Премини към съдържанието
Sisq0

Как се прави .m2v на DVD + Surround sound!?

Препоръчан отговор

Здравейте,

тегля доста музикални клипове с перфектно качество във формат .m2v и реших да ги правя на двд-та. Имам домашно кино и искам да ги направя със съраунд звук, за да се възползвам максимално от удоволствието, но не ми е ясно (а и не намерих никъде статия) как става. Знам че има начин, защото притежавам такова двд (теглено от арена ако не се лъжа) със съраунд, а клиповете са конверт от тези които аз имам (Promo only, m2v or mpg). Та ако някой може да ми помогне с manual, howto или нещо от сорта, без значение на английски или български, ще съм много благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,

тегля доста музикални клипове с перфектно качество във формат .m2v и реших да ги правя на двд-та. Имам домашно кино и искам да ги направя със съраунд звук, за да се възползвам максимално от удоволствието, но не ми е ясно (а и не намерих никъде статия) как става. Знам че има начин, защото притежавам такова двд (теглено от арена ако не се лъжа) със съраунд, а клиповете са конверт от тези които аз имам (Promo only, m2v or mpg). Та ако някой може да ми помогне с manual, howto или нещо от сорта, без значение на английски или български, ще съм много благодарен.

<{POST_SNAPBACK}>

Прави се със DVDLabPro и плъгина TMPGEnc Sound Plug-in AC-3,но с него се постига само 2/0 звук.Досега не съм срещал начин и програми в домашни условия да се направи 5.1 звук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Първо прочети в тези сайтове:http://www.videohelpbg.tk/ , http://www.doom9.org/ и http://members.home.nl и си реши,а ако питаш мен аз ще ги направя по малко по сложен начин защото не знам друг вариант.Първо ще ги направя в MPEG формат с Win DVD Creator 2.5 или друг софтуер(по твой избор),след това ще разделя видеото от аудиото с DVDLab Pro (много полезна програма,Ще ти е нужна и за направата на меню за диска после) и получения аудио файл го конвертираш в AC3 5.1 с Sonic Foundry Soft Encode v1.0 Full и на края поставяш АС3 5.1 файла с разделения от аудиото ВИДЕО файл в DVDLab Pro, правиш меню ако искаш и си готов.

П.П. Преди да конвертираш в MPEG ,пробвай дали нямя да стане разделянето аудио от видео с DVDLab Pro защото не съм сигурен дали програмата работи с формат като твоя.

Не знам дали си разбрал нещо от обясненото от мен но със сигурност ще се влючат и други Съфорумци.

Току що се сетих и още един вариант,много лесен,с Nero Vision не е кой знае какво но поне ще ти свирят всички колони на съраунда.

Някои от линковете съм взел от статиятя на Harry във форума "AVI to DVD".

Успех :bye:

Редактирано от Zdraveli (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

потърси PC World България - N 3, (08 март 2005 г.). Там имаше обширна статия на тази тема доколкото си спомням.

дано да помогна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване