Премини към съдържанието
Гости lili-zora

Ето защо съм горд, че съм БЪЛГАРИН! Ние, Българите - произход, религия, знания, теории, доказателства

Препоръчан отговор

Maat    9

Това е било много отдавна в друго време и епоха. Сега гледаме да използваме хората, които са ни дали своето доверие, а след като вече не са ни нужни им забиваме нож в гърба. Някога може да сме били мъдри и знаещи, а сега сме едни Бай Гньовци дай да търсим само келепира. Хората вече нямят доверие помежду всеки се страхува да не го минат разни такива Бай Гньовци, и то със право. Покажеш ли доброта или добри чувства веднага ставаш жертва на подобни персони, затова се затваряме в своите черупки. Всички сме станали такива.

Ако се затваряш в черупка, защото "добротата" ти е е станала жертва, то това не е доброта, а само нейна маска, която ти дори не съзнаваш. Добротата не е нещо "за показ" и никога, ама никога не може да ограничи и затвори човека, тя само може да го разтвори като цвете. Нека се възползват от доброто, то нали за това е - да се ползват колкото може повече хора от него. Какво лошо има в това? Или търсим ответност? Да, човек е с такава направа, че той "давайки", всъщност, заграбва. Но това не е добро. Доброто лимити на даване не познава...

Редактирано от Maat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

gofk    0

Здравейте Публикувано изображение направих клип във вибокс за българите по света() само че където са българите най-много тоест-в македония турция румъния сърбия волжска българия. От древни времена българите са пътували на запад съсдавайки държави с едно име - България ето и някой държави балх ;бактрия; волжска българия; велика българия;алцекова българия;дунавска българия дори македонска българия.Имало е 13 български държави също и в анадола.Българите преди да преминат Кавказ са живели с други народи и ги асимилират някой от тях.След като преминават Кавказ изпитват тюркско влияние и робство благодарение на Кубрат те се освобождават и съсдават Велика България.Кубрат е учил в Византия и е приел християството също както Тервел и Аспарух.Преди да падне Велика България Кубрат се срещнал със Свойте синове и им дал сноп от пръчки и трябвало да счупат заедно но не могли тогава Кубрат чупел пръчките една по една тогава казал "Както пръчките са заедно и никой не може да ги счупи така и вие да сте заедно да не ви пречупи враг но ако не сте заедно както счупих пръчките една по една така и врага ще ви пречупи''След като починал Кубрат синовете го погребали по езически обичай и те забравили съвета му скараха се и се разделиха на престола останал Батбаян но скоро се появили Хазарите и унищожили царството му другите синове поели на различни посоки Котраг поел към Волжска България чийто наследник са татарите макар че комунистите го превърнаха българите в татари а Волжска българия в Татарстан.Кубер се засели в Македония чийто наследник са Бюромците тази държава се казва Македония. Алцек се засели в Италия където съсдава Своя държава но българите са претопени от италиянците и се носят името българско.Аспарух се преселва България която е единствената независима държава с името България

Редактирано от gofk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    v2.0    39

племена, комунисти... абе ей, 2009 г. сме, бре! вместо да направиш клипче за тия от парламента... ей затова ни смятат за самовлюбени убитаци със самочувствие без покритие. казвам ти го, защото виждам с каква ирония ни гледат тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    v2.0    39

такива ровичкания в миналото не носят на Майка България нищо, освен озлобяване на едни хора срещу други! пиши за мафията, пиши за инструментът й - БГ правителството, пиши за тъпите ни и подчинени медии, лижещи гъзове, пиши за това с какво око ни гледат в ЕС и как ни се смеят по цяла Европа, като стане дума за България... ей, като спора на македонците с гърците - хора без работа правят простотии. ДЪРЖАВАТА НИ УМИРА, разграбена е до просешка тояга и продължава да бъде крадена! подготвят ни за асимилация, промиват ни мозъците всяка вечер пред телевизорчетата! СЪБУДЕТЕ СЕ И НАПРАВЕТЕ НЕЩО!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    maxim4o    570

Правителството в България не служи нето на народа нито на България.Техната цел е да

1 се изоставят българите извън границата

2. предизикат етнически конфликти

3. направят живота на българина невъзможен увеличавайки цените

на Хранителните продукти

4. се намали българското население и заради лошия живот българските майки да не раждат деца

5.корупцията да се увеличи

6.Европа да спира парите за българия заради корупцията

Да... и станиола завиваше мармота в шоколад...

Мислиш си, че правителството ей-така е намразило българите и се стреми на тях да им е все по-зле?

И че това е тяхната цел?

Просто хората искат да вземат повече парички...

Не че ни мразят или нещо подобно - просто накрая ние отнасяме последствията.

А и е много тъпо да се хвалим с българската история - първо, ние не сме същите като тези отпреди 1000 години, и второ - почти всяка страна си има история, с която да се гордее.

И точно затова не ни обичат много европейците - като няма с какво да се похвалим, казваме че страната ни е била на 3-4-5-6 морета и 1-2-3 океана преди 1234 години... И какво от това?

Може би само Македония и отчасти Гърция ни надминава - но все пак Гърция е люлка на западната цивилизация, така че има някакво оправдание...

Единственото нещо, което сме направили само приз последните 2 века е да си вземем Източна Румелия и по късно да се провъзгласим за царство.

Не сме имали едно успяло въстание... дори Априлското, толкова добре планирано, се е провалило.

Говорим за турско "робство" и се самосъжаляваме повече от 100 години, като е факт че почти цялото население, стига да си е плащало данъците, си е живяло тихо и спокойно.

Никой не говори за това, че с помощта на Османската империя българите са можели да превозват стока от България до Египет... без да плащат никакви мита и без да излизат от територията на империята.

А 30 години след това идва СССР и прецаква всичко, а българите не правят нищо, даже подкрепят комунистите... После, още 50 години по-късно, всички обвиняват същите.

И после сме били велики. Ха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    capnemo    43975

Правителството в България ...

А целта на всички българи е да се научат да пишат правилно на български за да не излагат езика ни!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Trichocephalus    28253

Последно тази тема за "отношението на различни страни към България" в политечески аспект ли е, за правителството ли е , за клипчето, което е направил автора на темата ли е, за произхода на българите ли е или е просто поредната спам тема, която дублира поне 10 други теми в различните раздели на форума, не мога да разбера ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    gofk    0

Моля нека да оставиме политиката намира ако обичате говорете за българите извън границата ни как се отнасят другите страни към тях.За техния живот ако имам правописни грешки можете да ме потсетите.Извинявам се за правописните грешки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    v2.0    39

Моля нека да оставиме политиката намира ако обичате говорете за българите извън границата ни как се отнасят другите страни към тях.За техния живот ако имам правописни грешки можете да ме потсетите.Извинявам се за правописните грешки

ти къде си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    maxim4o    570

Чудя се как може да изказваш такива твърдения, когато допускаш елементарни грешки.

Да не говоря за правописа в клипчето - леле мале...

Просто изглежда глупаво да казваш колко е велика страната ти, а да не знаеш езика й.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    gofk    0

България в настояще не е велика тя е велика само в миналото си Не е вярно че не мога да говоря езика си.Аз го говоря повече отколкото да го пиша.Не съм добър в писането

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    capnemo    43975

България в настояще не е велика тя е велика само в миналото си

Не, България е велика и сега, велика с хората си, велика с красотите си!

П.П. Но погледни коментара на maxim4o!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    gofk    0

Съгласен съм със красотите. България е имала велики хора като Аспарух Левски Ботев Яне Сандански Самуил Симеон но днес хората който са велики днес ги няма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    capnemo    43975

Съгласен съм със красотите. България е имала велики хора като Аспарух Левски Ботев Яне Сандански Самуил Симеон но днес хората който са велики днес ги няма

Защо споменаваш само отминали времена. И сега хората й са велики. С това че всеки ден отрудени отиват пак на работа, трепят се за невисоки възнаграждения, отглеждат здрави и добри деца, оживяват. Това е геройство...
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    fedora    6152

Защо споменаваш само отминали времена. И сега хората й са велики. С това че всеки ден отрудени отиват пак на работа, трепят се за невисоки възнаграждения, отглеждат здрави и добри деца, оживяват. Това е геройство...

Да ти кажа, някак това геройство ми се струва глупаво. Ще поясня, че обикновено не ме разбират с една-две думи. Ще избягвам да употребявам думата велик, по простата причина, че ми звучи твърде помпозно, но все пак... за да е велик един народ, то не означава последният само да се бъхти, за да свърже двата края, защото в противен случай това би било показател, че хорицата не се отличават с кой знае какъв умствен багаж, с който да променят статуквото.

По темата, лично не съм усетила промяна в отношението на чужденците към себе си, след като узнали за произхода ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    maxim4o    570

До, но днес от някогашните герои не би имало полза. Какво биха правили Аспарух, Левски, Ботев през 2009та година?

Героите се менят с времената.

Редактирано от maxim4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Diin    142

До, но днес от някогашните герои не би имало полза. Какво биха правили Аспарух, Левски, Ботев през 2009та година?

Героите се менят с времената.

Най вероятно каквото и Странджата -бедни ми бедни Странджа ( и не само той )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    gofk    0

Имам въпрос свързан с древните българи?Какво население живее днес на територията на бактрия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Diin    142

Имам въпрос свързан с древните българи?Какво население живее днес на територията на бактрия

Във всеки случай население, което няма нищо общо с българите в сегашния им вид.... Така че не си блъскай главата с някакви измислени хипотези на псевдоисторици Публикувано изображение ( Визирам Петър Добрев , понеже той е създателя на тази идея )

Редактирано от Diin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Sol Invictus    21

Много точно (мнение)и съм съгласен ,абсолютно!

И това е за всички по света ,което не ни прави нито по велики ,нито по тъпи от другите!

Най важното е да си организираме държавата и да спрем да мрънкаме и да се оплакваме!

И да чакаме някой да дойде и да ни опрЪва ... я съветския съюз ,я европейския или някой дет още не го знайм , хехехехе!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    aeu    1

Наистина днешните българи са деволюирали много от Бактрия. Но все пак са били българи, не еУреи, тЮрки, ар-менци или лос мангалос.. ;)

....жалко, че древните българи са се чандализирали, тъй като "бакта" на санскрит значи 'преданоотдаден на Слънчевия култ към Вишну".

Аз все още съм си бакта, така, че не ме интесува никаква светска 'българска държва', където властва чандала, абрахамизма и темплиереските масонски ристиени. Публикувано изображение

Редактирано от aeu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.