Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Бум

Референдум за ядрената енергетика !

123 гласували потребители

1. 1. "Да се развива ли ядрената енергетика в Република България чрез изграждане на нова ядрена електроцентрала?"

• да
    • не
    • няма да гласувам за подобни глупости

Препоръчан отговор

Борисов: И при „Да” на референдума няма да строим „Белене”
В интервю за Нова телевизия министър-председателят каза, че е за развитието на ядрена енергетика

„Когато дойдохме на власт в края на 2009-та на нас ни беше казано, че имаме работещ проект за АЕЦ „Белене”. По-късно, като отидохме там, видяхме, че има един гьол, започнахме да се замисляме върху това, което е правено. Всички знаехме, че ГЕРБ ще отговорят с „Да” на въпроса от референдума. Впоследствие обаче БСП започна своята кампания, че това касае АЕЦ „Белене”. И хората се объркаха и аз трябваше категорично да им кажа, че сме против строежа на АЕЦ „Белене”. Така премиерът отговори на въпрос как стигнаха от „Да” до „Не”.

На въпрос ще строи ли „Белене”, ако резултатът от референдума е положителен, той отговори, че пари в бюджета няма.

Г-н Велчев, Цецка Цачева и още знакови хора в ГЕРБ заявиха, че ще гласуват с „Да” на референдума. „Да. Те са за седми блок на „Козлодуй” и затова те, както и аз, сме за ядрена енергетика”, поясни Борисов. Премиерът допълни, че е убеден, че и Станишев ще гласува с „Не”, защото моралът му едва ли позволява сега да гласува с „Да”.

На въпрос защо от „Росатом” твърдят, че цена на „Белене” е 6,3 милиарда евро, Борисов попита откъде ще ги вземем. „Според тях в най-голямата финансова криза аз трябва да строя”, допълни той.

Министър-председателят твърди, че с този референдум Станишев си играе с хората.

цялото интеревю с Премиера -тук 

Е, за какво ще ходя в неделя ? 

И с "да" да гласувам и с "не " да гласувам -все същата работа - лично ТОЙ го каза.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, за какво ще ходя в неделя ? 

И с "да" да гласувам и с "не " да гласувам -все същата работа - лично ТОЙ го каза.....

То зависи, не как ще гласуваш. Това което е важно е, да гласуваш. Пък ти направи сечено на Б.Б., ако и той да не строи в Белене. Явно се е отказал да управлява, още... 60 години :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре целиш цифрите, колега.

И без да искаш (или нарочно) и ти манипулираш четящите тук.

Вземи една елка и сметни да видим как 10 милиарда евро ти се получиха близо 22 милиарда лева?!?!

Еврото не е 2,20 лева, а 1,95, но за теб явно 3 милиарда нищо не са и затова си ги закръглил към 22, да не се чупи хатъра на Бойко.

И другия акцент от поста ти, който е лично към мен: иронията в думите ми е неслучайна и нарочно си я написах така, както и управляващите се опитват да скъсат логичната мисъл на хората, които не разбират, но ще отидат до урните партийно строени.

Защо, според теб, всеки излиза и си говори в такава валута, каквато иска, а не започнаха от началото и до края да говорят само за левове или евро?!?!

Поредното объркване правят с хората и е ясно с кой електорат - естествено с по-възрастните хора.

Не, не говоря чии привърженици са, защото и десните имат подкрепа при пенсионерите, но е некоректно да се говори за различни цифри, които се реят в пространството и накрая доста хора е нормално да бъдат объркани и по този параграф.

Но целта на управляващите (и не само, но тях споменах по-горе) и да има повече объркани хора - респективно повече объркани при гласуването.

То не, че премиера не се врътна 14 пъти до сега и веднъж беше За, после стана Против, после призова да се гласува по съвест, пък неговата съвест де врътна след това отново в отрицателна посока...

А бе карай, важното е да се леят простотии разнопосочни от екрана, пък който разбрал - разбрал.

Поне аз разбрах кой манипулира и си играе със страховете на хората(щяло да се затварят ТЕЦ-ве АЕЦ Козлодуй щяла и тя фира да даде)И другото което ми направи впечатление е,че  тази разлика от близо 5млрд.за инфраструктурата искаха да я препишат на управляващите.И да поясна,видеш ли ГЕРБ искали тези пари да ги приберат за тях и затова ИНВЕСТИТОРА  се отказал(това го гледах на парламентарния контрол във вторник или сряда,човека "НАМЕКНАЛ" за това беше от БСП дори и името не му знам и после се оказва,че БСП са премълчали тези пари пред хората които агитират да гласуват за "ЗА".Това как ще коментираш,че са премълчани тези пари><?Пък и не съм чул някой да споменава 40млрд ЛЕВА от което следва,че никой не споменвал 20млрд евро,винаги са казвали,че ВСИЧКО струва 10млрд.ЕВРО (ЦЕЛИЯ ПРОЕКТ_).Колкото и неприятно е да си го призная,май най-ОМРАЗНИЯ ми политик Костов ще се окаже прав.Зад проекта "БЕЛЕНЕ" стоят КОЛОСАЛНИ ЛЪЖИ.

Редактирано от NLSoldier (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В деня за размисъл не се разрешава публична агитация!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Роми: Нема пари, нема гласуване!

"Нема пари, нема гласуване", така обясниха благоевградските роми отказа си от референдума. До 14 часа в една от големите ромски секции, където с право на глас са 920 души, бяха пуснали вота си едва 20-ина. Иначе в махалата всички бяха излезли на припек и се радваха на "циганското време", както казаха и люпеха семки.

"Ние не знаем какво е това гласуване, не разбираме какво е това ядрена централа, никой не дойде у махалата да ни разясни, поне един политик да беше дошъл. А сега ни пари, нито знаем какво става. Ако ни платят, ще идем да пускаме бюлетина", признаха млади роми събрали се на мегдана.

По-отраканата Норка Валентинова /54/ обаче ги контрира- "Как не знаеш бе, това е за токо,ама за нас това си е пак корупция, продадоха ни тока, а сега искат и Козлодуй, аз така виждам нещата. Не вървят на добро, безработна съм. А требва да се работи", убедена е Норка. И признава, че и с ядрена централа и без на ромите им е все едно, защото нямат ток, пък и нямат пари да го плащат.

trud.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Роми: Нема пари, нема гласуване!

Правилно.

Приветствам решението на индобългарите ! 

Сега тъкмо ще видим реално гласуващите и въобще имащи мнение по въпроса българи.

и то само българи.

Циганите в цялата страна няма да гласуват и много добре правят.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилно.

Приветствам решението на индобългарите ! 

Сега тъкмо ще видим реално гласуващите и въобще имащи мнение по въпроса българи.

и то само българи.

Циганите в цялата страна няма да гласуват и много добре правят.

аз като ходих в 11.30 в кутията плачеха самотни двайсетина пликчета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом политиците не дават пари на циганите да гласуват,значи от референдума няма никаква полза.Ще видим обаче,какво ще стане на парламентарните избори и какви суми ще се изсипят в джобовете на мургавите българи.А сега какво - референдум - упражнение за наивници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен с това "упражнение за наивници" ! 

Помисли само и ще разбереш защо.

И не става дума изобщо за АЕЦ Белене......

p.s. в Плевен сме вече на 38 % избирателна активност  :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще видим какъв ще е резултата от гласуването и дали впоследствие ще се случи това за което са гласували болшинството от хората.Лично аз ще се радвам,ако не съм прав с това "упражнение за наивници".Отдавна си мечтая,у нас да се развие гражданско общество и то контролира правителството и институциите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От сабале глеам щъкат пенсионерите като бробинци: целенасочено към секцията и пренебрегвайки закона за движение по пътищата....даже двама ги питах, дали не бързат към гробищата........

Това че доа да е единствения масов български вот  :) 

...по тоя повод се сетих и за Чудомир, с нищо не се е променила и днес ситуацията:

Чудомир - Юряяя!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе към момента,  са гласували по-малко хора, отколкото броя на събраните подписи за организирането на самия референдум.Защо ли?

Със нетърпение чакам крайния резултат.

Редактирано от NLSoldier (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе към момента,  са гласували по-малко хора, отколкото броя на събраните подписи за организирането на самия референдум.Защо ли?

Със нетърпение чакам крайния резултат.

ха де !?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От сабале глеам щъкат пенсионерите като бробинци: целенасочено към секцията и пренебрегвайки закона за движение по пътищата....даже двама ги питах, дали не бързат към гробищата........

Това че доа да е единствения масов български вот  :) 

...по тоя повод се сетих и за Чудомир, с нищо не се е променила и днес ситуацията:

Чудомир - Юряяя!

Ами като сте чукундури, това ще бъде единствения вот я! Ти нямаш ли си мнение по въпроса? Не се иска много мисъл, за да задраскаш два отговора - искаш или не искаш. Щото утре като ти кажат - ти не си изрази мнението, затова аз ще правя каквото намеря за добре, да те видя как би защитил позицията си. А ако си пенсионер на 60 и зивееш до 100, това са 40 години! Повече, отколкото е живота на един ядрен блок! Защо да не гласува пенсионера? Или вече си им наел катафалки?  В крайна сметка пенсионера е минал през много неща в живота и може по-ясно от теб да изрази позиция! Не е задължително тя да е "да" или "не". Това не са избори, че да кажеш - моите ги няма в списъка, затова няма да гласувам. Днес обаче един циганин от Пазарджик много ясно го каза - няма далавера, затова не гласуваме. А сега познай кой ни управлява, как е спечелил изборите и изобщо, как се печелят избори! Сега няма двайсетолевки, няма и активност. Но ако в тоя референдум не гласуват над 20 %, това ми развързва автоматично ръцете и устата да говоря каквото и както си искам. Защото тоя, дето ме управлява е купил своите гласове. Следователно той не означава нищо за мен и не може да ми дава наклон на оная работа!

И да, отидох да гласувам, щото никога нямаше да си простя, че съм неактивен по много важен за България въпрос! Бях се зарекъл на избори повече да не давам своя вот, но това не са "избори".  Колко хубаво, че в секцията и пред секцията нямаше нито един МАНГАЛ! 

Редактирано от KB2640148 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами като сте чукундури, това ще бъде единствения вот я! Ти нямаш ли си мнение по въпроса? Не се иска много мисъл, за да задраскаш два отговора - искаш или не искаш. Щото утре като ти кажат - ти не си изрази мнението, затова аз ще правя каквото намеря за добре, да те видя как би защитил позицията си. А ако си пенсионер на 60 и зивееш до 100, това са 40 години! Повече, отколкото е живота на един ядрен блок! Защо да не гласува пенсионера? Или вече си им наел катафалки?  В крайна сметка пенсионера е минал през много неща в живота и може по-ясно от теб да изрази позиция! Не е задължително тя да е "да" или "не". Това не са избори, че да кажеш - моите ги няма в списъка, затова няма да гласувам. Днес обаче един циганин от Пазарджик много ясно го каза - няма далавера, затова не гласуваме. А сега познай кой ни управлява, как е спечелил изборите и изобщо, как се печелят избори! Сега няма двайсетолевки, няма и активност. Но ако в тоя референдум не гласуват над 20 %, това ми развързва автоматично ръцете и устата да говоря каквото и както си искам. Защото тоя, дето ме управлява е купил своите гласове. Следователно той не означава нищо за мен и не може да ми дава наклон на оная работа!

И да, отидох да гласувам, щото никога нямаше да си простя, че съм неактивен по много важен за България въпрос! Бях се зарекъл на избори повече да не давам своя вот, но това не са "избори".  Колко хубаво, че в секцията и пред секцията нямаше нито един МАНГАЛ! 

Точно поради същите причини отидох да гласувам още в 7:30 сутринта, бях първият пуснал вота си, и се радвам,ч е циганите не отидоха да гласуват.

Реално виждаме колко са българите, които имат някакво мнение и гласуват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе верно, ще се преброиме българите, ама в 14 часа имаше около 50-70 плика в кутията....да не изленеме малко ....даже ич..... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще затворя темата, ако така продължавате...

И правете разлика между агитация и обявяване на собствения вот какъв е и споделените лични мотиви за него.

Уважавайте мнението и гласа на всеки, без значение дали е За или Против!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

към 18 часа е имало 19 % избирателна активност.

Ако стигнем 20 % - резултатите отиват в Народното събрание и то трябва да излезе с решение по върпоса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Резултатите от Народното събрание, където ГЕРБ има мнозинство, са предизвестени - голям Х на резултатите от "референдума". Предизвестен беше и самият днешен резултат.

Според мен шамар изядоха както ГЕРБ, така и БСП и "Атака". Едните защото не е по свирката им (макар че пак ще го докарат на тяхното), а другите - по същата причина + това, че никой няма да уважи подкрепилите ги. Както каза Шимон Дянков преди малко, сметката я плащаме всички ние, и тя - заедно с факта, че ще бъде платен ток и парно от делегираните бюджети на училищата, т.е. пари, които няма да отидат за ремонти и дъски, например - е предварително платена от нашия джоб и възлиза на 22 милиона лева. Освен това, българите (в тесния смисъл на думата) показаха среден пръст на ГЕРБ, БСП, "Атака" и прочие отпадъци, които трябва най-накрая да отидат там, където им е мястото - на бунището. Въпросът е кой ще дойде на тяхно място след това. Аз поне не се сещам за нито един свестен.

Ай да ни е честито.

ПП. И не, не отидох да гласувам. Защото не виждам смисъл - така и така Тиквата с две звезди щеше да ми промени гласа от "Да" на "Не".

Редактирано от Wankata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И, какво са, ще се прави ли? А пари? Да не станем много зависими от руснаците? Вярно ли мислите че това е правилния отговор? Аз ,гласувах - НЕ!

Редактирано от 67ZZZ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Wankata е прав. Това е шамар за всички политици.

Реално 12 % от българите са ЗА и 8 % -ПРОТИВ.

Къде са 80 % от хората ?

И слушам сега разни политици,че постигнали били победа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...