Какви приказки да вярвам - нали седя на заплата от 600 лв и всяка събота и неделя съм на село за да орпавяме козите, да събираме сено, да рина ла**а, да гледам зеленчуци за да ги продаваме и да има какво да ядем ?

Но пак ти казвам -тук е рай в сравнение със Сирия или Ливан.

Не знам как е в Израел, не знам как е в Египет или други арабски страни.С очите си съм виждал това, което ти описах.

Там повечето хора нямат какво да ядат, човече.нямат дори хляб. Нямат телевизия, нямат вода, нямат градинки, в които да си насят домати и краставици, нямат нищичко. Такова нещо тук няма.Тук само някои цигани живеят така и то защото са мързеливи и крадливи.А там така живеят повечето хора.

ТЪй че сравненията са въобще неуместни - ние сме на светлинни години от тях, независимо от проблемите ни.

Обаче -ако е истина подозренията, че атентатъ в Бургас е отговор на срещата в Правец - тогава мисля, че трябва да благодирим на другаря Младенов за атентата и да се молим да не ни въвлече в поредната война .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Надявам се, че си и вярваш! ;)

Показваш пълно непознаване на живота не само в Сирия, но и в целия Близък изток, а освен това и определено насаждаш и разпространяваш лъжи за Сирия и сирийците!

От думите ти лъха предубеденост, а един предубеден човек където и да го заведеш, дори и на гости в дома си да го поканиш, както е направил твоя сирийски "приятел", пак не ще вижда по-далеч от предубедения си нос! Жалко за сирийския ти приятел.

Сирийците са безкрайно толерантни хора и белег за това са официалните религиозни празници на абсолютно всички религии и деноминации, които се празнуват от цялата страна и от всички хора.

Сирийските християнски деноминации празнуват своите празници официално така, както в България не се празнуват - и римокатолици, и армено-ортодоксални християни, и прочие деноминации - всички имат правото и свободата да празнуват и го правят заедно със своите сънародници мюсюлмани.

Сирийските християнски храмове са идеално поддържани и много богати и се радват целогодишно на десетки хиляди поклонници - и местни, и чужди християни.

Разделението между богати и бедни не е толкова мафийно фрапиращо, колкото е в България, защото всички, абсолютно всички хора имат своето препитание - търговията процъфтява, селското стопанство също, като във всеки селски двор има малък трактор и много деца. Храната е изключително евтина и там не се пазарува на бройка или килограм, а на щайги и чували.

Сирийците, които са ми идвали тук на гости винаги са се учудвали как може кг домати у нас да е по-скъп от грам злато у тях, или пък минералната вода у нас да е по-скъпа от техния бензин!

Сирийците са високо образовани модерни хора и обичат неимоверно децата си и спокойствието на семействата си. Пазарите им преливат от разнообразна стока и изобилието е очебиещо.

Единственото друго, е от географското и климатично местоположение, че все още родната земя не е станала пустиня.

В Сирия обаче, пустинята ражда прекрасни зеленчуци, огромни по размери и много вкусни, а реките и язовирите им са пълни с хубава риба. И всичко това се дължи на труда на сирийските хора от древни времена та чак до днес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявам се, че си и вярваш! ;)

Показваш пълно непознаване на живота не само в Сирия, но и в целия Близък изток, а освен това и определено насаждаш и разпространяваш лъжи за Сирия и сирийците!

От думите ти лъха предубеденост, а един предубеден човек където и да го заведеш, дори и на гости в дома си да го поканиш, както е направил твоя сирийски "приятел", пак не ще вижда по-далеч от предубедения си нос! Жалко за сирийския ти приятел.

Сирийците са безкрайно толерантни хора и белег за това са официалните религиозни празници на абсолютно всички религии и деноминации, които се празнуват от цялата страна и от всички хора.

Сирийските християнски деноминации празнуват своите празници официално така, както в България не се празнуват - и римокатолици, и армено-ортодоксални християни, и прочие деноминации - всички имат правото и свободата да празнуват и го правят заедно със своите сънародници мюсюлмани.

Сирийските християнски храмове са идеално поддържани и много богати и се радват целогодишно на десетки хиляди поклонници - и местни, и чужди християни.

Разделението между богати и бедни не е толкова мафийно фрапиращо, колкото е в България, защото всички, абсолютно всички хора имат своето препитание - търговията процъфтява, селското стопанство също, като във всеки селски двор има малък трактор и много деца. Храната е изключително евтина и там не се пазарува на бройка или килограм, а на щайги и чували.

Сирийците, които са ми идвали тук на гости винаги са се учудвали как може кг домати у нас да е по-скъп от грам злато у тях, или пък минералната вода у нас да е по-скъпа от техния бензин!

Сирийците са високо образовани модерни хора и обичат неимоверно децата си и спокойствието на семействата си. Пазарите им преливат от разнообразна стока и изобилието е очебиещо.

В Сирия обаче, пустинята ражда прекрасни зеленчуци, огромни по размери и много вкусни, а реките и язовирите им са пълни с хубава риба. И всичко това се дължи на труда на сирийските хора от древни времена та чак до днес.

отново те питам - БИЛА ли си в СИРИЯ , познаваш ли жив сириец ?

Лъжци и манипулатори тук не търпим, както и религиозни фанатици, антисемити и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

отново те питам - БИЛА ли си в СИРИЯ , познаваш ли жив сириец ?

Лъжци и манипулатори тук не търпим, както и религиозни фанатици, антисемити и т.н.

Вече не еднократно отговорих на подопечната ти Валкирия, че съм била и продължавам да бъда.

Религиозен фанатизъм и антисемитизъм разпространяваш само ти с твоите твърдения, че сирийците (които са семити, забележи), са нетолерантни религиозно.

Това е разпространяване на лъжи и инсинуации срещу един семитски народ - народът на Сирия, който е известен със своята религиозна толерантност.

И днес има цял еврейски квартал в Дамаск, който си живее необезпокояван от край време в добри междусъседски отношения с останалите жители на Дамаск.

И днес християнското население на Сирия е една от най-заможните групи сирийци и необезпокоявано търгува и работи.

Истината е, че Сирия, както и Египет, както и Тунис, както и Ливан и другите арабски страни са богати хапки и развити пазари, които все още не са завладени от монополните корпорации на супермаркетите и прочие световни монополисти.

Асад, макар и английски възпитаник, се погрижи за благоденствието на хората си и не допусна монополизирането на Сирия от световните завоалирани интереси.

Затова сега искат да го сменят и заменят с послушните Мюсюлмански братя - и с тях в страната ще влезе "демокрацията" на монополите на световните марки супермаркети, на бензиностанциите, на телекомуникациите и т.н., така печално известни ни на всички нас по високите си невъзможни цени и заробващи условия.

А за монополните банки и банкери да не говорим...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за монополите и за псевдодемокрацията, която се опитват да насадят си права. Не подкрепям бунтовниците -за мен това са терористи, обучени и издържани с пари и оръжие от САЩ и Великобритания с цел дестабилизация на положението в страната. Това обаче е политика на големите страни и крайната и цел не ми е ясна и не мога да давам оценка дали е за добро или за зло. Не подкрепям обаче и нашето намесване в конфликт, който изобщо не ни засяга по никаквъ начин. Но за останалото -колко бил хубав животът там - не си права , защото с очите си съм се убедил за каква мизерия и цигания иде реч и в Дамакс, и в Деир ес-Зор - двата града където съм бил при посещението там.Видях и как се стреля по просяк и по дете за удоволствие, от пазач на затворен богаташки квартал. Тъй че, не обяснявай колко е добър животът там, защото той не е такъв, и с тези си думи ти заблуждаваш и манипулираш хората, които четат постовете ти !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за монополите и за псевдодемокрацията, която се опитват да насадят си права.

Не подкрепям бунтовниците -за мен това са терористи, обучени и издържани с пари и оръжие от САЩ и Великобритания с цел дестабилизация на положението в страната.

Това обаче е политика на големите страни и крайната и цел не ми е ясна и не мога да давам оценка дали е за добро или за зло.

Не ме засяга е удобно извинение, но не и когато ударите от световната пръчка са по твоята гърбина.

И нещо повече - ти плащаш да те бият!

За сравнение ще ти кажа, че Асад, макар и набеждаван за диктатор, не е въвел в страната си данък ДДС и не иска да му плащат 1/5 от всяка сделка в страната. Защото ДДС данък се заплаща от крайния потребител, обикновения човек, който купувайки си 10 домата, 2 непременно купува за правителството като издръжка на правителствените коли и самолети, че и барабар със секретарките.

Освен това сирийците не стрелят по деца - за десет години постоянно пребиваване там и многобройните си пътувания никога, ама никога никой не застреля дете за удоволствие, и изобщо по никакъв начин!!!

За разлика от внесените "бунтовници", които под команда мародерстват наред за да подплашат населението! И за да обвинят след това редовната сирийска армия!

А що се отнася до "циганията" и "мизерията", замислял ли си се как биха изглеждали нашите оглозгани панелки и осиротели обезлюдени къщи на сирийския бедуин!?

И още нещо за богаташките квартали в Сирия - част от къщите там бяха изкупени от нашата ДС в годините около 1990 г. - като вложение на бели пари за черни дни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Мой близък приятел, който се дипломира тук, в момента работи в Катар, в транспортна фирма, където оформя документите за различни курсове.Типична чиновническа длъжност, за която получава около 4600-4700$ месечно.Възнамерява след 7-8г да е спестил към 250 000$ и да се завърне в родината си Мароко.Гастарбайтер в Израел е тукашната ти дружка Profruit.Същият не смее дори да сънува подобни възможности.

Това са данни на специализирани статистически центрове, които можеш да провериш сам.

...

Приказки от хиляда и една нощ.

Някакъв козар стегнал куфарчета за змиярник и чуеш ли как един ден щял да се върне преуспял. Уверено след гъзалии по камиларщина са мароканците. Уникално тъпи и ограничени. Лични наблюдения. Чудно е ти като техен брат, защо не си стегнал дисагите и отпрашил натам. Това ли било? Гладна кокошка пари сънува. Давай на самун и домус, и току виж си спастрил 300 каймета.

Просто си развил синдрома на неудачника и в момента силиците ти се простират до там, да стоиш в нета и да доизживяваш безсмисленото си съществуване в оплюване на всички и всичко, което е над теб и което не можеш да си позволиш!

Нямаше как да се сдържа и затова ти поднасям в купичката храна, която е въпрос - защо хора като вас, които никога не са имали перспективи в живота, а ежедневието им се разгръща в континиума на: градски транспорт, работа, ракийка и салатка, задължително преспиване до женоподобна топка лой не посветят живота си на по-високохуманни цели? Например, да се кастрират един другигу и по този начин изчезнат като вид, който от години ми завижда. Имаш уникалното щастие, че живееш в една епоха с мен, но повече от ясно е, че сме от различни планети и колкото и да се надигаш на пръсти, за да се изравниш с мен, най-много да прочетеш кой номер обувки нося.

Аз съм най-красивият, най-умният и най-преуспелият човек, защото имайки себе си - имам всичкото богатство на този свят! На мен парите не са ми проблем. Имам 120 кв.м апартамент в "Кр. село", триетажна къща в родния ми град. Това лято дистанционно направих ремонт. Смених дограмата с алуминиева. Префасонирах покрива, слънчеви бойлери с колектори. А сега внимание! Всичкото обзавеждане бе чисто ново, непокътнато от 2004г. Раздадох го на млади семейства.

Имам "ТАБО" и живея в собствен нов 108кв.м апартамент плюс 25кв.м двор - три спални, две бани, салон и хол с 48' телевизор. Добави още две години доене на камили на негроидното ти приятелче към заплануваните осем, за да ти се изясни цената. Гардеробът ми е поръчков! Три месеца чаках. Kухнята ми е последен писък на "green energy", американска холова гарнитура. Само озеленяването на фасадата ми надхвърли работническата ти заплата. Личен автомобил и служебен чисто нов форд комби. Излишно е да споменавам броя на лични компютри и смартфони - ти дотолкова не умееш да броиш! Живея на 800м от морето - мечтата на Хемингуей. Не съм тото милионер, ни наследник. Всичко идва свише. Живея в тази страна, за да постигна пълна хармония между материалните ми достижения и духовния ми мир. Няма бедни хора! Има болни, които искат да станат богати. Когато има дисбаланс, едното прелива другото!

Ако притежаваше аналитични способности, щеше да разбереш от мненията ми много отдавна, че печеля като микрохирург под ръководството на проф. Ели Мизрахи. И ако искаш да докажеш, че си проумял написаното - стой далече от Profruit, просто не отговаряй. Нещо, в което дълбоко се съмнявам, че ще изпълниш!

Наясно съм, че с постингите си засягам агнешката душевност на такива като теб и ви бомбардирам биополето, но това е най-вече заради лабилната ви психика.

...

Зададоха ти въпрос, колко камилара познаваш лично? Не се прави, че пътуваш на автостоп! Имам набито око. Махаш на магистралата, защото там работиш!

...

Но пак ти казвам -тук е рай в сравнение със Сирия или Ливан.

Не знам как е в Израел, не знам как е в Египет или други арабски страни.С очите си съм виждал това, което ти описах.

...

Google знае и затова ще превеждам в родни изражения. Средната работна заплата в Израел е 3552лв през курса на долара. Доктор с стаж в държавна болница носи вкъщи след всички отчисления заплата от 5600лв. Едно лепене на химен струва 18 000шах (7200лв) на черния пазар. Балет арабеск и разни харедими също изпитват сърбежи! Апропо, патентовали са супер лекарство срещу онкологични болести. Някаква китка около Мъртво море била разковничето. Една от идеите, която се лансира е в края на 2015г израелския природен газ да измести доставките от Путинландия за Европа. От днес са започнаха да дупчат Голан с предположение, че там има поредно нефтено находище.

В Египет е гола вода. Гладните са гладни, а бедните останаха бедни. Египет е пряко зависим от помощите на САЩ и на СА. Задава се нова световна криза. Всеки ден митинги в Кайро, но не като на гей-парад. Израел разреши на Египет да разчисти Синайския полуостров от джихадисти и почти седмица тече яка пукотевица с танкове и хеликоптери. Оказва се, че "инженерите на Гъза" смело и необезпокоявани от никого превърнали Синай в полигон за своите разработки. Радарите и безпилотниците вярно рапортували, че ракетите не прелитат бетонната стена, ами пукали по пущинаците на бедуините и камилите им секнали да дават мляко! Днес например, в Египет на бърза ръка са обесени 14 джихадиста. Анализатори на жълтата преса прокарват идея, че Мурси изсценира нападението на египетските граничари, за да си изпроси разрешение. Все пак част от неговите клетви са, че ще преразгледа мирния договор и ще разположи армия в Синай. Мурси също е от братята.

Християнски Ливан проумя, че Израел няма териториални претенции. Проблемът е хизбалла с вожда им насралла, който не спира да се пъчи, че е сдържаща сила срещу ционистите. На свой ред един от ястребите им каза в пряк смисъл, че ако насраллата пукне дори една ракета, южен Ливан и Гъза ще се превърнат в лунен пейзаж, карам по памет. Извлекли са поуки от 2006г и максимума им е 4 дни. Просто няма да позволят ни един гражданин да страда, най-малко да умре. Цената този път ще бъде адски висока. Раздават противогази, но това не е новост, а формалност. Просто подменят, защото противогазите са автоматични. Не си ги представяйте като гондомите от време оно. Лично Барак застана на границата и каза, че отстъпва противогаза си. Това е намек, че чакат реванш. Израел има пълно право да се защитава от камиларите.

Сурия. За нея сме се събрали. Защо няма намеса на САЩ или НАТО. Асад е отворил границата с Ирак и оттам са проникнали ал-кайдисти. Те обаче са се вляли в свободната армия или каквото там се именува. Тези формирования се считат за опасни и затова се изчаква. Иначе ЛАК (лигата на арабските камилари) вчера место да умува по въпроса що да чини, взела, че се отдала на джвакане на фурми и хвалене кой по-хубава камила си купил.

Една от заръките на неграмотния педофил обаче се изпълнява. Същия, който в сетния си ден слязъл от магаре, качил се на гората и се възнесъл. Възнесъл? Последните му думи към камиларите били - на Арабския полуостров ще има само една религия! Унищожете църквите! Западна Сурия е част от Светата земя. В Сурия 10% са християни. Там има църкви от Византийската епоха и те са подложени на артилерийски обстрел.

на социално слабите лека нощ и домашно - а вие какво правите по въпроса, освен че дремете и чакате някой, да ви подметне огризка? Напомням ви, че сте простосмъртни и ако сте се съгласни утре да живеете като вчера по-добре си прережете вените.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

Жалко за хубавата ти професия - защото личност пълна с жлъч и всякаква човеконенавистническа помия я 'упражнява"!

А за тази професия не всеки става - особено не става човек с болен ум и толкова много насъбран гняв, фрустрации и агресия, че ги излива навсякъде и върху всичко.

Агресивни са само глупаците - защото независимо от парите, които им дават, независимо от имането, с което са се обградили, си остават глупаци - продали себе си, душата си, индивидуалността си и съвсем естествено ги е яд на целия свят!

И с право - всичко, което смятат, че са натрупали, всичко, с което си мислят, че могат да се перчат по форумите, не е тяхно. То им е дадено за временно ползване, а цената, която са платили за него е себе си, душата си - твърде висока цена за купчина вещи. И един ден ще го разберат - дори и глупаците все някога разбират!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Израел има пълно право да се защитава от камиларите.

Всъщност коренното население на Израел са овчари!

И освен това, израелският народ е толкова потърпевш, колкото и арабския. И едните, и другите са принасяни в кървава жертва от световните политици.

Населението на Израел живее под вечна обсада и вечен страх, заобиколено от океана на арабските народи, изкуствено превърнато в негови врагове. И колкото и да се въоръжават израелските политици, колкото и да атакуват и агресират превантивно, показват единствено страха и несигурността си.

Да притежаваш дом върху земята на Израел е като да си опънеш палатката върху действащ вулкан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност коренното население на Израел са овчари!

И освен това, израелският народ е толкова потърпевш, колкото и арабския. И едните, и другите са принасяни в кървава жертва от световните политици.

Населението на Израел живее под вечна обсада и вечен страх, заобиколено от океана на арабските народи, изкуствено превърнато в негови врагове. И колкото и да се въоръжават израелските политици, колкото и да атакуват и агресират превантивно, показват единствено страха и несигурността си.

Да притежаваш дом върху земята на Израел е като да си опънеш палатката върху действащ вулкан.

Вечен страх? Нима? Не, разхождал съм се се посред нощ из Тел Авив и никъде не видях страх. Това е място на спокойствието и разума, не на страха!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вечен страх? Нима? Не, разхождал съм се се посред нощ из Тел Авив и никъде не видях страх. Това е място на спокойствието и разума, не на страха!

Да се разхождаш като турист е едно, а да си част от целия този абсурд на израелска политика е съвсем друго! ;)

Имам много приятели евреи и всички те страдат от параноиден страх и безпричинна тревожност - дори и тук в България, дори и на други места по света!

И са напълно прави да се чувстват несигурни - защото те са тези обикновени хора, които плащат за политическото недомислие на своите управляващи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се разхождаш като турист е едно, а да си част от целия този абсурд на израелска политика е съвсем друго! ;)

Имам много приятели евреи и всички те страдат от параноиден страх и безпричинна тревожност - дори и тук в България, дори и на други места по света!

И са напълно прави да се чувстват несигурни - защото те са тези обикновени хора, които плащат за политическото недомислие на своите управляващи.

Не разбрах защо си мислите че съм бил турист там. И картината, която видях и хората с които си говорих не потвърждават думите ви. Но виждам точно това (страх, тревожност и т.н.) в хората от арабски държави. И контактите ми дават доста добра представителна извадка на настроенията на хората в региона

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах защо си мислите че съм бил турист там. И картината, която видях и хората с които си говорих не потвърждават думите ви. Но виждам точно това (страх, тревожност и т.н.) в хората от арабски държави. И контактите ми дават доста добра представителна извадка на настроенията на хората в региона

А защо вие си мислите, че в един и същи регион страхът може да бъде разделен!?

И ако съседите Ви се страхуват Вие ще останете спокойни!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждал ли си как изглежда палестински паспорт????

А ти да не би да се каниш да го отнемаш!? :whist:

Масово клане в Сирия. 35 убити деца (видео +18)

Кланета в Сирия има - но това не значи, че сирийци са клали!

Ако сирийците искаха да колят собствените си деца, досега да не беше останал жив сириец в Сирия!

Виж на ционистките политици сирийците барабар с децата им отдавна са им трън в очите!

а пък лауреатите на нобеловите награди бяха във Фанагория и си имаха специален бог. на овчарите .Пан който им раздаваше наградите!!

А пък самият Нобел е основал своята измислена награда с парите от продажбата на оръжия по време на Първата световна война, като охотно е продавал и на едните, и на другите враждуващи страни! И толкова много кървави пари от смъртта на хората е събрал, че сега само от лихвите се раздават Нобелови нгради, кървавата главница все още си стои.

Предлагам цялата главница да се даде на Натаняху!

аде бее;знайш колко и е хубаво на майка ми в къщата и срещу бахайските градини --ти си се вайкай

При мама винаги е хубаво!... но ти за мама вайкаш ли се, когато страната й влезе в поредната кървава антибожия и антиживот война!? :mad: :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса е към Бадр..не се напъвай да отговаряш на нещо на което не разбираш във какъв смисъл е зададен.Имаш да ми отговаряш на достатъчно зададени въпроси и най вече на този..кога за последен път беше в Сирия..забележи не те питам дали си била ;а кога си била за последен път..надявам се схващаш поне тази разлика във питането??

Въпросите са си твои, а отговорите са си мои! ;)

И защо си мислиш, че твоите въпроси трябва да бъдат нечия друга отговорност!? Или се изживяваш вече като гестаповец!? :ohmy:

http://www.24chasa.b...ticleId=1392906

след всичко това се питам..дали ще престанеш да се гавриш поне с паметта на тези деца;като продължаваш да защитаваш убиеца им???????

Всъщност ти се гавриш с паметта на сирийските деца, като защитаваш техния убиец, този, който им отне домовете и земята, а сега изпраща преоблечени милиции да колят децата на Сирия наред! И да ги гони извън пределите на страната им, за да предизвика хуманитарна криза като повод за военна намеса на неговите оръжия!

На света отдавна са известни методите на ционистите - както казах и преди, нямат въображение тези "хора" и постоянно се повтарят! :help wanted4:

А и вестниците, които използват (разбирай "24 часа"), отдавна сами са се дискредитирали в очите на българина.

Как е при мама ;няма как да знаеш;както не знаеш как е и в Сирия

И защо си мислиш, че само на теб е дадено да знаеш!? Или разчиташ на тези 10%!? :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаш адекватен отговор...защото никога не си и намирисвала Левант;и мисля;че това е повече от ясно..хайде остани си със здраве драга лелче..прав беше уважаемия четвърти мускетар в мнението си:

Май шабатът не ти се е отразил добре - отново нарушаваш добрия тон с лични нападки и инсинуации!

Интересно къде в Тората пише да ругаеш и обиждаш ближния си!? :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май шабатът не ти се е отразил добре - отново нарушаваш добрия тон с лични нападки и инсинуации!

Интересно къде в Тората пише да ругаеш и обиждаш ближния си!? :ohmy:

Уважаема, а къде в Корана пише че се адмирират самоубийствата? Още повече за да убиеш други хора и даже неродено дете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уважаема, а къде в Корана пише че се адмирират самоубийствата? Още повече за да убиеш други хора и даже неродено дете?

И нима смяташ, че ще се самоубивам, че ми задаваш подобен въпрос!? :ohmy:

Самоубийството е отречено във всяка една религия по света. Така, както и убийствата на живи хора, включително и на деца, така, както и заграбването на чужди домове и земи, така, както и нападението над хора особено по време на бедствие се смята за нечувано от духовна и най-вече чисто човешка гледна точка.

Нали не смяташ, че Натаняху чете Корана или Тората!? :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И нима смяташ, че ще се самоубивам, че ми задаваш подобен въпрос!? :ohmy:

Самоубийството е отречено във всяка една религия по света. Така, както и убийствата на живи хора, включително и на деца, така, както и заграбването на чужди домове и земи, така, както и нападението над хора особено по време на бедствие се смята за нечувано от духовна и най-вече чисто човешка гледна точка.

Нали не смяташ, че Натаняху чете Корана или Тората!? :no-no:

Мда, благодаря за информацията, явно войните, тръгнали на джихад не са мюсюлмани.... И от там не виждам разумна причина да ги защищавате...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Soviet Soldier
      ЕС и САЩ подготвят законодателство за "право на ремонт" на електроуредите
      Повреждането на някой уред малко след изтичането на гаранцията му не само е изнервящо, но и увеличава световната планина от отпадъци, информира Би Би Си. Не можете да поправите сами уреда, нито да намерите кой да го направи на прилична цена. Принудени сте да купите нов, а това ускорява климатичните промени заради парниковите газове, които се отделят при производството. Гражданите на ЕС и САЩ обаче скоро ще разполагат с нещо като "право на ремонт".

Това предвиждат поредица предложения на европейските министри на околната среда, които би трябвало да накарат производителите да правят продуктите си по-трайни и по-лесни за поправка. Европейските предложения са насочени към осветителните тела, телевизорите и големите домакински електроуреди.

Плановете за европейска директива за екодизайна са сложни и спорни. Според производители предложените правила за възможност за ремонт са твърде строги и ще задушат иновациите. Организации на потребителите пък се оплакват, че Европейската комисия е позволила на компаниите да си запазят контрола върху процеса на поправка, настоявайки някои продукти да бъдат поправяни от професионалисти под контрола на производителите.

Същевременно най-малко 18 американски щати също обмислят подобни законодателни разпоредби на фона на засилващото се недоволство срещу продуктите, които не могат да бъдат продавани на части, защото са залепени в единно цяло, или за които не се предлагат резервни части или инструкции за ремонт.

Как това ще помогне на околната среда

Според природозащитници законодателните мерки, които се разработват в Европа и САЩ, бележат значителен напредък към намаляване на въглеродните емисии и по-добро използване на ресурсите.

Дали обаче не би било по-добре старите уреди да се изхвърлят и заменят с нови, които са по-ефективни?

Отговорът на този въпрос не е лесен. Според анализатори по принцип ако уредът ви е стар и има нисък клас енергийна ефективност, понякога от гледна точка на въглеродните емисии, отделени за целия му живот, може да е по-добре да бъде заменен с нов, с енергиен клас А или АА.

Води се и дебат доколко потребителите са готови да оставят уредите им да бъдат ремонтирани от някой друг.

Движението за въвеждане на "право на ремонт" настоява да се произвеждат продукти, които могат да бъдат напълно разглобявани и поправяни с резервни части и указания, предоставяни от производителя. Някои компании обаче се страхуват, че "домашните майстори" ще повредят уредите, които се опитват да поправят, и потенциално могат да ги направят опасни.

Усилията за въвеждане на нови регулации са задвижвани от някои стряскащи статистически данни, отбелязва Би Би Си. Според едно изследване между 2004 г. и 2012 г. делът на големите домакински електроуреди, които "издъхват" до пет години се е увеличил от 3.5 до 8.3 процента.

Анализ на пералните машини, изхвърлени в определен център за рециклиране, същевременно показа, че над 10 процента от тях са на по-малко от пет години. Според друго проучване заради въглеродния диоксид, отделян в производствения процес, една по-дълго работеща пералня за две десетилетия би генерирала 1.1 тона по-малко въглеродни емисии спрямо модел с по-кратък жизнен цикъл.

Много лампи в Европа се продават с индивидуални крушки, които не могат да бъдат сменяни, така че заради изгаряне на една крушка цялата лампа трябва да бъде изхвърлена.

• от Lumberman
      В последно време все по-усилено се шуми около евентуалното присъединяване на България към Еврозоната, и заменянето на българския лев с еврото. България ще изгуби правото да печата собствената си валута. Някои хора, противници на идеята, даже се опитват да свикат национален референдум по въпроса. За начало бих искал да пусна едно видео с такива хора (Костадин Костадинов и Пламен Пасков от партия "Възраждане"), лекция-дискусия от миналата седмица по темата, която дава повече яснота относно аргументите против. Костадинов споделя някои интересни исторически факти.
      Също какъв според вас е оптималният вариант за България по отношение на валутния ни статус? Лев, евро, със или без валутен борд, обезпечаване на валутата?
    • от Lumberman
      Бих искал да стартирам една тема, в която да обръщаме внимание на начините, по които правителството/държавата "създава престъпници". Това си е практика в последно време, хората на Запад бягат от държави, които въвеждат често абсурдни и нечовешки изисквания за гражданите. Докато в България имаме все още относителна свобода.

Заглавието на темата е мотивирано от ето този цитат от Айн Ранд (превод на Добри Божилов):
      В България се счита, че корупцията е на много високо ниво, но често под корупция се има предвид нежеланието на органите да налагат въпросните нечовешки правила, защото все пак и те са хора, и те имат съвест. Наскоро бях пуснал една снимка, на която полицаи пишат акт на баба, излязла да продава марули на пейка в парка.
    • от Soviet Soldier
      "Google" ограничи достъпа до "Спутник" и "RT" (Russia Today).

Източник: https://trud.bg/гугъл-ограничава-достъпа-до-спутник/

Възможно е Русия да забрани рекламата в "Google", от която въпросната компания само на руска територия печели по 34 млрд. щатски долара годишно:
      https://russian.rt.com/world/news/451571-gosduma-zapret-google
    • от Mammotha
      Здравейте. От доста време търся форум, или по-точно хора с общи интереси. И хора осъзнали общия ни враг. Не знам дали това е мястото ,но само времето ще покаже. 
      Сега, забелязал съм ,че повечето хора в България не се интересуват и съответно не се информират за случващото в западните сили. Но това е разбираемо, не всички хора имат времето и не всички значт чужди езици. А тези които разбират и се интересуват взимат информацията си от големите медии като CNN, NBC, Fox News. За жалост тези медии никога не представят информацията правилно. Обаче аз не съм тук за да говоря за западните медии. Тук съм за да говоря за политическите движени, бежанците и за това как те влияят на приелите ги държави. 
      Ще ви говоря за няколко под теми, които ще включват хора и движения които меко казано мразя. Ще се опитам да ви представя възможно най-много информация, статистики и факти. Естествено също така и ще направя всичко възможно за да ви предствя и източниците на информацията която ще споделям с вас. Наистина се надявам да разгледате фактите за това което са а не за това което ви отърва. Може някои неща да ви звучат морално неправилни и политически некоректни ала истината не винаги е приятна за слушане. Както се казва, истината боли. 
      Под-темите които ще разгледаме са:
      Кризата с бежанците и драстичното покачване на изнасилвания в Швеция. Причините за терористичните атаки и кризата с изнасилването, изброени по-горе, се дължат на незаконната имиграция и на мюсюлманските малцинства. Ислямът не е религия на мира, а всъщност е инструмент за унищожаване и завладяване. Черните имигранти и черните малцинства в белите държави са проблем. Съществуването на антибяло движение в САЩ и Великобритания и в повечето западни страни Black Lives Matter (BLM, Черните животи са от значение) е и терористично, антибяло, про-черно движение. Трябва да вземете червеното хапче, за да оцелеете.  
      1. Кризата с бежанците и драстичното покачване на изнасилвания в Швеция.
      Да, съществува епидемия на изнасилванията в Швеция. Напоследък е много популярно за белите да бъдат отворени към нови неща, да приемаме различните, да приемаме бежанците защото са хора в нужда. Не мисля ,че трябва да доказвам това. В всички новини свързани с икономическите емигранти ще видите деградирали "мъже", радикални незадоволени феминистки (Предпочитам да им казвам feminazis, хаха) и lgbt флагове. 

За радост тези групи от хора все още не са разпространили заразата си в България. Сега, чудите се защо тези хора и бежанците са такъв проблем. Нека ви обясня с пример. Примерът ни както е казано по-горе ще бъде Швеция (Много красива държава, за жалост няма да е за дълго).  Всичко това започва в началото на 1970 г., когато шведският парламент единодушно решава да промени бившата хомогенна Швеция в мултикултурна страна. Четиридесет години по-късно драматичните последици от този експеримент са, че насилствените престъпления са се увеличили с 300%, а изнасилванията - с 1400% Link.  Да, 1400%... наистина трагично за дамите. 

През 1975 г., когато политиците решили, че Швеция ще стане мултикултурна, шведското население е било  8 200 000 души. До 2014 г. то е нараснало до 9,700,000 - увеличение от 18,7%. Този ръст се дължи изцяло на имиграцията, тъй като шведските жени средно раждат 1,92 деца в сравнение с 2,24 г. средно за жените имигранти (Това е средно от всички емигранти. Ако борим само имигрантите от мюсюлманските държави то това число ще се увеличи драстично).
      Много хора ще кажат ,че тези емигранти са много работливи и ,че много от тях са учени хора, инженери, лекари. За жалост тези хора са се объркали жестоко. Интересен факт е , че през 2015 г. от 163 000 души (така наречените "инженери"), които са подали молба за убежище в Швеция, около 500 намерени работни места Link (Други източници: www.thelocal.se , SVT, migration authorities - Migrationsverket).  В крайна сметка единственото което правят е да вкарват необразовани радикални мюсюлмани. Това са хора с тотално различен език, култура, начин на живот и религия. Няма как да приемат такова количество сган и всичко да си върви като по мед и масло. 
      Обаче най отвратителното нещо в тази ситуация е как правителството им се опитва да скрие огромния си провал. По новините им няма да видите никакви кадри от техните"No-go зони" или радикалните протести на мюсюлманските малцинства.

Но пък ще видите реклами по телевизията промотиращи разнообразието което тази сган носи с тях.

Едва ли има нужда от още информация относно тази част от темата. Ако ви интересува може да потърсите клипове от no-go зоните ала за жалост ги изтриха почти навсякъде. Защо ли?... 

2 Причините за терористичните атаки и кризата с изнасилването, изброени по-горе, се дължат на незаконната имиграция и на мюсюлманските малцинства.
      Не мисля, че трябва да ви обясня, че почти всички терористични атаки са направени от мюсюлмани, защото всички сме виждали новините (Поне за това не лъжат. Твърде трудно е да излъжат за неща които имат толкова много кадри и свидетели). Всички знаем, че мюсюлманите правят подобни неща почти всеки ден. Откакто Европейският съюз започна да приема бежанци, няма и една седмица без терористична атака в името на Аллах. Но аз ще се уверя, че ще докажа моята точка все пак. По-принцип този Link би ви бил достатъчен за да си извадите заключения. Но ще ви дам и този списък. Можете да видите, че всички тези хора са били убити от мюсюлмани. Ако броим по-малките нападения през 2016 г., то броят на атаките става много по-голямо. Всъщност  само през 2016 г. е имало 2500 ислямски атаки в 59 страни, в които са убити 21 000 души и 30000 са ранени.
      За тези които нямат представа колко ужасяващи тези атаки може да бъдат; Link1, Link2, link3

3 Ислямът не е религия на мира, а всъщност е инструмент за унищожаване и завладяване.
      Всичко от по-горе, би трябвало да докаже твърдението ми. Но за да направя раната по-голяма, ще добавя още няколко причини, поради които ислямът не е религия на мира.
      18 000 смъртоносни терористични атаки, извършени изрично в името на исляма само през последните десет години. Мохамед, пророкът на исляма, e е убивал хора за обида или критика към религията му. Това включва жени. На мюсюлманите се казва да подражават на Мохамед. 
      Мохамед каза на много места, че е бил "заповядан от Аллах да се бие с хората, докато не приемат, че няма бог освен Аллах и че Мухаммед е неговият пратеник". През последните девет години от живота си той направил не по-малко от 65 военни кампании, които да направят точно това.
      След смъртта на Мохамед, хората, които са живели заедно с него и са знаели религията му най-добре веднага са се завърнали във война един с друг.
      Мохамед насочва мюсюлманите да водят война срещу други религии и да ги подложат на подчинение на исляма. През първите няколко десетилетия след смъртта му неговите арабски спътници нахлули и завладявали християнски, еврейски, индуски, будистки и зороастрийски земи.
      Мюсюлманите продължат своя джихад срещу други религии в продължение на 1400 години. До този ден не минава седмица, без ислямските фундаменталисти да се опитат да убият християни, евреи, хиндуи и будисти изрично в името на Аллах.
      Ислямът е единствената религия, която за да запази последователите си, формално заплашва да убие всеки, който напусне. Това е според примера на Мохамед.
      Ислямът учи, че не-мюсюлманите са по-малко човеци. И също така ,че мюсюлманин може да бъде подложен на смърт за убийство. Ала мюсюлманин не може да бъде подложен на смър за убйство на не-мюсюлманин.
      Коранът никога не говори за любовта на Аллах към немюсюлманите, но има стотици стихове, които говорят за жестокостта на Аллах и омразата към не-мюсюлманите
      "Алаху Акбар, Алаху Акбар, Алаху Акбар!"
      (Последните думи от пилотската кабина на Полет 93)   
      Източник:  thereligionofpeace.com, Коран
      И преди да се опитате да кажете "НЕ ВСИЧКИ МЮСЮЛМАНИ", позволете ми да ви кажа нещо. На планетата има 1,6 милиарда мюсюлмани. Разбира се, не всички от тях ще бъдат лоши хора. Но проблема е ,че изследванията показват, че 700 милиона мюсюлмани подкрепят закона за шериата (което означава да подкрепя всички неща, които споменах по-горе). Този брой включва само мюсюлмани в мюсюлманските страни с мнозинство. Ако вземем предвид всички мюсюлмани по света, броят им достига 900 милиона. Така ,че това е повече от половината от всички мюсюлмани в света. Това е много. Това е наистина ОГРОМЕН проблем.  Източник: PEW research Link

Черните имигранти и черните малцинства в белите държави са проблем. Съществуването на антибяло движение в САЩ и Великобритания и в повечето западни страни Black Lives Matter (BLM, Черните животи са от значение) е и терористично, антибяло, про-черно движение. Ще разгледаме тези  точки като едно. Ще ми отнеме много повече време ако ги отделим. Най-напред ще видим всички чернокожи, които идват в Европа и как това се отразява върху нея.
      Незаконната имиграция от Африка към Европа е значителна. Много хора от бедните африкански държави тръгват на път за Европа, с надеждата за по-добър живот. В някои части на Африка трафикът на имигранти в Европа стана по-изгоден от трафика на наркотици. Но щастливо мога да кажа, че някои мигранти умират по време на пътуването. Сега... статистическите данни показват, че през 2014 г. са регистрирани 170 100 нелегални имигранти, пристигащи в Италия по море (увеличение от 42 925 пристигания, регистрирани през 2013 г.), 141 484 от които напускат Либия. За съжаление този брой се е увеличил само през последните години. Link (Информацията не е директно от този сайт но проблемите за които говорят са подобни)
      Също така ще споделя още едно интересно наблюдение, което направиха няколко немски момчета.
      Те са наблюдавали движението на 15 кораба, принадлежащи на някои неправителствени организации. Но се оказва, че са били свидетели на огромна операция за трафик на хора. 15-те кораба под наблюдение напускат италианските си пристанища, спират преди да напуснат либийското крайбрежие, взимат още товар и се връщат в Италия. Някои от организациите са Migrant offshore aid station, Save the Children, Open Arms, Sea-Eye. Link
      Сега нека видим защо чернокожите са толкова голям проблем. Повечето статистически данни са от САЩ и ФБР. През последните години има огромно нарастване на расовото напрежение в САЩ, въпреки ,че има чернокож за президент. За жалост американците мислят ,че проблемът е белите хора или някакъв нов Ku Klux Klan. Но не, вината е в ръцете на Black lives matter. Движение, започнало през последните години с единствената цел да се поставят черни над белите. За да се убедите че са анти-бели расисти можете просто да намерите кадри от протестите им и ще ги  чуете да викат: "Какво искаме? Мъртви ченгета", "Време е да убиеш някои бели", " Убий белите бебета". И множество  други расистки изречения за нас. Независимо от това, че са про-черно движение, няма да ги чуете да крещят за истинските проблеми в черното общество: "Спрете черната престъпност" "Спрете чернокожите да  употребявате и продават наркотици " или "Спрете чернокожите от извършване на престъпления". Защото това са истинските проблеми, пред които са изправени чернокожите малцинства. За жалост тези неща засягат белите хора след като тази измет живее в белите общества.
      Данните показват, че 93% от жертвите от "чернокожните жертви" са убити от други чернокожи. Чернокожите извършват насилствени престъпления от 7 до 10 пъти повече, отколкото белите. Черните са извършили 52% от убийствата между 1980 и 2008 г., въпреки че съставляват само 13% от населението. В същия период белите са виновни за 45% от убийствата, докато съставляват 77% от населението. Загинали са 6000 чернокожи от други чернокожи през 2015 г. За разлика от това само 258 черни са убити от полицейска стрелба през тази година. Забележете ,че един от най-често ползваните аргументи на BLM е това че полицията систематично ги изтребва. 
      През 2013 г. над 72% от чернокожите са родени извън брака. В окръг Кук, в който принадлежи Чикаго, през 2003 г. 79% от чернокожите са родени на самотни майки, докато само 15% от белите са родени на самотни майки.  FBI Statistics Link
      Но никога няма да чуете BLM да говорят за тези неща. Защото истинската им цел е да убиват, изнасилват и измъчват белите хора. Тяхната една истинска цел - бял геноцид.
      (Заслушайте се в това което казват)
      Мисля ,че след всичко това ще разберете защо са толкова голям проблем. Наречете го расисъм но на всички места където има преобладаващо чернокожо население води само до деградация. Най-добрите примери за това са Детройд и падането на Апартейда.
      Всичко това се случва и е истинско. Не знам дали е опит за това да ни завладеят или пък опит да премахнат расата ни или е просто случайност. Но знам едно. Живеем в свят построен изцяло от Европейските ни деди. Свят в който на всяка част от планетата ни е стъпил европеец (Link), свят в който белите са стъпили на луната, свят в който всичи гледат към белите когато има заплаха. Ние сме създатели. Ние сме завоеватели. Ние сме пазители и лидери. 
      Но ние сме и най-добрите същества на тази планета, ние сме най съпричастните, ние сме тези които започват цели войни заради болката на някой. Ала това е и падението ни, защото ние сме хората които позволяват земите ни да бъдат взети от непознати, ние сме тези които позволяват расата ни да бъде измествана от недоразвити примати. Създадохме свят свещен и сега бавно го оставяме да рухне. 
      Лондон, град, символ на европейския гений. Ала вече не е европейски град (link). САЩ, държава създадена от дедите ни, създадена заради така присъщата ни любопитност, ала до преди 40 години 90% бяла държава вече е едва 60%. (link) Франция, страна с велика и дълга история, сега пълна с негърска сган. Италия, ах великата Италия, малкото останало от Рим. Ала вече дъното на ботуша е претъпкано с тези черни хлебарки. 
      Ние ли сме следващите? 
      7 Трябва да вземете червеното хапче, за да оцелеете.
      Вероятно сте виждали Матрицата. Оригиналното "червено хапче" е от сцена във филма.
      Морфей предлага на Нео две хапчета. Червеното хапче ще отговори на въпроса "какво е Матрицата?" И синьото хапче просто ще направи живота да продължи както преди. Когато Нео се протяга към червеното хапче, Морфей го предупреждава: "Не забравяй, че всичко, което предлагам, е истината. Нищо повече." Синьото хапче символизира ходенето до работното място всеки,чистенето на зъби, повторението, това което познаваме.
      Но червеното хапче ще ни покаже колко е дълбока дупката на заека.Може да ни навреди да знаем истинските неща. Може би е в пряка борба с нещата които смятахме, че знаем преди, може да е против правилата, поставени от родителите, роднините и обществото. Това ще ни постави в морална дилема между доброто и лошото. Лошо ли е да мразиш? Добро ли е да обичаш?
      Да приемем червеното хапче означава да разберем и приемем, че смисълът на животът не е приемане на различния, любов, мир, разнообразие, мултикултурализъм, благотворителност, помагане на бедните или хората с увреждания. Животът е оцеляване. Докато има хора, които избират червеното хапче има надеждата, че белите деца няма да бъдат загубени. Ние сме родени с една единствена цел, да продължим да живеем и да подготвим място за новото поколение. Както един велик човек, отдавна изгубен в историята е казал:
      "Трябва да осигурим съществуването на нашия народ и бъдещето на белите деца".

• Дарение

• Добави ново...