Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Гост

Всичко за продуктите на Comodo 6 AV / IS

Препоръчан отговор

Гост

Трябва да се промени и новата политика на sandbox-а няма нищо общо със стария сандък.

5Wg8XRg.png

Right so the new default configuration keeps track of files downloaded from the Internet or coming from the removable or network based media. We have collected telemetry information for about 2 years and found out that automatically sandboxing unknown executables from these sources will prevent infections.

In your case, you are testing with some VMs and have specific scenarios. You need to fine tune either CIS or your environment. CIS is flexible though. By all means you can simply switch to old way of doing things. All you need to do is to go to Rules #3 in auto-sandbox policy and remove all source criteria.

Повече тук

https://forums.comodo.com/news-announcements-feedback-cis/comodo-internet-security-8004337-is-released-t108001.60.html

Щот иначе инфекция с cryptolocker.

Bxb57hP.png

Имаше и клипче защо новата версия е зле и ето как да се фиксне като за по строга защита вместо  Internet се избира Any

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С две думи, не става. :D  Какъв е проблема, да направят качествени настройки по подразбиране?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

С две думи, не става. :D  Какъв е проблема, да направят качествени настройки по подразбиране?

Ми щот са го направил така че всеки сам да си я настройва предполагам.

Като имаш проблем им пишеш във форума и си казваш мнението каква трябва да е настройката на прогрмата им по подразбиране!

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми щот са го направил така че всеки сам да си я настройва предполагам.

Като имаш проблем им пишеш във форума и си казваш мнението каква трябва да е настройката на прогрмата им по подразбиране!

Успех!

Ми туй, глупаво. Не всеки може и разбира. И това е безплатна версия, дето всеки може да си я свали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ми туй, глупаво. Не всеки може и разбира. И това е безплатна версия, дето всеки може да си я свали.

Ами то за това са форумите.Хората се учат като питат.

А една програма се изгражда от  бета тестери и хора с градивни предложения.Щом има бъг пишеш тук и някой все ще го докладва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то за това са форумите.Хората се учат като питат.

А една програма се изгражда от  бета тестери и хора с градивни предложения.Щом има бъг пишеш тук и някой все ще го докладва.

Така е. Но, все си мисля, че в основните си настройки, една антивирусна трябва да ти дава достатъчно защита. И чак, след това, който има знания и желание, да си я донастройва според нуждите. Имаш повече опит с Комодо, дай идея за настройките. Вчера я инсталирах, и не съм я гледал много. Но все пак, приемам идей.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно е ,че избързаха с 8-та и реакцията не закъсня на част от ползвателите...,но Uriel е прав-щом може да се пише в темата за подпомагане,не виждам проблем да се пише във форума за бъг...Освен това продължавам да мисля,че настройките по подразбиране са добри за по-голямата част от потребителите....но не са за "камикадзета"...

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно е ,че избързаха с 8-та и реакцията не закъсня на част от ползвателите...,но Uriel е прав-щом може да се пише в темата за подпомагане,не виждам проблем да се пише във форума за бъг...Освен това продължавам да мисля,че настройките по подразбиране са добри за по-голямата част от потребителите....но не са за "камикадзета"...

Е то на камикадзе, нищо няма да помогне. :D  Аз бъг, не съм нанерил. Коментирах, това което даде колегата. А щом казваш, че настройките са добри, го приемам. Но, ако имате идея за настройките, казвай те.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече писах на съфорумец за прилежна "колекция"от правила и настройки...Очаквам включване...

Е то на камикадзе, нищо няма да помогне. :D  Аз бъг, не съм нанерил. Коментирах, това което даде колегата. А щом казваш, че настройките са добри, го приемам. Но, ако имате идея за настройките, казвай те.

Имах впредвид "перфектните настройки"....Изкарах повече от година....със 7-та....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мое огромно съжаление,но не неочаквано,в уважаемия от мен сайт,    ,http://www.comss.ru/

на Комодо му смъкнаха една звездичка.......Прекалено сложна направиха програмата за настройка...6 месеца настройки-6 месеца подготовка за финал на нова версия....това вече е прекалено....Замислям се дали да не се върна на 5.12....Понякога простотиите им ме изкарват извън релси....

Освен че е възможно за всяка програма да се създават индивидуални права(което не е толкова сложно),ето някои препоръчителни настройки за по-добра защита:

-В групата "Защитени обекти" добавяме това правило "?:\*"(без кавичките)
Изберете произволен файл,после с опцията "промени" сменяте името.

"Добавление ?:\* защищает от:
    Gpcode.
    Bat-скриптовых вредоносных программ, которые удаляют все файлы или скрывают все файлы.
    Вредоносного ПО, которое заражает все исполняемые файлы или все файлы сценариев."

Това правило работи и при всеки режим на пясъчника.

Има още едно правило за защита от Gpcode:

\Device\KsecDD

"Добавление \Device\KsecDD защищает от:

Gpcode."

Да не превеждам,мисля че е ясно.

За да попречим на някоя зловредна програма да направи промени,в групата на "Защитени обекти"добавяме ето това правило
"D:\*" ,като "D" е името на дяла,ако имате повече дялове ги добавяте със съответното име("C:\*D:\*E:\*").
Освен настройката в пъсъчника, която URIEL предложи,с промяната на полето"произход"  от "Интернет" на "Всеки"

5Wg8XRg.png

ето още една настройка   

original.jpg

За да подсилите интернет защитата може да ползвате  http://www.bitdefender.com/solutions/trafficlight.html
Често с новата версия се появява проблем със стартирането-ето едно решение(разархивирайте и добавете в регистъра)

http://external.comss.ru/url.php?url=http://dl4.comss.ru/download/start_comodo.zip

Ето още малко настройки:

http://dox.bg/files/dw?a=6771e3e9c2

http://lashev.com/2011/04/10/comodo-internet-security-2/

и се надявам ,че Мохикан-а няма нищо против....

Ето какво се пише във форума на Комодо:

-"Уважаемые юзеры! Настоятельно рекомендую откатить ваши версии Comodo Internet Security до предыдущей 7 версии, до полного исправления багов 8 версии...К сожалению, CIS 8 работает очень некорректно, подобное поведение проявляется у многих пользователей!"

За сега при мен няма проблеми...

p.s. Надежда(-та) умира последна..каза Вяра и застреля Любов(-та)....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес, премахнах версия 8. И ми се прецака, достъпа до интернет. Може, да е случайност. Не съм ползвал, DNS настройките на Комодо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При деинсталиране се препоръчва да се изключат HIPS-a и сандъка....

Може да се използва и това:

http://dox.bg/files/dw?a=4729c07bdb

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По глупав инсталатор не можаха да направят от Comodo. Инсталирам Comodo 8 Firewall пише, че ще ъпдейтне 7ма версия. След рестарта обаче Comodo не се стартира и трябва да деинсталирам и после да инсталирам новата версия 3 излишни рестарта... В това отношение не се променят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми може да е по-добре, една проверка при стартиране на инсталатора, дали има стара версия. След което да има опция за запазване на настройките и да те уведоми, че ще деинсталира старата версия, за да сложи новата версия.

А интерфейса от 7-ма версия насам доста тромав със закъснения при отваряне. Явно за тях това не е приоритет...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой имал ли е проблем с обновяването  на антивируса?CIS 5.12 и Cleanning essentials упорито отказват да се обновят.....Cleanning Essentials постоянно съобщава за грешка в сървъра............

Редактирано от TechMaster (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CIS 8 Premium Free го включих на  XP SP3 - обучението на стената и хипса стартираха нормално, няма забавяния.   Не разбирам защо толкова критикуват тази безплатна програма. След няколко дни ще го поставя и при Win 8.1.  Вярно си е - настройките по подразбиране в движение е добре малко да се коригират. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CIS 8 Premium Free го включих на  XP SP3 - обучението на стената и хипса стартираха нормално, няма забавяния.   Не разбирам защо толкова критикуват тази безплатна програма. След няколко дни ще го поставя и при Win 8.1.  Вярно си е - настройките по подразбиране в движение е добре малко да се коригират.

Изобщо не разбирам на какво се чудиш и чудиш ли се.

https://www.kaldata.com/forums/topic/227607-kaspersky-antivirus-internet-security-2015/page-17#entry3003141

Комодо се тътри като костенурка при мен - ще взема да си изключа защитата.

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново деинсталирам CIS 8.   Написах им и причините - забиване на браузъри и забавяне на ползваната ОС.  Странно е - при мен тези неща станаха очебийни едва след третия ден на ползване.   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен на Ултимейт 7 64-бит Варана 8 лети,много лек и мек.

Да,проблемът е в антивирусния модул,те затова започнаха процедура по пренаписването му.

Ще бъде готов около месец април,а до тогава ползвайте Кифчо и са не бойте! :(  

Редактирано от slimoga (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен на Ултимейт 7 64-бит Варана 8 лети,много лек и мек.

Да,проблемът е в антивирусния модул,те затова започнаха процедура по пренаписването му.

Ще бъде готов около месец април,а до тогава ползвайте Кифчо и са не бойте! :(  

И няма да сбъркат, полвайки Кихо. :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нова версия на Comodo:

2014-12-11_225952.png

Existing CIS 6.x and CIS 7.0 users will receive an offer for CIS 8.0 update in this release.

What's new in 8.0.0.4344?

New

New file group "File Archivers"

• Accessible in ASE -> File Rating -> File Group

Updated Auto-Sandbox rule to sandbox

• "Run Virtual" files extracted from archives downloaded from Internet

Fixed
Several critical bugs fixes. Here are a selected few

• New Dragon 36.1.1 crashes if CIS installed
  • Accidental crash of cmdAgent service
  • Modification to trusted files were not detected on time
  • VT_ROOT is not deleted during Sandbox Reset after launch some malware

Download Location

Comodo Internet Security

http://download.comodo.com/cis/download/installs/4000/standalone/cispremium_installer.exe
Size: 216M ( 226075384 )
MD5: 9bb42331a34825bcd9a15f853f91204b
SHA1: b857464c1616ce4c3482d55e7427aa453e9dfd50

Comodo Antivirus

http://download.comodo.com/cis/download/installs/4000/standalone/cav_installer.exe
Size: 216M ( 226075376 )
MD5: d7f6f1a17283c8b5bd0d9870d7a85a70
SHA1: 5e1ec2d3864e246f6db174eb4945f5c6b56a28da

Comodo Firewall

http://download.comodo.com/cis/download/installs/4000/standalone/cfw_installer.exe
Size: 216M ( 226075376 )
MD5: 6a1054c2f7b89fa2af4aa4f8f337b32c
SHA1: 43fd72f87a1cbdd3ace89918772e8d8d702f1239

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...