Премини към съдържанието
bg_feel

буут диск?що е то и става ли за хапване?

Препоръчан отговор

ако има някои желание да ми обясни как се прави ботващ диск че вече неиздаржам...........на 10 опит съм и вече съм пред отказване :P ........ако може като на малоумен да ми обясни щото четох четох .правих дискове и нестава ...явно съм такъв biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

а би ли ми казал от каде да изтегля читав win XP -SP2?

Здравей

Има цял сайт посветен на твоя проблем.Разгледай го.

http://www.bootdisk.com/

<{POST_SNAPBACK}>

благодаря за инфото ...........но неми ства ясно пак сорри.....имам общи познания по en.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мисля, че подобни неща лесно се намират в интернет.Ако все пак ти е проблем заповядай ми на гости.Ще ти подаря оригинален диск от Microsoft с възможност да избираш регионален език.

Допускам, че "La Goconda Suicidio" в изпълнение на Мария Калас ще размекне душата и най-безсърдечния чистач от клановете Дженовезе.Ами Casta Diva?

Днес изкатерих още една стълба към съвършенството - CNC XYZ .

CNC SolidWorks e на ред.Ама и тя е лесна като боб.icon10.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

няма проблем за гостито biggrin.gif само казваш къде и идвам...........и само windowsa da nee originalen :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Поясни за какво ти трябва бут диск? Каква програма или ОС искаш да зарежда?

Повечето бут дискове представляват емулация на флопи.На самото флопи е записан дос,и драйвъри за CD.В autoexec.bat се записва скрипт който намира и пуска определената програма на компакдиска.

Ако искаш да си направиш подобен,извличаш бут записа от оригинален диск на 98SE или хубаво негово копие и редактираш autoexec.bat за твойте нужди.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Поясни за какво ти трябва бут диск? Каква програма или ОС искаш да зарежда?

Повечето бут дискове представляват емулация на флопи.На самото флопи е записан дос,и драйвъри за CD.В autoexec.bat се записва скрипт който намира и пуска определената програма на компакдиска.

Ако искаш да си направиш подобен,извличаш бут записа от оригинален диск на 98SE или хубаво негово копие и редактираш autoexec.bat за твойте нужди.

<{POST_SNAPBACK}>

искам да си сваля win XP s SP2 ............и да мога да форматирам с него и инсталирам "много ли искам ? biggrin.gif "

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ............и да мога да форматирам с него и инсталирам "много ли искам ?

Сваляш всеки ИСО файл по мрежата който видиш и го печеш с Неро >Recorder> Burn Image.После настройваш последователността на стартиране от биоса на компютъра да започва със CD/DVD в което е диска.

Разбира се може диска ти да е SATA ,това означава че ще трябва да заредиш необходимите драйвъри за него от дискета.Ако не можеш да стигнеш до фаза форматиране сигурно това е причината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Прочети ТУК и ТУК

Дано да се оправиш от тук нататъка.

Със здраве. :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    няма проблем за гостито  biggrin.gif само казваш къде и идвам...........и само windowsa da nee originalen  :)

<{POST_SNAPBACK}>

Поздравления bg_feel... Направи ли си удоволствието? Как мислиш, да отвърна ли, или да те оставя да се забавляваш сам?

:):nono::);):nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Привет маняци biggrin.gif !Искам да си направя ботващ диск на winXP+SP3.....но срещам затруднение.Хвърлете един поглед на шотовете и кажете къде бъркам за направата на такъв диск.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не така ! Не така!

Първо на втората картинка избираш "no emulation" вместо floppy emulation,ако искаш изобщо да стане нещо.

Второ бут диск се пече като на първото меню дадеш CANCEL и след това от менюто на главния прозорец Recorder>Burn Image.В диалоговия прозорец посочваш файл-а с разширение iso.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Незнам каква е идеята да се пекат дискове по този начин ,но ще се опитам да ти каже как ще стане по-лесно,според мен.

Сваляш и инсталираш програмата Ultra ISO.От менщто даваш File>new>boot CD/DVD.

Посочваш бут файла.Завлачваш необходимите ти директории в главния прозорец.От менюто file>save съхраняваш новият ISO файл.Този ISO файл го печеш с неро от Burn Image ,както съм ти описал горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.