Премини към съдържанието
mino

Въпрос за позициониране на субтитри

Препоръчан отговор

Интересува ме като гледам филм на ТВ-то в стандартен размер,както е с черните ленти,дали може субтитрите да излизат върху черната лента отдоло,а не върху картината.Пробвах с BS-Плеъра и с някои други, но все излизат върху картината или изобщо не излизат на ТВ-то.Ако някои има идея с кои плеър,или как става,моля да ми пише по подробно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

MV2Player

http://info.datacom.bg/naruto/naruto/MV2Player.rar

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Media player classic е решението за теб

с малки настройки може да му кажеш да ти пуска всички видиве медини фаилове

само трябва в настроиките да окажеш че ще ползваш VMR7 или VMR9

а на субтитрите местоположението

50% хоризонтално 94-6% вертикално при нормален телевизор 4:3

50% х 84% в при телевизор 16:9

вида на шрифта Microsoft sans serif (получер 18-20 размер)

и си на 6+

плюса е ако си сложиш последните драйвери за видео картата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Интересува ме като гледам филм на ТВ-то в стандартен размер,както е с черните ленти,дали може субтитрите да излизат върху черната лента отдоло,а не върху картината.Пробвах с BS-Плеъра и с някои други, но все излизат върху картината или изобщо не излизат на ТВ-то.Ако някои има идея с кои плеър,или как става,моля да ми пише по подробно.

<{POST_SNAPBACK}>

Просто на BS Player задаваш Автоматично позициониране на субтитрите и ще ти ги изкарва отдолу... Аз така гледам и това е най лесното и полезно решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С MV2 Player на монитора субтитрите ми излизат върху черната лента долу,но на

ТВ-то няма субтитри.Какво да направя, за да излязат на ТВ-то и как да променям големината им?

Редактирано от mino (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    С MV2 Player на монитора субтитрите ми излизат върху черната лента долу,но на

ТВ-то няма субтитри.Какво да направя, за да излязат на ТВ-то и как да променям големината им?

<{POST_SNAPBACK}>

Инсталирай си K-Lite Codec Pack.В него има DirectVobSub - този кодек ще ти изкара субтитрите на екрана на телевизора.Иначе, доколкото си спомням и самият mv2 player имаше някаква настройка по проблема, но от дълго време не го ползвам и не мога да се сетя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С MV2 не съм сигурен дали ще успееш да изкараш субтитри на екрана на телевизора, аз поне не намерих начин. За BSPlayer твърдят, че има начин, но от доста време не го използвам вече, за него може да провериш тук, но мисля че и той не успва да се справи, ако не бъде "посъветван" с допълнителна програма. Ето ти все пак няколко варианта, сигурен съм, че има и още, но аз съм се спрял на тях при моята работа с мултимедия.

1-ви вариант инсталираш добрия стар DivXG400 (от страшно много време няма по-нова версия от (DivX G400 2.83) много проста като настройки, само избираш шрифта да е кирилица, лесно може да смъкнеш малко субтитрите надолу (преимущество е, че субтитрите могат да се свалят на черната лента под филма), пускаш плеъра и ако името на видео файла и името на субтитрите са именувани по един и същ начин просто гледаш и се наслаждаваш, както на телевизора така и на монитора, ако искаш си минизираш плеъра и ти си правиш каквото искаш на РС-то, а хората около теб гледат на телевизора филма блажено. (недостатък е, че не успява да подкара Болд и Италик ако има такива тагове в субитрите).

2-ри вариант системата е почти същата, но може да се ползва DirectVobSub при него плюса е в това, че поддържа тагове за Болд и Италик в субтитрите, както и многоцветни субтитри, има повече опции, но лично мен ме изнервя факта, че така и не успях да накарам субтитрите да не са в картината, а да слязат в черното поле отдолу. Поради този факт избягвам да го използвам, защото не искам субтитрите да ми заемат видимата част от филма.

При така описаните два варианта, субтитрите вървят почти с всеки един плеър който решиш да използваш стига името на файла с филма и субтитрите да имат едни и същи имена. Аз лично при тези варианти използвам Медиа плеър 10 и не си играя с други щуротии, но това е въпрос на личен вкус и въпрос на привикналост на всеки един.

3-ти вариант, който на скоро открих чрез ровичкане в опциите на Media Player Classic 6.4.8.*, плеърчето освен че подкарва почти всички чудати формати без да се задъхва, леко и безпроблемно, има много хубава опция за субтитри която се базира на DirectVobSub, но за разлика от него има възможнос субтитрите да се подкарат под картината на черното поле, единственото което се иска е да се отиде в настройките на плеъра, в секцията Playback - Output да се изберат опциите маркирани с ** именно долу е описано, че те са необходими при желание да се подкарат субтитри с въпросния плеър, след това остава само да се конфигурира секцията Субтитри за размер, шрифт, тебелина, сянка и т.н. на самите субтитри, след което те си тръгват в плеъра и по екрана на телевизора без никакъв проблем, има също възможност за ръчно добавяне на субтири ако името на файла с видео и текстовия файл са различни, или се намират на различни места.

Настройки на самите субтитри в Media Player Classic 6.4.8.*: View-> Options избираме менюто Subtitles от главната страница се слага отметка пред Override placement и може да се определи точната позиция на субтитрите от целия диалогов прозорец на плеъра (не само върху картината, аз лично използвам Хоризонтално 50%, вертикално 98%), след това от Default Style се избира шрифта на субтитрите и големината, задължително трябва да се избереш Russian за да се поддържа кодировка на кирилица. От същия прозорец може да се модифицира дебелина на контура, сянка на текста, цветове и прозрачност.

Следва приятно гледане..........

Редактирано от Rub4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Media player classic е решението за теб

с малки настройки може да му кажеш да ти пуска всички видиве медини фаилове

само трябва в настроиките да окажеш че ще ползваш VMR7 или VMR9

а на субтитрите местоположението

50% хоризонтално 94-6% вертикално при нормален телевизор 4:3

50% х 84% в при телевизор 16:9

вида на шрифта Microsoft sans serif (получер 18-20 размер)

и си на 6+

плюса е ако си сложиш последните драйвери за видео картата

<{POST_SNAPBACK}>

С Media Player Classic няма проблеми,но можеш ли да ми кажеш за някои по -важни настроики и как се променя големината на субтитрите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето една задължителна настроика!

http://store2.data.bg/oxboli/MV2Player2.JPG

С натискането на Enter картината се премества на ТВ-то

а с 7 се махат черните линии!

Субтитрите си излизат екстра на тв-то и няма нужда

от vobsub или каквото и да е било!

Настроики на субтитри:

Постоянни http://store2.data.bg/oxboli/MV2Player3.JPG

Бързи по-време на филма:

Като прокараш мишката върху тях отляво се появява меню за

размера освен това може да ги местиш нагоре надолу по екрана.

MV2Player.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

големината се избира там каде то и шрифта

Subtitles>default stylle бутона FONT

препорачително е размер 18 20 не повече защото ще виждаш два реда субтитри на четри а за шрифт Microsoft Sans Serif

относно ползването на пакети FFDSHOW е достатъчен за гледане иначе може да си изпатиш с нито един не тръгващ филм или с два три чифта субтитри

Редактирано от saentist (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ето една задължителна настроика!

С натискането на Enter картината се премества на ТВ-то

а с 7 се махат черните линии!

Субтитрите си излизат екстра на тв-то и няма нужда

от vobsub или каквото и да е било!

Настроики на субтитри:

Постоянни http://store2.data.bg/oxboli/MV2Player3.JPG

Бързи по-време на филма:

Като прокараш мишката върху тях отляво се появява меню за

размера освен това може да ги местиш нагоре надолу по екрана.

MV2Player.JPG

<{POST_SNAPBACK}>

За големината и местенето на субтитрите O.K,но не ми излизат на ТВ-то.Защо в конфигурацията нямам опция компютър/телевизор?Имам цял екран ипосле облик а между тях трябва да е но я няма тази опция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Причината да не ти излизат субтитри на телевизора не е в плеара

виж си настроките на TVOut-a!

(Честно казано незнам какво си направил за да се получи така)

А за да ти излиза пълното меню направи така:

Ниво на потребителя:Експерт

MV2P4.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Причината да не ти излизат субтитри на телевизора не е в плеара

виж си настроките на TVOut-a!

има значение ако плеера има опции да контролира драйвера на видео картата

ако пуснеш видео през обикновен overlay на телевизора ще излезне само черен екран

през VMR7 и 9 има по добро управление на драйвера

една подсказка дали си с Ati или Nvidia ще е от голяма полза

Редактирано от saentist (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Работата стана,благодаря на всички които си опитаха да ми помогнат.10х за naruto

и saentist благодарение на тях всичко вече е наред с MV2 player и Media player classic. :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това беше пропуснал нали cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Да,точно това беше.Но в падащото меню,където пише монитор ми излиза monitor 1 (primary) и нямам друг избор,а от другата страна като сложих 800х600,32bits,60 Hz ми променя монитора с тези параметри.Иначе като пусна филм го дава добре.Затова на опцията компютър- телевизор съм отбелязал компютър->monitor 1(primary)->оптимален според филма.Сега не ми променя резолюцията на монитора и филмите пак вървят добре.Видео картата ми е ATI Radeon 9250.Пробвах от настройките,но нещо не стана да задам ТВ-то като първи монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ТВ-то е 2ри монитор няма как да е първи...важното е просто да отбележиш че има втори монитор а резолюцията на картинката съм си я гласил за мен че съм с един стар монитор недеи и обръща внимание cool.gif

monitor 1(primary)->оптимален според филма.

Съвсем правилно си го отбелязъл!

gbrg.JPG

А като маркираш monitor 2 и падащите менюта се променят!

И може да зададеш настроиките с които си на монитора

(това което си видял на картинката са моите трябва да зададеш твоите)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ТВ-то е 2ри монитор няма как да е първи...важното е просто да отбележиш че има втори монитор а резолюцията на картинката съм си я гласил за мен че съм с един стар монитор недеи и обръща внимание cool.gif

monitor 1(primary)->оптимален според филма.

Съвсем правилно си го отбелязъл!

gbrg.JPG

А като маркираш  monitor 2 и падащите менюта се променят!

И може да зададеш настроиките с които си на монитора

(това което си видял на картинката са моите трябва да зададеш твоите)

<{POST_SNAPBACK}>

Мисля да го оставя така.Благодаря ти за всичко! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Би трябвало да става с BS-to сас шифт и стрелките на горе и на долу.И им изместваш позицията кадето си искаш .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Би трябвало да става с BS-to сас шифт и стрелките на горе и на долу.И им изместваш позицията кадето си искаш .

<{POST_SNAPBACK}>

Когато го гледаш само на монитора няма проблем да ги местиш,където искаш,обаче като гледаш чрез Overlay на ТВ-то може да се сложат само над черната лента на екрана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хммм мн странно,незнам защо така ти се получава,немога да ти помогна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А как да ги позиционирам в черната лента субтитрите на WMP или Media player classic? Ползвам DirectVobSub.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.