Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ето защо съм горд, че съм БЪЛГАРИН! Ние, Българите - произход, религия, знания, теории, доказателства

Препоръчан отговор

То лошо няма-да си глобализиран.

Лошото е когато си принуден да станеш такъв.

Лично мнение.

Аха

ъмъ у наштъ димукрътичнъ държавъ всичку ставъ дубруволну.

ДвуЛично мнение.

:yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Кефи ме, като хората "се гордеят" с неща, които нито зависят от тях, нито са тяхно постижение, като например рожденното им място. Гордей се не къде си се родил, а какво си постигнал, за да направиш св

Здравейте роден съм в Гр. Гоце Делчев. Горд съм ,че съм Българин че съм роден в Гр. Гоце Делчев. Получавам всичко от живота и радости и тъги , често общувам във Фейс бук с приятели от Франция, най чес

Никога не съм бил горд,че съм част от от един изключително коплексиран народ.Никой не е способен да ти го нач**а така,както българин може!

Публикувани изображения

:P)май теб те е срам от моя коментар.Знаеш ли,вложи енергията си в реалния живот и може би ще има ефект.Вярно бъдещето е в технологийте,но утре ще се бъгне системата и си..мамата. :rolleyes:

Аз също,лека нощ.Защо ли реших,че смислиш отговор на собснвенните си противоречия.

И аз те попитах какво си направил ти?Какво прави той,какво прави тя,какво правя аз,да променим това.

Нищо де,говори си.Щом да качиш в нета 375000 песни е твоето призвание,добре.Жално ми е за теб и за това,че мислиш че всяко мнение в опит за разговор с теб,е нападка на човек в нетрезво състояние.

Пфф, изби те на клюкарска седянка. Не ме поучавай какво да правя в реалния живот, аз ти казах, че не е малко. Копнеж да се самоизтъквам нямам, но ако това ти е основанието да се отнасяш пренебрежително, твой проблем. Това с технологиите беше супер неадекватно, не знам съзнаваш ли какъв бисер си написала. В информационната епоха се намираме, не в каменната, добро утро.

За комплексите се образовай тук, за да не ги опростяваш до някакъв си срам. Все пак обърни внимание на възрастовото ограничение. Освен, че в темата всички били писали "бла-бла", за*ба българското образование и детството на децата ни, иронизираш нечий труд, защото имаш време за спам, а не делата за които се жалваш, че били в недостиг, присъствието ти в темата всъщност е... доста красноречиво.

За протокола "качването" на 22 000 файла е най-лесната работа, вижда се, че си нямаш и понятие в какво се изразява приносът ми в нет пространството. Естествено за теб 22 000, 23498768760, и 87497649764 са просто числа, а ти би увяхнала и само да ги преименуваш, но приказването е по-лесно от съзидателността.

аз си казах, че не съм си изпипал тезата... имам съмнения и дали съществуват дух и душа... важно е да не забравяме, че абстракции като истина и свобода не съществутат (поне не и извън въображението на човека) и когато обясняваме нещо с тях, просто опитваме да вместим някого в шаблон, както и всички маси са натъпкани в шаблона "маса"... несъмнено е направило комуникацията между хората доста по-улеснена, вероятно защото по съществото си е трудна, защото сме различни, но и ни е лишила от трезвата преценка какво искаме...

човекът е полянка на която се сеят посеви - може да има добра реколта, а може и плевелите да го завладеят... естествената реакция когато не ни хареса реколтата е да поискаме сами да избираме сортовете, а през останалото време сме твърде зомбирани, че всъщност и 2 килограма на декар си е нещо и то нещо постигнато от нази... да бе...

да, хората раждат, раждат чужди идеи, заченати от досега ни с околните ... реализират чужди представи как се пресича улицата, решава диференциално уравнение или прекарва времето... всички сме правили избор и то точно веднъж в живота си, в онзи далечен момент преди да знаем разликата между позволено и забранено, похвалата и пляскане на дупето, бляскавите опаковки и кухото съдържание - детството - мига в който все още сме твърде слаби и неспособни сами да преценяме. И всички сме взели изпита с "отличен", превъзходно унифициращ ни като поредната тухла, приобщавайки ни към обществото.

Огледайте се във форума, колко горди тухли има. Как никой не е способен да бъде горд със себе си, а само с това, че е постигнал нещо което другите са дресирани да харесват... изкуствено съревнование на заложени мисии, като в електронна игра - мисията днес е да издоиш кравите във Фейсбук и да убиеш войници в сграда. После чувство на задоволство и изпълнен дълг. По-издоени крави и по-убити войници - повече задоволство и чувство за изпълнен дълг.

Всички са дресирани да си го мерят и хубав пример беше как, ако спомена числово изражение на нещо което съм свършил, това бърка в здравето на другите. Комплекс за малоценност в действие. Ще го нарека "обществен рефлекс" - чуждият успех е просто констатация на лична загуба. Затова и хората могат да съпреживеят нечий успех, само ако е "от нашите", трябва да е "нашият отбор". Фанатизмът не е само на футболните стадиони, просто там го снимат с камери...

лек спам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се с това дали да се гордея ?

Три пушки изчезнаха от оградата на Военна академия, един ден след отварянето на парка

09 юни 2010 | 18:16 | Агенция "Фокус"

София. Един ден след отварянето на парка на Военна академия, вече изчезнаха три пушки от оградата. Това съобщиха за Агенция “Фокус” от Военна академия.

Паркът на Военна академия бе отворен за граждани на 8 юни 2010 г. с тържествена церемония. Оградата на Военна академия е направена през 1933 – 1934 година от оригиналните 1500 цеви на пушки, участвали в Балканските и Първата световна война. Тя бе реставрирана през август 2009 година.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се с това дали да се гордея ?

Три пушки изчезнаха от оградата на Военна академия, един ден след отварянето на парка

09 юни 2010 | 18:16 | Агенция "Фокус"

София. Един ден след отварянето на парка на Военна академия, вече изчезнаха три пушки от оградата. Това съобщиха за Агенция "Фокус" от Военна академия.

Паркът на Военна академия бе отворен за граждани на 8 юни 2010 г. с тържествена церемония. Оградата на Военна академия е направена през 1933 – 1934 година от оригиналните 1500 цеви на пушки, участвали в Балканските и Първата световна война. Тя бе реставрирана през август 2009 година.

Знаеш ли Трихо, макар и вандалство, аз все пак определям такива постъпки като... меценатство - изродена форма на патриотизъм. Някой, не посредника, а крайният купувач е оценил по достойнство тези реликви до толкова, че е провокирал към противоконституционни действия пионки които да му помогнат. Знам, че не е приятно да се чуе, но тъкмо в ръцете на такива колекционери националното ни богатство е най-добре съхранявано. Естествено, ограничен е достъпа на широката публика, но истината е, че в Националният исторически музей всичко представляващо интерес за българине е имитация, а оригиналите обикалят света за пари... ирония е това, съкровищата на България да не могат да се видят само от българите...

Народопсихология, до търсим под вола теле. България е заслужила своето 5-вековно робство и пак същата е заслужила Освобождението си. Докато смятаме родината си за мащеха, а не себе си за родината, ще си бършем ръцете с другите, ще ги маскарим, за да изглеждаме по-бели и ще гледаме в чуждата паничка кой-колко, вместо да направим нещо, че и време за поучения ще ни остава. Пътя на най-слабото съпротивление. Щом антиките са откраднати, значи е заслужено. Обикновено ценим нещо едва когато го изгубим. Статия има защото са откраднати, но нямаше да има, ако просто си стояха... не националното ни богатство, а кражбата е темата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам, че говорим за две абсолютно различни неща.

Аз гледам на нещата от по-глобална гледна точка, докато ти визираш предимно средата си, в което (не ме разбирай погрешно) - няма абсолютно нищо лошо. Аргументите ти са акуратни.

Колкото до статистиката за "успели" и "неуспели" българи, дадох този пример, защото за такива хора много рядко се чува, а не е като да ги няма.

Иначе това и на 5 годишно хлапе (би трябвало) му е ясно, че живота е като всяко друго състезание: малцина победители и много губещи. А дисциплината на това състезание си определя отделния индивид въз основа на ценностна система и идеали. Ако твоята цел е парично удовлетворение (примерно), то ти се състезаваш по тази дисциплина и си побеждаваш по твои собствени поставени критерии.

Какво те кара да мислиш, че хората не изпитват уважение към семейството, роднините, приятели си? И какво те кара да мислиш, че ако беше създал семейство и теб нямаше да те сполети нещо подобно? Много хора силно желаят финансов подем и мислят, че ще бъдат истински щастливи, ако го получат, но уви стане ли, се оказва, че не е баш така.

Пример: баща ми се бореше да ни даде това, което неговите родители никога не са можели да му дадат, а именно стабилен финансов баланс и хубав дом. От страни изглеждаше много добре - добър и толерантен родител, интелигентен човек, който държеше с брат ми и сестра ми да бъдем образовани и да получим най-качествената грижа, която можеше да предложи. И какво стана? Работохолизмът му се отрази на здравето му, често го нямаше вкъщи, а накрая почина - остави мен (на 15), брат ми (на 18) и сестра ми на 22. Не можа да бъде с нас да ни види как завършваме, как успяваме, да ни подаде ръка, когато се проваляхме, да ни окуражи да продължаваме да се борим. За това не си мисли, че хората които получават нещо "на готово" (такова нещо няма) го пропиляват - всички си плащаме за живот, който не сме си поръчали.

Данъците и смъртта са единствените сигурни неща в този живот. Останалото е крайно относително.

Което пак ме навежда на мисълтта за гордостта. По отношение на родителите ми и на рода (специално то страна на майка ми) имам много причини за...гордост. Доста от тях са академици, учени или музиканти с различни заслуги към страната (неща, които ги разбирах при ровенето из разни прашни стари вещи, където са складирани разните му ордени и т.н. от Република България). Но това са техни заслуги - нека те се гордеят с тях. Аз се радвам, че сме една кръв, но не мога да кажа, че се гордея, защото до настоящия момент не съм постигнала нещо, което наистина да ме кара да се гордея със себе си.

И все пак поста ти ме обърка. Сега за гордост ли говорим? Или за уважение? Или нихилизъм? Или за успехи и провали? Или ще правим анализ на българското общество?

Загубили сме силата или по-скоро желанието си да се борим, което е нормално. Когато години наред се опитваш да изкачиш една скала, в един момент физически и психически се изтощаваш и решаваш да стоиш в дерето.

Да, права си от своята гледна точка. Ако майка ти и баща ти бяха прости работници, които са се борили със зъби и нокти да се закрепят на повърхността, мисленето ти щеше да бъде друго. Ето, точно това имах предвид като казах, че приемаме нещата които имаме за даденост. Аз се гордея с някои мои постижения, защото съм започнал от нулата - без пари, без минало и без подкрепа на роднини и приятели. Да, за някои моите успехи са кръгла нула от тяхна гледна точка, но само аз си знам, какво означават те за мен.Затова аз съм благодарен на това, което съм имал през живота си. Благодарен съм на родителите си за това, което са искали да направят и направили за мен, благодарен съм, че ме изучиха и не на последно място съм благодарен и на държавата, която ми осигури всичко това. Сега нещата са различни в България, но това ни най-малко не ме кара да променям мнението си за България и българите. Каквито сме, такива. Темата е за това, дали се гордеем, че сме българи и аз се опитвам да обясня, защо се гордея. Това, че някой излага България някъде по света, в никакъв случай няма да ме накара да се откажа от България.

Отказвам се от спора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, права си от своята гледна точка. Ако майка ти и баща ти бяха прости работници, които са се борили със зъби и нокти да се закрепят на повърхността, мисленето ти щеше да бъде друго. Ето, точно това имах предвид като казах, че приемаме нещата които имаме за даденост.

Не обичам много да си разказвам биографията публично, но баща ми (инженер по професия), си започна баш като общ работник. Даже един ден, имаше у нас работници, които боядисваха стените и баща ми ми каза: "Ей и с това съм ви гледал вас!". Историята е много дълга, за това просто ще кажа, че съм имала късмета да видя как едни двама души - единият с остър интелект, другият с невероятна амбиция, които много трудно се спогаждаха за 43 години и около 20 години съместен живот от абсолютната нула, постигнаха това, което искаха и това им коста и зъбите и ноктите. Но аз не мога да се гордея с техните постижения - те не са мои. Мога само да се радвам, а радостта е много различно чувство от гордостта.

Аз се гордея с някои мои постижения, защото съм започнал от нулата - без пари, без минало и без подкрепа на роднини и приятели. Да, за някои моите успехи са кръгла нула от тяхна гледна точка, но само аз си знам, какво означават те за мен.

Точно това имах предвид под състезанието и поставянето на собствени критерии. Успеха е нещо относително - за наш семеен приятел успеха е да успее да се придвижи сам с инвалидната количка от единия квартал до другия. И това го прави горд със себе си.

Благодарен съм на родителите си за това, което са искали да направят и направили за мен, благодарен съм, че ме изучиха и не на последно място съм благодарен и на държавата, която ми осигури всичко това. Сега нещата са различни в България, но това ни най-малко не ме кара да променям мнението си за България и българите.

Благодарността е много хубаво нещо. Хората вече масово са неблагодарни.

И аз съм благодарна, но на държавата не съм особено благодарна. Защо? Ами нека започна със скорошна случка.

Защото, когато майка ми закупува терен от синдик, с цел развиване на дейност, построяване на фабрика, създаване на работни места в провинциален град (не знам от къде им идваше този ентусиазъм на родителите ми, винаги да мислят и за останалите), където безработицата е висока, какво прави държавата? Вместо срещу дадените пари тя да получи закупения терен се започва едо 7 годишно влачене по съдилища, защото се оказва, че бившите собственици на имота са осъдени и вкарани в затвора за пране на пари. Да, но поради наличието на честна съдебна система, двамата излизат от затвора и се започва одисеята, в която майка ми е заплашена дори със смърт, в случай, че не се откаже от делото. И преди два дена го губи на Върховен съд, при наличие на двама адвоката. Та в един такъв момент, стоя си и си мисля - абе аджеба колко пък ли струва да подкупиш съдийте от Върховен съд в България?

Иначе случките са много - специално моите родители са се отнасяли с изключителна благотворителност спрямо България - не говоря само за спазване на закони и за плащане на данъци. Но за съжаление, държавата спъва не малко хора, в опитите им да бъдат честни и почтени и най-вече - в опитите им да е грижат за държавата.

И тъй като говорим за гордост - понеже аз не съм доволна от качеството на средното образование, което получих, нито пък държавата е осигурила висшето ми и да чукна на дърво - не ми се е налагало по спешност да опирам до държавните болници (за разлика от майка ми, която в частна болница я бяха насрочили за "спешна" операция струваща няколко хиляди, но при второ лекарско мнение в София се оказа, че операцията не само не е нужна, а най-вероятно е нямало да се събуди от нея), то аз ти казвам, че лично аз не се гордея с България, нито пък се гордея, че съм българка. Генетична злополука както вече казах е, че съм се родила тук и само и единствено от мен зависи дали ще изпитам някога истинска гордост.

Разбира се, това не значи, че мразя България или сънародниците си. Но откровено казано, не ги и обичам. Всъщност не обичам групи от хора, които се събират под една шапка - била тя етническа, национална, религиозна или политическа. Аз обичам индивидите.

Не ме разбирай погрешно. Аз не споря с теб. Харесвам аргументацията ти и съм съгласна с нея. Просто имаме различни гледни точки и виждания, което е абсолютно нормално - всички сме израстнали в различни години, среди, обстоятелства и т.н.

За това :eek: и с най-добри чувства ти пожелавам много лични поводи за гордост!

Моето участие в темата мисля да приключи с един цитат на Чърчил, който все по-често ме хвърля в размисли и страсти;

Българският народ не е в състояние да предложи на световната история нищо друго, освен посредствени политици, които през всяка нова генерация го водят към нови и нови провали.

П.П: Карлин го беше казал много отдавна в един друг контекст, но все пак цитата е достатъчно акуратен: The planet is fine. The people are fucked.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Терминологията и в Уикито не е уточнена.

:cool:

Стига с тая реклама на Уикито :bedtime2:

Цени за реклама:

http://www.kaldata.com/modules.php?modname=custompage&name=reklama

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето участие в темата мисля да приключи с един цитат на Чърчил, който все по-често ме хвърля в размисли и страсти;

Не бих вярвал много на Чърчил, предвид факта, колко много е "обичал" България. Омразата му към България е била пословична. Та, цитати да искаш:

За да падне България трябва да падне само София.Тя трябва да бъде изравнена със земята и в развалините и да се засеят картофи.

Държава на име България не трябва да съществува.

Така България, против желанието на своя селски народ и против собственото си желание се повлече след Кайзера...

Аз познавам българите от 30 години. Те са грешен народ, който заслужава да му бъде преподаден строг урок... София трябва да бъде бомбардирана колкото се може по-скоро.

Европа свършва там, където започват да ядат шкембе чорба.

Относно темата. Да, гордея съм че съм Българин, защото освен всичко друго, имам национално самосъзнание. Освен това, не съм избягал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих вярвал много на Чърчил, предвид факта, колко много е "обичал" България. Омразата му към България е била пословична. Та, цитати да искаш:

Е, нормално е да ни е мразил, имайки предвид общото военно минало.

Не говорим за вярване, нито за това кой кого е обичак, ами за това, че специално в посоченият от мен цитат, има доза истина, колкото и да не ни се иска да си го признаем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, нормално е да ни е мразил, имайки предвид общото военно минало.

Не говорим за вярване, нито за това кой кого е обичак, ами за това, че специално в посоченият от мен цитат, има доза истина, колкото и да не ни се иска да си го признаем.

Думите на Чърчил са верни дотолкова, доколкото България винаги е била управлявана от шайка политици-негодници. Относно народа не е прав. Въпреки идиотското управление, като по чудо народът досега винаги оцелява и на всичкото отгоре, при цялата немотия, ражда велики синове и дъщери.

Всеки българин може да се гордее със славното ни минало. Окаяното ни настояще не е цвете, но е временно и ще премине. Ако човечеството оцелее, ще оцелеем и ние. Хм... след периода от 1944-а насам не съм много сигурен в последното, но ми се иска. :)

Ако искаме да оцелеем, трябва да решим дали ще започнем да работим здраво не само за себе си, но и за другите, или всеки ще продължи да живее като червей-единак, придърпвайки най-сладката част от ябълката към себе си. Може би здравата част от народа трябва тук-там да "понапръска с пестициди", за да ускори този процес. :P

--------------------------

Редактирано от NavNav (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаме да оцелеем, трябва да решим дали ще започнем да работим здраво не само за себе си, но и за другите, или всеки ще продължи да живее като червей-единак, придърпвайки най-сладката част от ябълката към сесе си. Може би здравата част от народа трябва тук-там да "понапръска с пестицициди", за да ускори този процес. :biggrin:

Крайно време е-

че изгниха много ябълки

http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би здравата част от народа трябва тук-там да "понапръска с пестицициди", за да ускори този процес. :biggrin:

Така ябълката няма да стане за ядене. Редно е червея да разяде отвътре развалените ябълки, не отвън, докато угризенията не събудят съвестта им. Липсата на съвест е най-големият бич на съвремието - Синдром на придобитата имунна недостатъчност на духа.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Крайно време е-

че изгниха много ябълки

Така ябълката няма да стане за ядене. Редно е червеят да разяде отвътре развалените ябълки, не отвън, докато угризенията не събудят съвестта им. Липсата на съвест е най-големият бич на съвремието - Синдром на придобитата имунна недостатъчност на духа - СПИНД.

:biggrin:

Леле каква грешка съм допуснал в бързината - "пестиЦИЦИди", ама какво да се прави - дойде лятото, навън минават едни такива ярки субекти със знойни форми, които могат да разпръснат мислите и на старец... :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:P

Леле каква грешка съм допуснал в бързината - "пестиЦИЦИди", ама какво да се прави - дойде лятото, навън минават едни такива ярки субекти със знойни форми, които могат да разпръснат мислите и на старец... :biggrin:

Стискай палци за големи жеги това лято :grimace:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да се гордея в такива моменти,а -

жалка е тая "държава",която няма пари за изкуство

"Оркестър с име" - ще се завърне ли легендата?"

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=7256&pid=1725067&st=435&#entry1725067

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да се гордея в такива моменти,а -

жалка е тая "държава",която няма пари за изкуство

Ми така как.

Виж България е членка на

НАТО, ЕС

сега остана еврозоната и

противоракетната защита да дойде тука

и трябва да съ радваш много :ph34r:

У Българи вече няма почти нищо Руско

освен таралясници на 20 - 30 години.

За сметка на това се намират китайски боклуци и нищо българско.

И тн.

Ако намерите правописни грешки

може да си дадете сметка и за образованието и България.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

Как започна темата, а накъде свършва ? Да се "изказват" разни българи с комплекс за малоценност, считащи че щом чужденците не ни уважават, и ние не трябва да се самоуважаваме. На тях самите (вече поемигрантствали), ако са гледали със снизхождение, защо си мислят, че всичките им сънародници го заслужават. Някои пък са откровени българомразци в писачеството си тук, без реално покритие на драсканиците си... Добре, че за финал Lucia_free поизми малко клеветите на наши и чужди.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 месеца по-късно...

"Ми хубаво. Гордей се тогава, кой ти пречи .. . :yanim:

Здравейте роден съм в Гр. Гоце Делчев. Горд съм ,че съм Българин че съм роден в Гр. Гоце Делчев. Получавам всичко от живота и радости и тъги , често общувам във Фейс бук с приятели от Франция, най често с Гърци (понеже сме на 10-15 км от Границата с Гърция имам доста приятели) и от САЩ. Българина се оплаква , във всяка 1 област. Дойдоха ни Французи , знаеха толкова за България ,че бях удивен. Баща ми знае добре Френски,Гръцки и Английски език и приятелите му ги намерил във Фейс бук, та дойдоха ни на гости. Харесаха Екологията тук , на Папазчеир.Но им направи впечетление хилядите памперси на 1 бунище ... и всичките боклуци около него. Хареса им вкуса на храната, на Българската кухня... те казоха че отдавна не са опитвали Истинска храна , че при тях всичко е вакумирано... и тнт..

Останаха доволни от БЪлгария , даже питаха за хижи , дали се продават и тнт..

Та се позамислих напоследък и реших да споделя , много са нещата ,които не харесвам тук ,но много повече са нещата които харесвам тук.

И за финал.. горд съм ,че съм Българин.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Всичко в България е провал,гнусотия,бедност,глад и ужас! Всичко в нея е провал,живота на хората е провал то дори няма условия за живот. С ужас пускам новините и чакам да чуя на кой са му взели органите,колко души са обити и колко банки са ограбени. Сега пък има ограничение да се лекуват само 2000 души болни от тумор,другите да умират .. Нямам думи,самата страна е страхотна но за съжаление всичко в нея е развалина. НЕ СЕ горедея,че съм Българин! Няма с какво да се гордея освен с едното й минало. С история нищо не става,било е преди но сега е страшно. Който се гордее с България значи все още не я е упознал какво представлява всъщност! И да,имам правописни грешки,проблем ?

Редактирано от Half_Blood_Prince (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...
  • 1 месец по-късно...

на страниците на списание "Осем" от 2010г също ще намерите интересни статии по темата

Редактирано от rimchi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Публикувано 29 декември 2010 - 01:47

Всичко в България е провал,гнусотия,бедност,глад и ужас!

Всичко в нея е провал,живота на хората е провал то дори няма условия за живот.

С ужас пускам новините и чакам да чуя на кой са му взели органите,колко души са обити и колко банки са ограбени.

Сега пък има ограничение да се лекуват само 2000 души болни от тумор,другите да умират .. Нямам думи,самата страна е страхотна но за съжаление всичко в нея е развалина.

НЕ СЕ горедея,че съм Българин!

Няма с какво да се гордея освен с едното й минало.

С история нищо не става,било е преди но сега е страшно.

Който се гордее с България значи все още не я е упознал какво представлява всъщност!

И да,имам правописни грешки,проблем ?

без коментар :speak:

А всичките тези българи които са се борили за свободата? :speak:

Ако можеше да те чуят горките те дали живота си в гроба ще се преобърнат.

Няма с какво да се гордея освен с едното й минало

ЧЕТА И НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ

ЖАЛЪК СИ И ЖАЛЪК ТИ Е ЖИВОТА

Вземи да прочетеш малко историята на България та барем да я опознаеш.

Благодарение на един българин ти можа да напишеш тези глупости.

Много късмет ти пожелавам там където си и дано друга държава успее поне малко да напълни душата ти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, гордея се, че съм българка! Не свързвам България с управляващите (те не са политици, още по-малко - държавници или родолюбци ...), а с онова местенце на земята, където съм се родила и съм това, което съм - за добро или лошо, и с ония велики българи, които с делата си са я съхранили до днес! (Това може да е по-скоро обич, но тя е по-силна от гордостта).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, гордея се, че съм българка! Не свързвам България с управляващите (те не са политици, още по-малко - държавници или родолюбци ...), а с онова местенце на земята, където съм се родила и съм това, което съм - за добро или лошо, и с ония велики българи, които с делата си са я съхранили до днес! (Това може да е по-скоро обич, но тя е по-силна от гордостта).

Вече СЕ свързва-само и единствено с чунчовците от жълтите павета.

Обичта ни и гордостта ни да ни хранят случайно,сметките да ни плащат?

:P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече СЕ свързва-само и единствено с чунчовците от жълтите павета.

Обичта ни и гордостта ни да ни хранят случайно,сметките да ни плащат?

Няма държава в света,която да храни и плаща сметките на жителите си само защото се гордеят с нея.

Именно хората правят една държава и ако ние не я уважаваме,обичаме и не се грижим за нея...

кой бе майто дете ще го направи.

Години наред я оплуваме вечно не сме доволни от нещо ДО КОГА ще сме така.

И като погледнеш реално кой в България прави нещо.Хорицата си стоят в къщите

управниците си ни бъркат в джоба и си ни крадът малкото стотинчици.

И знаеш ли кое е най кофтито от всичко,че когато бъркат с най голямата си наглост ни карат

да гледаме това.

Не знам дали има друг народ като българския в света,който толкова да мрази родния си кът.

Много ме е жал повярвайте ми че стигнахме до там.

Но всяка държава си има лоши периоди-и през това ще преминем

Мамка му та България е една от най старите независими държави в Европа и сме оцелели

толкова време и сме преминали през толкова неща.

Именно обичта на нашите предшественици ги е карала да се борят за Майка България.

Трябва да взимаме пример от тях.

Майко мила каква реч изнесох рано сутрин

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване