Премини към съдържанието
dexoster

ASUS My-Cinema P7131 - няма звук!

Препоръчан отговор

Здравейте! Наскоро си взех този тунер. Това което ме изненадва, и вече една седмица си блъскам главата къде може да е проблема, е в липсата на звук във всички канали(ефирни) независимо какъв софтуер ползвам. Пробвал съм поне 5-6 програмки, но не ще и не ще. Най-учудващото е че с оригиналния си софтуер няма никакви проблеми(но той е твърде дървен и тежък, за го ползвам)

Идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвай intervideo win dvr3, от настройките избираш държава Албания (да не си мислиш че си в България), и после стандарт palB. При мой колега така тръгна само. Има пак Asus tuner.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Здравейте! Наскоро си взех този тунер. Това което ме изненадва, и вече една седмица си блъскам главата къде може да е проблема, е в липсата на звук във всички канали(ефирни) независимо какъв софтуер ползвам. Пробвал съм поне 5-6 програмки, но не ще и не ще. Най-учудващото е че с оригиналния си софтуер няма никакви проблеми(но той е твърде дървен и тежък, за го ползвам)

Идеи?

<{POST_SNAPBACK}>

Много просто.Канал1, bTV и т.н. са SeCam или МеSecam тв система.Носещата на звука е 6.5МHz от носещата на образа - OIRT стандарт.Система от ерата на комунизма и логично подобни тунери да не я поддържат.

При CCIR стандарт, който поддържат повечето тунери, отместването е 5.5MHz -PAL B/G.

1.Ако разполагаш с радиосхема на tv картата, решението е да добавиш пиезокерамичен филтър.

2.Да си караш с "дървения софт"-каквото и да значи това.

3.Забравяш за Канал1 и т.н.

Дерзай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Asus TV Tuner аз също имам шакав тунер во е с чип на Филипс 7135 и софтуер InterVideo Home Theater2 върви ми перфектно. Настрой държава Португалия и сканирай хваща всичко без 5-6 канала. Ако искаш да записваш от аналогова камера или видео настройката е Полша за да хващаш звука.

Поне при мен е така. InterVideo Home Theater2 вярно че е много тешка но прави добър запис.

опитай с ChrisTV 4.90 аз със него имам проблем със звука т.е. нямам звук, има но за момента когато прехвърля от 1 канал на др.

А за обработка ползвай Power Director 5 много е добър.

Надявам се ако не съм ти помогнал поне да съм те осветлил поне малко.

BYE

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Купих си същия тунер и съответно имам същия проблем със звука sad.gif с оригиналния софтуер на някои канали има звук, но както спомена dexoster е твърде тежък. Със FLY 2000 TV и с ChrisTV също не става...ако някой знае решението на проблема да пише

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Със FLY 2000 TV и държава Израел 972 няма проблем с търсене и записване.

FLY 2000 TV подържа и звук през PCI т.е. не се иска кабел до зв. карта.

FLY 2000 TV е правена главно за PHILIPS чипове.

никога не е лошо да си изтеглиш последните драивери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами и аз съм със същия тунер, а софтуера е Power Cinema.

На държава България всичко е добре със звука и картината.

Но на тоя софуер му липсват всякакви допълнителни настройки

-няма фина настройка, не може да се добави канал без да се изтрият

старите/всичките?!/ и тогава сканира наново,

не може да се укаже място за запис различно от "С"-то,

независимо в кой дял е записана програмата-

а в "С" аз не съм предвидил толкова място за видеообработка,

за качество на записа има само 3 степени/?!/.

Поради всичко това и аз търся друго решение, но не ми стана ясно как да регулирам това :

...При CCIR стандарт, който поддържат повечето тунери, отместването е 5.5MHz -PAL B/G.

....

А иначе за FLY 2000 TV и ChrisTV 4.90 - ползвах ги, но пак няма звук.

...FLY 2000 TV подържа и звук през PCI т.е. не се иска кабел до зв. карта.

FLY 2000 TV е правена главно за PHILIPS чипове.

никога не е лошо да си изтеглиш последните драивери.

Изтеглил съм последните драйвери.

Дали тунера не може да работи с друг софт, защото няма кабел до зв. карта?

FLY 2000 TV има доста настройки-може там да съм пропуснал нещо.

От месец следя всички подобни теми, но досега нищо не ми е помогнало.

Пробвах и плугина за Winamp-a, DScaler.

Ще се радвам за нови идеи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    asusa поддърва ли телетекст?

настройте я на Дания или Турция и ще тръгне.Освен това трябва да отворите Volume Control и да сложите отметка на

LINE IN ,MICROFONE ,PHONE LINE -БЕЗ ЗВУК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз също си купих тунер и съм с плеър Power Cinema.Той си ми е оригинален.Но проблемът при мен е че когато включа видеото към кепчъра тръгва ми всчико ама не ми дава да записвам.Илизами надпис This movie is copyright protected и не ми дава.Моля ако някой знае как да се оправи това да пише!Много ми трябва!

Редактирано от Pavlin_Toshev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейтер и аз имам същият тунер. Използвам оригиналните драйвъри и POWER SINEMA 5 софтуер който си вървят с него. Проблемън ми се състой в това, че слединсталацията на драйвърите изчезва звукът от сандкартата която ми е на PCI слот. имам 4 такива различни 2 CREATIVE SOUNDBLASTER една ефтина и една YAMAHA, вичките ги пробвам с оригиналните им драйвъри на различни слотове и няма звук. Единствено бачка саунд картата от дъното обаче това е наказание звукът и е на консервна кутия. Там в контрол панела на саундс и аудио девизи в аудио настройките ми излиза 713х BDA analog audio capture и не ми излизат саунд картите. Някой ако може да помогне? cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.