8 мнения в тази тема

Здравейте, имам един малко странен въпрос: Тъй като имам монитор с 2 HDMI порта и телевизор с HDMI порт, въпроса ми е как мога да гледам телевизия на монитора вместо на телевизора. Имам в предвид мога ли да ги свържа чрез HDMI кабел и вместо картината от компютъра да излиза на телевизора, да стане точно обратното. Това, което е на телевизора да го гледам на монитора. Ако се питате каква е целта ми, просто монитора е Full HD с IPS матрица, докато телевизора ми е с по малка резолюция и е по-стар, искам да видя как ще е картината на монитора. Надявам се да сте разбрали какво имам в предвид и някой да може да ми помогне. За инфо: Монитора е Philips Brilliance 239Cqh или така наречения Blade 2. Благодаря ви предварително, очаквам вашите отговори. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто подай сигнал от източника към монитора, а не към телевизора. Какъв е източникът?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто подай сигнал от източника към монитора, а не към телевизора. Какъв е източникът?

Източникът... приемник от фирмата, която ми предоставя телевизията. Но на приемникът нямам HDMI порт, а не съм чувал за конвертор чинч - HDMI, а и нямам намерение да купувам други кабели, поне ако има вариант да стане без тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам един малко странен въпрос: Тъй като имам монитор с 2 HDMI порта и телевизор с HDMI порт, въпроса ми е как мога да гледам телевизия на монитора вместо на телевизора. Имам в предвид мога ли да ги свържа чрез HDMI кабел и вместо картината от компютъра да излиза на телевизора, да стане точно обратното. Това, което е на телевизора да го гледам на монитора. Ако се питате каква е целта ми, просто монитора е Full HD с IPS матрица, докато телевизора ми е с по малка резолюция и е по-стар, искам да видя как ще е картината на монитора. Надявам се да сте разбрали какво имам в предвид и някой да може да ми помогне. За инфо: Монитора е Philips Brilliance 239Cqh или така наречения Blade 2. Благодаря ви предварително, очаквам вашите отговори. :)

Няма да стане. HDMI порта на телевизора е само вход...
1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Абсурд .... а и какво ли ще видиш на тоя 23 инча та макар и с такава резолюция и Full HD с IPS

ПП . Дори и приемника ти да има HDMI изход - пак няма да стане http://blizoo-forum.com/viewtopic.php?f=4&t=199

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсурд .... а и какво ли ще видиш на тоя 23 инча та макар и с такава резолюция и Full HD с IPS

ПП . Дори и приемника ти да има HDMI изход - пак няма да стане http://blizoo-forum....c.php?f=4&t=199

Аз не го гледам от 15 метра, екрана е на около метър пред мен, така че... мисля, че ще виждам достатъчно. Благодаря все пак. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Източникът... приемник от фирмата, която ми предоставя телевизията. Но на приемникът нямам HDMI порт, а не съм чувал за конвертор чинч - HDMI, а и нямам намерение да купувам други кабели, поне ако има вариант да стане без тях.

Щом приемника ти няма HDMI а само скарт предполагам , то въобще на каква резолюция се надяваш :no-no: коя е фирмата доставчик да я оплюваме набързо и защо не ти е дала приемник с HDMI изход като имаш LCD/Plasma - телевизор :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом приемника ти няма HDMI а само скарт предполагам , то въобще на каква резолюция се надяваш :no-no: коя е фирмата доставчик да я оплюваме набързо и защо не ти е дала приемник с HDMI изход като имаш LCD/Plasma - телевизор :(

Еми какво да ти кажа... и аз не съм особено доволен, но ще запазя името на фирмата анонимно, няма нужда да се коментира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• Около 3000 лв. за Нова конфигурация за Adobe Продукти (Ps, Pr, Ae, Fl и т. н.)
      от peb4000
      Здравейте спешно ми е нужен съвет за нова конфигурация за настолен компютър за работа с таблет Cintiq 24hd. Ще се използва за рисуване в Photoshop, Flash, Corel Painter също така за видеообработка на клипове за Youtube с Premiere, Aftereffects и др. подобни. За видео след много размисъл и консултации се спрях на nVida GTX 970 4GB, за RАМ задължително 32 гб евентуално с възможност за 64 гб на по-късен етап. SSD 2бр. Бюджета ми е около 3000 лв. За сега ми предложиха това от Плесио:
      Intel Core i7 6700 3.40 GHz
      МБ Gigabyte H170-HD3 (H170/1151/DDR4)
      RAM DDR 4 Crosair 2400Mhz - 32Gb
      HDD 2TB TOSHIBA 64MB
      SSD Sandisk Plus 240GB SataIII - 2br.
      SVGA PALIT nVida GTX 970 4GB
      case Full Tower 
      power 750w
      Какво е мнението ви и ще ме посъветвате ли за корекции
    • Какъв е този кабел и как да го намеря.
      от stoian32
      Пичове трябва ми кабел за усб слот за бмв 525.Ето снимка тук ми обесниха че трябва да влиза този кабел и от другия край на кабела на има усб слот за флашка или за други неща.Благодаря ви много!

• Проблем с windows при нормален режим
      от BobbyDiv
      Здравейте, специалисти !
      Проблема е там, че лаптопа на баща ми започна да премигва. Премигването не е черен екран, а всякаш спамиш с windows бутона. Как е станал проблема ? Затворил е лаптопа докато работи, при отварянето не е започнал да мига, а просто е нямал достъп до интернет страници, след това той решил да рестартира компютъра и веднага след рестарта започва да премига. Премигането е г-д на равни интервали и както гледаш десктоп иконите изчезват и на тяхно място идва зелен екран, след което се връщат иконите и отново се повтаря... Мислех, че това се дължи на прекъснат кабел или нещо от сорта, но след като включих Safe Boot-а премигването изчезна. Някой да има идея как да го оправя ? Забравих да добавя, че машината е с Windows 8 (ако е от значение де..)

Поздрави !
    • Проблем с монитора (изображението) на HP Compaq 615
      от Luciferian
      Привет!
      Имам лаптоп HP Compaq 615, купен наскоро втора употреба в много добро състояние. Отскоро, обаче, се появи проблем с екрана. Засега нямам идея дали проблемът ми е хардуерен или софтуерен, затова се обръщам към вас за помощ. Пролагам снимка, за да добиете представа. Както работи нормално, в един момент белият цвят преминава в най-отвратителният нюанс на разово-цикламено. Понякога се оправя от само себе си за секунди, друг път остава така продължително време. Направи ми впечатление, че като го притисна отстрани до тъчпад-а, изображението най-често се нормализира, но понякога и това не действа.  Което ме навежда на мисълта, че проблемът най-вероятно е хардуерен. Моля, помагайте!
      Благодаря предварително.

• Свързване на ресивър
      от pavel kaloferob
      Здравейте,искам да попитам как е най удачно да свържа този модел ресивер JVC RX 6012 RSL с телевизор Samsung UE 40JU6440W.

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение