8 мнения в тази тема

Здравейте, имам един малко странен въпрос: Тъй като имам монитор с 2 HDMI порта и телевизор с HDMI порт, въпроса ми е как мога да гледам телевизия на монитора вместо на телевизора. Имам в предвид мога ли да ги свържа чрез HDMI кабел и вместо картината от компютъра да излиза на телевизора, да стане точно обратното. Това, което е на телевизора да го гледам на монитора. Ако се питате каква е целта ми, просто монитора е Full HD с IPS матрица, докато телевизора ми е с по малка резолюция и е по-стар, искам да видя как ще е картината на монитора. Надявам се да сте разбрали какво имам в предвид и някой да може да ми помогне. За инфо: Монитора е Philips Brilliance 239Cqh или така наречения Blade 2. Благодаря ви предварително, очаквам вашите отговори. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто подай сигнал от източника към монитора, а не към телевизора. Какъв е източникът?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто подай сигнал от източника към монитора, а не към телевизора. Какъв е източникът?

Източникът... приемник от фирмата, която ми предоставя телевизията. Но на приемникът нямам HDMI порт, а не съм чувал за конвертор чинч - HDMI, а и нямам намерение да купувам други кабели, поне ако има вариант да стане без тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам един малко странен въпрос: Тъй като имам монитор с 2 HDMI порта и телевизор с HDMI порт, въпроса ми е как мога да гледам телевизия на монитора вместо на телевизора. Имам в предвид мога ли да ги свържа чрез HDMI кабел и вместо картината от компютъра да излиза на телевизора, да стане точно обратното. Това, което е на телевизора да го гледам на монитора. Ако се питате каква е целта ми, просто монитора е Full HD с IPS матрица, докато телевизора ми е с по малка резолюция и е по-стар, искам да видя как ще е картината на монитора. Надявам се да сте разбрали какво имам в предвид и някой да може да ми помогне. За инфо: Монитора е Philips Brilliance 239Cqh или така наречения Blade 2. Благодаря ви предварително, очаквам вашите отговори. :)

Няма да стане. HDMI порта на телевизора е само вход...
1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Абсурд .... а и какво ли ще видиш на тоя 23 инча та макар и с такава резолюция и Full HD с IPS

ПП . Дори и приемника ти да има HDMI изход - пак няма да стане http://blizoo-forum.com/viewtopic.php?f=4&t=199

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсурд .... а и какво ли ще видиш на тоя 23 инча та макар и с такава резолюция и Full HD с IPS

ПП . Дори и приемника ти да има HDMI изход - пак няма да стане http://blizoo-forum....c.php?f=4&t=199

Аз не го гледам от 15 метра, екрана е на около метър пред мен, така че... мисля, че ще виждам достатъчно. Благодаря все пак. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Източникът... приемник от фирмата, която ми предоставя телевизията. Но на приемникът нямам HDMI порт, а не съм чувал за конвертор чинч - HDMI, а и нямам намерение да купувам други кабели, поне ако има вариант да стане без тях.

Щом приемника ти няма HDMI а само скарт предполагам , то въобще на каква резолюция се надяваш :no-no: коя е фирмата доставчик да я оплюваме набързо и защо не ти е дала приемник с HDMI изход като имаш LCD/Plasma - телевизор :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом приемника ти няма HDMI а само скарт предполагам , то въобще на каква резолюция се надяваш :no-no: коя е фирмата доставчик да я оплюваме набързо и защо не ти е дала приемник с HDMI изход като имаш LCD/Plasma - телевизор :(

Еми какво да ти кажа... и аз не съм особено доволен, но ще запазя името на фирмата анонимно, няма нужда да се коментира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• Избор на монитор до 1200лв. 21:9 или 16:9
      от niki87
      Здравейте, гледам, че много хора са си пускали теми за избор на монитор затова и аз ще направя същото. В момента съм с квадратен монитор LG. Искам да си взема 16:9 или 21:9, но имам някои въпроси. Първо да уточня, че не съм професионалист и монитора ще се ползва за всичко (може би без гледане на филми, тях си ги гледам на телевизора). Единият въпрос е 21:9 има ли някакви съществени предимства пред 16:9, освен че е по-широк? Ако съм разбрал правилно 29" 21:9 е висок, колкото 23" 16:9, което не ме устройва. Като цяло имам избор дали да е 34" 21:9 или 27" 16:9. Другият въпрос е, струва ли си да е 4K (конфигурацията ми не е достатъчно мощна за 4K гейминг)? Следващ въпрос: тип на дисплея - LED, IPS, IGZO и т.н.? И последно: ако препоръчате 21:9, имам вариант монитора да е извит. Това има ли някакво предимство или си е чиста безполезна глезотия? Благодаря ви предварително за отговорите. Знам, че тук наистина помагате и не обяснявате на автора колко е тъп.
    • Проблем с AUX кабел
      от Soviet Soldier
      Здравейте! От време на време се обажда един стар и много досаден проблем ,той е свързан със смущения ,пращене и дори напълно изгубване на звука. Става дума за AUX кабел от компютъра към системата за домашно кино. От едната страна е със стандартен 3.5мм жак ,от другата са два чинча. Отварял съм ги ,презапоявал съм ги ,но проблемът не отшумя напълно. Възможно ли е да е проблем в самата система за домашно кино ,или евтиния китайски кабел е причината ,и изобщо има ли смисъл да го подменям?

Все си мисля ,че нов кабел с позлатени конектори ще реши този проблем. Какво е вашето мнение? 

• Проблем с екрана на Galaxy S5
      от Тихомир Игнатов
      Здравейте, наскоро закупих телефон втора ръка - Samsung Galaxy S5. В началото бях много доволен, но впоследствие забелязах следния проблем: когато телефона бъде ударен лекичко по екрана или почукнат по силно, както и когато го пускам на твърда повърхност (например маса) от 1-2 см височина се забелязва много неприятно премигване на екрана, което понякога довежда и до изгасянето му, телефона продължава да си работи, дори страничните тъч бутони светват, но екрана не. Тогава се налага иначе казано да го удрям леко с длан, понякога се налага дори по-силно, за да светне отново. Веднъж дори след рестарт в такова състояние, екрана отново си остана черен и докато не го ударих по силно светна. Под удряне не разбирайте хващане и удряне в твърд предмет, а просто по-силно почукване, плясване с длан или неволно поставяне. Не знаех как да го обясня по-ясно, ако може да дадете съвет голям ли е шанса проблема да е хардуерен и коя чест е най-вероятно да създава този неприятен ефект. Благодаря предварително!
    • Мисля да си взема нов монитор и моля за предложения.
      от firestarter
      Здравейте. От 6-7 години съм с този монитор, но се появи трептене и вече ме дразни. За съжаление, бюджета ми е ограничен до към 700лв. Ще съм Ви благодарен да ми помогнете с избора, в рамките на тази сума. Не държа на някви 1ms/ 144hz или 30инча...просто искам качествен монитор.
      P.S. Хмм, обърках раздела и се извинявам...преместете темата ако е нужно.
    • Проблем с монитора
      от valeto12
      Здравейте. Моя проблем е с монитора. Преди време захранващия кабел от към компютъра до монитора леко изгоря и аз го махнах и го сложих отново и като включих компютъра той си работеше.. Монитора показваше различни цветове (бяло,червено,черно и т.н). И въпроса ми е как да го оправя? Нов захранващ кабел ли трябва..?
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение