Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Не е точно , форума , портала е ,но :

Warning: include(modules/rate/index.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /www/kaldata.com/www/root/modules.php on line 19

Warning: include(modules/rate/index.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /www/kaldata.com/www/root/modules.php on line 19

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'modules/rate/index.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php5:/usr/share/php') in /www/kaldata.com/www/root/modules.php on line 19

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 5,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Не е проблем, въпрос е. Що за чудо ми се зарежда за сваляне от тук:

http://www.kaldata.com/forums/public/sounds/message.mp3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигнала за съобщение в чата.

Тъй де, и за изход си свалих, просто се изненадвам, че ми се зареждат файлове за сваляне...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Работи чата на 6

не знам коеко е нормално да цъкна на чата и да го чакам половин минута да зареди... отначало помислих че бутона не е свързан с линк... не че съм се засилил да ползвам чата де...

ето един истински проблем, който трябва да се реши - сменете го накрая шрифта за code:

1234567890
oli; OLI
- сложете най-накрая такъв, на който да се различава нула от "о" и едно от "I" и "l". бях писал за това още преди половин година - всеки, който ползва windows има fixedsys, пък може и друг да е - да се вижда нормално и под linux и под windows... Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами то звучи малко смешно -

Благодарим Ви

Напуснахте чата

Все едно съм направил нещо добро ...Оправете го :Д

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все едно съм направил нещо добро ...Оправете го :Д

A не си ли направил добре, че си напуснал чата ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами не го направих с много желание :cool: , просто трябваше да спя .И всер едно ми благодарите , че го напуснах :Д ...Не е добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами не го направих с много желание ;) , просто трябваше да спя .И всер едно ми благодарите , че го напуснах :Д ...Не е добре.

Същата учтивост я има и когато напускаш акаунта си... "Благодарим Ви, че напуснахте форума" или нещо от тоя род, но пък погледни от друга гледна точка, щеше да е скучно без неща които да ни усмихват.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато излизаш , напазарувал в кварталното магзинче, усмихнатата продавачка ти казва "Благодаря, че ни посетихте"

Когато слизаш от самолета, усмихната стюардеса ти казва "Благодаря, че използвахте нашата авиокомпания"

Когато теглиш пари от банкомат, накрая на дисплея ти се изписава "Благодарим, че използвахте услигите на нашата банка".

и.т.н

Елементарни правила на вежливостта.

Та какво разправяха за първите 7 години от живота на човека ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато излизаш , напазарувал в кварталното магзинче, усмихнатата продавачка ти казва "Благодаря, че ни посетихте"

Когато слизаш от самолета, усмихната стюардеса ти казва "Благодаря, че използвахте нашата авиокомпания"

Когато теглиш пари от банкомат, накрая на дисплея ти се изписава "Благодарим, че използвахте услигите на нашата банка".

и.т.н

Елементарни правила на вежливостта.

Та какво разправяха за първите 7 години от живота на човека ?

От тази гледна точка си прав. От друга - не.

Момента на който ФодоР е обърнал внимание е, че се получава двусмислие или дори красноречивост в това да се изрази ирония. "Ще се радвам повече да не се видим, БЛАГОДАРЯ ТИ!".

Всичките ти примери с благодарност са последвани от причината за нея - посещение и ползване на услуги. Форумното съобщение "Благодарим Ви" е последвано от информативното съобщение:"Вие излязохте от форума".

Публикувано изображение

Съобщението би имало смисъл, какъвто ти даде в примерите си, ако информативното съобщение е "че посетихте форума".

Понякога стремежа към красноречие и пестелива лаконичност постигат само двусмислие.

Редактирано от am-am (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

</h2>

<h2>Грешка

Съжаляваме, но е станала грешка. Ако е възникнала въпреки коректно ползване на функциите на форума или обяснението по-долу не я оправдава, моля прочетете помощните файлове или се свържете с екипа на форума.

[#CSTART-4] ID-то на стаята е невалидно. Моля уведомете администратора.

:cool:Оправете чата !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@am-am - превключи на английски език и виж какво съобщение се показва в същото прозорче! Навярно следното съобщение повече би ти се понравило: post-8384-004322700 1284066863_thumb.jpg Да го заменяме направо? По същество: има огромна разлика между Благодарим ви "че посетихте форума". и Благодарим ви "Вие излязохте от форума". В първият случай няма яснота дали сме напуснали "заведението", дали ни се благодари, че въобще сме го посетили или се каним да напуснем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде де , прецакахте този хубав чат... http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По същество: има огромна разлика между

Благодарим ви "че посетихте форума".

и

Благодарим ви "Вие излязохте от форума".

В първият случай няма яснота дали сме напуснали "заведението", дали ни се благодари, че въобще сме го посетили или се каним да напуснем.

Много си забавен.

Сега погледнах друг форум. Там пише "Благодаря. Вие излязохте." Виждаш, че няма нужда от много умуване, за да стане ясно благодариш за това, че някой е излязал или показваш елементарна учтивост. Уви тези неща се преподават в училище, а това значи, че вече си закъснял.

И междувпрочем ясно си личи когато си излязал от акаунта си. Няма ти ника горе, а стои опцията "влез". Благодаренето не се отнася до това, че си излязал, а от това, че си посетил. Не виждам връзка на първото с "благорим Ви".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обичаш да се шегуваш с потребителите във форума, но когато някой се пошегува с теб, се обиждаш. :) Това, което се опитах да ти обясня е, че това, което трябва да бъде изписано на мястото след "Благодарим Ви" следва да бъде фраза в минало свършено време: "Вие излязохте от форума" а не предложената от теб. Това дали се вижда потребителското име след излизане от форума не е причина да се изменя тотално смисъла на това съобщение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обичаш да се шегуваш с потребителите във форума, но когато някой се пошегува с теб, се обиждаш. :cool:

Това, което се опитах да ти обясня е, че това, което трябва да бъде изписано на мястото след "Благодарим Ви" следва да бъде фраза в минало свършено време: "Вие излязохте от форума" а не предложената от теб. Това дали се вижда потребителското име след излизане от форума не е причина да се изменя тотално смисъла на това съобщение.

??

"Посетихте" и "излязохте" не е от едно и също време?

Обидно е отношението ти към форума, не към мен. Аз бисквитките си ги пазя и от тук никога не излизам, за да видя коментираното съобщение. Направил съм си труда да напиша, аргументирам защо и предложа нов вид за двузначно съобщение което звучи нелепо, за да изглежда форумът свестен. Не е мястото тук да се шегуваш с мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Посетихте" и "излязохте" не е от едно и също време?

В първия случай не се разбира дали си напуснал форума. Примерно отишъл си в някоя кръчма и собственикът ти казва "Благодарим ви ам-ам, че посетихте нашата кръчма", но ти си още вътре и си пиеш питието. Докато при втория случай вече всичко е ясно - излезли сте от форума и това е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Мисля, че този вариант ще ти хареса:

Вие излязохте от акаунта си.

Благодарим Ви, че посетихте форумите.

Едва ли ще натежат допълнителните две думи които предлагам. Те отстраняват благодарността, че си излязъл и дават пълна яснота. Като малък ме учеха, че когато благодариш или се извиняваш трябва да знаеш защо, иначе са празни приказки. Вече мисля, че ще е ясно.

Вероятно забелязахте, че ползвам и множествено число, а не "форума", т.к. излизайки от акаунта си потребителят се намира все още в тях.

Дали е нужна удивителна (при "Благодарим Ви") е по ваша преценка, аз лично не обичам да ползвам този препинателен знак.

Благодаря WhiteHart за поясненията, но едва ли има оправдание за това, че някой не владее собственият си език и не познава времената му.

Оф, вече не знам как да редактирам в Opera-та за да излезе каквото виждам...

Редактирано от am-am (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По същество: "Благодарим ви, че посетихте форума" не предполага, че сме излязли от своя потребителски акаунт, ако не бъде последвано от "Вие излязохте от форума" или с цел да се избегне повторението на думичката "форум" - "Вие излязохте от своя потребителски акаунт". П.П: Колкото до познаването на езика - не ставаше дума за изолираното разглеждане на две глаголни форми, а за разглеждането им в семантичен смисъл в съпоставените изречения.

Редактирано от proletsearch (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване