8 мнения в тази тема

Здравейте, имам един малко странен въпрос: Тъй като имам монитор с 2 HDMI порта и телевизор с HDMI порт, въпроса ми е как мога да гледам телевизия на монитора вместо на телевизора. Имам в предвид мога ли да ги свържа чрез HDMI кабел и вместо картината от компютъра да излиза на телевизора, да стане точно обратното. Това, което е на телевизора да го гледам на монитора. Ако се питате каква е целта ми, просто монитора е Full HD с IPS матрица, докато телевизора ми е с по малка резолюция и е по-стар, искам да видя как ще е картината на монитора. Надявам се да сте разбрали какво имам в предвид и някой да може да ми помогне. За инфо: Монитора е Philips Brilliance 239Cqh или така наречения Blade 2. Благодаря ви предварително, очаквам вашите отговори. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Просто подай сигнал от източника към монитора, а не към телевизора. Какъв е източникът?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Просто подай сигнал от източника към монитора, а не към телевизора. Какъв е източникът?

Източникът... приемник от фирмата, която ми предоставя телевизията. Но на приемникът нямам HDMI порт, а не съм чувал за конвертор чинч - HDMI, а и нямам намерение да купувам други кабели, поне ако има вариант да стане без тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, имам един малко странен въпрос: Тъй като имам монитор с 2 HDMI порта и телевизор с HDMI порт, въпроса ми е как мога да гледам телевизия на монитора вместо на телевизора. Имам в предвид мога ли да ги свържа чрез HDMI кабел и вместо картината от компютъра да излиза на телевизора, да стане точно обратното. Това, което е на телевизора да го гледам на монитора. Ако се питате каква е целта ми, просто монитора е Full HD с IPS матрица, докато телевизора ми е с по малка резолюция и е по-стар, искам да видя как ще е картината на монитора. Надявам се да сте разбрали какво имам в предвид и някой да може да ми помогне. За инфо: Монитора е Philips Brilliance 239Cqh или така наречения Blade 2. Благодаря ви предварително, очаквам вашите отговори. :)

Няма да стане. HDMI порта на телевизора е само вход...
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абсурд .... а и какво ли ще видиш на тоя 23 инча та макар и с такава резолюция и Full HD с IPS

ПП . Дори и приемника ти да има HDMI изход - пак няма да стане http://blizoo-forum.com/viewtopic.php?f=4&t=199

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абсурд .... а и какво ли ще видиш на тоя 23 инча та макар и с такава резолюция и Full HD с IPS

ПП . Дори и приемника ти да има HDMI изход - пак няма да стане http://blizoo-forum....c.php?f=4&t=199

Аз не го гледам от 15 метра, екрана е на около метър пред мен, така че... мисля, че ще виждам достатъчно. Благодаря все пак. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Източникът... приемник от фирмата, която ми предоставя телевизията. Но на приемникът нямам HDMI порт, а не съм чувал за конвертор чинч - HDMI, а и нямам намерение да купувам други кабели, поне ако има вариант да стане без тях.

Щом приемника ти няма HDMI а само скарт предполагам , то въобще на каква резолюция се надяваш :no-no: коя е фирмата доставчик да я оплюваме набързо и защо не ти е дала приемник с HDMI изход като имаш LCD/Plasma - телевизор :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом приемника ти няма HDMI а само скарт предполагам , то въобще на каква резолюция се надяваш :no-no: коя е фирмата доставчик да я оплюваме набързо и защо не ти е дала приемник с HDMI изход като имаш LCD/Plasma - телевизор :(

Еми какво да ти кажа... и аз не съм особено доволен, но ще запазя името на фирмата анонимно, няма нужда да се коментира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Soviet Soldier
        Преди няколко дни реших да направя един тест на монитора си ,и с изненада установих ,че има едва доловимо бяло петно. При нормална експлоатация изобщо не съм го забелязвал и не знам от ,колко време е така ,но пък и правих тест на самия монитор отдавна ,след като го купих и петното го нямаше ,или поне не съм го забелязал. Размерът му е няколко пиксела (под сантиметър) едва се забелязва ,ако човек се вгледа на чист екран. Видимо е най-вече при бял екран ,а при черен то напълно отсъства. Как мога да отстраня този проблем? Пробвах с видео в you tube ,което оправя мързеливи пиксели ,оставих го цяло нощ ,но без резултат. Пробвах и с кърпичка за почистване на монитори ,да разтъркам зоната ,но никакъв ефект. Дали е възможно скапания VGA кабел да прави проблем? Обмислям да го заменя с DP ,да видим дали ще се подобри. Някакви други предложения и идеи ,от какво се е получила тази точка ,и как да бъде отстранена? 

Забравих да вметна ,че матрицата е TN ,а подсветката е контролирана LED. Дали пък някои диод от подсветката в този сектор не е дефектирал?  

Направих няколко снимки с телефона ,но не са никак ясни ,понеже въпросното светло петно и с просто око е едва доловимо. Ето ги все пак: 

• от tsvetoslav.petkov
        Здравейте, 

Днес си взех кабел 10 метра от рутера към лаптопа и като го сложа, изписва "неразпозната мрежа, няма достъп до интернет"
        Кабела е пробван в магазина, работеше. Преди това имах 5 метра кабел от същото място, отначалото даваше такива проблеми после само се оправи.
        Може ли да ме посъветвате на какво може да се дължи това?
      • от Ownage
        Здравейте, от 2-3 дена вече не успявам да намаля нито пък да увелича яркостта на дисплея на лаптопа ми. Спомням си че преди това я бях увеличил за да изгледам един филм ( не знам защо бях решил да увеличавам яркостта) и след това изключих лаптопа , но пък преди това забравих да върна яркостта както си беше. И от тогава  яркостта е увеличена и не мога нито да я намаля нито пък увелича. Лаптопа е HP Pavilion Notebook. Пробвах да я оправя от контрол панела , от клавишите F2 и F3 , plan settings , показва ми че уж променям нещо , но яркостта си остава същата. Дали има решение на проблема ? Благодаря ви предварително.
      • от PreDaT0Rrr
        Ще мога ли  този монитор Philips 226V4LSB да го свържа със ASUS STRIX-GTX960 със преходник от Vga към Dvi
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение