Премини към съдържанието
Chapai

Експлотационен срок на батерията?

Препоръчан отговор

Какъв е експлотационният срок на батерийката към дъното ( GA-8IPE1000-G ) и имали възможност да се провери дали е за смяна без да се сваля от компа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това зависи само от самата батерия.Без да конкретизираме дъното, навремето батериите бяха с гаранция от 10 години експлоатационен период.Днес те карат между 6 месеца и 4 години.Обикновено при изтощаване настъпва сбой в BIOS със съобщение за състояние на батерията при първоначално стартиране на машината.Програми от рода на Everest ще ти покажат нейното напрежение.То е по-скоро показателно, отколкото вярно.

Лека нощ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ...Обикновено при изтощаване настъпва сбой в BIOS със съобщение за състояние на батерията при първоначално стартиране на машината....

<{POST_SNAPBACK}>

Koлега Profruit, позволявам си да те допълня, защото момчето Chapai което пита едва ли знае (дай Боже да не съм прав) какво е това "сбой", въпреки ника, който си е избрал, :) а разлика от нас старите бухали cool.gif . Все пак "сбой" е чисто руска дума, а с руския младите са скарани поне от 20-25 години насам... :)

Та при изтощаване на батерийката, при стартиране на РС става нулиране на BIOS със съобщение за зареждане в BIOS на стойностите по подразбиране, което най-видимо се изразява с приемане на датата и часа на РС-то на стойности към момента на производство на дънната платка, по-скоро на версията на BIOS за нея.

Леле, май и аз го написах малко оплетено, а? :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

cocotone, чудесно си го обяснил.Приемам забележката за неумeстно употребената дума.

"Нулиране" или на английски "reset".Отговорих късно и бях изморен, от друга страна пряк началник втора година ми е белоруснак, а колежки накипрени украинки.Налага се 8часа да общуваме на руски, за разлика от кошмарния иврит.

Уточнение-производство на 10 годишни батери няма.Те са музейни експонати към днешен ден.Представляват паралелепипед с размери на кибритена кутия.Капсиловани и по принцип не подлежат на подмяна, понеже са запоени за пистите на дъното.Надписът "Dallas" ще ви подскаже, че са те.Имам работещи компютри (над 10 броя) от '95-'96 с тези батерии.

Съвремените батерии са 3V, плоски.Приличат на монета.Препоръчвам литиевите на марката Energizer.

На една машина с Windows XP Pro видях съобщение в трея с предупреждение за 50% на разряд на батерията.

Не искам да съм бухал.Баба ми навремето ми подари пелерина на Batman.Имам снимки за доказателство:

purist.JPG

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.