Премини към съдържанието
Мойра

Медиите в България - количествени, но не и качествени

Препоръчан отговор

Лъжеш.

Няма да ви мине номера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на ‎27‎.‎4‎.‎2018‎ г. в 17:49, sound написа:

Не, че може да се окаже опасно - то си Е опасно да бъдеш журналист в България ...... все още. Който не му се вярва, нека опита.

Опита. Изнасилиха я и я убиха трима цигани. Случайно. Точно нея

Сега правят погроми и бият цигани. Търсят съучастниците, за да им запушат устата, преди малоумното цигане да ги е издало.

Забравили са явно да си заметат следите навреме. Сега германците виновни, че хванаха циганина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Николов, разбрах че си на работа. Ма като пробутваш линкове, чети ги докрая

"Припомняме ви, че вчера вечерта мотористи и джипове влязоха в ромските квартали."

Това е последния ред от линка, с който се опитваш да убедиш колегите, че уж лъжа. И вчера ти казах чети поне какво постваш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Реджеп Иведик написа:

Забравили са явно да си заметат следите навреме

мда, нещо тая история започна да мирише...ъ-ъ-ъ...тъй де, завоня

преди 4 минути, M.Николов написа:

https://novini.bg/bylgariya/obshtestvo/504401

Лъжеш като дърт циганин.

в линкът видях снимка на "Ку-клукс-клан" в нашенски вариант

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влязоха и излязоха без произшествия, това беше съобщено още вчера.

Пак не минава номера.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, дръндю написа:

в линкът видях снимка на "Ку-клукс-клан" в нашенски вариант

По време на варненските погроми, преди няколко години, тука в Провадия нямаше напрежение. Обаче на няколко пъти идваха в циганската махала шпиц команди с мотори и джипове. Обаче един стар комунист знаеше явно разписанието и предупреждаваше циганите кога ще дойдат, за да се приберат по къщите и да не стават сакатлъци. Само веднъж пребиха двама заблудени пияници, закъснели да се приберат и им се изпречили на пътя.

Медиите естествено ни гък, ни мък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, дръндю написа:

мда, нещо тая история започна да мирише...ъ-ъ-ъ...тъй де, завоня

Завоня. Стана ясно, че лудия циганин, не би могъл сам да извърши деянието след няколко бири, шише уиски и какви бяха там наркотици.

Никой няма да влезе в гетото да бие ей тъй хора без причина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Това заяви пред журналисти старши комисар Теодор Атанасов по повод напрегнатата обстановка в две от ромските махали в Русе."

Николоф, това е буквално от линка, с който ме громиш, барабар с текст хайлайтинга.

Барем чети ти казах. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.10.2018 г. в 21:03, Мойра написа:

Делян Пеевски обяви, че се оттегля от активна издателска дейност

Поръчва музиката този, който плаща, така че...

Значи, сега ще се занимава с пасивна издателска дейност...Той и Доган се оттегли от ДПС-то, пък без неговата "благословия", нищо се не случва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, sliderum написа:

Значи, сега ще се занимава с пасивна издателска дейност...Той и Доган се оттегли от ДПС-то, пък без неговата "благословия", нищо се не случва.

Ще го познаем по писанията на тези, които ще спонсорира. :)

преди 58 минути, Реджеп Иведик написа:

Завоня. Стана ясно, че лудия циганин, не би могъл сам да извърши деянието след няколко бири, шише уиски и какви бяха там наркотици.

Никой няма да влезе в гетото да бие ей тъй хора без причина

Доколкото знам, мотористите само са преминали през гетото, което обаче е било достатъчно, живущите там да вдигнат врява до небето.

Манталитет...

И още нещо!

Родителите на Северин: Не е имал съучастници

А уж беше луд...

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Мойра написа:

Доколкото знам, мотористите само са преминали през гетото, което обаче е било достатъчно, живущите там да вдигнат врява до небето.

Манталитет...

Това е едната гледна точка. Циганите твърдяха, че са бити двама циганина, един пред някакво РПУ без полицаите да се намесят, и друг в циганската махала. Такива побоища ме карат да мисля, че се търсят съучастниците, за да им се запушат устите. Ако убиеца е само един, този дето е хванат, защо са тия цигании в циганската махала, няма причина, ако няма съучастници, или ако циганите не укриват ромския тартор, който директно е имал вземане даване с убийците.

Ние може и да не знаем, ама тези дето бият циганите знаят, а и самите цигани си знаят, че са за бой, затова се страхуват.

За убийство се прави следствен експеримент. Убиеца уж бил казал, че след употреба на 4 бири и едно шише уиски и още някакви наркотици, както си вървял по улицата и срещнал бягащото момиче. Попитал я колко е часа, а тя спряла за да му отговори, и докато си гледала часовника я нападнал и надвил сам с голи ръце. Бабини деветини. Нека в такова състояние да му дадат не натренирана жена, а най слабата полицайка, да видим само дали ще може да я тушира, без да прави нищо друго, сам без чужда помощ. Другия въпрос, коя жена ще спре, ако е сама и някакъв оцъклил комбалите дрогиран мангал я пита колко е часът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Реджеп Иведик написа:

Това е едната гледна точка. Циганите твърдяха, че са бити двама циганина, един пред някакво РПУ без полицаите да се намесят, и друг в циганската махала. Такива побоища ме карат да мисля, че се търсят съучастниците, за да им се запушат устите. Ако убиеца е само един, този дето е хванат, защо са тия цигании в циганската махала, няма причина, ако няма съучастници, или ако циганите не укриват ромския тартор, който директно е имал вземане даване с убийците.

Ние може и да не знаем, ама тези дето бият циганите знаят, а и самите цигани си знаят, че са за бой, затова се страхуват.

За убийство се прави следствен експеримент. Убиеца уж бил казал, че след употреба на 4 бири и едно шише уиски и още някакви наркотици, както си вървял по улицата и срещнал бягащото момиче. Попитал я колко е часа, а тя спряла за да му отговори, и докато си гледала часовника я нападнал и надвил сам с голи ръце. Бабини деветини. Нека в такова състояние да му дадат не натренирана жена, а най слабата полицайка, да видим само дали ще може да я тушира, без да прави нищо друго, сам без чужда помощ. Другия въпрос, коя жена ще спре, ако е сама и някакъв оцъклил комбалите дрогиран мангал я пита колко е часът.

Твърде много се изписа по случая, което не ми харесва.

Хайде да не нищим повече случая, а да понаблюдаваме ситуацията в страната.

Имам предвид действията на управляващите и олигарсите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Мойра написа:

Твърде много се изписа по случая, което не ми харесва.

Защото се опитват да прикрият 100 процентово поръчково убийство на журналистка. Затова им се налага да пишат повечко и да правят гафове. Щото те и да пишат не могат.

Първата вечер, веднага след като се разбра за убийството гледах по новините, казаха, че полицията работи по случая, няма още заподозрени, но има арестуван. Викам си, абе аз ли не чух добре. Ама не, след малко туриха пред камерата началника на полицията в Русе и той го повтори същото. Такъв голям гаф, зрял мъж, полицай, трезвен, може да направи само ако е под голямо нервно напрежение и с почти разбита психика, вече да не знае какво прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Реджеп Иведик написа:

Защото се опитват да прикрият 100 процентово поръчково убийство на журналистка. Затова им се налага да пишат повечко и да правят гафове. Щото те и да пишат не могат.

Първата вечер, веднага след като се разбра за убийството гледах по новините, казаха, че полицията работи по случая, няма още заподозрени, но има арестуван. Викам си, абе аз ли не чух добре. Ама не, след малко туриха пред камерата началника на полицията в Русе и той го повтори същото. Такъв голям гаф, зрял мъж, полицай, трезвен, може да направи само ако е под голямо нервно напрежение и с почти разбита психика, вече да не знае какво прави.

Така може да действа човек, който е притиснат отгоре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Реджеп Иведик написа:

Ти откри Америка, бре?Естествено, че знаят циганите, че един от тях е извършил гнусно престъпление и се страхуват от отмъщение.

преди 36 минути, Реджеп Иведик написа:

Такъв голям гаф, зрял мъж, полицай, трезвен, може да направи само ако е под голямо нервно напрежение и с почти разбита психика, вече да не знае какво прави.

Още бисери!Да ти кажа разкриването на убийство е свързано с голямо нервно напрежение!

Ама ти си бил много зле, бре!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитат

Мъжът, заподозрян за убийството на българската журналистка Виктория Маринова, ще бъде предаден скоро на България. Това съобщи прокуратурата в германския град Целе, цитирана от Франс прес. По нейна информация той ще бъде екстрадиран до десет дни.

Двайсетгодишният мъж призна, че под влиянието на алкохол и наркотици е "ударил жертвата" и я е "хвърлил в храсталак". Той обаче твърди, че не е "искал да убие жертвата и отрече да я е изнасилил", посочи прокуратурата.

(БТА)

изт.

Има ли изненадани? :rolleyes:

Сега медиите ще се напълнят с догадки, мнения, че дори и ясновидски разследвания.

Д*пе да му е яко на българския читател!

"Когато журналистите не знаят нещо, те винаги ще го измислят."

Донато Каризи

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Мойра написа:

Сега медиите ще се напълнят с догадки, мнения, че дори и ясновидски разследвания.

Това им е работата.

Тяхна колежка е убита, по всяка вероятност по поръчка, във връзка с работата и

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, M.Николов написа:

Влязоха и излязоха без произшествия, това беше съобщено още вчера.

Пак не минава номера.

Даже не съм ги видял, кога са влезли, но днес има жандармерия. Сигурно съм и учил с бащата на тоя циганин. Навремето също имаше подобни лайнета, но бяха малко.  А като се проявят, кварталния направи влизаше в дворовете им и биеше с палката. Засичал съм го, как млати циганина. В интерес на истината обаче, такива се брояха на пръстите на едната ръка.  И днес е така. Не разбирам, що трябва да се обвиняват всички около тях - с тъмен и светъл цвят на кожата, говорещи и неговорещи турски и цигански. В тоя квартал живеят два типа цигани. Интересното е, че такива като тоя убиец, се водят за турци. Самите турци не ги смятат за турци и ги мразят. Още при комунизма бе така. Туркоезичните в училище се разделяха на турци и цигани, макар циганите да се смятаха за турци :) Сругите цигани тук, дето си говорят баш цигански, прабаба ми им викаше власи. Или румънски цигани. Имаше и някакво друго име за тях. Те са си християни и си празнуват Гьоргьовден с агнета. Нещо ги бъркате нещата. И около тия цигани в квартала, живеят поне още толкова българи.   В случая тоя е с българско име, незнайно защо. Говори на турски, българския го кара пеша, във ФБ пише само на турски, другите му викат Селайдин, роден е 1997-ма, което означава, че е пропуснал Възродителния процес и няма от какво да се оплаква. Според мен обаче е приел българско име, защото отива в Германия. А там с турско име няма как да мине и ще бъде винаги в погледа на властите. Чудя се, колко още такива като него има в Германия. А щом един мухльо може да си смени името за да е незабележим в Германия, представете си, какво правят истинските терористи, отишли там именно с цел тероризъм!

преди 4 часа, Реджеп Иведик написа:

Това им е работата.

Тяхна колежка е убита, по всяка вероятност по поръчка, във връзка с работата и

Версии всякакви. Дорти днес чух друга, но не мога да потвърдя. Може да е фейк. Имала е намерение да прави скоро филм и за Хитрино, а нали се сещаш коя фирма бе виновна за Хитрино. Иначе журналистката изобщо не е разследваща. Самата телевизия по-скоро препредава предавания от други телевизии, а самата тя си има предавания, свързани главно със социалния живот в околните области. Не е типичен разследващ журналист, но като се случи нещо някъде, нали се сещаш, че всички телевизии се изсипват накуп. Доколкото знам, телевизията продава свои предавания на националните телевизии като Нова. И макар да пише, че предаването е на Нова, то всъщност е заснето от TVN. 

преди 4 часа, Мойра написа:

изт.

Има ли изненадани? :rolleyes:

Д*пе да му е яко на българския читател!

"Когато журналистите не знаят нещо, те винаги ще го измислят."

Донато Каризи

Те тия медии като BTV  и NOVA  ще разпалят конфликт, който никога не е съществувал тук! Русе е един от малкото региони, където големи проблеми с цигани нямаме!  Ония снощи от БТВ се убиха да пускат реклами за размирици. Аз глердам навън, един циганин не видях жив да мине! Абсолютно! Сутринта също ни един циганин нямаше по улицата! Какви размирици, какви 5 лева? Ама така като пуснат 3-4 реклами  и скрият очите на циганин с мачете, става страшно! С циганите проблемите са главно заради високата музика понякога. Не се сещам някой циганин да е откраднал нещо тук. Вярно , по време на комунизма, на комшията бяха откраднали чезето и го бяха захвърлили след 100 метра. Бяха откраднали и един акумулатор от една кола. Това пак през комунизма. Баба ми бе платила на един да и нацепи едни дебели дънери, дала му ключа за мазата и оня открадна колелото на брат ми .  Само че не беше циганин, а българин :) Сега им викаме клошари.  Та с тия цигани проблеми никога не е имало. Сега изведнъж националните телевизии цъфнаха с новини, та брат ми снощи звъни, да пита как е положението. Е как да е - жив циганин няма по улиците :) О, сетих се и за една случка преди петнайстина години, когато продадох Запорожеца си на един турчин. Оня го отнесе 200 метра нагоре по улицата, но понеже бях на работа исках да ми върне инструмента, дето бях забравил в колата. Съгласи се. Тръгнах с него  и какво да видя - малки циганета направо разколачили кабелите на колата и я обезкостили :) Оня вика - мамка ви циганска, ама кел файда. Та тая кола съм я държал с отворен прозорец към улицата и с отворена жабка, пълна с инструменти. Нищо не е изчезвало.  Обаче мина ли 200 метра нагоре, там гетото си казва работата. Кой циганин, кой турчин, кой кум, кой сват...никой не знае тук :) 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, BG-Team-DRIFT написа:

Те тия медии като BTV  и NOVA  ще разпалят конфликт, който никога не е съществувал тук!

Да, точно това правят. Не само тези двете, и не само медиите. Същото го прави и полицията с действията и бездействията си. Кому е нужно, ако наистина извършителя е хванат и е само един.

Добре, признал си за убийството, но не за изнасилването. Сега, да му вярваме и за двете, да не му вярваме и за двете, или да му вярваме за това, което ни оттърва и да не му вярваме за което не ни оттърва.

Веднага блъвнаха огън и жупел срещу българите и чужденците които естествено подозират поръчково убийство, което е най вероятната версия, когато има убит журналист, на основата на едни голи самопризнания на полунеменяем заподозрян. Патриота Симеонов обвини германците че го били хванали бавно. Интересно, ако го бяха хванали по бързо, какво щеше да се промени. Става въпрос за един два часа, през които вероятно е организирана блокадата и са подготвени спец частите. Все пак те не са знаели дали ще се предаде или ще стреля по тях. По данни на българските власти, те арестуват въоръжен и много опасен убиец и изнасилвач.

Напълно нормално е да си пазят хората.

И го хванаха. Без жертви, предал се. Жив и здрав. И нашите, вместо да кажат благодаря, както си му е реда, официално плюят германците по телевизията БТВ. Щото Валери Симеонов официално се явява вице премиер на Република България. Срам не, ами срам. Не ми се мисли изобщо от какво са недоволни. Опитали са се да правят сделка с германците, да бързат и да му светят маслото, пък онези са им отказали ли що ли.

Страх ги е от живия циганин, макар и вързан. Не го знаят какво ще каже. Да не се окаже, че има съучастници и да ги издаде случайно.

Те и шпицкомандите дето уплашили циганите, освен със замитане на следи, не ми иде на акъла с какво друго да ги свържа. Пасва си със страха на цялата държава от вързания убиец.

Един вързан човек, какво друго може да прави, освен да говори ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре прави Симеонов - барем германските служби видят при какви хора им отиват парите по европрограмите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Реджеп Иведик написа:

Добре, признал си за убийството, но не за изнасилването. Сега, да му вярваме и за двете, да не му вярваме и за двете, или да му вярваме за това, което ни оттърва и да не му вярваме за което не ни оттърва.

Мисля не е до вяра, макар че поне на съда трябва да имаме вяра. А докато се произнесе съда, има време. Това са версии на разследващите. Може и да не е така. Може разследващите да не си свършат работата, а може и да покрият нещо. Но ако е вярно това, което чета за изнасилването, просто тоя, дето го е направил, не трябва да излиза от затвора.  Ако пък някой е направил нескопосан опит  да сплаши журналистката...не знам. Аз дори допускам версията, че ако наистина е опит за сплашване, то убийството е съвсем случайно. Другото може да е опит и за прикриване на нещата. Знам ли, може да си измислям каквото си искам. Както правят много хора и медии. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.