Премини към съдържанието
Blue_Warrior

Проблем със слушалки

Препоръчан отговор

Значи проблема е следния има слушалки PHILIPS(тея черните които ги има почти във всеки компютърен клуб)то попринцип се мушкат във входа на колоните но колоните са ми прецакани и ги мушкам дирекно отзад във входа на колоните но проблема е че свират слабо а съм увеличил до краи линампа може ли от някаде да регулирам звука им от иконката за сила в страт менюто са пак докраи!ако има няква програма за регулиране на звука плз кажете или кажете каде от компа да регулирам звука!10 предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако наистина си абсолютно сигурен, че си усилил всички плъзгачи в аудио панела на Уиндоус и Winamp и въпреки това е слабо, значи има два варианта:

1) слушалките са с високо съпротивление и звуковата ти карта не успява да ги захрани както трябва;

2) самата звукова карта има слаб изходен сигнал.

По принцип второто е по-вероятно, тъй като Philips не правят от високоомовите слушалки (или поне аз не съм попадал на такива) а и такива са предимно скъпите модели на която и да е марка, която прави такива.

Звуковите карти по-принцип не се правят с чак такова високо ниво на звука, защото се предполага, че ще се използват колони, които си имат вграден усилвател. Именно затова слушалките се свързват към жаковете на колоните - за да се ползва този усилвател.

Няма да е зле да ги изпробваш (ако не си досега) и да кажеш как свирят свързани към друг източник: discman, уредба със жак, свързани към друг компютър. Освен това може да пробваш други слушалки как свирят на твоя компютър.

И за всеки случай няма да е зле да кажеш точния модел на слушалките както и каква звукова карта имаш (ако е отделна) или какво дъно имаш (ако е вградена). Не мисля, че би било лесно да се разбере съпротивлението на изхода на звуковата карта, защото това не е от нещата, които хората се интересуват и не се споменава почти никъде, но за всеки случай. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм ги пробрал към ъредба сжират много силно а зжуковата карта ми е вградена тя е:C-Media CMI9738 @ SiS 7012 Audio Device а слушалките са:PHILIPS Headphone SBC HPI 95!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абе виж да не си ги намалил от самите си слушалки. Те имат ли възможност да се усилват и намаляват

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи, колкото и да се мъчиш да ги усилиш - няма да стане, защото изходния сигнал от звуковата карта не е усилен т.е. високочестотен. Ти до сега си ги включвал към колонките, обаче колоните си имат краен усилвател затова става, а звуковата карта няма краен усилвател.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Аз съм ги пробрал към ъредба сжират много силно а зжуковата карта ми е вградена тя е:C-Media CMI9738 @ SiS 7012 Audio Device а слушалките са:PHILIPS Headphone SBC HPI 95!

<{POST_SNAPBACK}>

Интересно. След отбивка до сайта на C-Media ми стана "ясно", че CMI9738 кодека има Earphone Buffer. Недоволен не особено ясния резултат се оплаках на Google. След лутане попаднах на корейски сайт, където установих, че е 32ohm Earphone Buffer. Макар да ми се иска още по-ясно обяснение, това би трябвало да стига за да стане ясно, че картата не би трябвало да има проблеми. И все пак това е вградена такава. Попаданах на твърдение, че има още един изход, за слушалки, затова погледни дали освен Line Out, Line In и Mic In нямаш и четвърти вход, макар да ме съмнява. Няма да е зле да пробваш някакви други слушалки на звуковата си карта. Говоря за нормални, не от тия с микрофон (headset-ите). Ако свирят добре значи слушалките са все пак с високо съпротивление и картата не може да ги захрани. Ако и други слушалки не свирят добре и си сигурен, че нямаш 4ти изход на звуковата карта, тогава можеш да пробваш да си ъпдейтнеш драйвера. Пробвай ето този например. Разбърникай се из всички опции и търси нещо от сорта на Earphone Buffer или нещо с Earphone. Както има дъна с Jack-Sensing и жаковете за Line In и Mic In са служат и за задните и централния/уфъра при 5.1 каналния звук, да не би с опция да се активира някой от тях, който да става за слушалки. Знае ли човек? Няма да е зле да пробваш и твоите слушалки и на други източници, не само на компютъра си и на уредбата. Ако уредбата е мощна, ще захрани слушалките и ще мислим, че са с ниско съпротивление и се захранват лесно, а може да не са. И все пак има и различно мнение за силен звук. Каква е уредбата и колко трябва да усилиш за да е нормално слушане?

Всщност, за колко слаб звук си говорим все пак. Както сам се подсетих, има различни представи. Опитай се да опишеш.

Доста въпроси и информация се натрупаха, ама ситуацуята е неясна, така че...

Значи, колкото и да се мъчиш да ги усилиш - няма да стане, защото изходния сигнал от звуковата карта не е усилен т.е. високочестотен. Ти до сега си ги включвал към колонките, обаче колоните си имат краен усилвател затова става, а звуковата карта няма краен усилвател.

<{POST_SNAPBACK}>

Това вече го казах. И все пак ако слушалките не са с твърде високо съпротивление, все пак трябва има поне малко приличен звук дори и да немощна звуковата карта.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Night_Raven мерси за помоща все пак но явно както ти казваш звуковата карта не може да ги захрани за това ще си купа някви колони до 20 лв и ще реша проблема!Мерси на всички за помоща!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Изобщо е неправилно да се включват слушалки в изхода на звукова карта, известeн като "Line Out" или "Аudio Out".Изходът на звукова карта е усилвател по напрежение, а не по мощност и по принцип е със стойност 0.775V pp, но не повече от 1,33V pp.Tя се подключва към усилвател на мощност с пълно входно съпротивление поне 10кOhm/V и нагоре.Друг е въпросът, че има звукови карти с отделен усилвател на мощност.Например Creative CT4810.Там е запоен маломощен усилвател 2Х0.8W Philips TDA1517P.Изходът на този усилвател се подключва към отделен конектор или пък чрез джъмпери kъм същият аудио линеен изход в зависимост от версията.

33Ома или 220Ома е без значение за слушалките.Те единствено трябва да са съгласувани по съпротивление с усилвателя на мощност, който ще ги храни.Съпротивлението им трябва да е равно или по-голямо от на усилвателя.Високоомни са слушалките на радиста Филипс от кораба "Титаник" и те са електромагнитни.

Подобно включване е обезопасено все пак.В електронната си част е помислено за защита на изхода вследствие претоварване, къси съединения.

C-Media CMI9738 не познавам и не коментирам.Виждал съм нискочестотни усилватели запоени на звукови карти от тази фамилия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи човече ас имам същите слушалки и са екстра.Прочетох бая теории тука :) .Мисля че решението е далеч по просто.Влес във Start,Settings,Control Panel,Sounds and Audio Devices,Advenced и търси-Wave-дърпай :P на горе.Ако случайно някой ти е пипал РС-то и го няма Wave влес във Options и сложи човка на Wave и OK.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Значи човече ас имам същите слушалки и са екстра.Прочетох бая теории тука :) .Мисля че решението е далеч по просто.Влес във Start,Settings,Control Panel,Sounds and Audio Devices,Advenced и търси-Wave-дърпай :P на горе.Ако случайно някой ти е пипал РС-то и го няма Wave влес във Options и сложи човка на Wave и OK.

<{POST_SNAPBACK}>

Човекът написа:

...от иконката за сила в страт менюто са пак докраи!...

<{POST_SNAPBACK}>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Човекът написа:

<{POST_SNAPBACK}>

Aко не е направил разширени настроики на това,малко трудно ще му бъде да види плъзгача за слушалките! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.