Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

имам един такъв въпрос - как ако имам един ИСО файл, който е bootable, мога да разбера с какви опции е записан и как точно е направен?

имам boot файла, но не знам другите опции с които да го запиша с Nero

(става въпрос за Ghost 10 - проблема е, че имам файловете от цд-то, но не е на ИСО, и не мога да го запиша така че да буутва)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом като имаш боот файл-а използвай UltraISO,за да го добавиш към исо-то ,което искаш да ти стане бутабъл.Там няма опции.

Другия вариант е да ползваш Неро.

В секцията Boot избираш Image File и го посочваш.Останалото не го пипай,защото както са го настроили шанса да работи е 90%.Все пак изполозвай реврайтибъл диск за първия опит.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с Ултраисо не става защото, както казах, нямам ИСО, а само файловете от ЦДто е една папка.

а с Неро не става, пробвах доста комбинации, и явно не мога да нацеля каквото трябва.

накрая пробвах с боот файла и опциите за записване на Уидоус боот диск и боотна, но преди да се зареди програмата се рестартира без видима причина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво точно не е ясно?

Имам папка с всички файлове и директории от ЦД-то - 1 към 1.

Имам и боот файла, но не знам с какви опции да го запиша в Неро за да буутва.

имам ИСО файл, който е буутващ на GHOST 9 и искам да разбера с какви опции е записан, за да мога да направя същото с папката с файловете на Ghost 10

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето как трябва да е конфигурирано Неро-то, за да се направи BootCD

nero.bootcd.JPG

1. избираш си боот файл-а

2. избираш: no emulation

3. срещу: Number of loaded sectors: пишеш числото 4

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ултраисо не става защото, както казах, нямам ИСО, а само файловете от ЦДто е една папка.
Със същата програма създаваш ISO файл,съдържащ скъпоценната директория.

имам ИСО файл, който е буутващ на GHOST 9 и искам да разбера с какви опции е записан, за да мога да направя същото с папката с файловете на Ghost 10

Нямам ги тези програми и не мога да бъда сигурен,дали това което правиш ,изобщо ще стане.Много е възможно между версии 9 и 10 да има значителни разлики ,които да не позволяват използването на буут файла от 9 без да го модифицираш.

И така пак ти предлагам с Ultra ISO:

Поставяш GHOST 9 в ЦД то или го монтираш с Deamon Tools.

1. От Ultra ISO>Bootable>Extract Boot File from CD/DVD.

2. Създаваш боот CD... File>New>Bootable CD/DVD image.

Зареждаш буут файла който генерира в точка 1

С drag&drop техниката пускаш директорията която ти трябва.

От File >Save записваш новото исо.

3. Печеш с неро от Burn Image.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето как трябва да е конфигурирано Неро-то, за да се направи BootCD

nero.bootcd.JPG

1. избираш си боот файл-а

2. избираш: no emulation

3. срещу: Number of loaded sectors: пишеш числото 4

<{POST_SNAPBACK}>

"накрая пробвах с боот файла и опциите за записване на Уидоус боот диск и боотна, но преди да се зареди програмата се рестартира без видима причина."

т.е. така не става

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Със същата програма създаваш ISO файл,съдържащ скъпоценната директория.

Нямам ги тези програми и не мога да бъда сигурен,дали това което правиш ,изобщо ще стане.Много е възможно между версии 9 и 10 да има значителни разлики ,които да не позволяват използването на буут файла от 9 без да го модифицираш.

И така пак ти предлагам с Ultra ISO:

Поставяш GHOST 9 в ЦД то или го монтираш с Deamon Tools.

1. От Ultra ISO>Bootable>Extract Boot File from CD/DVD.

2. Създаваш боот CD...  File>New>Bootable CD/DVD image.

Зареждаш буут файла който генерира в точка 1

С drag&drop техниката пускаш директорията която ти трябва.

От File >Save записваш новото исо.

3. Печеш с неро от Burn Image.

<{POST_SNAPBACK}>

стана, мерси:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване