Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ето защо съм горд, че съм БЪЛГАРИН! Ние, Българите - произход, религия, знания, теории, доказателства

Гости lili-zora

Препоръчан отговор

Публикувано изображение

Царят на гората

Старо широколистно дърво обградено от млада иглолистна гора край тракийското светилище Белинташ

http://seen.evgenidinev.com/new/

Редактирано от Tiho (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 1,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Заглавието на темата е "Ето защо съм горд...", а не "Ето защо ме е срам...".

Редактирано от algor (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нашата държава е най-древна

на планетата, твърди инж. Пламен Стефанов

Български топоними по света - изследване на инж. Пламен Стефанов. Част от статията:

... Когато на едно място има 15-20 български топонима, а такива места са страшно много по целия свят, изследователят е силно изненадан. "В Индия има повече български топоними отколкото имаме в България, твърди той. Особено в Северна Индия, която е в полите на Хималаите. Там се срещат поне 300 топонима с думата "българ".

"Бях започнал да чета индийския епос "Махабхарата", и казах на приятели един ден, че цар Бхарата трябва да е цар Българата и значи е българин, и синът му Панчо - такова едно българско име, и още много от героите всъщност са българи; преди месец излезе книгата на историка Петър Добрев, който твърди същото. Радвам се, че този българин го доказва. Нужен е екип специалисти, на които да се поръча национална задача от самия президент (ако имам власт, ще го направя) да посетят всички онези места и да издирят доказателства за нашата древна история.

...българските топоними са трудни за издирване, защото сме странен народ - произнасяме абсолютно всички възможни звуци в природата. "Докато другите народи все нещо не могат да изрекат, забелязал изследователят. Нашият топоним "българ" не остава в чист вид, защото много народи дъвчат няколко звука в него - "ъ", например, имаме само ние. В арабските страни съчетанието "лг" става "х". При индийците - също. И така "бах" фактически е "бълг". Най-малко на 10-15 места има Бахария по света, което всъщност е България.

Съществува думата "бахари". В Египет има поне двайсет топонима "Бахария" и "бахари". Има оазис Бахария, област Бахейра, град Калин, връх Абу Боян, град Борис. Намерих река Булгар чай (чай е "река" на местния език) до планината Талъш в Северен Иран, по-късно и Петър Добрев писа за нея. Божидар Димитров в едно тв-предаване спомена: имал сведения, че талъшите се считат българи. Най-очебийни са топоними, при които е изменена само първата гласна: болгар, булгар. В Африка има градове Болгар и Булхар. И край тях намирам няколко топонима Шар планина. Това не е случайно", заключава плевенчанинът, изкушен от историята.

Извършил анализ за вариациите на топонима "българ". В Индия открива няколко реки: Бхери, Бхари, Бахари. "Там топонимите са толкова, че човек може да се побърка", признава той. Установил, че голяма част от народите не могат да изрекат "л" и произнасят "бъркари". Съседите сърби ни наричат "бугари". В Япония не е търсил, но открива български топоними из Тибет, оттам - до Тихи океан; малко са българските топоними на юг от Великата китайската стена и там, дето е днешен Китай, понеже в Китай всичко е съзнателно променено. "Най-много наши топоними са в Сибир: около езерото Байкал; там е пустош и руснаците не са променяли топонимите", информира Стефанов. В Монголия една трета от градовете съдържат топонимите "Боян" и "гурван", което си е българското "гарван". Имат река Гарга в Сибир. На север от Китайската стена обширна област носи името Тенгри. Обширно езеро Тенгри се намира в Тибет. По онези места се срещат и топоними с типичните български имена Цачо, Цако, Дичо, Дико, Рачо. Поне трийсет са топонимите, свързани с върховния бог на българите Тангра - Тенгри, Тангра, Тагра.

В друга част на страната открива топонимите Гангра, Джангра, Кангра. "Подозирам, че реката Ганг в Индия идва пак от Тангра. Защото има друга река, приток на Ганг, която се казва Гангра. "Танг" на български значи небесен. В този район има река Мадар, щат Мадрас... А Мадара означава светилище на български. Има река Варна... Навсякъде, където се заселват българи, първия си град кръщават Българ, втория - Варна...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тихо, не съм нито историк, нито генетик, нито антрополог, нито лингвист. Най-обикновено българче съм. 

И да се призная вече се обърках с какво да се гордея - с тракийските си гени, с множеството български топоними в Индия, Алтай и т.н. или с бог Тангра. Той вярно ли е български бог?

А Самуил вярно ли е македонски цар?

Напълно разбирам любопитството ти.

Аз също съм любопитна и чета, но да си призная не бих копирала толкова противоречащи си едно на друго изследвания като някаква национална гордост. Защото се страхувам от объркването в една млада глава(например). Страхувам се от последиците от това объркване. Така се създават националистически изчадия, Тихо. Не горди българи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам един такъв Тракийски шлем....

Бива ги, нали :). Добавих при шлемовете две снимки на цялостно снаряжение на тракийски воин. А тук пък изработват модели на антични предмети: http://www.mitrabg.com/index.php?p=c&id=4 . Видях меч и шлем.

Колко много други оръжия имат траките и каква сила са били... На тракийците се е плащало двойно спрямо всички други воини от античността. Толкова много са били ценени за уменията и смелостта си.

Публикувано изображение

... или с бог Тангра. Той вярно ли е български бог?

А Самуил вярно ли е македонски цар?

Тангра е небето. На небето са слънцето и луната. И българите, и траките почитат небето и след него главно слънцето; луната по-малко. Няма нищо сложно, не се бъркай от различните имена на богове, които се споменават - имената са без значение.

Също няма значение дали ще наречеш Самуил македонски или български цар. Македонците и българите са един род, и за това има колкото си искаш културни, езикови, генетични и исторически доказателства. Точно вчера попаднах на сайт с автентични стари документи за Македония. Може да прегледаш например етнографските и лингвистични карти от преди 100-200 години, а има и други неща там: http://kroraina.com/makedonija/ethnographic.htm

Последен постинг (250-ти) на sparotok за истинската българска история: http://sparotok.blog.bg/politika/2013/01/27/posleden-posting.1046818

...

-първата поява на градове и укрепени селища в Европа е в нашата земя (край Юнаците, Пазарджишко, Провадия, Варненско и др. места);

-от цяла Европа у нас организираното земеделие е най-старо;

-от цяла Европа у нас организираното скотовъдство е най-старо;

-първото обработено злато в цял свят е от земите на Тракия (Варненския некропол);

-най-древната писменост в цял свят е тази от Градешница, Караново, Хотница;

-най-стария европейски меден рудник е Ай Бунар край Стара Загора;

-траките са първите европейци започнали да леят бронз;

-траките са първите европейци научили сe да обработват желязо;

-траките са първия европейци, който са определени като конен народ;

-най-ранната проява на разслояване на обществото и поява на царска власт се наблюдават в Тракия;

-тракийски племена участват активно в създаването на Халщатската култура на Средна Европа;

-според Иполит учението на друидите е повлияно от доктрината на тракиеца Залмоксис, за тракийско религиозно влияние в Галия говори и Страбон;

-освен келтите, също римляни и гърци почитат тракийски божества;

-от всички европейски “варварски” народи траките дават най-много и най-способни императори на Рим.

- според Плутарх пелазгите покоряват по-голямата част от народите на света и на тях се приписва основаването на Рим

- отново Плутарх твърди, че (пелазга) Тезей е основателя на Атина

- Алкидамант свидетелства, че тракиеца Орфей е създател на азбуката

- Диодор Сицилийски пише, че Орфей и Лини са първите ползвали древните букви;

- за Плиний няма съмнение, че пелазгите занасят азбуката в Лациум;

-ирландските предания приписват цивилизоването на земята си на народа Болги, който е дошъл от Тракия още през първото хилядолетие преди Христа;

- стария автор Луций Ариан определя тракиеца Дионис като създател на индийската цивилизация;

Всички тези неща са от изключителна важност, но повечето от нашите сънародници не ги знаят. Това е една от причините казаното от мен да се приема с недоверие. Всичките ми твърдения обаче могат да се проверят. Не напразно често съм призовавал – не ми вярвайте сляпо, проверявайте сами!

Тези, които направиха проверка се увериха, че не е никак пресилено траките да бъдат наречени най-древния цивилизован народ на Европа. Знаейки за това, че дедите ни са били огромен народ, който е притежавал знания и технологии неизвестни на други народи, доста хора осъзнаха, че е правилно нашите предци да бъдат наречени прометеевци, създатели и разпространители на култура.

Помислете, защо да е чудно това, че дедите ни са дарили със знания хора от три континента? Нима по време на апогея си Рим не оказа влияние на голяма част от жителите на Европа, Азия и Африка? Англичаните не оставиха ли отпечатък върху цял свят? Защо, с какво право заслугите и влиянието на дедите ни ще бъдат отричани? Tа нали предците ни създадоха градове, писменост, висока култура и т.н. хилядолетия преди останалите европейци!

...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Българите са велики войни! Няма кой да ни се опре. Ама като няма изявен враг, сами се унищожаваме...

Редактирано от IGRcx3PsIl (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето защо съм горд, че съм БЪЛГАРИН!.    

щото се чуствам силен и мога направя какво си поискам, и щом тука съм се родил чуствам, че знам и съм видял много неща, които никога нямаше да ми се случат ако не бях тука! 

Редактирано от ℒℴ♥e (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=ATejtk87iGM

„Велик е нашият войник“

(Марш на 23-ти пехотен Шипченски полк)

Химн на Българската армия

Велик е нашият войник!

Велик, велик, велик!

Измокрен, гладен, уморен

без отдих би се ден и нощ,

простора цепи, разярен,

със страшния си вик: „На нож!"

За него Шипка пее днес,

за него Одрин йощ мълви!

Венци на доблест и на чест

Хайдушкият Балкан му сви!

Плени той знамена безчет,

с „ура" превзе Люле Бургас!

От Драва и от Мур навред,

се чу победния му глас!

И пак безстрашен и суров

на бойният си пост е той -

за бащин край и днес готов

да литне във победен бой!

Велик е нашият войник!
Велик, велик, велик!

Войнският химн „Велик е нашият войник“ е създаден през 1916 г. по време на Първата световна война край Охридското езеро в Македония. Музиката е композирана от Михаил Шекерджиев, редник в 23-ти пехотен Шипченски полк на Осма пехотна тунджанска дивизия. Текстът е на журналиста подпоручик Константин Георгиев.

По политически причини през различните исторически времена първоначалният текст се е преработвал, но маршът е толкова обичан от всички българи, че комунистическата власт не успява да го забрани, както се случва с другите войнски шедьоври - химните „Шуми Марица“ и „Един завет“. „Велик е нашият войник“ съществува без прекъсване повече от 90 години, а през 1997 г. е обявен за химн на Българската армия. Оригинален текст:

„Велик е нашият войник“

Текст: подпоручик Константин Георгиев Попов (1884 г., Казанлък - 1954 г.)
Музика: Михаил Шекерджиев (1889 г., Габрово - 1958 г.)

Великъ е нашиятъ войникъ!
Великъ, великъ, великъ!

Измокренъ, гладенъ, уморенъ,
безъ отдихъ би се день и нощь,
бърдата цепи разяренъ
съ страшния си викъ „На ножъ!“.

Отъ Китка литна въ единъ мигъ,
прѣцапа Тимока дълбокъ,
при Равна, Вина, Лѣсковикъ,
черта му пѫть самиятъ Богъ.

При Маврово, заровенъ в снѣгъ,
съ рѫцѣ прѣмръзнали се би,
въ Ботумъ отвори пѫть за Дринъ,
прокуди врага до единъ!

И пакъ спокоенъ, мълчаливъ,
при Охридъ днесъ той стои
и чака новъ врагъ да срази
съ страшния си викъ „На ножъ!“.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

„Заветът на дедите“ („Един завет“)

(Неназования боен марш на 41-ви випуск на военното на НВ училище)

Текст: Иван П. Йончев, 1915 г.
Музика: Георги Шагунов, 1919 г.

Един завет оставили са нам дедите -

велик завет, написан с кървав меч:
- „Деца, на родний край пазете си земите,
бранете ги от близо и далеч!...“
(2)

И тоз завет на миналото грел е в дните
кат дивен фар, и вожд той бил е драг
на всички тез, загинали в борбите
за родний край, презрели бащин праг.

И не ли той под родно знаме днес войските
събира пак? И не ли тоз свещен
завет на всички тям съгрявал е
без жал да мрат за бащин край рожден?
(2)

Бойният марш „Един завет“ и неговите създатели: http://www.novazora.net/2009/issue43/story_08.html

Оригиналният текст на стихотворението “Заветът на дедите” на поета Иван Йончев, послужило за основа на създаването на марша “Един завет”, композиран от Георги Шагунов, тогавашен капелмайстор на 24-ти пехотен бургаски полк:

„Заветът на дедите“

Иван Йончев, 1915 г.

- „Деца, на родний край пазете си земите
от подъл враг, като зениците на очите

И тоз завет на миналото грял е в дните
кат дивен фар, и вожд той бил е драг
на всички тез, кои загинаха в борбите
за род, за родна чест, презрели суетите
на грешний свет, презрели бащин праг.

И не ли той под родно знаме днес войските
събира пак? И не ли тоз свещен
завет на всички тям съгрява им душите
и вика ги в борба неравна със вразите,
без жал да мрат за бащин край рожден?

- „Деца, на родний край пазете си земите
от подъл враг, кат зениците на очите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чудесен сайт, идея и изпълнение, картините са просто невероятни, особено както са събрани на едно място! Има такива, които до скоро нарочно не са били показвани пред широка публика - например "Аспарух на Дунава", "Крум взема главата на Никифор" и "Крум и победените авари" на големия български художник Димитър Гюдженов (1891-1979):

Историята в образи

Българската история в живописта, графиката и скулптурата

http://bghistorypictures.wordpress.com/

Имало едно време едно царство. То си имало велики царе, красиви принцеси, храбри рицари и мъдри свещеници. Радвало се на непревземаеми замъци, великолепни катедрали, богати градове и скъпи съкровища.

Това царство се намирало в най-красивата земя на света, с най-плодородните поля, най-буйните реки и най-непристъпните планини.

Днешните поколения не знаят почти нищо за предишните, не познават бита им, живота им, нито България от “онова време”.

Те не знаят нищо за мощта на никога непобедената българска армия и не биха могли да си представят колко кръв е пролята за България.

Дори да четат сухите факти в учебниците по история, те отново не могат да си представят древните ни князе, царе и царици.

Именно заради това е нужен този сайт. В него ще съберем всички достъпни произведения на изящните изкуства, посветени на личности и събития от средновековната българска история.

И ще се радваме ако изпращате всякакви материали, за да обогатяваме постепенно отделните секции на сайта.

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тангра е небето. На небето са слънцето и луната. И българите, и траките почитат небето и след него главно слънцето; луната по-малко. Няма нищо сложно, не се бъркай от различните имена на богове, които се споменават - имената са без значение.

Също няма значение дали ще наречеш Самуил македонски или български цар. Македонците и българите са един род, и за това има колкото си искаш културни, езикови, генетични и исторически доказателства.

Тихо, мисля, че не си уловил иронията ми. Не харесвам начина, по който в сегашна Македония съшиват историята си. Респективно не ми допада в Родината ми определени личности да правят същото. Защото вече съм учила една българска история, която се оказа доста натамънена към нечии интереси.

За мен националната гордост се крепи върху грижата за съхраняването на традициите, в уважението към паметниците, оставени от предишните поколения, в познаване на местата-светини, които носят белези от различини епохи... да не изброявам още. Все дребни неща. :wink12:

Но това е национална, а не личностна гордост.

сяяяяя кво да ти кажа пионирче нел..хубаво;е да не се гордееш;че си тиракийка

рапорт даден и с поздрав..твое другарче  мосадчо талмудчо

Рапорт приет :D

Горда или не, това е положението :)  генетичния ми пул е като на половин(да не кажа цяла) Европа. Пу, дамусеневиди, даже и си прилича с великия гръцки, генетичен пул, но се различава от монголския, руския, турския, индийския и о! ужас! - от китайския. :)  Не че разбирам от митохондриална днк, но обичам да чета по темата.

Използвам случая и да ти благодаря, Валка, за препратките, които правиш в постовете си. Наистина ценни и то не за напомпване на някаква си гордост, а за запознаване с по-малко известни и по-малко афиширани мънички гордости(като българските етнографските области, например).

Не знам колко общо има "Кацнал бръмбар на трънка" с народността ми, ама откакто пиша поста, все тя ми е в главата.

Пусти му комари :wink12:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

„Велик е нашият войник“

Химн на Българската армия

Велик е нашият войник!

Велик, велик, велик!

Измокрен, гладен, уморен

без отдих би се ден и нощ,

простора цепи, разярен,

със страшния си вик: „На нож!"

... ... ...

„Заветът на дедите“ („Един завет“)

(Неназован боен марш на 41-ви випуск на военното на НВ училище)

Текст: Иван П. Йончев, 1915 г. Музика: Георги Шагунов, 1919 г. Един завет оставили са нам дедите -

велик завет, написан с кървав меч: - „Деца, на родний край пазете си земите, бранете ги от близо и далеч!...“  

... ... ...

Изключително силни песни!!! Когато ги слушам (в детските ми години в изпълнение на баща ми) сърцето ми плаче. Това е един от моментите, в които спонтанно започвам да се моля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

амиии какво да ти кажа;св.георги може да се пенсионира..защото на 1 декември 2007 г. 40-тото българско  народно събрание изпрати наборната българска армия в историята.дълго  изгражданата и създавана  българска войска падна до нивото на експедиционен корпус тип лека пехота за мисии извън националната територия...

за съжаление

Редактирано от Efe (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

амиии какво да ти кажа;св.георги може да се пенсионира..защото на 1 декември 2007 г. 40-тото българско  народно събрание изпрати наборната българска армия в историята.дълго  изгражданата и създавана  българска войска падна до нивото на експедиционен корпус тип лека пехота за мисии извън националната територия...където изпълняват логистични мисии в най опасните места по света. унищожени са оперативно-тактическите си ракетни комплекси ;а тежкото въоръжение е вече само спомен.през миналата година видях в атия и "гордостта "  или поне това което беше останало от българския флот.

.българска войска вече почти няма...и както четох наскоро числения и състав може да се побере на стадион българска  армия.сигурността на българия е в ръцете на турските и гръцките въоръжени сили.....мдаааа;войска няма..поне песните да ви напомнят за нея

Нито си Валкирия, нито Амазонка, -каква си?

Бате, сОпри се малко, а?!?!

Раздел "Празни приказки и забава" не означават повсеместен спам с мнения, лишени от смисъл.

Редактирано от algor (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

за съжаление

Аз като погледнах, в България имаме 32 хиляди военнослужещи в Българската армия, 1 милион и 300 хиляди годни за военна служба мъже, от които около 300 хиляди ловци със собствено оръжие и 60 хиляди служители на МВР със служебно оръжие. Има кой да пее. Впрочем съседите имат други занимания в момента - гърците да правят пари, турците да се оправят с 20 милиона кюрди в страната си, които искат самостоятелна държава.

Изпитания са необходими за да се кали характера и да се развият определени качества. А иначе то си е писано какво ще става, няма какво толкова да го мислим :):

„Там, дека е текло, пак ке тече!“

„България е благословена страна!“

„Българите ще станат отново духовни водачи на човечеството, защото са съхранили качества, които другите народи нямат. Ние сме много стар народ и това един ден ще разберат всички.“

„Българското писмо е едно от най-старите на земята.“

„Българите са силни — вижте за какво се пее в песните ни и ще разберете как предците ни са живели.“

„Тачете празниците — те са средство за оцеляване.“

„Хорото е магичен ритуал — символ на единството, на кръга. Онази енергия, която изпитваме, докато играем хоро, е несравнима с друг танц.“

„Гордейте се, че сте българи! Не отстъпвайте от род и родина!“

„Който помага на България и на българския род, ще пребъде. Който се опитва да вреди, ще угасне като свещ при силен вятър.“

ПРЕДСКАЗАНИЕ ЗА БЪЛГАРИЯ

„...А в четвъртия ден Господ създаде звездите да красят твърдта небесна и да бъдат знамение за векове и народи. Седем едри звезди сътвори Предвечният и седем области от небето им повери.“

„И вложи Творецът седем духа в седемте светила, та седем ангела се родиха. И повери на всеки ангел да води по един от седемте народа.“

„И ангелите, на които бе поверено да водят народите, се сдружиха с ангелите, що бяха пазители на тези народи, та всеки народ имаше по два ангела: един да го води, а друг - да го пази.“

„Слънцето разпери криле над Египет, Месечината над Междуречието, Вечерницата спря над Гърция, Звездата на пратеника покори с лъжи Юдея, Звездата на бранника - Рим, а Звездата на отшелника - Византия.“

„А народите не се бяха родили още на земята, но те живееха в чертозите на Господнята Всемъдрост.“ „И всички народи получиха от Вечния по един звезден дух - само на България тъмнееше мрачина и звезден ангел не развя криле над нея.“

„И ронеше сълзи ангелът, що пазеше България, че всички си имаха другар, а той нямаше. И с плач поиска от Бога Твореца, ала нямаше вече звезда и звезден дух.“

„Духна тогава Бог в простора и осени с божествено мановение Млечния път, та рой светли ангели се родиха там и повели Бог Млечния път да властва над България.“

„И превратна бе участта на Египет, умряха двата народа близнаци в Междуречието, изгоря Гърция, погина Юдея, разсипа се Рим, само Византия и България останаха.“

„...Но този, що се вслушва в пророчески вещания, знае твърдо, че неповолни бранни дни ще разсипят Византия на всякъде, а България като огнена птица ще се възражда из собствената си пепел, та докрай на вековете ще пребъде.“ „Защото гаснат звездите една по една. Ала Божият пояс ще свети вечно и Млечния път ще бъде светъл саван над мъртвата вселена...“

Откъс от книгата „ЗА СЪДБАТА НА НАРОДИТЕ“ от богомилския жрец ПЕТЪР ОСОГОВЕЦ, написана през 956 г. от Хр.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що ли не оплющят два заврътника на Тихчо и да вземе да се вразумяса , ня народ освен посочения от Валкирия , друг е въроса , дали да се гордеем и ние с една легенда и митология , която е  най-успешно разпространяваната фантастика от време "оно"!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нека да направят нещо, тея с митологизирането(вярно или не), Направете СЕГА! За България и Българите.  

...То и мене ми изкараха откачен, ама само Аз ли съм....?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде стига свободни съчинения. Валкирия дава връзки към книга на Райнов, където той е преиначил написаното от Петър Осоговец... Николай Райнов е масон , отлъчен от православната църква, и е общоизвестно, че пише само лъжи. Оттам идват и цитатите на Влакирия, която май е заблудена, или нещо друго и има... Дано се оправи скоро.

Николай Райнов става Първомайстор на масонската ложа “Парсифал” (българска секция на френския орден “Велик Ориент” в рамките на ортодоксалното свободно зидарство). Включва се и в дейността на т.нар. комасонство (смесено свободно зидарство, в чиито редове има и жени). Получава масонско посвещение на 10.12.1929 г.

Заради романа му „Между пустинята и живота“, посветен на живота на Исус Христос, е отлъчен от православната църква.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точните думи на Петър Осоговеца са тези:

...„Слънцето разпери криле над Египет, Месечината над Междуречието, Вечерницата спря над Гърция, Звездата на пратеника покори с лъжи Юдея, Звездата на бранника - Рим, а Звездата на отшелника - Византия.“...

„И превратна бе участта на Египет, умряха двата народа близнаци в Междуречието, изгоря Гърция, погина Юдея, разсипа се Рим, само Византия и България останаха.“

„...Но този, що се вслушва в пророчески вещания, знае твърдо, че неповолни бранни дни ще разсипят Византия на всякъде, а България като огнена птица ще се възражда из собствената си пепел, та докрай на вековете ще пребъде.“

П.П. Валкирия, след като се учи от масон като Николай Райнов, и приема лъжите му, и цитира негови книги, много ми е интересно самата тя каква е.

Да се върнем на темата за България. “Битката при Ахелой” (худ. В. Горанов):

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване