Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Само при мен ли старите снимки са невидими:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само при теб. Изтрити са от хостинг сайта, и са останали само празни линкове.

Преди Flickr беше хубаво нещо. Даваха безплатно 1TB (!) място за снимки и клипове. Ползвах го като онлайн бекъп. Обаче смениха собственика, и новият наложи ограничение от 1000 снимки за безплатните акаунти. Ако искаш да качваш повече - минаваш на платен. Ако не минеш - качиш ли повече от 1000, почват да трият най-старите.

А capnemo качва много :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.04.2020 г. в 15:28, Kalin Karaboychev написа:

Ето тук може да прочетете що е то спам и има ли почва у нас: https://bg.wikipedia.org/wiki/Спам 

Та да се върнем на темата след краткия образувателен урок. Нещата, които вие докладвате не са спам а офтопик.

Това, че тези коментари са офтопик не означава, че те не са спам. Те СА спам. И са флууд и са тролене и са излизане от добрия тон в интернет общуването.

Към понятието "форумен спам" има ЯСНИ критерии кога публикации биват спам, така че не ми приписвайте някаква субективност. Аз няма да давам линк, обаче. И може би е редно ostavime да се образова по темата, вместо да бива оправдаван с това, че "не сте тук да определяте какво е спам", обаче ще бъда санкциониран, когато използвам функция на форума за да го докладвам, в съответствие с правилата.

Ето това е нелепо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днеска в форума  има два много съмнителни нови профили и пишат на английски в темите ето го новият https://www.kaldata.com/forums/profile/412262-umair-muhay-ud-din/  а другият го забравих но запомних , че накрая ника му завършваше с Gmail .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ботове, готови са. Вече няма да пишат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има ли възможност за превключване между мобилна и десктоп версия ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди около един час получих лично съобщение от потребител с английско име.Искал да поговори с мен по имейл,който беше оставил.Погледнах профила му.Беше се регистрирал в Калдата преди около час и половина.Зададох му въпроса:За какво точно иска да говорим?След още половин час погледнах за отговор,но помен нямаше от съобщението му,а разговорът беше изтрит.Не помня името,нито имейла му.Сетих се че,когато разглеждах профила му,той в същия момент разглеждаше профил на друг потребител. Някой да е получавал такова съобщение на лично?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, вчера, даже го докладвах, като за всеки случай тъкмо мислех да го постна и тук със скрийншот, но видях че е изтрито.

Point-Blur-Apr242020-101046.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да.Абсолютно същото получих и аз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ботове! Най вероятно са премахнати от системата вече!

https://bg.wikipedia.org/wiki/Бот

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не знам дали е проблем, но често се случва при влизане
не ми пречи, просто давам инфо
664067835_.JPG.ce71dbb7414e0e98bba7f2bb404904d2.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, дръндю написа:

не знам дали е проблем, но често се случва при влизане
не ми пречи, просто давам инфо
664067835_.JPG.ce71dbb7414e0e98bba7f2bb404904d2.JPG

То е от половин година така.Не на всяко вписване се случва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Димитър 59 написа:

То е от половин година така.Не на всяко вписване се случва.

и при отписване се получава при мен,
а някой път без да съм се вписал, просто реша да прочета нещо интересно във форума, пак дава такова съобщение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Карабойчев, озапти си малко самозабравилите се модератори!

преди 16 минути, badr написа:

В такъв случай, на мястото на Николов, бих си напълнил носа с барут и се блъскам в стената.Чак толкова за резил ли да е станал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, M.Николов написа:

Карабойчев, озапти си малко самозабравилите се модератори!

Би ли бил така любезен да не говориш в множествено число?  А ако имате нещо да уточнявате има лична!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работата е много проста-толерират се всички побъркани, дето генерират огромен трафик (напр. Реджеп и сие), а този трафик е базата за искане на пари за рекламите, останалите, каквито ще да са, нямат значение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, B3M2W0 написа:

Работата е много проста

Толкова ли е сложно хората да споделят хубави неща, а не да мразят и споделят проблемите си?!

Тематиките се превръщат в проблеми, а проблемите в тематика. Отделно фантазии и критики и когато проявиш вид критика към човек който критично гледа на нещата, то се счита, че си злобен.

Не можело да се излъчва, публикуват неща, идеи и ред други неща, защото това било самохвалство и не можело така, форума бил за проблеми, а не за свободни неща.

Проблемите били сериозни, а не свободно изказана било то практика, опит, и т.н.

Всички вместо да споделят вид опит, питат. От  там на сетне хаос,

В един друг форум (Платформа) споделих проблематика с която се справих сам. Описах точно алгоритъма по който съм го направил. Дадох линкове от къде съм вземал нещата и точната последователност или по точно моята логика, мисъл, и е имало резултат при мен.  Да но не закъсня дребнавостта. Не закъсня и укор и ред други неща.

За мен форума не е само да излезеш на трибуната и кажеш: Имам проблем – как да го реша? Имам размисли върху вид проблематика . Според мен това са проблемите и дайте да ги решим.  Отделно тълкования на миналото. Пропаганда, реклама и ред други неща.

В един свободен форум нещата не са само сериозни и несериозни. Темите не са разделени на сериозност и несериозност. Във всяка тема се допуска вид несериозност, но до колко темата е сериозна, а?!

По мое мнение единствената сериозност е в раздела със справяне с вируси. Там е описано как и какво да направи всеки, за да може член от екипа да види и изготви алгоритъм за конкретния случай и му се прати на човека.

Хубавото е, че форума е свободен. Не е проблем, че някои го правят във вид свободия. Не е и проблем в противопоставянето. Въобще – няма проблеми.

За мен по-важно е човек свободно да изкаже своето мнение по въпроса. Да, дали е удачно или не, то зависи до колко темата е поставена сериозно или във вид несериозност. Да, много хора не знаят как да повдигнат тема. Да, не ползват търсачката във форума или друга по-обща и видят близки неща. Да, има доста теми които основната цел на които е да предизвикат провокация, вид негативизъм, вид изблик на недоволство. За въпросните автори е по-важно да има спор.

Свобода, свобода… Тя е по-важна!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

форума е свободен

Би било безкрайно наивно да си мислим, че ей там, едни добри чичковци са направили едно нещо, дето да ни служи да си изливаме дивотиите и то безплатно. Форумът е част от едно предприятие, създадено по законите на пазарната икономика и с единствена цел печалба. Колкото повече-толкова по-добре. За постигане на тази цел се изтриват всички, които пречат на трафика с разни глупости от морално или технологично естество. Нищо лично, нали Калине?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Посочи един, който е "изтрит", поради причините, които изтъкваш.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, B3M2W0 написа:

Би било безкрайно наивно да си мислим, че ей там, едни добри чичковци са направили едно нещо, дето да ни служи да си изливаме дивотиите и то безплатно. Форумът е част от едно предприятие, създадено по законите на пазарната икономика и с единствена цел печалба. Колкото повече-толкова по-добре. За постигане на тази цел се изтриват всички, които пречат на трафика с разни глупости от морално или технологично естество. Нищо лично, нали Калине?

Има златно правило: Баланса между приходите и разходите да е над нула. Това над как ще се разпределя и къде ще се дава, т.е. реинвестира или изплащат дивиденти е до колко даден човек е рискувал в своята инвестиция, но в едно по-общо предприятие има и други инвеститори. ;) 

Твърде лично към нещо общо подхождате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, B3M2W0 написа:

Дрън-дрън...

В допълнение към поста на колегата над мен  ще споделя едни цифри: за последните 26 часа в целия форум са изтрит иобщо 8 (осем) поста, а в темите, където повечето писали тук се подвизавате има изтрит само един (един) пост.

Та тези 8 поста според вас пречат на трафика ли?!?!
Искате ли да ви ги цитирам един по един?

А на г-н Николов ще припомня това, което самият той е изтъквал неведнъж, докато беше модератор: всички в този форум (влючително модератори, редактори и администратори) изразяваме мнения в разделите и темите като хора и табелките ни нямат нищо общо.
Друг е въпросът, че всеки, който се почувства оскърбен от нещо написано, веднага скача с доводите, че са накърнени правата и свободите му и модераторите извършват своеволия.

Което също само по себе си също е несъстоятелно от където и да го погледнеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, ostavime написа:

Посочи един, който е "изтрит", поради причините, които изтъкваш.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Естествено ще посоча моите писания-вижте около онова нещо "Реджеп..." колко пъти писах разни неща, неговото остава, моето изчезва. Става дума за коронавирусът и малоумните протести на безотговорните към мерките на правителството. А като гледам какво сте си сложили за снимка и аватар, няма кой-знае колко нужда от обяснения за положението във форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 9 часа, NEVADA написа:

Естествено ще посоча моите писания-вижте около онова нещо "Реджеп..." колко пъти писах разни неща, неговото остава, моето изчезва. Става дума за коронавирусът и малоумните протести на безотговорните към мерките на правителството. А като гледам какво сте си сложили за снимка и аватар, няма кой-знае колко нужда от обяснения за положението във форума.

То и името ти изчезва и се появява друго. Не разбирам хората , които си сменят ника. Мислят си ,че минават в нелегалност ли?

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, algor написа:

А на г-н Николов ще припомня това, което самият той е изтъквал неведнъж, докато беше модератор: всички в този форум (влючително модератори, редактори и администратори) изразяваме мнения в разделите и темите като хора и табелките ни нямат нищо общо.

И все още съм на това мнение, но ако погледнеш поста за който става дума ще забележиш, че това не е мнение по темата, дори не е отговор в някакъв спор между нас, а преднамерено с нищо непредизвикано заяждане.Аз лично смятам, че не подхожда на един модератор да обижда потребителите без причина, но вие си решавате.

Все пак хубавото е, че поне се извини, не знам дали под външно давление или се усети, че не е прав, но все е нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...