Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 13 минути, Граф Монте Кристо написа:

Ай стига пискахте и се оплаквахте ве! Голям прас, кое работило, кое не работило. Боравиш с това, което работи и това е.  Тарикат мъж не писка!

Ти, ако пискаш, ние не пискаме. Risk management и Testing сигурно са ти чужди думи за теб. Просто констатирам, че някои неща написани не работят.

https://www.kaldata.com/forums/subscriptions/

https://bg.wikipedia.org/wiki/Управление_на_риска

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 5,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

при мен към 13 часа се беше съвсем бъгьосал форума за публикуване чаках 5-6 минути а при опит да отвора известията колелото се въртя 10 минути и не ги зареди

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Граф Монте Кристо написа:

Ай стига пискахте и се оплаквахте ве! Голям прас, кое работило, кое не работило. Боравиш с това, което работи и това е.  Тарикат мъж не писка!

Ти заглавието на темата прочете ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Граф Монте Кристо написа:

Ай стига пискахте и се оплаквахте ве! Голям прас, кое работило, кое не работило. Боравиш с това, което работи и това е.

Някои хора не се задоволяват със всичко дето видят на ширпотреба, както и не се примиряват ей така с псевдо-прогреса, заличаващ разни полезни неща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Граф Монте Кристо написа:

Нарича се feedback, ама явно на графовете им е чуждо и е редно да замълчат за да не се излагат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Граф Монте Кристо написа:

Ай стига пискахте и се оплаквахте ве! Голям прас, кое работило, кое не работило. Боравиш с това, което работи и това е.
Тарикат мъж не писка!

И ... „умно прасе - в мъгла не пъ*ди!“

преди 1 час, Bubbles написа:

Ти заглавието на темата прочете ли?

Да ви имам „Проблемите с форума“!

При мен имаше „Проблем с ... хладилника“!
Като му казах - „ping“, ми отговори - „понг“. Демек - празен е.
При команда „traceroute“ - получих „маршрутизация“ до най-близкия търговски обект!
След спешен ъпдейт - ситуацията е овладяна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, [email protected] написа:

Някои хора не се задоволяват със всичко дето видят на ширпотреба, както и не се примиряват ей така с псевдо-прогреса, заличаващ разни полезни неща.

Аз като не съм доволен, че автомобила ми няма автопилот.Или сам проектирам и монтирам такъв, или вадя пара и си купувам кола с автопилот. А не седя и да мрънкам само, като вдовица за х&й.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Граф Монте Кристо написа:

Аз като не съм доволен, че автомобила ми няма автопилот.Или сам проектирам и монтирам такъв, или вадя пара и си купувам кола с автопилот. А не седя и да мрънкам само, като вдовица за х&й.

След като си купил лек автомобил без автопилот. Примерно Москвич, можеш да очакваш и Москвич да лети. Да набере първа космическа скорост и да стане сателит на Земята.

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Първа_космическа_скорост

Но в реалност няма какво да направиш. Защото си го купил без автопилот и няма от какво да се оплакваш. Поне от това естество.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, АСПЕКТ написа:

След като си купил лек автомобил без автопилот. Примерно Москвич, можеш да очакваш и Москвич да лети. Да набере първа космическа скорост и да стане сателит на Земята.

Чак да лети ... ама виж това - 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Николов ако каже с кой браузър е и ако по случайност е с Лиско значи проблема ще се локализира.

Да, с лисицата съм.Няколко пъти ми се случва и да прекъсне връзката със сайта, при нов такъв ще направя скрийншот на съобщението което излиза.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, ninov написа:

отговорите  в темата на какво попаднахте днес изчезнаха

То па една тема...

За протокола - Аз отговорите ги вижам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, M.Николов написа:

Да, с лисицата съм.Няколко пъти ми се случва и да прекъсне връзката със сайта, при нов такъв ще направя скрийншот на съобщението което излиза.

Да - през Firefox (89.0.1 64-бита) има забиване!

😬

Обаче - ако...

Цитат

What to do if a site seems broken

If a site seems broken, try turning off Enhanced Tracking Protection. It allows trackers to load on that site only. Enhanced Tracking Protection will continue to block trackers on other sites.

1. Click on the shield Shield Fx89 to the left of the address bar.
  2. Toggle the switch Fx70-ETPswitch at the top of the panel.

Какво да направите, ако даден сайт изглежда счупен

Ако даден сайт изглежда счупен, опитайте да изключите Enhanced Tracking Protection. Тя позволява на тракерите да се зареждат само на този сайт. Подобрената защита от проследяване ще продължи да блокира тракерите на други сайтове.

1. Щракнете върху щита Shield Fx89 вляво от адресната лента.
  2. Превключете Fx70-ETPswitch в горната част на панела.

и работи почти нормално!

Това го пиша от Firefox - при изключена Enhanced Tracking Protection.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пп. Има и други съвети тук - Enhanced Tracking Protection in Firefox for desktop - ама си трябва четене. На английски е.

😜

След рефреш на браузъра ... нещата са нормални

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, jhoro написа:

Пп. Има и други съвети тук - Enhanced Tracking Protection in Firefox for desktop - ама си трябва четене. На английски е.

😜

След рефреш на браузъра ... нещата са нормални

Зависи докога. Аз го пробвах с и без и бяха нормални и мислех, че е от опцията, но след време пак се бъгна. После пробвах да сменя режима на uBlock от Medium на по-долно ниво за kaldata и се оправи и мислех, че съм го хванал, но пак беше временно и си върнах Medium режима. Или е от самата версия на лиско или новия build на форумната система не се разбира нещо с браузъра. Може би нещо свързано с продължителността на сесиите или и аз не знам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Зависи докога. Аз го пробвах с и без и бяха нормални и мислех, че е от опцията, но след време пак се бъгна. После пробвах да сменя режима на uBlock от Medium на по-долно ниво за kaldata и се оправи и мислех, че съм го хванал, но пак беше временно и си върнах Medium режима. Или е от самата версия на лиско или новия build на форумната система не се разбира нещо с браузъра. Може би нещо свързано с продължителността на сесиите или и аз не знам.

Сложи си най накрая Операта и няма да има проблеми :whist:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Принципно ме дразни, че Лубунту идва барабар с Firefox - като браузър по подразбиране. Не обичам да ми налагат нещо! Затова ползвам основно Chrome!

Има нещо - ама дърво ли е или ... ПДЧ??

преди 1 минута, Moriati написа:

Това не е решение - това е ... „бягство от проблема“!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, jhoro написа:

Принципно ме дразни, че Лубунту идва барабар с Firefox - като браузър по подразбиране. Не обичам да ми налагат нещо! Затова ползвам основно Chrome!

Има нещо - ама дърво ли е или ... ПДЧ??

Дърво изядено от термити ми се струва.... :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Moriati написа:

Коя от всичките...То новата Opera и Vivaldi са все Chromium така или иначе. Един MS Edge ми стига подобно базираните. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, B-boy/StyLe/ написа:

Коя от всичките...То новата Opera и Vivaldi са все Chromium така или иначе. Един MS Edge ми стига подобно базираните. :)

Нормалната Опера... може да са уж някакви, ама не са баш такива.... Затова и с нея няма проблем , поне при мен... :tongue2:

Version:77.0.4054.90

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Moriati написа:

Нормалната Опера... може да са уж някакви, ама не са баш такива.... Затова и с нея няма проблем , поне при мен... :tongue2:

Version:77.0.4054.90

Е туй не е нормалната. Туй пак си е Chromium. Последната нормална бе версия 12.18. :D Иначе е нормално при нея да няма проблеми, защото май Chromium базираните браузъри не са засегнати. Само Лиско базираните.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, B-boy/StyLe/ написа:

Е туй не е нормалната. Туй пак си е Chromium. Последната нормална бе версия 12.18. :D Иначе е нормално при нея да няма проблеми, защото май Chromium базираните браузъри не са засегнати. Само Лиско базираните.

Ай ся, завист е това, завист че Операта си е най най добрия бразър в света.... :tongue2:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Един MS Edge ми стига подобно базираните. :)

:stop:  Няма начин - MS Edge на Линукс???  ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, M.Николов написа:

А дали?

Какво „дали“?

Има и ... How to Install Microsoft Edge on Ubuntu & Linux Mint, но това е гавра!

Цитат

Microsoft Edge се основава на Chromium, двигателят на браузъра с отворен код, разработен (макар и не изключително) от Google. Всеки уебсайт, уеб приложение или уеб услуга, която работи във всеки браузър, базиран на Chromium, като Google Chrome, също ще работи в Edge.

:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване