Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Часовника на форума ми показва 21:10, а всъщност е около 22:10-15 ;д Проблема от мен ли е или от форума? Ползвам скин:IP.Board

http://www.kaldata.com/forums/index.php?app=core&module=usercp

Виж на каква часова зона си си нагласил часовника и дали имаш отметка на "Автоматична смяна DST?".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 5,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

http://www.kaldata.com/forums/index.php?app=core&module=usercp

Виж на каква часова зона си си нагласил часовника и дали имаш отметка на "Автоматична смяна DST?".

Май всичко е точно
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай като махнеш отметката.

Махнах я, но часовникът все още изостава Редактирано от GetFun (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При опит за отваряне на ТОЗИ линк ми дава това:

post-222234-062018900 1288111627_thumb.j

Това е защото на някой в подписа или в поста има нещо което води до посочения сайт - я хоствана там снимка, я линк. И гугъл по някаква причина го мисли за опасен.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Здравейте!

При опит да отворя http://www.kaldata.com ми се появява ето това, че и на руски:

Публикувано изображение

Тествано с 4 браузъра - IE 8 и актуалните финални версии на Firefox, Opera и Google Chrome. Всички други сайтове се отварят коректно, инак нямаше да мога и да пиша сега във форума. Само при мен ли е така? 

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

При опит да отворя http://www.kaldata.com ми се появява ето това, че и на руски:

Тествано с 4 браузъра - IE 8 и актуалните финални версии на Firefox, Opera и Google Chrome. Всички други сайтове се отварят коректно, инак нямаше да мога и да пиша сега във форума. Само при мен ли е така?

И при мен се отваря така

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Администратор

Здравейте!

Публикувано изображение

И при мен се отваря така

И при мен...

Проблемът е отстранен, извиняваме се за причиненото неудобство и благодарим за подадените сигнали ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, сега всичко е ОК. Благодаря са бързата реакция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно на никого не прави впечатление, или никого не интересува, как са сортирани постовете в "Намери Моето съдържание". Мен ме дразни, втора страница да започва с пост, по-нов от последния на първа страница.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно на никого не прави впечатление, или никого не интересува, как са сортирани постовете в "Намери Моето съдържание".

Мен ме дразни, втора страница да започва с пост, по-нов от последния на първа страница.

Напротив, отдавна ми е познат този странен начин на работа на тази форумна функция, но понеже е нещо, което подлежи да бъде коригирано от страна на създателите на форумната платформа, преди време използвайки параметрите на търсачката стигнах до извода, че докато проблемът бъде отстранен, човек може да ползва следният метод:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?app=core&module=search&do=quick_search&search_author=потребителско име по избор&search_app_filters%5Bforums%5D%5BnoPreview%5D=0

По-прегледно е, понеже резултатите се извеждат като мнения.

Редактирано от proletsearch (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Има ли някакъв проблем с "http://kaldata.com/forums/uploads"?

От известно време аватарите, качени там, не се изобразяват. :eek::)

----------добавено-----------

Оказа се, че един сладък малък седемгодишен "вирус" на име Гого целенасочено е променил настройки в браузерите ми. Искал да се пошегува, виждате ли?!

Това беше причината да не се изобразяват аватарите.

Изводът е: пазете се от хакери и в собствените си редици. ;)

Редактирано от NavNav (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ти си от тия дето кибичат тука и цъкат по всички бутончета,линкове и по принцип всичко активно само за да намерят нещо което не работи за да го докладват в тая тема с надеждата че ще бъдат похвалени в последстиве я от мод я от админ и ще се гордаят,че са докладвали нередност.колежката ти пък върви по теб и те благославя навсякъде с идеята...от къде да знам на нея пък каква и е скапаната идея на нея да го прави.има още няколко индивида като тебе.какви човеци сте не ми е ясно.храните ли се с това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ти си от тия дето кибичат тука и цъкат по всички бутончета,линкове и по принцип всичко активно само за да намерят нещо което не работи за да го докладват в тая тема с надеждата че ще бъдат похвалени в последстиве я от мод я от админ и ще се гордаят,че са докладвали нередност.колежката ти пък върви по теб и те благославя навсякъде с идеята...от къде да знам на нея пък каква и е скапаната идея на нея да го прави.има още няколко индивида като тебе.какви човеци сте не ми е ясно.храните ли се с това?

А ти пък като какъв се явяваш, че критикуваш останалите и даваш оценки? Темата е направена с цел подобряване на форума и хората я ползват по предназначение, за разлика от теб! Всеки има право да цъка във форума където си поиска, стига да не пречи на останалите и да не нарушава правилата. С мнението си обаче ти нарушаваш две от тях - 2.5 и 2.9.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен, прелюбодееца тук има има за цел да покаже проблем на форума. А именно да покаже колко недомислена и зле организирана е подсистема за репутация, която позволява подобни нелепи ситуации. Това прави поста поставен на най-правилното място във форума. Съгласен съм, че тона е малко остър (най-вероятно защото никой не обръща внимание на оплакванията по този и подобни проблеми), но във никакъв случай не е прекален. Отвъд това, мисля че тук има една много свободна интерпретация на правилата. Правило 2.5 се отнася за прекомерен офтопик в темата - 1. тук имаме изложен проблем (на който следва да се обърне подобаващото внимание), а не офтопик и 2. ако все пак някой си затвори очите и нарече изложения проблем офтопик, то той в никакъв случай не е прекален! Правило 2.9. се отнася за критики свързани с нарушаването на правилата и лош правопис - 1. нито има лош правопис, 2. нито нарушени правила. Какво тогава в поста на прелюбодееца предизвика такава реакция?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен, прелюбодееца тук има има за цел да покаже проблем на форума. А именно да покаже колко недомислена и зле организирана е подсистема за репутация, която позволява подобни нелепи ситуации. Това прави поста поставен на най-правилното място във форума. Съгласен съм, че тона е малко остър (най-вероятно защото никой не обръща внимание на оплакванията по този и подобни проблеми), но във никакъв случай не е прекален.

Отвъд това, мисля че тук има една много свободна интерпретация на правилата. Правило 2.5 се отнася за прекомерен офтопик в темата - 1. тук имаме изложен проблем (на който следва да се обърне подобаващото внимание), а не офтопик и 2. ако все пак някой си затвори очите и нарече изложения проблем офтопик, то той в никакъв случай не е прекален! Правило 2.9. се отнася за критики свързани с нарушаването на правилата и лош правопис - 1. нито има лош правопис, 2. нито нарушени правила. Какво тогава в поста на прелюбодееца предизвика такава реакция?

А защо преди много малко време, когато подобно "нелепо" използване на системата за репутация беше наказано, точно същият този критик, който тогава не беше засегнат нито пряко, нито косвено, беше този, който публично изрева? Следователно системата за репутация в случая не би трябвало да го касае, след като тогава защити злоупотребата с нея. Ако толкова го интересува, да каже колко плюса или минуса иска и за няколко дни лично ще му ги напомпя с цел успокояване на вътрешно-душевната му буря.

"Отвъд това" правило 2.5 дава само примери за нежелана критика, но в никакъв случай не се ограничава само до критика, засягаща правописа или неспазването на правилата. В следствие на което правило 2.9 е в сила.

И в реда на мисли - едни си имат привърженици, които им помпят плюсове, други си имат такива, които играят ролята на адвокати. Както вече казах, всичкото това е разрешено, стига да не пречи на някого и да не е в разрез с правилата...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук съм за да защитя моята, а не чужда позиция, по отношение на този проблем! Така, че поста за който се закачам, е само повод, а не причина (редно е да се прави разлика) - следователно мога да дам (и съм дал) обосновка само на моето изказване. Подсистемата за оценяване, така както е настроена към текущия момент има много трески за дялане. Ако речете ще отворим тема да ги обсъдим, както и евентуалните стъпки в изглаждането им. Правилата 2.5 и 2.9, по начина по който са формулирани носят само препоръчителен, а не задължителен характер, и в тях не се споменава нищо друго, освен споменатите офтопик, и критика по отношение спазване на правила и правопис. Всичко останало е една доста широка интерпретация. От мен толкова по тези проблеми, освен ако не отворим теми за обсъждането им.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

е как няма да изрева,когато това беше толкова смешно че още не спирам да се смея.наказания за раздаване на минуси.за плюсове какво давате?бонуси?или раздаването на такива не е злоупотреба?и без туй екипа си ги раздавате за щяло и нещяло.аз съм бил и на минус,бил и съм и на плюс.слабо ме вълнува,но виж очевидно теб още те рови онази тема,щом скачаш веднага.успокой се момче.пийни една студена водичка и ще ти мине. явявам се критик,проблем ли ти е нещо?или не са нужни такива.или ще ме накажеш щото просто ти е кеф.или може би по 2.6 или 3.7 или 4.4 от правилата,а защо не по 5.6 или 7.2 или ще ми кажеш,че съм някакъв болен,както една твоя колежка твърдеше за други потребители и всичко остана ненаказано.или пък просто защото си пишем тук.или пък защото те репликирам.а защо да не ти припомня онова,което подминахте?или ако искаш най-добре да ти покажа?или ще побързаш да ме накажеш преди да съм го направил. по ръба

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен, прелюбодееца тук има има за цел да покаже проблем на форума. А именно да покаже колко недомислена и зле организирана е подсистема за репутация, която позволява подобни нелепи ситуации. Това прави поста поставен на най-правилното място във форума. Съгласен съм, че тона е малко остър (най-вероятно защото никой не обръща внимание на оплакванията по този и подобни проблеми), но във никакъв случай не е прекален.

Отвъд това, мисля че тук има една много свободна интерпретация на правилата. Правило 2.5 се отнася за прекомерен офтопик в темата - 1. тук имаме изложен проблем (на който следва да се обърне подобаващото внимание), а не офтопик и 2. ако все пак някой си затвори очите и нарече изложения проблем офтопик, то той в никакъв случай не е прекален! Правило 2.9. се отнася за критики свързани с нарушаването на правилата и лош правопис - 1. нито има лош правопис, 2. нито нарушени правила. Какво тогава в поста на прелюбодееца предизвика такава реакция?

Аз лично не виждам в поста предложение,въпрос или проблем,свързан със сайта.Виждам душевен проблем!Има доста грешки в поста и то повтарящи се.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване