Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Бум

Референдум за ядрената енергетика !

123 гласували потребители

1. 1. "Да се развива ли ядрената енергетика в Република България чрез изграждане на нова ядрена електроцентрала?"

• да
    • не
    • няма да гласувам за подобни глупости

Препоръчан отговор

Решението на ГЕРБ по темата е взето много отдавна, допълни министър-председателят. "В Министерски съвет сме взели решение и сме прекратили проекта, в парламента ГЕРБ е гласувал "против", така че и да влезе, макар че като гледам избирателната активност - живо пиле няма вече по улиците, ако мине 20% отново в парламента ще гласуваме "не".

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5477071

"Този резултат е лична загуба за г-н Борисов. Хората не следват вече неговите указания, преодоляват страха, пропагандата и манипулациите".

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5477111

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Независимо кой как щеше да гласува трябваше всички да излязат да гласуват!!!

Защо?

Защото независимо от резултата управляващите трябваше да се съобразят с него, а на тях не им отърва!!! Искат последното решение да е тяхно, а не на народа!

ГЕРБ не е против ядрената енергетика, а е против изпълнителя на проекта и ако ние бяхме казали единодушно "ДА" на проекта те трябваше в максимално кратки срокове да намерят изпълнител, но ако бяхме казали "НЕ", тогава дори да намерят удобен за тях изпълнител нямаше да могат да строят в никакъв случай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брях прехвърлиха 20те процента........Нека да изчакаме официалните резултати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо ги чакате тези 21 или 22 процента, като нищо няма да се промени.

Дори да го върнат в НС за ново обсъждане, Ванката по-горе даде линкове с това какво се е случило и какво ще се случи отново.

Акцентите ги набелязахме в 4-5 поста, а всичко останало е бяло петно в мозъка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Димитър Талев: "И да знаеш, Минке, че последният комунист на планетата ще умре в България. Даже когато в Съветска Русия няма да има нито един жив комунист. Какъв народ сме, Минке, какъв народ..."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ако ще произвежда по евтина електроенергия от 'зелената' и други подобни, като те отпаднат или ги изнасяме...

Е не си много прав в слючая.Работил съм го това нещо.Една 'зелена' централа струва 2 милион лева с мощност около 50 мегавата,скъпа е щот кавалите НЕК си правят каквото искат за подръжката на високото напрежение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Димитър Талев: "И да знаеш, Минке, че последният комунист на планетата ще умре в България. Даже когато в Съветска Русия няма да има нито един жив комунист. Какъв народ сме, Минке, какъв народ..."

Извинявай, ама би ли ми обаснил (ако искаш, разбира се) връзката между вота и поста ти?

пп. Ако връзката е тази, че който е гласувал За е комунист, няма смисъл да се мъчиш и да пишеш.

Ако е друга, би ми било интересно да прочета.

Мерси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледайте безплатно панаира по (която си искате ) телевизия !

Шоуто върви........пълна отврат !!! :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този форум е предимно техничарски и малко трудничко могат да се изясняват друг тип въпроси!

Съжалявам ,за хората които се идентифицират със Бсп !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че да. Който е против, значи не иска България да бъде независима. Още една електроцентрала ще доведе до повече работни места, по-евтин ток и следователно по-евтини стоки.

Ехе що за глупости.Ако искахме България да е Независима нямаше да си спрем реакторите,и оня евреин Паси да ми реве и да ми говори на инглиш.Сега ще ти кажа че със моите скромни 24 години съм правил фотоволтаични централи .

1 Стават много бързо.

2 Много по-евтини си за създаването им

3 Много по-евтини са за подръжка.

4.А сега познай на кого са тез централи.

На тея ****** дет на управляват.

Тока го продваха за 20 стотинки,ако искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като всичко вече е сравнително ясно. Социологическото проучване в нашият форума мисля, че беше успешно. Резултатите са много близки до реалните. Това ми харесва! Аз не отричам резултатите и ги очаквах. Както и отношение За-Против, така и отчетената активност. На няколко пъти си изразих мнението в темата и това, което гласувах днес, не беше друго: гласувах с "НЕ". И от нещата, които се развиват, съм много доволен от резултата. Да, от тези 20% гласували, 60% са казали да, което се равнява на колко, 12% от населението на България? Което прави 8% да са казали НЕ, ако сметките са ми верни. Еми чудесно, аз все пак се радва, че няма да има АЕЦ Белене, защото при това положение, то изхода е ясен! Поздрави и лека и спокойна вечер, това беше моето мнение и е лично, както всеки изказал се тук е имал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледайте безплатно панаира по (която си искате ) телевизия !

Шоуто върви........пълна отврат !!! :(

Определено няма да си причиня това, защото не съм мазохист.

Предпочитам да си говоря тук с вас, да си обменяме мисли, мнения (дори и противоположни) и ми е сто пъти по-интересно и ползотворно, отколкото да гледам кухите лейки как лъжат патетично.

Ако се чуят и видят един по един без да се знае мнението на другия политик, то ще се окаже, че всички са победители без изключения.

Толкова глупост и безидейност (в политиците ни имам предвид и то във всички без изключение) не е имало, но за съжаление ще става все повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено няма да си причиня това, защото не съм мазохист.

Предпочитам да си говоря тук с вас, да си обменяме мисли, мнения (дори и противоположни) и ми е сто пъти по-интересно и ползотворно, отколкото да гледам кухите лейки как лъжат патетично.

Ако се чуят и видят един по един без да се знае мнението на другия политик, то ще се окаже, че всички са победители без изключения.

Толкова глупост и безидейност (в политиците ни имам предвид и то във всички без изключение) не е имало, но за съжаление ще става все повече.

Безусловно съм съгласен , че е форма на мазохизъм !

Но в същото време гледането на този цирк според мен е възпитателно за малко мислещите !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като всичко вече е сравнително ясно. Социологическото проучване в нашият форума мисля, че беше успешно. Резултатите са много близки до реалните. Това ми харесва! Аз не отричам резултатите и ги очаквах. Както и отношение За-Против, така и отчетената активност. На няколко пъти си изразих мнението в темата и това, което гласувах днес, не беше друго: гласувах с "НЕ". И от нещата, които се развиват, съм много доволен от резултата. Да, от тези 20% гласували, 60% са казали да, което се равнява на колко, 12% от населението на България? Което прави 8% да са казали НЕ, ако сметките са ми верни. Еми чудесно, аз все пак се радва, че няма да има АЕЦ Белене, защото при това положение, то изхода е ясен! Поздрави и лека и спокойна вечер, това беше моето мнение и е лично, както всеки изказал се тук е имал.

Чудя се, отде я извади тая мисъл :) Защото си млад и зелен ли...не знам. Но референдума е успешен, защото мина 20 %. Това означава, че тоя въпрос ще се разглежда в НС, където изхода е ясен. Обаче следващите, които управляват и решат да строят ядрени мощности, ще са с развързани ръце. Един път сключат ли се договорите, няма връщане назад, каквито и да дойдат на власт при последващите избори. От друга страна не съм съгласен със сметките ти. Ти какво изучаваше? Икономика или...На времето, когато аз учех инженерна икономика, спорех с други, дето учеха чиста икономика. Спорех по един много важен въпрос - на колко трябваше да бъде фиксиран лева спрямо марката при въвеждането на валутния борд.Моята теза бе, че реално това трябваше да бъдат 200-250 лева. Вместо това левът бе фиксиран на 1000 за марка, спекулантите ни ограбиха и последните левчета, които бяхме спестили, а дълги години след това се мъчехме да стигнем нивото от 1994-1995 година. Това леко отклонение го направих, за да те попитам. Добре. 12 % са казали "да", 8 % "не". Какво означава това? Нима и ти си на мнението на простия пожарникар и тоя, дето опропасти България - циганчето Костов, че всички негласували са "против"? Глупаво е. По тая логика, трябва и ГЕРБ да имат подкрепа не на трийсет и колко процента получиха на последните избори, а на 15-20, половината от които купени с кюфтета и кебапчета. Сега се видя, като няма кюфтета и кебапчета, какъв е истинският вот на българина. На активния българин, за да бъда по-точен. Щото има много, дето не смеят да надигнат глава в името на това, да си напълнят стомаха. Ето тия хора не отидоха да гласуват. Няма и да отидат да се противопоставят на оня, дето половин година не им е плащал заплати, както в нашия случай. Затова и ще ни/ви тъпчат. Затова и няма да ви плащат заплатите, които сте изработили, затова и ще ви заробват все повече, а вие ще си мислите само за стомаха и болното здраве! Добре, загубили, загубили. Защо сте тръгнали да се оправдавате с това, че негласувалите били против? НЕ Е ТАКА! Всяка агенция за проучване на общественото мнение би ти казала точно това. Ако се задължат 100 % от хората да гласуват, резултатите биха били същите! А защо биха били същите? Ами гледай сега леката ми мисъл. Една агенция проучва мнението на 1000 човека и дава резултат. После гласуват 1500 пъти повече и резултатът е същия. Ако гласуват 6000 пъти повече хора, нима резултатът ще се обърне? Стават смешни някои хора като Борисов и Костов, присвоявайки си гласовете на негласувалите. Костов дори отиде по-далеч на пресконференцията си като каза, че ония над 500 000, гласували с "не" са негови потенциални избиратели. Дали? Само един пример ще му дам на Костов, за да се скрие в дупката си. Преди месец се бяхме събрали на стефанов ден и възникна голям спор "за" и "против" ядрената енергетика. Човекът, с който спорих, бе почти пенсионер. Беше твърдо "против", но още по-"против" бе Костов, защото "оправи" всички пенсионери за години напред. Не виждам как тоя човек ще отиде да гласува за Костов, както си прави сметките. И да засегна още един въпрос за това, кой как гласувал. Хората на моята възраст 30-50 са гласували горе долу по равно. Тия под 30 години са над 60 % "за" срещу под 40% "против". При пенсионерите 66 % са "за". Не виждам някакво съществено разделение на мненията в различните възрастови групи. Нито младите са "против", нито пенсионерите или почти пенсионерите. 

Моля ви се, нека престанат коментарите, как негласувалите били "против". Правилно е да се каже, че тия хора или не са могли да отидат до урните ( все пак за една година избирателите са се увеличили с милион) или не им пука за тия неща. Тоест, каквото с тях, такова и без тях.

Аз също мога да кажа, че който не е против Форд, е за Форд и че щом нямал пари за кола, би си купил точно Форд. Не го казвам обаче, щото дилетантите на тема автомобили много. А и не е вярно. Собствениците и на стари и на нови Фордове са си все 8-10 %. 8-10 % от тия, дето нямат автомобил, пак биха си купили Форд. Нека никой не си приписва измислени заслуги! Така е и с тоя референдум! Пак над 60 % ще са "за", каквато и да е избирателната активност! Разбира се, тук трябва да махнем кюфтетата и кебапчетата, макар такива да раздават и сини и червени. И понеже всички дават кюфтета, резултатът пак би бил разпределен долу горе по същия начин. Не си мислете, че сините кюфтета са по-сладки от червените. Едни и същи са, повярвайте ми...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Около 18.20 ч. британско време, малко преди затварянето на секцията в
българското посолство в Лондон, броят на гласувалите е 410.
По данни на британското министерство на труда и пенсиите, в кралството
легално работят над 50 000 български граждани. Няма точни данни за броя
на студентите. По данни, публикувани от българския сайт Еврочикаго,
позоваващи се на информация от българското външно министерство, получена
по реда на ЗДОИ, общият брой на българите в Обединеното кралство през
2011 г. е бил около 100 000.

http://www.dnevnik.bg/evropa/novini_ot_es/2013/01/27/1991979_nad_400_bulgari_se_vkljuchiha_v_referenduma_v_london/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безусловно съм съгласен , че е форма на мазохизъм !

Но в същото време гледането на този цирк според мен е възпитателно за малко мислещите !

аз пък видях как 2 малцинства извиха брутално ръцете на българина, едното си поиска министерски кресла, а другото парички за да подкрепи някоя от партиите.

а като гледам към есента Б.Б. има възможност да спечели изборите ако изпълни следващите 2 условия- да приеме закон в този парламент за задължителното гласуване и да обещае че ще прокара метро до съветския съюз

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз пък видях как 2 малцинства извиха брутално ръцете на българина, едното си поиска министерски кресла, а другото парички за да подкрепи някоя от партиите.

а като гледам към есента Б.Б. има възможност да спечели изборите ако изпълни следващите 2 условия- да приеме закон в този парламент за задължителното гласуване и да обещае че ще прокара метро до съветския съюз

Ако метрото е обещано, единствено с цел че на релсите му да се пекат кебапчета, си в не малка степен прав.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Около 18.20 ч. британско време, малко преди затварянето на секцията в

българското посолство в Лондон, броят на гласувалите е 410.

По данни на британското министерство на труда и пенсиите, в кралството

легално работят над 50 000 български граждани. Няма точни данни за броя

на студентите. По данни, публикувани от българския сайт Еврочикаго,

позоваващи се на информация от българското външно министерство, получена

по реда на ЗДОИ, общият брой на българите в Обединеното кралство през

2011 г. е бил около 100 000.

http://www.dnevnik.bg/evropa/novini_ot_es/2013/01/27/1991979_nad_400_bulgari_se_vkljuchiha_v_referenduma_v_london/

Глупости на търкалета...

Аман от платени статии.

Много мога да кажа по темата "Българи в Лондон" и защо е такава цифрата, но ще се въздържа.

Тиквата трябваше малко да се напъне, за да си подсигури гласовете на избирателите си зад граница.

Но тъй като от 3 години е безбожно самонадеян и веруюто му е това, че всеки трябва да гласува за Него без значение Той какво прави за хората, затова не си направиха труда дори да обяснят на хората как могат да гласуват зад граница, с какъв документ и т.н.

А за броя на студентите е елементарно да бъде изваден от нашата статистика - всеки е с европейска здравна карта и пише в НОИ къде учи, коя година и т.н.

А бе по-лесно е да се каже, че няма данни...

Жалки нещастници!

пп. За това, как 3 седмици обясняват, че няма проблем да се гласува с лична карта или международен паспорт, а днес са върнали десетки избиратели, защото трябвало само с лична карта да става гласуването, няма да кажа нищо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Не си ме разбрал съвсем. Не казвам нищо за процентите, освен, че 12% за ЗА, а 8% са против. Останалите не ги броя. Те не са могли (като майка ми, заради гипса, който ѝ свалиха на 23-ти), или не желаят ил не се чувстват подготвени да дадат мнение. 12% са малка част от населението на България. Или греша? Ако са 7 000 000, условно, то това е 840 000. Спорил си на времето на колко да бъде закотвен лева. ОК. Това е чудесно. Както тогава си бил прав, а другите грешни (по твой думи, все пак съм роден 90-та година), то не може ли сега да е обратното? Аз се позовавам на независимо изследване относно данните. Не съм сядал да ги смятам, но според познанията ми по икономика и гледайки сметките ми се виждат верни. Все пак имам две 6-ци по Финанси, а там точно смятахме резултати от инвестиционни проекти. Моето мнение е, че тая централа не трябва да я има и днес излезнах и си защитих мнението, а това е най-важното за мен! Всеки днес трябваше да гласува...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защитата ти не успява пред мен. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защитата ти не успява пред мен. :D

Моята ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малък офтопик:

Преди 3 часа, като споделях статията от Дарик, в анкетата наша в тази тема За бяха гласували 55 души, а Против бяха 33.

Сега, в 21.50 гласовете Против вече са 37.

Няма лошо, другари гласуващи, но времето за даване на вот мина отдавна.

Сега и 200 гласа да добавите в Против е все тая, а и нищо представително няма тук.

За протокола оставям този пост, че много се напънаха да гласуват нещо хората...  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята ли?

Да! Да кажа за да не остана неразбран. Само ти си мислиш, че това което наричаш защита на мнението си, успява да ме накара да те разбера. Иначе приемам вота ти какъвто и да е, то именно за това го мъчим да сме демокрация(или поне в такава си мислим, че живеем), за да не бият едни хора други хора, ако не гласуват под строй с клечка с определена дължина в ръцете. :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ти си мислиш, че това което наричаш защита на мнението си, успява да ме накара да те разбера.

Колега, сега не те разбрах. Честно казано, аз тезата си съм си я защитил някъде по средата и в началото на темата... Тук просто изразих как съм гласувал и защо съм доволен от референдума, защото изглежда, че това, което исках, ще стане. Останалото вече, не знам. Та така. Трябваше повече да отидат да гласуват, за това подканях, интересното е, че повечето от познатите ми, едно към 80% са отишли и са пуснали своя глас и от пусналите, едно към 90-95% са на моето мнение, а това образно казано е към 50-60 човека, с които говорих днес. За мен резултатите са напълно закономерни и аз не виждам никакво изкривяване. Всичко е точно така, както го очаквах. Очаквах ниска активност, под 30%, очаквах да преобладава мнението "ЗА". Еми не е ли така? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде да не бързаме за парламентарните избори!БСП могат да се сърдят
единствено на себе си,че референдума е невалиден,защото те са приели този
закон и сега им изигра много лоша шега.900 000 "да" на референдума не означава победа през юли!Защото като погледнем последните парламентарни избори БСП не е увеличила електората си!!!!Никой не може да разчита и да бъде сигурен,че тези 80% (не гласували) ще подкрепи точно определена партия.

Още е много рано да се мисли за нов премиер!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...