Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Aliya

Майчинство ли е сурогатното „майчинство“ и защо Лейди се превърна в Га(р)га!?

26 гласували потребители

1. 1. За ли против сурогатното майчинство сте ?

• за
    • против
    • не ми пука кой какво ще прави с тялото си

Препоръчан отговор

Говориш с него и му помагаш да разбере чрез осъзнаване корените на възникналата перверзия. Всяка перверзия има дълбоки корени в човешкото подсъзнание - в случая с хомосексуализма основната причина е неприемане на себе си и нелюбов към себе си, което може да се дължи и на липсата на достатъчно любов от родителите в детските години.

Хомосексуализма не е перверзия и няма нищо общо с човешкото подсъзнание.

Наличието на полова ориентоция е възможно, защото си има точно определен център в човешкия мозък (така както говорим, защото имаме в мозъка си център на речта, които животните нямат, така както имаме зрителен център, слехов център и т.н.) и в зависимост от разположението му в лява или в дясно при жената и при мъжа, се поражда съответно женско или мъжко либидо.

Не е установена точната причина за хомосексуализма, доколкото аз знам. Какво в морфологията или във физиологията на половоопределящия център в човешкия мозък поражда това явление и в каква зависимост за степен (степени има, практиката ги доказва) на проявлението му, мисля, че науката не е дала отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сурогатното майчинство не е търговия с тела и не е проституция, защото е майчинство за определено време, от имплантирането на зародиш в жена, приела да износи чужд плод до раждането на бебето, което не й принадлежи, така както приемните родители временно отглеждат дете (деца) и те не са техни, а, и не могат да станат, след като в закона е разписано, че нямат право да го (ги) осиновят.

Хайде сега да ми обясниш как бебето на една бременна майка не й принадлежи!

И хайде сега да ми обясниш ти, която си жена, нима твърдиш сега с тези твои думи, че бременността не е майчинство, т.е. бременната жена не е майка, а само този, който е сложил детето в нея, е единственият родител!?

И хайде сега да ми обясниш ти като жена, знаеш ли какво е да си майка, знаеш ли какво е да си бременна, знаеш ли какво е да расте плодът на живота в теб, който се храни от твоето сърце, от твоята кръв, от твоята майчина любов!?

Или смяташ, че бременността е само износване, така, както се носи нещо в кошница!?

Защото така смятат и тези, които гласуват Закона за сурогатното майчинство - те не считат жената за майка, а само за кошница за износване, за фурна за притопляне на чужди ястия.

И кажи ми ти, дето твърдиш, че четеш закони, що за родител е този "приемен" родител, който използва майката като вещ, а тялото й като фурна, та кажи ми ти този "родител" може ли да му имаш доверие в бъдеще, че няма и приетото дете на тази майка да приравни до вещ за използване, че и апетит да прояви към някои части от детското телце!?

Всяка жена има право да стане майка! Не може да оставим майчинството да бъде въпрос на късмет, Алия!

С думите си по-горе ти току що опроверга правото на майката да бъде майка, като пледираш за отнемането на детето й след раждане чрез закона за сурогатното "майчинство"!

Освен това да си майка не е въпрос на късмет, а на същност. Всяка жена в същността и природата си е вече майка.

Независимо колко е мачкана и унижавана през вековете - от инквизицията та до днес, когато се гласуват закони за отнемане на децата й (визирам Законопроекта за детето и закона за сурогатното майчинство).

И именно това е трън в очите на претендентите за световна власт! И искат законово да приравнят всяка жена до фурна за използване.

Хомосексуализма не е перверзия и няма нищо общо с човешкото подсъзнание.

Наличието на полова ориентоция е възможно, защото си има точно определен център в човешкия мозък (така както говорим, защото имаме в мозъка си център на речта, които животните нямат, така както имаме зрителен център, слехов център и т.н.) и в зависимост от разположението му в лява или в дясно при жената и при мъжа, се поражда съответно женско или мъжко либидо.

Не е установена точната причина за хомосексуализма, доколкото аз знам. Какво в морфологията или във физиологията на половоопределящия център в човешкия мозък поражда това явление и в каква зависимост за степен (степени има, практиката ги доказва) на проявлението му, мисля, че науката не е дала отговор.

Не е дала отговор, който да се хареса на хомосексуалистите. ;)

А иначе науката открай време е знаела това, което и всеки човек знае, че хомосексуализмът е умствена перверзия.

И тук си права - хомосексуалното "либидо" се формира именно в ума на човека в резултат на внушения и нанесени рани, оставили дълбок отпечатък в човешкото подсъзнание.

Ще илюстрирам дълбоко закодираната същнсот на жената като майка в следния пример:

Правени са опити да се съпостави степента на майчинството при животните и при жената. Експериментът е проведен с едно кенгуру майка, тъй като кенгуруто е известно със своите силни майчински чувства.

Кенгуруто и малкото му са поставени в дълбока вода, прииждаща постоянно. Дълбочината постоянно се увеличавала, докато накрая кенгуруто майка вдигнала своето малко във въздуха и го поставила на главата си. Майката държала малкото си на главата си до последно, докато водата достигнала до главата й, а после до муцуната й. Когато водата заляла муцуната й, майката извднъж дръпнала малкото си във водата и стъпила отгоре му.

В същите условия жената държи бебето си високо над водата, дори и след като вече се е удавила практически, ръцете й продължават да го стискат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Тъжното у жени с сферична глава и вакуумирана прическа е, че злоупотребявайки с монитора води до огнени червени очи. Убеждение.

В днешния 21 век за мен бременната е логичен инкубатор за наркомани. Метармофозата на тялото, която изживява бременната води до погрозняване. Аз не съм видял бременна жена да е оформила бицепси или плочки на корема, а точно обратното - разплуто тяло и провисненки. Хубавото тяло е технология и комплекс от спортни упражнения, хранене и почивка, което е абсурдно при износнване на шебек. Добавям беззъбието и оплешавяването.

Не ми убягва съмнението, че работиш в озеленяването. Пиеш 8-мо кафе и чакаш нещо почасово, да изпадне. Няма такъв бос и няма такава работа, да живееш в форума. Сещаш ли се?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такъв бос и няма такава работа, да живееш в форума. Сещаш ли се?

За работа във форума ти ми кажи! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да ти обясним! Известни за случаи, няколко от тях дори преди броени седмици, в които майката изхвърля новороденото на боклука, или го удушава собственоръчно, или го спазарява по интернет за осиновяване. Та значи кое точно дава право на такава жена да се нарича "майка" ??? Дали бремеността е създала някакви майчини чувства??? И дали някой приемен родител с желание да отгледа дете, макар и не собствено, няма да бъде много повече майка от биологичната такава? Можеш да не отговаряш, ама ти пък явно имаш много свободно време и ищах за писане, та.........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да ти обясним! Известни за случаи, няколко от тях дори преди броени седмици, в които майката изхвърля новороденото на боклука, или го удушава собственоръчно, или го спазарява по интернет за осиновяване. Та значи кое точно дава право на такава жена да се нарича "майка" ??? Дали бремеността е създала някакви майчини чувства??? И дали някой приемен родител с желание да отгледа дете, макар и не собствено, няма да бъде много повече майка от биологичната такава?,

Можеш да не отговаряш, ама ти пък явно имаш много свободно време и ищах за писане, та.........

И защо да не отговарям!?

темата съм я пуснала аз, нали!?

освен това разобличаването на лъжи е моята специалност! ;)

И понеже тук една група определено се е заела да разпространява лъжи срещу жената, като че ли те самите не майки са ги раждали, а "фурни", да уточня: отвратителните случаи, които споменаваш по-горе са "изолирани" - използвам твоя термин! Те са изключения, а изключенията единствено потвърждават правилото!

Момичето, което даваш за пример с продажбата на бебето по Интернет, е наркоманка. Такъв е и таткото на бебето.

Всички знаем, че един съвременен наркоман задължително е и умствено увреден - шизофрения, параноя, страхови неврози и панически разстройства са резултатите от съвременните амфетамини!!!

Наркоманът по принцип е човек, който сам се е отказал от живота и е със самоубийствени наклонности. Не можеш да очакваш от такъв човек да бъде родител - нито майка, нито татко.

Случаите с подхвърлените бебета са изключителна рядкост у нас и се дължат на умопобъркващо отчаяние, предизвикано от безизходица или страх. Такива жени са крайно нещастни и объркани, с умствени отклонения и трябва да бъдат лекувани, а не осъждани.

Наличието на такива случаи в едно общество говори за цялото общество и за положението на най-слабите и уязвимите в него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, не бих нарекъл един случай "изолиран", когато периодично се появява информация за такива, по няколко пъти месечно. Наркоманите НЕ СА умствено увредени, зависимостта към даден наркотик няма нищо общо с всички изброени заболявания, особено пък в началото на употребата на наркотици. От друга страна- кое ти дава право да отричаш майчиния инстинкт и грижи у жени, които не са биологични майки на децата си? Аз лично отдавам много повече значение за развитието на майчиното чувство на самата грижа за детето, отколкото на износването му. Да не говорим, че в немалко случаи бремеността води до депресии и немалко майки прехвърлят вината за това на собствените си деца. Тогава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, не бих нарекъл един случай "изолиран", когато периодично се появява информация за такива, по няколко пъти месечно. Наркоманите НЕ СА умствено увредени, зависимостта към даден наркотик няма нищо общо с всички изброени заболявания, особено пък в началото на употребата на наркотици.

Определено не си наясно. Днешните наркотици са изключително увреждащи мозъка на наркомана, и дори и една начална доза е достатъчна за поражения върху крехките мозъчни връзки!

И хубаво е, че медиите охотно пишат за появилите се тук там случаи на изпаднали в умопомрачение майки, изхвърлили бебетата си или отказали да ги кърмят поради следродилна треска, но мълчат медиите като риби, когато става дума за огромният брой младежи у нас, умрели при свръхдозиране или след редовна употреба на наркотици.

От друга страна- кое ти дава право да отричаш майчиния инстинкт и грижи у жени, които не са биологични майки на децата си?

Точно обратното, не аз, а ти отричаш майчиния инстинкт у всички жени.

Защото всяка една жена, без изключение, се ражда майка. И ако в резултат на наркомания или друго умствено заболяване майката е с отклонение в психиката си, това е заболяване, а не женска същност.

Аз лично отдавам много повече значение за развитието на майчиното чувство на самата грижа за детето, отколкото на износването му. Да не говорим, че в немалко случаи бремеността води до депресии и немалко майки прехвърлят вина. та за това на собствените си деца. Тогава?

Тогава идва ролята на таткото да успокои и приласкае майката в следродилната й депресия, а не да търгува детето й!

Жената е човешко същество и има нужда от подкрепа и закрила и тя, и децата й!

А не от съдници и търгаши, забравили как те самите са дошли на този свят - с депресии или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мацка, изписала си около 12 тона и половина глупости. Със същата енергия може да направиш доста по-полезни неща.

Ако толкова ти се бори за някаква кауза си намери някаква по-читава, а не такава дето изобщо не влияе пряко на съществуването ти на белия свят.

- Хвърли усилия за правата на децата в третия свят

- Бори се срещу наркотиците продавани в училище

- Бори се за своите права

но прави нещо дето ще е от полза, а не да ми говориш врели некипели и да носиш вода от девет кладенеца в защита на изкривените ти представи за природата и случващото се около теб...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ай стига че ми писнахте бе

дайте ми пари да ви износя няколко бебета да си оправя живота

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Защото всяка една жена, без изключение, се ражда майка...

Глупости!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото всяка една жена, без изключение, се ражда майка.

хахаха баси по-голяма глупост скоро не бях чувала

:lol6:

това че мога да раждам - не значи че ставам за майка

аре обори ме

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ай стига че ми писнахте бе

дайте ми пари да ви износя няколко бебета да си оправя живота

Дай да говорим в цифри

п.п. шегувам се просто :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно някои хора смятат за майка всяка жена която е родила дете :D Майка е тази, която е отгледала и възпитала детето, а не тази която го е родила и изоставила, или тази, която го е родила, не го е изоставила, но не полага грижи за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай да говорим в цифри

п.п. шегувам се просто :)

ти па - бебе ли ти треба а

на тая мащеха "родина" не заслужаваме да й раждаме деца

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не искам деца за някой/нещо. Искам деца заради тях самите. И аз да си ги възпитам, колкото мога да се оправят в живота, а те къде и как ще искат да го прекарат, си е тяхна работа. Това, че аз искам да живея тук и никъде другаде не се чувствам у дома си, не ми дава правото да определям, кой къде трябва да живее.

Но се надявам, че няма да се налага да се възползвам от предложението ти :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не искам деца за някой/нещо. Искам деца заради тях самите. И аз да си ги възпитам, колкото мога да се оправят в живота, а те къде и как ще искат да го прекарат, си е тяхна работа. Това, че аз искам да живея тук и никъде другаде не се чувствам у дома си, не ми дава правото да определям, кой къде трябва да живее.

Но се надявам, че няма да се налага да се възползвам от предложението ти :P

ок, щом имаш финансовите възможности -

успех в начинанието

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено не си наясно. Днешните наркотици са изключително увреждащи мозъка на наркомана, и дори и една начална доза е достатъчна за поражения върху крехките мозъчни връзки!

И хубаво е, че медиите охотно пишат за появилите се тук там случаи на изпаднали в умопомрачение майки, изхвърлили бебетата си или отказали да ги кърмят поради следродилна треска, но мълчат медиите като риби, когато става дума за огромният брой младежи у нас, умрели при свръхдозиране или след редовна употреба на наркотици.

Да бе, как ще съм наясно, дето съм специалист-неврохирург и работя с мозъци.....Знаеш ли колко много наркотични аналгетици се използват в хода на едно оперативно лечение, а и след това? По тази твоя логика /неподходяща дума за теб, ама ....../ ВСИЧКИ оперирани са дефинитивно наркомани или с психически увреди. При теб явно желанието да пишеш доминира над склонноста да се замисляш върху съдържанието.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

успех в начинанието

Уффф - стига и ти. Сестра ми сама си отгледа 3 деца с близо 10пъти по-нисък доход от моя (е с малко моя помощ де) докато ние с приятелката ми чакаме финансова възможност... И сега аз се чувствам сякаш съм си хвърлил 10 години от живота на вятъра... 10 години, които можех да прекарам с децата си. А да не говорим, че ти как предпочиташ - да си се родила в бедност (то едва ли си била в семейство на милионери) или хич да не си се раждала?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мацка, изписала си около 12 тона и половина глупости. Със същата енергия може да направиш доста по-полезни неща.

Ако толкова ти се бори за някаква кауза ...

"Some motherfuckers are always trying to ice skate uphill" ;) и не се опитвай да им определяш каузите!

Глупости!

Което не променя факта, че си се родила майка! :)

...това че мога да раждам - не значи че ставам за майка

аре обори ме

Ти си майка по същността си, така че няма какво "да ставаш за такава".

Майката и ражда, и обича, и прощава, и закриля и куп други видими и невидими неща и те са закодирани в женската ти същност.

И трябва доста да се постараеш, за да се опиташ да ги отречеш женските си и майчини качества. И пак няма да успееш - единственото, което ще постигнеш в такава борба срещу себе си, е да се самонараниш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе то и аз съм с изкривени представи за света, но твоите са сгънати на осмица... пп: запиши се в корпуса на мира и тогава ела пак да си говорим

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно някои хора смятат за майка всяка жена която е родила дете :D

Майка е тази, която е отгледала и възпитала детето, а не тази която го е родила и изоставила, или тази, която го е родила, не го е изоставила, но не полага грижи за него.

майка е и всяка жена, която не е родила дете!

Дори и тези, които са изоставили децата си като подгонени зверове, бягайки от неволите си, пак си остават майки - майки с разкъсани сърца.

И много ми е чудно всички тук които твърдите, че жените не са майки и осъждате онези, които са изоставили децата си, защо тогава се обявявате в защита на узаконяването на сурогатното майчинство, което е именно акт на изоставяне на новороденото ти детенце и още по-страшно, на унижение и на майката, и на детенцето!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Off Извинявай на колко години си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо трябва да раждаш децата си на някого другиго, та било то и на Родината!?

успех в начинанието

Интересно, ако майка ти беше решила, че няма финансовите възможности!? :ohmy:

Да бе, как ще съм наясно, дето съм специалист-неврохирург и работя с мозъци.....Знаеш ли колко много наркотични аналгетици се използват в хода на едно оперативно лечение, а и след това? По тази твоя логика /неподходяща дума за теб, ама ....../ ВСИЧКИ оперирани са дефинитивно наркомани или с психически увреди. При теб явно желанието да пишеш доминира над склонноста да се замисляш върху съдържанието.....

хайде да не си подхвърляме въдици за лапни шарани!

нали не искаш да кажеш, че наркоманите се друсат с хирургичните аналгетици!?

Нито искаш да кажеш, че наркоманията е като да отидеш в болницата на лечение!?

(Щото ще сезирам модератора за рекламиране на наркоманията от твоя страна)!

Off

Извинявай на колко години си?

Нямам възраст :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...сурогатното майчинство, което е именно акт на изоставяне на новороденото ти детенце и още по-страшно, на унижение и на майката, и на детенцето!

Сурогатното майчинство се осъществява въз основа на доброволно сключен договор, така че не е акт на изоставяне на новороденото, нито пък унижение на майката и детето.

Сурогатна майка се става по желание, а не по принуда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...