Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Медиите в България - количествени, но не и качествени

Препоръчан отговор

да се надяваме боклуците от нова да не отрежат сериала и тази вечер

некадърници абсолютни там

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, haidukpikaso написа:

да се надяваме боклуците от нова да не отрежат сериала и тази вечер

некадърници абсолютни там

Може и да имаш късмет да не отрежат сериала, защото новините от деня са толкова странни и противоречиви, че ще им трябва повече време да ги сглобят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Мойра написа:

Може и да имаш късмет да не отрежат сериала, защото новините от деня са толкова странни и противоречиви, че ще им трябва повече време да ги сглобят.

едни са сглобачи там ... ако съм им шеф ще ги уволня

снощи сериала не беше свършил още, беше 11:05 и пуснаха интервю с някакъв от Дума - ни у клин ни у ръкав ... ама мазало ти казвам мазалоооооо

алоооооо Магърдича Халваджяната - намали си рекламите на сериала бе ламя ненаситна пфуууууу

нали той продуцента на филма и яко реклами не е истина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Магито Халваджян явно много се е ядосал че му отрязаха премиерния епизод на сериала - да видиш снощи как чакаха тия от новините да свърши в 23:10 и тогава почнаха

:D

а да да не забравя - нямам нищо против да ми прекъснете сериалчето филмчето ако имате извънредна новина че тиквата подал оставка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скопените медии. Фандъкова – руска шпионка

Цитат
На Кръстовден от сутринта БНТ облъчва силно стопеният брой зрители с Георги Марков и Йорданка Фандъкова. Ударно начало на сезона. Марков и Фандъкова - ужким са гости, а се развихрят като истински пропагандни машини. За Фандъкова е логично – пак е кандидат за кмет на София. Агент „Николай“ и „Стефан“ на ДС, отричано от него, но обявено от Комисията по досиетата с Решение № 4 от 21.06.2007 г., Решение № 10 от 25.07.2007 г. и Решение № 14 от 04.09.2007 г.

Уж говори за своя книга, но всъщност удря яка реклама на Фандъкова. За целта първо напада конкуренцията Мая Манолова. Била кюстендилска софиянка. Като Цветанка Ризова, която също била кюстендилска софиянка, - шегува се Марков. Кикотещият се като ощипана девица Георги Любенов „забрави“ да го попита дали пък Данчето Фандъкова не е самоковската софиянка? Щото, нали, не е родена на жълтите павета, а в столицата на компирите.

Над Фандъкова обаче тегне драма като в индийски сериал. Кметицата на ГЕРБ е заподозряна от мега прокурорите Сотир Цацаров и Иван Гешев, че е руски агент. Даже съветско-руски. Те получили достоверен сигнал и чатове, че Данчето всъщност е Катя Козлова-Кет, радистката на Щирлиц. Доказателствата са страховити: завършила руска гимназия, а след това руска филология. Ой, какой ужас! Мобилизирани са ДАНС, Специализираната прокуратура и Специализирания съд да чепкат горещата следа. Очакваме със свити сърца развитието на шпионския психо трилър с елементи на хорър. Джон льо Каре вече пише книга, а Боливуд започва снимките на 195-сериен сериал. Суперзвездата Сонам Капур е поискала да играе Катя-Фънди. БНТ е закупила сериала на зелено. Защото е патриотична телевизия и знае как се правят свирки… от върбови клонки.

По БНТ в събота Георги Любенов ръси любов към всички. Заслепени, гостите и не помислят за горещите теми. Например музикалната „звезда“ Тита каза… Какво всъщност каза?... Нищо не каза, щото к’во да каже, нали е звезда. Любенов я гледа прехласнат. Въобще той е весел, позитивен човек. Казват и любимец на Куши. Ама да не си помислите нещо… Сакън. Пък и нищо не зависи от Любенов.

бТВ се опитва да озари и заплени всички с кампанията за боклуците в България. Събота и кулминацията на многоседмична рекламна кампания, от която почва да ти се гади в един момент. Приятно е да изпиеш чаша вода в горещ ден, но ако ти пуснат Ниагарския водопад в устата си е живо изтезание. Положението става още по-непоносимо когато показват как министър Нено Димов с латексови ръкавици хваща нежно едно боклуче, позира пред камерата и ръси умнотии. Кметове и те се бутат да кажат нещо умно – и те са в кампания. В рекламната акция са въвлечени и дечица с шапки и фланелки на бТВ, които рецитират заучени думички.

Прекалено е! Добра идея, но не прекалявайте. Наистина.

По Нова тв… всичко е ясно: к’вото нареди боса. А боса е наредил за властта шербет, за реалните събития – затъмнение. Така са наредили биг босовете на боса на Нова. По забранените теми ще ги познаете…

Такива неща предлагат националните телевизии на Кръстовден. Плюс непрекъснато и досадно рекламиране на собствени предавания и шоута, с едни и същи дотегнали лица. Аман! Толкова ли са закъсали телевизиите за зрители? Прекаляването обаче не привлича, а отблъсква. Да не пропунем: по БНТ се проведе интервю с двамина за шпионския скандал. Чиста пародия. Да бяха казали че Георги Марков е унгарски агент, защото е написал книга-поема за Виктор Орбан, по-интерено щеше да е...

Нито дума за протести на медици; палатки до парламента; протести срещу номинацията на Иван Гешев за главен прокурор; за мутрите и циганите, имплантирани в протестите, маргиналите, подкрепящи Гешев; шпионския скандал с Русия; фалшивите сигнали за заговор срещу правителството; безводието в редица селища, поредните катастрофи и трупове, беднотията… Тц, тц – е изчерпващият коментар по тези теми.

Само че не всички са идиоти.

Ако продължават така, скоро няма да имат зрители.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес докато пътувах по работа с колата, което и радио да завъртя все за чистенето на хартишки из софийските паркове ми каканижеха - колко благородно, колко великодушно, колко алтруистично и всеотдайно, чак ми идеше да повърна: факт, че не си доядох закуската дори, толкоз гнусно и отвратително ми стана. Добре, че поне телевизия не гледам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, insec написа:

Днес докато пътувах по работа с колата, което и радио да завъртя все за чистенето на хартишки из софийските паркове ми каканижеха - колко благородно, колко великодушно, колко алтруистично и всеотдайно, чак ми идеше да повърна: факт, че не си доядох закуската дори, толкоз гнусно и отвратително ми стана. Добре, че поне телевизия не гледам.

и кои са тия дето чистили

:speak:

народа си е по селата хаха ще чисти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рашидов: Айде стига с тая свобода на словото. Всички ни плюят като каруцари

Цитат

Председателят на парламентарната комисия по култура и медии Вежди Рашидов заяви пред БНТ, че у нас се прекалявало с "играта за свобода на словото" и можело да се стигне до "други негативни последствия".

Депутатът от ГЕРБ и бивш министър на културата е убеден, че при протестите за медийна свобода всъщност ставало дума за „свободия“, която „минава границите на свободата“. Рашидов бил притеснен и от факта, че улицата започвала да кадрува.

„Айде стига с тая свобода, бе! Вие луди ли сте? Полудявате вече с тая свобода! Кое не му е свободно? Те ни плюят всички хора като каруцари. Всеки ден е било свободно словото. Какво по-свободно от това?“, каза той.

Според Рашидов отговорността за скандала в БНР трябва да бъде носена от генералния директор.

"Мат'риалът" взе да става все по-лош, а?

Спокойно, има и по-лошо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Мойра написа:

Рашидов: Айде стига с тая свобода на словото. Всички ни плюят като каруцари

"Мат'риалът" взе да става все по-лош, а?

Спокойно, има и по-лошо...

има има тепърва предстои

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АЕЖ иска Борисов да не решава проблемите в БНР с 'Ало, Силвия', а да види кого депутатите от ГЕРБ пращат в СЕМ

Изслушването на шефа на радиото да е публично, настояват от Асоциацията на европейските журналисти

С това завършва статията:

Цитат

Ако Бойко Борисов наистина се интересува от темата, е добре да потърси отговор на въпроса дали парламентарната група на неговата партия е действала в интерес на обществото при гласуванията относно състава на СЕМ. Друг въпрос, който би трябвало да е сред темите за размисъл за Борисов, е дали председател на парламентарната комисия по култура и медии, излъчен от неговата партия, трябва да е човек като Вежди Рашидов, който в неделя в национален ефир отрече свободата на словото като ценност. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

къде е на учиндолеца телевизийката Седем осем ли кво беше

щеше на 15 септември да стартира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, haidukpikaso написа:

къде е на учиндолеца телевизийката Седем осем ли кво беше

щеше на 15 септември да стартира

Щом я няма, случило се е нещо, но какво и защо може да каже само той.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Мойра написа:

Щом я няма, случило се е нещо, но какво и защо може да каже само той.

мда, няма никой и на страницата им във фейса - ни дума ни вопъл ни стон

https://www.facebook.com/pages/category/Community/Телевизия-78-107900790559189/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, haidukpikaso написа:

мда, няма никой и на страницата им във фейса - ни дума ни вопъл ни стон

https://www.facebook.com/pages/category/Community/Телевизия-78-107900790559189/

Мълчанието означава нещо, но какво?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Мойра написа:

Мълчанието означава нещо, но какво?

играй му се на политика повече май

https://tribune.bg/bg/mneniq/kade-e-obeshtaniyat-nov-proekt-na-slavi/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, haidukpikaso написа:

играй му се на политика повече май

https://tribune.bg/bg/mneniq/kade-e-obeshtaniyat-nov-proekt-na-slavi/

Определено!

Слави се появи.

Слави Трифонов: НСО предизвика катастрофа сякаш охраняват Ескобар, а не Караянчева

Цитат
Знаете ли какво е преторианска гвардия? Сигурно знаете, но за всеки случай ще ви кажа. Преторианците са били специалната гвардия, която е охранявала римските императори и е единствената военна организация, която е имала право да присъства в Рим.

Ние сме като Рим.
Министър-председателят е като император. Политиците са като римските сенатори. А НСО е тяхната преторианска гвардия.

Не знам защо, вместо да съм горд от това сравнение, всъщност ме е срам. В неделя, за пореден път, НСО предизвика катастрофа, движейки се по българските пътища все едно охраняват Пабло Ескобар, а не Цвета Караянчева.

НСО изпреварва на забранен участък, без видимост, и засича насрещно движещата се кола, управлявана от една обикновена 31- годишна българка, която е спазвала закона. Вследствие на това, колата на жената излиза в канавката, завърта се и двата автомобила се удрят. За последните девет години има поне шест известни инцидента с коли на НСО.

Добре бе, от кого охраняват НСО българските политици?! Как може премиерът на Холандия Марк Рюте да ходи на работа с колело? Къде спи холандското НСО?! Това е един от многото абсурди в българската политическа система.

И за да затвърдя сравнението с Римската империя, в която един сенатор Марк Порций Катон-Стари винаги е завършвал речите си с репликата “Картаген трябва да бъде разрушен!”, аз ще кажа: “НСО трябва да бъде закрито!”.

И хипотетично, някога, ако имам тази възможност, точно това и ще направя. А в интерес на историческата истина Картаген наистина е бил разрушен.

Слави Трифонов, Фейсбук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма да има телевизийка ясно, скръндза такваз

Дългия и екипът му опрели до варианта да поберат идеите си в пакет от 6-7 часа ефирно време в TV1, вместо да се влагат милиони в цяла телевизия.

https://tribune.bg/bg/mrezhata/slavi-kupuva-efir-v-tv1-ne-evrokom/

преди 3 минути, Мойра написа:

познах аз кацата с меда иска той

само дето не остана вече медец

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, haidukpikaso написа:

няма да има телевизийка ясно, скръндза такваз

Дългия и екипът му опрели до варианта да поберат идеите си в пакет от 6-7 часа ефирно време в TV1, вместо да се влагат милиони в цяла телевизия.

https://tribune.bg/bg/mrezhata/slavi-kupuva-efir-v-tv1-ne-evrokom/

познах аз кацата с меда иска той

Мнозина мечтаят да се доберат до кацата с меда, но обсебилите я без бой няма да я дадат, въпреки че доста мед е изгребан от нея и не се знае какво е останало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тез от НСО, кога ги видях за пръв път в софЕто, ми падна шапката - сицилианската мафия не се е придвижвала така, дори по филмите. Идеше ми да наплюя единия безвратовец с черни цайски, де мутрееше от смъкнатия джамек, ма си викам не мога им избяга мамицата им копелдаци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това вече не знам как да го нарека! :mad:

Не пожалиха и Сънчо - махнаха го от ефира на БНТ 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Мойра написа:

Това вече не знам как да го нарека! :mad:

Не пожалиха и Сънчо - махнаха го от ефира на БНТ 1

ами как как - на Кошлуков поредното своеволие вижте ме кой съм аз големата работа

а дали го гледат децата тоя Сънчо, едва ли

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, haidukpikaso написа:

ами как как - на Кошлуков поредното своеволие вижте ме кой съм аз големата работа

а дали го гледат децата тоя Сънчо, едва ли

Доколкото знам от познати, по-малките го гледат с удоволствие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Мойра написа:

Доколкото знам от познати, по-малките го гледат с удоволствие.

пише че е преместено Сънчото в БНТ2

:min01:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, haidukpikaso написа:

пише че е преместено Сънчото в БНТ2

:min01:

Да, пише го в статията към която съм дала линк

Там пише още и това:

Цитат

Сънчо е "преместен" в далеч по-малко гледания канал БНТ 2.

Според мен мястото на това популярно и харесвано детско предаване е в най-гледания канал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...