Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

d1cho

Проблем с екрана на лаптоп MSI

Препоръчан отговор

Привет, Проблема е следният изведнъж изчезна картината на лаптопа.Като го рестартирах всичко си работеше, чу се стартиращата мелодия на линдоус, но картина нямаше. Някакви идеи? Аз подозирам, че може би е някаква връзка към самият екран! Поздрави, Даниел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери го на външен монитор. Ако там проработи значи най-вероятно лентовият кабел е заминал...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери го на външен монитор. Ако там проработи значи най-вероятно лентовият кабел е заминал...

Добре! А смяната на този лентов кабел дебела ли е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре! А смяната на този лентов кабел дебела ли е ?

Малко бързаш :)

А аз да те питам колко върви една кола. Надявам се това да те подсети че няма как да ти се отговори каква е цената на нещо като не е ясно за какъв модел става дума.

Сигурен ли си че нищо не се вежда? когато изгори подсветката на матрицата или инвертора екрана седи много тъмен но като се вгледаш виждаш все пак че има нещо на екрана.

Пробва ли на външен монитор? Там има ли картина? което пак няма да даде категоричен отговор, има случай от прегряване отлепен видео чип/и не само/ на който няма проблем с интерфейса към външен монитор, а само към вградената матрица. Варианти много.

След като чуваш звук от ОС отпадат варианти аз отлепен чипсет но остава вариант за частично отлепен видеочип.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко бързаш :)

А аз да те питам колко върви една кола. Надявам се това да те подсети че няма как да ти се отговори каква е цената на нещо като не е ясно за какъв модел става дума.

Сигурен ли си че нищо не се вежда? когато изгори подсветката на матрицата или инвертора екрана седи много тъмен но като се вгледаш виждаш все пак че има нещо на екрана.

Пробва ли на външен монитор? Там има ли картина? което пак няма да даде категоричен отговор, има случай от прегряване отлепен видео чип/и не само/ на който няма проблем с интерфейса към външен монитор, а само към вградената матрица. Варианти много.

След като чуваш звук от ОС отпадат варианти аз отлепен чипсет но остава вариант за частично отлепен видеочип.

а как да го настроя да се включи вторият монитор като няма как да го настроя нали ми е черен екрана ?А и лаптопа е в процес на преинсталиране? Имали някакъв вариант ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек направо къртиш бяха ти нужни сто дена за да отговориш !!!

............... чу се стартиращата мелодия на линдоус, но картина нямаше.......................

..........А и лаптопа е в процес на преинсталиране.................

Последно кое е вярното, по време на инсталация ли е или се чува звук от зареждане на ОС.

Когато те посъветвах да не бързаш е единствено за да те предпазя от излишни разходи.

Варианти много казах го и в предишния си пост без тест в сервиз за да се установи, кое не работи може да си купуваш на вятъра.

Може да е умряла матрицата.

Може да е проблем в интерфейсния кабел на матрицата.

Може да е изгоряла лампата на матрицата.

Може да е умрял инвертора.

Може да има проблем с видео-интерфейса на дъното водещ към матрицата.

Може да е просто прекъснат кабел към захранването на матрицата.

Без тестове просто играеш на тото и единственият сигурен вариант е да смениш всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек направо къртиш бяха ти нужни сто дена за да отговориш !!!

Последно кое е вярното, по време на инсталация ли е или се чува звук от зареждане на ОС.

Когато те посъветвах да не бързаш е единствено за да те предпазя от излишни разходи.

Варианти много казах го и в предишния си пост без тест в сервиз за да се установи, кое не работи може да си купуваш на вятъра.

Може да е умряла матрицата.

Може да е проблем в интерфейсния кабел на матрицата.

Може да е изгоряла лампата на матрицата.

Може да е умрял инвертора.

Може да има проблем с видео-интерфейса на дъното водещ към матрицата.

Може да е просто прекъснат кабел към захранването на матрицата.

Без тестове просто играеш на тото и единственият сигурен вариант е да смениш всичко.

След като Ви писах поста екрана тръгна, работеше малко и реших да го преинсталирам и средата на инсталацията изгасна след това ми се наложи да пътувам извън страната за това пиша сега !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.