Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Fifa

Паметта работи най-добре на гладен стомах

Препоръчан отговор

Aко не сте яли ще помните повече информация. За някои твърдението е старо, но наскоро учени от Йейлския университет установиха истинската причина за това. Според резултатите от тяхното изследване хормонът, отговорен за усещането на глад – грелин, има и свойството да увеличава количеството връзки между нервните съединения в мозъка, които имат отношение към паметта.

“Резултатите от проучването сочат, че грелинът може да контролира част от висшите функции на мозъка и дава възможност да се обясни връзката на химично ниво между способностите да учим и метаболизма на енергия”, твърдят учените. “Затова и хормонът може да се използва при създаването на нови медикаменти, подобряващи паметта, съответно и за лечение болестта на Алцхаймер. Единственият установен засега страничен ефект е, че може да увеличите теглото си”

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е вярно.Като съм гладен мисля само за ядене и нищо не запомням. sad.gif Гладна мечка хоро не играе. biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Баба ми все ми повтаряше преди изпити да закуся и аз я слушах и какво излезе сега ... Аз се чудя защо за един малко закъснявах та си взех само Red Bull-че и се справих доста добре. Ето къде бил ключа за палатката значи :) a ето и малко допълнение - Основни принципи за добра работа на паметта http://brains.sverdlov.net/index.php?optio...id=23&Itemid=28

Редактирано от MasterRalf (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif Аз си мислех че е объркана темата по-точно че става въпрос за ХАРДУЕР :):P

Обаче от малък си имам навика да не ям преди да съм научил и вярно понякога, но ПОНЯКОГА мисля че е дйствало,но ако ме видите ще си кажете "тоя само яде" cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Има и в тва някаква логика, ама преувеличено е.

Значи, научно доказано е, че след като се наплюскаш, голяма част от енергията отива за смилане на храната, която друго яче може да обогати мозъчните процеси.

Аз със това го свързвам.

Редактирано от GFreeman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно, при мен винаги е било точно обратното biggrin.gif Вече се замислям дали съм от тази планета :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно е.Освен с действието на този хормон ("биологично активен пептид",не точно хормон в тесния смисъл на понятието) ,след нахранване по-голямата част от кръвотока се насочва към храносмилателна система.Мозъкът остава малко настрани cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Единственият установен засега страничен ефект е, че може да увеличите теглото си

<{POST_SNAPBACK}>

Аха, даже е почти сигурно.

Това с гладуването при изпити може и да помага, иначе не е много нужно. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има доза истина - и аз бях чела преди време такава статия някаде....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е хора мога да ви кажа ... ,че аз го карам повече на цигари и кафе и така ... като са наплюскам като прасенце и почва да ми става едно мързеливо и така ... пък ако имам пари за това лекарство което е споменато в поста на Фифа ... може и да си зема защото нема да ми доиде в излишък некой друг килограм ;):wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...