Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

EquilibriУМ

"Пълни" приказки,спам и бира на тема Линукс

Препоръчан отговор

Оракъл го подариха на Apache. Но, колкото и да е оригинален, Apache OpenOffice не влиза в хранилищата и не надгражда предишният "оригинален" офис.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко история :)

10275304_10152700931024433_6233804210233

П.П.Видях го някъде в клюкарника :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това ми спря тока :)
Направо си се разплаках :)
Редактирано от ssb558 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам нужда от малко помощ. Значи реших да инсталирам xfce на моят Арч, който в момента работи със Cinnamon. Проблема се състои в това, че искам да променя рамките на прозорците с определена тема, но нещо не се получава. Въпреки, че съм я сложил на точното място, не се появява в списъка с инсталирани теми. Мисля, че нещо не съм инсталирал, както трябва или просто изпускам нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете коя е темата, и къде сте я сложили, иначе няма как  да ви се помогне.

По принцип, е достатъчно, да разархевирате темата във една от следните директории.

•   /home/вашият потребител/.themes/ -- Ако ще я ползва само вашият потребител
  •   /usr/share/themes/ -- За всички потребители

Бихте ли показали, какво съдържа темата след като я разархевирте?

$> ls тема/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако  са Ви допаднали тия иконки http://th05.deviantart.net/fs71/PRE/f/2014/124/5/1/numix_square_icons_by_satya164-d7drqru.png ,както на мен

Вземете си ги :)

За Арчи потребителите

[antergos]
SigLevel = Optional TrustAll

Server = http://cinnarch.limun.org/$repo/$arch

За Убунти потребителите

sudo add-apt-repository ppa:numix/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install numix-icon-theme-square-legacy
Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
sudo mkdir -p /etc/adobe/ && echo -e "OverrideGPUValidation=1\nEnableLinuxHWVideoDecode=1" | sudo tee /etc/adobe/mms.cfg > /dev/null
При мен работи, имам хардуерно ускорение на флаша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой пробвал ли е това?Като гледам има доста добри отзиви.

Благодаря -и при мен май работи.

Аз и без това напоследък  ползвам повече firefox отколкото chromium.

Пуснах няколко филма онлайн от руски сайтове едновременно на двата браъзъра .Хрома се запъваше,а лисицата вървеше гладко без да се замисля/флаша разбира се/ И видимо зареждаше флаша по-бързо от хрома. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли какви са тия огромни по размер файлове в ~/.config/chromium/Default/File\ System/ ?

Chromium.png

Свалях едни горе долу еднакви по размер файлове от mega.co.nz,но нали уж трябва да ги е изтрил след като ги премести в Downloads/

Пък и след чистене на кеша пак си остават там...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли какви са тия огромни по размер файлове в ~/.config/chromium/Default/File\ System/ ?

..

https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=158832

Редактирано от tux (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох го по внимателно и сигурно проблема е от mega както предполагах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Бихте ли предложили алтернатива на Google Calendar Indicator или някакъв клиент който се синхронизира с Google Calendar и поддържа pop-up съобщения при наближаващо събитие?Горенаписаният работи добре но крашва когато дойде време да ми изкарва нотификация.И след всяко изтриване на събитие трябва да рестартирам и програмата за да може да се актуализира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друг организатор от типа на Osmo върши ли ти работа ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друг организатор от типа на Osmo върши ли ти работа ?

Благодаря.Сега ще го погледна.За предпочитане е да се синхронизира с гугълския календар понеже с него мога да работя и през телефона също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам как бихте коментирали това http://linuxfonts.narod.ru/why.linux.is.not.ready.for.the.desktop.current.html , аз не минавам още предварителните условия, но в статията има доста истина, а и доста откровенни глупости.

Редактирано от bvbfan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам как бихте коментирали това http://linuxfonts.narod.ru/why.linux.is.not.ready.for.the.desktop.current.html , аз не минавам още предварителните условия, но в статията има доста истина, а и доста откровенни глупости.

Ако под предварителни условия имаш предвид онези "ако сте еди-какъв-си, затворете тази страница", то на мен много ми харесаха и смятам че са необходимо условие за да гледаш обективно на нещата. Правичката да си го кажем мнозина гледат на ОС като религия, не като средство да свършиш нещо на компа си.

Статията ми се стори много смислена. "Откровени глупости" в нея не забелязах. Някои неща може да са оправени някъде си или да са отчасти субективни, но като цяло ми хареса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има много глупости, ако държиш да ти ги покажа. Те са около 80% от цялта статия, прочетена от край до край.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ако не са субективни. За субективни неща относно ОС ми е писнало да споря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

If you believe Linux and Linux users will work/live fine without commercial software and games, please close this page. (грандиозна глупост, естествено, че може) и дотук съм аз със статията. Ще напиша, което е истина и спор няма:

!NVIDIA and AMD proprietary graphics drivers don't work reliably for many people (crashes, unsupported new kernel and X server, slow downs, extreme temperatures, a very loud fan, etc.).

! Linux drivers are usually much worse (they require a lot of tinkering, i.e. manual configuration) than Windows/Mac OS drivers in regard to support of non-standard display resolutions, very high (a.k.a. HiDPI) display resolutions or custom refresh rates.

! Keyboard handling in X.org is broken by design - when you have a pop up or an open menu, global keyboard shortcuts/keybindings don't work.

! Web fonts under Linux often look horrible

! Due to unstable and constantly changing kernel APIs/ABIs Linux is a hell for companies which cannot push their drivers upstream into the kernel for various reasons like their closeness (NVIDIA, ATI, Broadcom, etc.), or inability to control development or co-develop (VirtualBox/Oracle, VMWare/Workstation, etc.), or licensing issues (4Front Technologies/OSS).

! Stable API nonsense: you cannot develop kernel drivers out of the kernel tree, because they will soon become incompatible with mainline. (същото като горното, много неща се повтарят)

Too many things in Linux require manual configuration using text files: NVIDIA Optimus and AMD switchable graphics, UHD displays, custom displays' refresh rates, multiseat setups, USB 3G/LTE modems, various daemons configuration, advanced audio setups to name a few. (това предимство, но авторът е прост)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разплитайки паяжината днес, се натъкнах на това:

Free Software, Free Society: Selected Essays of Richard M. Stallman (PDF)

Източник: GNU.ORG Предполагам на някой ще му е любопитно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

If you believe Linux and Linux users will work/live fine without commercial software and games, please close this page. (грандиозна глупост, естествено, че може) и дотук съм аз със статията.

Това е субективно. Много хора биха предпочели да ползват един продукт и някой да носи отговорност за качеството му, а не да дебъгват какво гърми и EULA-та му да почва със този продукт идва при вас както е и ние не носим никаква отговорност ако си загубите едномесечните усилия. За мен една десктоп среда трябва да удовлетворява максимално много хора а не да им поставя условия. Ето на мен ми трябва лайтрум за линукс ама няма => ползвам уиндоус.

! Due to unstable and constantly changing kernel APIs/ABIs Linux is a hell for companies which cannot push their drivers upstream into the kernel for various reasons like their closeness (NVIDIA, ATI, Broadcom, etc.), or inability to control development or co-develop (VirtualBox/Oracle, VMWare/Workstation, etc.), or licensing issues (4Front Technologies/OSS).

! Stable API nonsense: you cannot develop kernel drivers out of the kernel tree, because they will soon become incompatible with mainline. (същото като горното, много неща се повтарят)

Не е едно и също - причината е една, но поражда два различни проблема - в единия случай аз искам да напиша нещо което да мейнлайн-на, в другия искам да си пиша мой си затворен драйвер. И се посочват двете да покаже че девелопърите са поставени в губеща ситуация - ни така, ни инак. Тва го потвърждавам от първа ръка. Според тебе що Google направиха Android ядрото? Щото Линус и компания не щяха да чуят за много съществени промени, без които просто няма как да стане телефон. После тия работи взеха да ги вкарват в кернела, ама след дъжд качулка.

Too many things in Linux require manual configuration using text files: NVIDIA Optimus and AMD switchable graphics, UHD displays, custom displays' refresh rates, multiseat setups, USB 3G/LTE modems, various daemons configuration, advanced audio setups to name a few. (това предимство, но авторът е прост)

Това също е субективно. Не виждам що да е предимство за обикновения потребител, вместо да кликнеш на една чавка да отваряш редактора и да пишеш

ala-bala-nica=YES... С много лека ръка загърбваш графичните интерфейси, а историята показва, че точно те превърнаха компютъра в персонален.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Omne nimium nocet...

В практичността, римляните нямат равни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Omne nimium nocet...

А как се връзва това с въртящо се кубче с по един десктоп на стена???

И още: Картинката е като хиляда думи.

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...