Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ето защо съм горд, че съм БЪЛГАРИН! Ние, Българите - произход, религия, знания, теории, доказателства

Препоръчан отговор

Най вероятно каквото и Странджата -бедни ми бедни Странджа ( и не само той )

Не Странджата, а Македонски.

"Бедни, бедни Македонски, защо не умря при Гредетин?"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Кефи ме, като хората "се гордеят" с неща, които нито зависят от тях, нито са тяхно постижение, като например рожденното им място. Гордей се не къде си се родил, а какво си постигнал, за да направиш св

Здравейте роден съм в Гр. Гоце Делчев. Горд съм ,че съм Българин че съм роден в Гр. Гоце Делчев. Получавам всичко от живота и радости и тъги , често общувам във Фейс бук с приятели от Франция, най чес

Никога не съм бил горд,че съм част от от един изключително коплексиран народ.Никой не е способен да ти го нач**а така,както българин може!

Публикувани изображения

Не Странджата, а Македонски.

"Бедни, бедни Македонски, защо не умря при Гредетин?"

Мдам... непростима грешка .... Македонски е... благодаря за поправката...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти кажа, някак това геройство ми се струва глупаво. Ще поясня, че обикновено не ме разбират с една-две думи. Ще избягвам да употребявам думата велик, по простата причина, че ми звучи твърде помпозно, но все пак... за да е велик един народ, то не означава последният само да се бъхти, за да свърже двата края, защото в противен случай това би било показател, че хорицата не се отличават с кой знае какъв умствен багаж, с който да променят статуквото.

По темата, лично не съм усетила промяна в отношението на чужденците към себе си, след като узнали за произхода ми.

Подкрепям,

мисля си , че не е толкова до умствен багаж , а до нежелание да видиш по-далеч от носа си ,което всъщност може да се приеме и като липса на инициативност т. е- мързел .Оцеляването е приоритет , а това е недостойно.

Велики държави няма , но има държави с достойнство , а нашата не е от тях.

Българите сме "велики" на маса и на приказки , особено след третата ракия. Ограничени сме в нашия си малък свят на хляба и сиренето, и лука

За емигрантите

Мисля , че повечето се адаптират добре , но си остават емигранти до второ и трето поколение

За пътуващите

Не съм пътувала много , но впечатлението ми е - приемат те добре навън, когато говориш добре езика

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 месеца по-късно...

:huh:

Люцке, както и преди казах... раздел фантасмагории за великата връзка на прабългарите с всички велики творения на човечеството е в друга тема...и в различен раздел на библиотеката...

Макар че няма да се учудя и великата китайска стена, пирамидите в Гиза, Родоския колос, Александрийския фар и други чудеса на света, да бъдат скорро приписани на уж твоите прадеди Публикувано изображение

За писменоста вече разбрахме, както и за великата и културна цивилизация на "гарамантите" - великите предци на дедите ти Публикувано изображение

П.С Опс, извинявай, за великата китайска стена май бях чел вече някъде че е дело на единия клон на прабългарите ..

Колко са заблудени световните учени, че да не знаят кой е изобретил първите фонетични писменни знаци.... тц тц тц.. да не говорим колко велики цивилизации, наследници на които си ти, е имало в Африка ....

П.П.С И не забравяй, че тука говорим за исляма... който е цивилизовал точно твоите бербери... Погледни само племенните обичаи на либийците , като пиене на кръв ... това не е ислямски обичай, бъди сигурна .....

Не си далеч от истината. За всичко онова, що си изредил - и за пирамиди и за стени, за писменост и други много интересни неща, свързани с древните българи, проследени чак до техния дълбок корен, пише в книгата на Мохаммед-Гали Хон китабъ. Статия, основаваща се на тази книга, е приложение към друга книга - на Бахши Иман Джагфар Тарихъ, наречено Сборник български летописи.

Чети, турчино! Аз зная своя род.

А ти също можеш да откриеш тук своя. Ето откъси от книгата:

Джагфар Тарихы

Сборник български летописи, 1680 г.

“…Няма божество освен Бог, а Мохамед е посланик на Бога!

… По милостта на Всевишния и по волята на сеид Джагфар, аз, неговият бахши Иман, нанизах върху единната нишка на това посвествование манистата на нашите български исторически сказания - “Гази-Барадж тарихъ”, написана по думите на царя и емира Гази-Барадж от неговия тебир Гази-Баба Худжа, “Бу-Юрган китабъ” на сеид Мохамедяр, “Шейх-Гали китабъ” на мула Иш-Мохамед…, а също и словата и документите от архива на… сеид Джагфар, за да се запази споменът за деянията на нашия велик народ на българите… Не ще бъда съдник на описаното, защото аз самият не съм го видял, а само Всевишният знае, дали е било така или не.”

Предисловие на Бахши Иман

“Началото на нашите начала е в племената имен и синд.”

Гази Баба Худжа, “Гази-Барадж Тарихъ”

“… А в “Хон китабъ” на сеид Гали се съдържа следното известние на Шамс Тебир за произхода на народа на българите: преди 33 хиляди години предците на хоните - именците обитавали в Големи и Малки Рум, а народът на синдийците - по бреговете на Идел, наричана тогава Ура… След известно време дружествената общност на синдийците се разцепила на синдийци-ура и синдийци-мурдаси, които започнали да враждуват помежду си. Отначало надделели ура и започнали да господствуват… След известно време тюрките нападнали урците, но претърпели поръжение. Една част от тюрките избягала в Хин и дори отвъд Чулманско море, друга отишла в Големи Рум, трета пък попаднала в плен. Но в тази война урците отслабнали и мурдасите се опълчили срещу тях. Бийовете на поробените тюрки помогнали на мурдасите и те завзели върховенството. Но тюрките не получили очакваната свобода и тогава те избили своите бийове и се присъединили към урския род сабан…

След известно време арабите разбили именците от областта на река Кубрат и Големи Рум и повечето от тях отишли на изток през Малки Рум. Тюрките от Големи Рум тръгнали с тях и се наели на служба при именците от Малки Рум, където получили прозвището “тормен” (“бичи хора”). По-късно това название било преправено в “тюркмен”…

Когато отишлите на изток именци се приближили до реките Ака-Идел и Шир, мурдасите се опитали да попречат на придвижването им и влезли в бой с тях. Но урците преминали на страната на именците и мурдасите били разбити. След това именците отишли още по-далеч на изток, търсейки подобие на своята родина, като го намерили в Хин. Но част от именския род Дуло останала в Ура и предложила на урците да си опитат щастието в напуснатата от тях родина. Урците охотно се съгласили и отишли на юг, където се разделили на кара-саклани, ак-саклани или масгути, кашанци, сабани, перси, азербайджанци и синдийци. Това преселение било преди 11 хиляди години…

Сетне от синдийците се отделили самарците, които отишли по-далеч от всички и заели областта на река Кубрат. Тук те основали държавата Самар…”

Непосочен автор

“Бащата на Джамбек - Карамъш - който оглавяваше станцията, бил написал книга за хазарските и иделските древности… Самата книга изгоряла по времето на нападенията на кукджакските ари срещу Биш-Балту, но къранбашията ми разправи много сведения от нея. В нея се казвали много неща за заблужденията на нашите джулари, както наричали някога езичниците-огнепоклонници… А те наричали Бога и цялата Вселена, създадена от него, с думата “Йяма” или “Гима” (“Йима”). От тази дума произлязло другото название на Бога - “Йямал”, което означавало “Господар на Вселената”. А името “Джам” или “Шам” също произлиза от тази древна дума и означава “Белязан или Пазен от Бога”. Старото название на жреца - имче - също произлиза от нея и означава “служител на Бога”. Друго едно название, свързано с тази дума, е “йамак”, под което се разбирал митът и разказът на имче за неговото въображаемо пътешествие до небето…

От митовете най-интересен ми се стори дастанът за Тагмър или Таймър, както се наричаше в него алп-биката Яребица. Според него тя родила първите хора, а сетне поискала и да ги управлява. Туран не й разрешила да царува в държавата Туран и тогава Таймър уговорила злите духове да построят “стената на дивовете” и да погубят хората. Заради това Тангра я превърнал в голяма мишка или плъх. След това тя започнала да се нарича алп-бика Мишка [Кузге] или Киргиз-Киркиз [Дивата или Свободната Девойка] и да се счита за дух на женското своеволие и упорство. Някои считали, че именно тя, като се появила в царството Идел под образа на прекрасна девойка, предизвикала многовековните размирици в държавата. Отначало тя очаровала всички български принцове и дори ги уговорила да се оженят за нея, а сетне изпокарала братята, като отдавала предпочитанията си ту на едного, ту на другиго от тях. Когато я прогонили от Идел, тя отишла в Кашан, където станала обект на поклонение за масгутите. Затова Тангра наказал това племе, което започнало да се нарича също киргизи - от името Киргиз. То прекратило съществуването си и дори една малка група от оцелели масгути започнала да носи името на българската династия Алан, някои представители на която избягали при тях. Степите на масгутите били заети от къпчаците, които поради това започнали да се наричат и киргизи…

Карамъш си спомняше и много значения на думата ”каган” или “хакан”. Това е “небесен гръм”, “глас Божи”, “песен, изпълнявана от жреца в акомпанимента на дайре и барабан”, “мелодия, изпълнявана в чест на Бога, алповете и възкачването на царя на трона”, “жрец-изпълнител на езически песни”… Тъй като Аудан бил изпълнител на жречески песни, той бил наречен “каган”. На тази дума потомците на алпа - българските царе - придали значението на царска титла, след което думата “каган” (“хакан”) започнала да означава също и “император”, “цар””

Кул Гали, “Хон Китабъ”

"А трябва да се каже, че за древността на племето на българите сеид Якуб разказва следното в своята “Кади китабъ”, основавайки се на сведенията от “Хазар тарихъ” на Абдалах бине Микаил Башту: “… Камърците са клон на синдийците. Те се нарекли така, защото вярвали в приказката за това, че Всевишният направил тяхната прамайка - Камър-Аби - от тесто. Камърците толкова я почитали, че наричали с нейното име и момчетата. Те не изтърпяли това, че останалите синдийци започнали да придават на каменните изваяния на върховното синдийско божество - Тара или Тангра - кощунствения вид на обикновен човек, а не на островърхата каменна планина Самар с гладки равни склонове, и се завърнали от Синд в предишното си местожителство - при река Самар край планината Самар. Тяхната област започнала да се нарича Туран… Но когато една част от туранците започнала да прави изваяния на Тара от чисто злато, а друга - от глина, третата ги напуснала и се заселила в друга местност,

...

цялата статия:

http://kamaraden.narod.ru/Farhat.htm

Българите, турчино, сме древно и жилаво племе с мноооооого дълбоки корени, оставило следи в почти всяка една велика цивилизация на планетата. Ако и да не ти се нрави това никак.

А ти с какво ще похвалиш твоя ислям, освен с насилието, което му е запазена марка.

Харесваш руснаците ли, турчино? Ето ти един руски превод на епизод от един филм, който намерих специално за теб.

Поздравче от мен!

ооо Урко..... Публикувано изображение

Я аз да ти задам една гатанка... поради що Луцка се е чалнала... поради мАтрициЦки ли ......

Явно влиянието на Курешкорейската мУтрица не е полезно за Слънчевото и мислене :P

Слънчасва горката .....

П.С А на теб не ти се отразява също много добре... получаваш халЮционацИй хихихихи

А татуировките можеш..... и не са нещо задължително за правене.....

Онзи, който има Ха!- Люци - нации, поне се стреми да види нещо, а съвсем друго е само да ходи като теб по-Люци - нацията. Публикувано изображение

---

Зад отношението на един мъж към една жена винаги прозира неговото отношение към собствената му Анима. Публикувано изображение

Здрасти, Диин! Още се стремиш да избягаш от полата на мама ли? Ами време ти е.

Редактирано от Lucia_free (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 6 месеца по-късно...

Здравейте роден съм в Гр. Гоце Делчев. Горд съм ,че съм Българин че съм роден в Гр. Гоце Делчев. Получавам всичко от живота и радости и тъги , често общувам във Фейс бук с приятели от Франция, най често с Гърци (понеже сме на 10-15 км от Границата с Гърция имам доста приятели) и от САЩ. Българина се оплаква , във всяка 1 област. Дойдоха ни Французи , знаеха толкова за България ,че бях удивен. Баща ми знае добре Френски,Гръцки и Английски език и приятелите му ги намерил във Фейс бук, та дойдоха ни на гости. Харесаха Екологията тук , на Папазчеир.Но им направи впечетление хилядите памперси на 1 бунище ... и всичките боклуци около него. Хареса им вкуса на храната, на Българската кухня... те казоха че отдавна не са опитвали Истинска храна , че при тях всичко е вакумирано... и тнт.. Останаха доволни от БЪлгария , даже питаха за хижи , дали се продават и тнт.. Та се позамислих напоследък и реших да споделя , много са нещата ,които не харесвам тук ,но много повече са нещата които харесвам тук. И за финал.. горд съм ,че съм Българин.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кефи ме, като хората "се гордеят" с неща, които нито зависят от тях, нито са тяхно постижение, като например рожденното им място. Гордей се не къде си се родил, а какво си постигнал, за да направиш света около теб по-добър. Цял народ - горди! А никой не си мърда задника дори снега пред тях да си изчисти. Цъкайте минуси, като друго не можете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте роден съм в Гр. Гоце Делчев. Горд съм ,че съм Българин че съм роден в Гр. Гоце Делчев. Получавам всичко от живота и радости и тъги , често общувам във Фейс бук с приятели от Франция, най често с Гърци (понеже сме на 10-15 км от Границата с Гърция имам доста приятели) и от САЩ. Българина се оплаква , във всяка 1 област. Дойдоха ни Французи , знаеха толкова за България ,че бях удивен. Баща ми знае добре Френски,Гръцки и Английски език и приятелите му ги намерил във Фейс бук, та дойдоха ни на гости. Харесаха Екологията тук , на Папазчеир.Но им направи впечетление хилядите памперси на 1 бунище ... и всичките боклуци около него. Хареса им вкуса на храната, на Българската кухня... те казоха че отдавна не са опитвали Истинска храна , че при тях всичко е вакумирано... и тнт..

Останаха доволни от БЪлгария , даже питаха за хижи , дали се продават и тнт..

Та се позамислих напоследък и реших да споделя , много са нещата ,които не харесвам тук ,но много повече са нещата които харесвам тук.

И за финал.. горд съм ,че съм Българин.

А горд ли си с езикът си който показваш, че не владееш, говорейки за патриотизъм?

Sladyk, прости скептичността ми, но когато говориш, че си горд с това, можеш ли да обясниш защо? И нека в отговорът ти няма "защото прабългарите са били велики", защото аз пък мога да се гордея и с викингите, защото съм част от тях - човечеството.

Останалото е фалш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иди направи нещо елементарно , да речем банков превод , пък тогава се гордей, вервай ми ще си скъсаш нервите, ако некоя лелка я е домързело и така нататък..... Природата и климата да , но другото... :huh: нямам думи

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога не съм бил горд,че съм част от от един изключително коплексиран народ.Никой не е способен да ти го нач**а така,както българин може!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами стани американски, испански, гръцки, германски или какъвто искаш друг гражданин.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами стани американски, испански, гръцки, германски или какъвто искаш друг гражданин.

Да,при първа възможност ще го направя.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е сами си го начукваме , но субективната реалност у нас почти не влияе върху обективната и нещата или не се случват или се случват по неправилния начин, ако можеш да ме разбереш :huh:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз пък НИКОГА съм се срамувала, че съм БЪЛГАРКА !

за консерватизма и за комплексите е донякъде вярно, но в чужбина ще ти го начукат от другаде :yanim:

А най са ми противни българи, напуснали родината си по някакви причини, и понеже много са се "уредили", и гледат на нас като на някакви отрепки и боклуци :wors:

Да,при първа възможност ще го направя.

те там само теб те чакат :huh:

Редактирано от LadyCruella (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само човек, който не познава историята си, може да се срамува от произхода си.

Знаеш ли кой е Теофан Изповедник ? :cool:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само човек, който не познава историята си, може да се срамува от произхода си.

Знаеш ли кой е Теофан Изповедник ? :cool:

Не виждам аз с какво съм допринесъл до историята ми, така че да съм горд с нея. За това пък виждам българите около мен и в повечето случаи изобщо не ми харесва. Защо трябва някой да игнорира това, което се случва в момента около него и да бяга към откъслечни и неясни части от историята, за да може да се чувства пълноценен. Може би защото няма друга причина да се чувства пълноценен...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за финал.. горд съм ,че съм Българин.

Ми щом ти харесва - гордей си се колкото си искаш , ама не споменавай това пред бели хора ,че сме за смях навсякъде по света !

" Само човек, който не познава историята си, може да се срамува от произхода си.

Знаеш ли кой е Теофан Изповедник ? "

Нямам представа кои е , и не ме и интересува ! Със сигурност не е оставил сериозна следа в световната история . Пък и с тая история от 681 година до сега - я направи сметка колко години сме били под различни робства : турско , византииско , руско и колко години остават за "собствена" история ? Страшна гордост - няма що !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам аз с какво съм допринесъл до историята ми, така че да съм горд с нея. За това пък виждам българите около мен и в повечето случаи изобщо не ми харесва. Защо трябва някой да игнорира това, което се случва в момента около него и да бяга към откъслечни и неясни части от историята, за да може да се чувства пълноценен. Може би защото няма друга причина да се чувства пълноценен...

Знаеш ли, негативно настроеният човек само дори към самата си история, явно носи негативизма в себе си...По-горе аз зададох въпрос, не попитах с какво си съпричастен или не си за историята си...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаеш ли, негативно настроеният човек само дори към самата си история, явно носи негативизма в себе си...По-горе аз зададох въпрос, не попитах с какво си съпричастен или не си за историята си...

В себе си нося както негативни чувства, така и позитивни. Това ми дава възможност да правя обективна преценка на нещата :cool:

Относно Теофан Изповедник попрочетох за него, но нищо не ме впечатли. Може би не съм чел от правилото място. Какво му е интересното?

А иначе предпочитам да вложа повече усилия в изграждането на бъдещето, отколкото да задълбавам в историята. Предпочитам сам да създавам нещата, с които да се гордея, отколкото да ги търся другаде :cool:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обичам България и ми се иска да вярвам, че българите са добри хора. За съжаление, доказателства за това трудно се намират. Накъдето и да се обърнеш, все лошото у човек ще видиш. Може би имам твърде високи очаквания. И все пак се гордея, че съм българин. Дано някога и аз съм гордост за народа си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А най са ми противни българи, напуснали родината си по някакви причини, и понеже много са се "уредили", и гледат на нас като на някакви отрепки и боклуци :cool:

Не слагай това множествено число, само на теб гледам по този начин.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не слагай това множествено число, само на теб гледам по този начин.

не съм имала предвид теб, и не знам защо подскочи като ли някой ти го завря в г*за :cool:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиват хората на запад,защото са направили по-добрия избор!Нямаш пари,хванеш се на работа(за без пари) и виждаш,че няма смисъл и развитие,и някой си трупа пари на твой гръб. Другия вариянт е да лижеш задници в някой университет ставаш асистент и пак бачкаш за 300лв и се занимаваш с олигофрени. Говоря за младите хора дето тръгват от нищото.

Редактирано от Plomba7a (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горд съм с родните постижения - последно място по БВП на глава от населението в ЕС, тотална мизерия и корупция и на едно от последните места по покупателна възможност в Европа, зад нас са титанични държави като Молдова, Албания и Македония. Горд съм, че има нещо, в което абсолютно никой не може да ни измести и бие :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиват хората на запад,защото са направили по-добрия избор!Нямаш пари,хванеш се на работа(за без пари) и виждаш,че няма смисъл и развитие,и някой си трупа пари на твой гръб.

Другия вариянт е да лижеш задници в някой университет ставаш асистент и пак бачкаш за 300лв и се занимаваш с олигофрени.

Говоря за младите хора дето тръгват от нищото.

не се знае дали е по-добрия избор, или ще миеш чинии в някой ресторант, и ще те третират като бял роб !

тоя, който е боклук, ще си остане боклук ако ще и на Северния полюс да иде ! -- никого не визирам, говоря по принцип.

познавам много хора, които са преуспели на запад, и други, които са се върнали без пукнат цент.

преживяла съм и по-тежки кризи от сегашната, като се почне от бай тошово време, времето на промяната, и не знам какво още.

И пак съм оцеляла. Защото съм се борила, сама, и никога не съм се предавала !

Не си мислете, че на запад живота е леха от рози -- ако не вярвате в себе си, ако не се борите -- няма да оцелеете никъде ! Животът ще ви смачка и тук, и там.

Редактирано от LadyCruella (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване