Премини към съдържанието
lpa

Проблем с видео файл

Препоръчан отговор

Свалих Date movie DVD rip, но при опита ми да стартирам филма излиза някаква грешка. Дали е възможно да проверя фаила с някаква програма и евентуално да бъде поправен. Мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Програмата за диагностика и информация на видео файлове е GSpot (теглене).

Ето шотче:

gspotshot8ic.jpg

1. Виж дали има проблеми с дължината на файла (ако е зелено, значи е ОК)

2. и 3. Дали всичко е наред с кодеците

4. От тук можеш да си тестваш отделно видео и аудио потоците и двата едновременно.

И все пак няма да е зле да кажеш с какъв плеър си и каква грешка изписва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С bsplayer съм а грешката е cant open this file. Програмката не ми изписва почти нищо за този файлИскам да те попитам също дали почти свален торент файл (видео) може да се гледа? Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По принцип "cant open this file" e твърде обобощително. Все пак, какво ти съобщава GSpo? Опита ли се да подкараш първо видео потока с натискане на бутона 1 под "Vid", после 2 и накрая 3. Ако тръгне видео в едно малко прозорче, значи видеото е наред. Същото важи за аудиото и за общия, синхронизиран сигнал.

От друга страна, щом не ти отваря файла въобще, можеш да опиташ с DivFix ако си сигурен, че е AVI файл.

Пускаш програмата и добавяш файлове от Add Files. Ако искаш да запазиш оригинала, си слагаш отметка на Keep original file (за всеки случай) в долната дясна част. После натискаш само Rebuild Index в лявата част. Можеш да пробваш и с Cut out bad parts отметката, но не знам какво би се получило. Ако въобще се получи нещо, де.

Иначе недовършени тегления можеш да опитваш да поправяш именно с тази програма (има и други, де, не е само тази) и да ги гледаш после.

Всъщност BSPlayer май можеше да възпроизвежда недоръшени файлове. Така мисля, не съм сигурен, защото не го ползвам.

Само ще трябва да премахваш bc! разширението, което BitComet добавя, ако го използваш.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мерси много за помоща, но мисля че този файл не е ави въпреки че трябва да е такъв. Както и да е едва ли ще успея да го подкарам. Мерси още веднъж за помоща :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.