Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравей отново , след като всичко е инсталирано и засечено правилно , трябва най-вероятно да се направят настройки в контролния панел на Nvidia . Трябва да зададеш за тези апликации , които искаш (игри най-вече и програми които искат повече графична мощ) , да се ползва графичната карта на Nvidia , а не интелската . Това става по този начин :

Assigning a graphics card to an application with NVIDIA Optimus

How can I switch to my NVIDIA graphics card?

When an application launches which requires the additional power of the NVIDIA graphics card, systems with NVIDIA Optimus technology seamlessly switch over to that, then turn it off when no longer required.

PRECAUTION

Use of the dedicated NVIDIA graphics over the integrated Intel graphics can reduce battery life.

SOLUTION

The switching to the NVIDIA graphics depends on application profiles. If an application has no such profile, you can assign the graphics card manually:

• Click Start and then Control Panel. Select Classic View from the left side of the window.

• Double-click NVIDIA Control Panel.

• Click View and next Add "Run with graphics processor" Option to Context Menu. Close the NVIDIA Control Panel.

• Right-click the application title and select Run with graphics processor. Then, click High-performance NVIDIA processor.
В зависимост от версията на драйвъра , която си инсталирал , може опцията да се намира другаде , или да е под друго име . Евентуално трябва да търсиш Manage 3D settings оттам да добавиш приложението което искаш , и да зададеш за него да се ползва картата на Nvidia . Опитай да направиш тези настройки , и пиши дали има промяна . След настройките за всеки случай може да рестартираш .

П.П Ето линк където може да погледнеш -> http://blogs.nvidia.com/2010/07/take-a-look-new-optimus-interface/

Редактирано от darco (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравил съм да отбележа, че съм направил тези настройки, но нито в игрите, нито в програмите видеокартата не се активира! Ако някой желае може да опитаме с Teamviewer....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре а пробвал ли си да изключиш вградената карта . От Device manager да и зададеш на disable .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал съмм..... тогава пък направо монитора угасва, което се оправя чрез рестарт.... Еййй този проблем нямаа оправянееее........ Други идеи да имате.... или линкове към драйвери?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей ! Както виждам вече драйвера ти е инсталиран и Nvidia е налице . Не бърникай нищо повече ,ако си бърникал в настройките това е лошо . Картите са направени автоматично да се превключват от вградената Intel към Nvidia. Ако не ти се включва Nvidia когато играеш по тежки игри всичко ще забива . Системата от двете карти е проектирана и замислена с цел пестене на енергия . Когато не се извършва работа която да изисква по голям ресурс няма нужда да работи видеокарта която консумира голямо количество енергия ,тогава работи Intel. Когато системата бъде натоварена със приложения или задачи изискващи по голям ресурс на видео производителност се включва Nvidia ,която да компенсира малкия такъв на вградения виедочип на Intel . Не очаквай някакви фрапантни разлики при игране на игри . Игрите си вървят нормално . Да спираш едната и да оставяш другата карта е нещо абсолютно грешно и ненужно . Прочетох че при забрана на вградената всичко ти забива , ми разбира се че ще забие ,тя е работна карта . Има начини да се превключват картите по време на игри ,но това е ненужно ,защото ако не са пипани настройките ,превключването както казах се извършва автоматично и само при нужда . Ако не си убеден в това която ти пиша ,можеш да направиш следното нещо ,въпреки че не ти го препоръчвам . Влез в BIOS и забрани Nvidia ,рестартирай и пусни някоя по- тежка игра, с наистина по-големи изисквания към видеото и виж какво ще се случи - ще сече и " freezing " . Моя съвет е не рови и не променяй настройки ,производителността при игрите не зависи само от видеото . Толкова . Лека вечер и успех ти желая .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е вярно това което казваш... видеокартата изобщо не се активира....а не че се активира пък аз да не разбера. Това не е нещо маловажно, че да няма разлика, напротив......... Първото нещо е, там където показва, че видеокартата е активирана трябва да се появят иконките на тези програми, които използват външната видеокарта.... т.е проблема при мен не се оправи и това е..... ако някой със същия проблем е намерил някякво решение... нека да го сподели. Чакам помощ от Вас....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно досега не ми се е получавал проблем с инсталирането на две карти на един лаптоп. Защо не пробваш да го занесеш в сервиз и да видиш какво ще ти кажат? Най-добре да се преинсталира системата и да се започне на чисто. А как разбираш, че не се включва външната карта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което пише автора на темата вече ми идва в повече ,честно . Какви иконки и не знам си какво пишеш и търсиш бе човече ?????? Кое не е вярно от това което ти написах ????? Посъветвах те да търсиш за други модели ,това като го направи инсталира ли драйвера ? Инсталира го . Карата видима ли е като устройство в Диспечера на устройствата ? Видима е . ТОВА ЗНАЧИ ЧЕ Е АТИВНА. Системата с две карти така е направена .Написах ли ти достатъчно подробно за какво са двете карти и как работят ? Какви са тези програми който ти показват коя карта използват ???????? Как разбираш че картата ти не е активна в даден момент или изобщо ????? . Пишеш абсолютни глупости честно ти казвам с извинение за израза , абсолютно не знаеш какво говориш . Нека от колегите ако някой има желание да продължи с теб . Помощ може да се окаже на човек който има макар и малки познания . От това което пишеш специално за мен нямаш такива . Носи си лаптопа при някой да ти го оправи и след това ще видим дали ще ти се показват на иконките на програмите коя карта използват ........ това е едно от уникалните неща който съм чел тук . Пак ти казвам ,ако си ровил по настройките макар и да не го казваш ,носи някой да ти преинсталира отново драйверите или цялата система . Това е .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докторе,вероятно става въпрос за иконата на Нвидия в контролния панел и тази в систем трея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докторе,вероятно става въпрос за иконата на Нвидия в контролния панел и тази в систем трея.

Да, правилно си разбрал, но няма значение... :tongue2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета да ви изясня проблема ми имам Fujitsu SIemens AMILO Xi 3650 имам 2 видео карти и немога да инсталирам драйвърите на Nvdia GeForce 9600 GT просто в дивайс мениджира ми казва че трябва да изключа единия за да ползвам другия ето ви и снимка ....

Opertaion system: Windows 7 Ultimate 64 bit

Пробвал съмм..... тогава пък направо монитора угасва, което се оправя чрез рестарт.... Еййй този проблем нямаа оправянееее........ Други идеи да имате.... или линкове към драйвери?

същото става и при мен :///

post-291968-0-12213000-1352415238_thumb.

Редактирано от Gaze7o0o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си първо драйвера за интела и след това другия. В момента си с дефолтния който се инсталира с Win. и то си го пише ясно. То и във тая тема пише кое след кое се инсталира но явно не си го видял . тия драйвери дето се инсталират със инсталацията са колкото да запали монитора с правилната резолюция. При лаптопите интелското видео даже е комплект с драйвера за чипсета който пък командва кое кога да се пуска според натоварването.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си първо драйвера за интела и след това другия. В момента си с дефолтния който се инсталира с Win. и то си го пише ясно. То и във тая тема пише кое след кое се инсталира но явно не си го видял . тия драйвери дето се инсталират със инсталацията са колкото да запали монитора с правилната резолюция. При лаптопите интелското видео даже е комплект с драйвера за чипсета който пък командва кое кога да се пуска според натоварването.

точно така правя първо интел а и после пробвам нвидията но нищо различно.... някои казаха че може би картата не е поставена както трябва или е изгоряла. пуснах аида и ето какво е положението

post-291968-0-11365400-1352455868_thumb.

post-291968-0-50051600-1352455956_thumb.

Редактирано от Gaze7o0o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Аз също имам същия лаптоп ACER ASPIRE 5750G. Купих го преди около година и три месеца. При мен също не се включваше външната карта  напримерно при гледане на ХД филми. Но при следните ъпдейти, които виждате на картинката вече всичко си работи.

Публикувано изображение

Не забравяйте да превключите в режим на Висока производителност. Видимо процесора не се натоварва при гледането на тежки филми, но пък охлаждането работи на по-бързи обороти. Не знам, нормално ли е това?! Напримерно пускам фул блурей филм и процесора е на 4%, но пък охлаждането се товари повече.

Но пък в момента имам следния проблем, който се появява от време на време като съобщение:

Публикувано изображение

Някой може ли да каже какво трябва да се направи?

Редактирано от smsliverpool (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей , ето какво казват от Nvidia за код 10 : П.П. Я преди това дай една снимка от Device Manager , дали я хваща , защото на първата снимка от първия ти пост , не се разпознава . Трябва в Device Manager да се появи като 9600M GT , не като Standart VGA Adapter .Докато не се разпознае там каква е , все едно я няма . Без значение , че при инсталацията на драйвърите всичко е минало . Кажи и точния модел на лаптопа с всичките букви и цифри .

Fujitsu Siemens AMILO 3650 xi

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бая закъснение :) .  

I upgraded the xi3650 from vista 32-bit to win7 64-bit. I know you shouldn't do that but hey, I was greedy for better performance. Can't get hybrid graphics to work, the xi3670 hybrid driver installs, but fujitsu-siemens doesn't offer win7x64 drivers for the 9600M GT card, so in the end it doesn't work. Others seem to have gotten the 130M card drivers for the xi3670 to work, but those didn't install for me. I tried some custom nVidia drivers like Dox's, but couldn't get them to work either, and they need ugly hacks like always booting in "ignore driver certificates" mode. In the end I disabled hybrid graphics from the bios and set the computer to always use the nVidia card. This way I can use nVidia's drivers from their website, which is nice.

Я първо кажи с каква операционна система си ? И колко бита е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.