Премини към съдържанието
mude

Споделяне на интернет чрез лаптоп HP550 към таблет

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да направя следното. От лаптопа Hp550 да споделя неговия интернет(който е чрез LAN кабел) с помощта на неговия Wi-Fi,т.е един вид като рутер. Знам че е възможно. За това реших да пробвам с 1 програма наречена Connectify. Инсталирах я, въведох всичките данни и споделих итнернет. И тук ми идва проблема, защото аз главно искам да имам интернет на таблета ми- Prestigio Multipad 5080 pro. След като споделих интернета, пробвах с телефона ми( Samsung S8500 Wave) и за мой късмет намери мрежата. За съжаление като пробвах с таблета, не можа да открие мрежата. За това искам да попитам, според вас в програмата,в самият лаптоп или в таблета е проблема. Също, ако знаете друг възможен начин(като изключим купуването на рутер) кажете ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно рутер ще ти разреши проблема. В prodavalnik,com са по 15-20 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То накрая, май така ще стане, но по ми е итнересно защо телефона успява да намери споделената връзка, а таблета не.

Редактирано от mude (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж таблета какви възможности за свързване има. Вероятно не поддържа такъв тип връзка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потърси в google маркета Tether и виж какво ще ти излезе.Може да намериш това което ти трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах къде е проблема, андроид не поддържа ad-hoc и за това не успява, дори ръчно като въвеждам да открие, а телефона не е с андроид( а с бада) и за това успява да се свърже. Иначе, ако се руутне таблета ще може да хвани мрежата, но не искам да го правя, че не съм добър в това :D. Ще се взема рутер явно :).

Редактирано от mude (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.