Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Референдум за ядрената енергетика !

123 гласували потребители

1. 1. "Да се развива ли ядрената енергетика в Република България чрез изграждане на нова ядрена електроцентрала?"

• да
    • не
    • няма да гласувам за подобни глупости

Препоръчан отговор

• Отговори 414
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Лисицата: - Гарго, ще гласуваш ли с ДА на референдума? Много е важно, от това зависи бъдещето на децата ти! Гаргата мълчи и стиска сиренцето в клюна. - Гарго, много е важно България да е независима и

Като че ли място за спор не се вижда.Не подлежи на излишни коментари факта, че преносна мрежа има бъдеще само с големи мощности. Въпрос на физика.От тази гледна точка Белене е задължителен проект. Скр

Почти нищо от темата не съм чел и се извинявам, ако повторя някой. Аз щях да гласувам, но не можах. Защо не можах, не е важно. Щях да гласувам със "За". Ще кажа обаче относно референдума, че поначало

....-Да прочетох го, написано е от умен човек... А го харесах, защото знам че много малко хора тук ще го харесат... Та и аз като във вица с циганката където умряла човека когото хвалела, и му се наложило сам да си се хвали..... Както и да е. Живи и здрави! Живота продължава. Ако има нещо, -нема нищо. Да не се сърдим за това кой и какво е писал. Нищо лично... Айде пичове, чао засега, и,... -пак някъде може и да поспориммм- може и на едно мнение да сме дори.... Успехи!

agr, on 28 Яну 2013 - 14:01, said:

//Офтопик!!! Не се сдържах, тамън да промени темата...., -Леле тая Що баджаци имаааааа! Ох, Охо, -Оп Оп -СААААА! Че я сънувам. Е, това е полит еротика, със садо-мазо транс уклони, -дали си пада по фистинг? А? ...- Те това е ХИТ! Не мога да спря да я гледам! - А, има ли снимка отзад? Лелееееееее, Отивам у банята....... Ще си я сложа на Уолпейпър.... Редактирано от capnemo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Референдумът - "Цаца, ама риба. Риба, ама цаца”

http://btvnews.bg/bulgaria/referendumat-tsatsa-ama-riba-riba-ama-tsatsa.html

Според дългогодишния член на ЦИК проф. Михаил Константинов въпросът за ядрената енергетика е бил неразбираем и неточен, Първан Симеонов го определи като „троен”. Според Антоанета Цонева от Института за развитие на публичната среда питането е трябвало да бъде дали изобщо гражданите искат развитие на ядрената енергетика, без да се конкретизира строежът на нова АЕЦ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както вече казах, гласувах със ДА и фактите за мен са следните - близо 850 000 също гласуваха с ДА, и това означава нищо за управляващите? 850 000 българи (защото цигани и турци почти не видях, даже от първия вид въобще!) си казаха мнението, а правителството каза - ми те останалите 5 милиона не гласуваха, ще слушаме тях. Вие 850 000 сте комунисти, бсп-ари и тн. Еми аз не съм от БСП, но щом така е сметнал Цецко физкултурника..

България няма отговорни управници, това е истината. Нито един досега, който е бил във властта и който видях да плямпа вчера какви ли не глупости, не е бил честен с тези които са го избрали. Едно, че не уважават народа си и го мислят за едно нищо, но другото е че и ние всички сме виновни такива да ни играят хоро на главата. В този смисъл очаквах и по-висока избирателна активност, но това вечно "не ме занимавай с глупости, мързи ме" ще ни затрие като общество (ако вече не ни е затрило..)

Забрави "кафявите" на Костов ;) Не мога да разбера, защо меси национализма с кафявото. Между двете има толкова общо, колкото между София и Резово. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще има лек скандал в Народното събрание и после – нищо.

Моите изводи: националната ядрена енергетика ще се развива, ако тези,
които я организират имат личен или корпоративен интерес за това. Нищо ново под
слънцето. Важното е, че днес Новак Джокович победи Анди Мъри на Australian Open,
както ангажирано съобщи премиера…

Референдумът като разбивач на митове - Иван Бедров

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЦИК съобщи окончателните резултати от провелия се в неделя референдум за развитието на ядрената енергетика в България. Пуснатите бюлетини са 1 405 463 (20,225%), т.е. бариерата от 20% активност е преодоляна и въпросът трябва да се върне за обсъждане в Народното събрание.

С право на глас са 6 949 120 души, от които 20% са 1 389 824. С "Да" на референдума са отговорили 851 757 (60,603%) избиратели, с "Не" - 533 526 (37,961%). Недействителни са 20 180 (1,436%) бюлетини.

След като в референдума са взели участие над 20% от имащите право на глас, предложението се връща обратно в НС.

frognews.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

То хубаво "зелена" енергия,ама като залезе слънцето соларните паркове спират,като спре вятъра перките спират да се въртят.В сметките за ток влиза не само потребената енергия, също и резервът на ТЕЦ и ВЕЦ.Една парна турбина не може да бъде пусната за кратък срок ако не е прогрята,а това е свързано с разходи.Ето актуалните цени на енергията по които продават централите.

"Зелената енергия"може да стане истинска алтернатива едва тогава когато се решат проблемите с акумулирането и.

Е слънцето ако спре да грее и вятъра спре да духа, дали скъпия ток ще ти е най-големия проблем?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...
Депутатите окончателно спряха проекта АЕЦ „Белене”

Парламентът реши окончателно да се спре проектът АЕЦ „Белене".

БСП излезе с компромисно предложение да се отложи решението и да бъде прехвърлено на следващото Народно събрание.

ГЕРБ и Синята коалиция нарекоха позицията на социалистите демагогия.

dnes.dir.bg , 24chasa

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Парламентът реши окончателно да се спре проектът АЕЦ „Белене".

Само да подчетая, че това решение е на отиващят сипарламент! Идва обаче нов....  :rolleyes:

Редактирано от Вуте (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- Вуни, - не можеш да я прежалиш тая корупционна дупка! Да не ти плащат от Позитано ХИВ-Позитивните? Само жалиш съветските комунисти.... -Стани човек, най-накрая! Един път се живее! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- Вуни, - не можеш да я прежалиш тая корупционна дупка! 

Тази, както я наричаш- "корупционна дупка", ни гарантира енергийна назавимост! И ако не мога да прежаля нещо, то това е тоталният грабеж, който осъществяват ЕРП-тата в момента! За последният месец ясно се видя, че България има нужда от нова ядрена мощност- било в Белене, било нови реактори в Козлодуй, но нова мощност е необходима!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- Вуни, - не можеш да я прежалиш тая корупционна дупка! Да не ти плащат от Позитано ХИВ-Позитивните? Само жалиш съветските комунисти.... -Стани човек, най-накрая! Един път се живее! 

И защо трябва някой да му плаща? Всеки има глава на раменете си и може да мисли. А се мисли лесно, като се върнем назад в миналото. Кой е най-големият противник на ядрената енергетика изобщо? Костов. А кой направи пенсионерите бедни и кой разпродаде предприятията ни на безценица? Пак Костов. Е тогава защо трябва да вярвам на тоя капут?

ПП: Малко не по темата, но точно Костов ни направи бедни и по-точно политиката, която водеше след 1997 година. Фиксираха лева на високи нива, а от там ограбиха и малкото пари, които ни бяха останали след голямата инфлация. Вместо да помисли за народа си, той помисли за едрите капиталисти, които с годините ставаха все по едри, а вече се превърнаха в олигарси. 

Редактирано от KB2640148 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мощност ни трябва. Ама цената на Белене отива къде къде нагоре от първоначалните пазарни предвиждания. В пъти нагоре. Тва нормално ли е? Независими експерти да твърдяха преди десетина години, че Белене няма как да струва повече от 6-8 милиарда, а правителството да ти каже: Ми 22 ще е, стискайте гъзовете, решено е. И реално погледнато нужна ли ни е Белене? В плановете на Козлодуй са предвидени нови мощности, има изградена инфраструктура и разпределителна мрежа. Тва съкращава разходите до толкова, че да не ме боли дупата, докато ме цоцкат да го приведат в експлоатаия. Ич не сме съветски сателит, така да знаете. Къв по-безопасен начин да изпереш 20 милиарда? Ми няма. Идваш на втори терминал, посрещат те като всенароден герой с питка, сол и народни танци. Срещаш се със Дмитриевич, уреждате въпроса над бутилка водка (включително и комисионната), щтракате се, заминаваш си. А народа е от тъп по-тъп, щото по него време си даде управлението на човек без нито една година трудов стаж. Все едно да го дадете на мене в момента, в който излизам от гимназията. Инджев каза нещо интересно и перефразирам: Скоро в парламента ще има само демоде костюми с червени звездички на реверите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, на гърците им дадоха бадева над 100 милиарда, вие плачите за някакви си 20 милиарда, които на всичко отгоре ще открият много работни места и ще създадат много работа на родните ни фирми, които ще изградят енергопреносната мрежа. Така поне ще знаем за какво плащаме на ерепетата. Ще си го виждаме черно на бяло, не като сега - всички парички в чичко паричко, а работниците му бъхтят без пари. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мощност ни трябва. Ама цената на Белене отива къде къде нагоре от първоначалните пазарни предвиждания. В пъти нагоре. Тва нормално ли е? 

Няма такъв филм, бе момче! Това са тоталните лъжи на Тиквата! 

Да припомня само исторически факти:

• 2010 г. Буда искаше от Росатом твърда и гарантирана цена за строежа. И получи такава- около 6 млрд евро, при тотално 100% финансиране от Росатом, което ще се покрива в бъдеще от от произведеният ток! По това време Тиквата тръбеше, че без Белене, България е енергийно загубена. Помниш ли този момент или само плещиш празни шаблонни приказки
  • Минала година по това време обаче, дойде жената на оня с голямата пура, дето искаха да го импийчват. Ушите на тиквата бяха издърпани, и той моментално смени плочата, и стана върл противник на проекта! И това ли не помниш!
  • Дойде есента, тока скочи с 13% и аз още тогава, предрекох, че цената на тока и отказа от Белене ще му костват главата! Това вече е факт!

Да направя ли още една прогноза, която може да си я запишеш:: Белене в крайна сметка ще се построи....от следващото правителство!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такъв филм, бе момче! Това са тоталните лъжи на Тиквата! 

Да припомня само исторически факти:

• 2010 г. Буда искаше от Росатом твърда и гарантирана цена за строежа. И получи такава- около 6 млрд евро, при тотално 100% финансиране от Росатом, което ще се покрива в бъдеще от от произведеният ток! По това време Тиквата тръбеше, че без Белене, България е енергийно загубена. Помниш ли този момент или само плещиш празни шаблонни приказки
  • Минала година по това време обаче, дойде жената на оня с голямата пура, дето искаха да го импийчват. Ушите на тиквата бяха издърпани, и той моментално смени плочата, и стана върл противник на проекта! И това ли не помниш!
  • Дойде есента, тока скочи с 13% и аз още тогава, предрекох, че цената на тока и отказа от Белене ще му костват главата! Това вече е факт!

Да направя ли още една прогноза, която може да си я запишеш:: Белене в крайна сметка ще се построи....от следващото правителство!

Колега, четеш както дявола Евангелието!!

НЕК беше пред фалит, с 2 млрд лв на минус "благодарение" на Белене и Цанков камък!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, четеш както дявола Евангелието!!

НЕК беше пред фалит, с 2 млрд лв на минус "благодарение" на Белене и Цанков камък!!!

НЕК май за друго е бил пред фалит - приватизацията. Така печалбата от произведения ток остана в едни ръце, енргоразпределянето в други, а за НЕК к*р. 

Публикувано изображение

Редактирано от KB2640148 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НЕК беше пред фалит, с 2 млрд лв на минус 

да бе.....за сметка на това пък, сега хората се пред фалит... и затова излязоха!

п.п. Престанете с клишетата, и гледайте фактите! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да бе.....за сметка на това пък, сега хората се пред фалит... и затова излязоха!

п.п. Престанете с клишетата, и гледайте фактите! 

Това за НЕК се знаеше още 2010 !

НЕК финансираше Цанков камък и Белене... Моля проверете...

Редактирано от Лимонаденият Джо (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако се построи Белене, не е никакъв проблем навън да се продава по скъп ток, а ние да се го ползваме на дъмпингови цени... хич не е задължително всичкия ток от Белене да си го ползваме само за нас си... навънка тока върви 15 евроцента...

никой не се интересува от цените на зелената енергия, която е в пъти по скъпа от тока, кощто щеше да се призвежда от Белене...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за НЕК се знаеше още 2010 !

НЕК финансираше Цанков камък и Белене... Моля проверете...

Аз не опрадвадам, харчовете за "хидроинженера" Доган...но Белене си е стратегически проект за България! Човек, разбери, без ядрена енергетика, рехавата ни и мижава държавица ще бъде тотално обречена! Единствената ни опора като държава, остава ядрената енергия, всичко друго отдавна е "прах и пепел"!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз предпочитам реактор в Козлодуй, пред такъв в Белене... Ако тази централа можеше да си избие парите, вече щеше да е построена според мен...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако се построи Белене, не е никакъв проблем навън да се продава по скъп ток, а ние да се го ползваме на дъмпингови цени... хич не е задължително всичкия ток от Белене да си го ползваме само за нас си... навънка тока върви 15 евроцента...

никой не се интересува от цените на зелената енергия, която е в пъти по скъпа от тока, кощто щеше да се призвежда от Белене...

А докато се построи,няма да има Българи у нас....

Не мога да разбера ! Най-бедни,във валутен борд и зор та зор за набутване с 20 милиарда за централа,която докато тръгне ще сме останали 4,5 млн.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не опрадвадам, харчовете за "хидроинженера" Доган...но Белене си е стратегически проект за България! Човек, разбери, без ядрена енергетика, рехавата ни и мижава държавица ще бъде тотално обречена! Единствената ни опора като държава, остава ядрената енергия, всичко друго отдавна е "прах и пепел"!

Знам, а и държави с ядрени централи никой не ги напада... Но Белене е пропито от корупция...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А докато се построи,няма да има Българи у нас....

Не мога да разбера ! Най-бедни,във валутен борд и зор та зор за набутване с 20 милиарда за централа,която докато тръгне ще сме останали 4,5 млн.....

отдавна вече се знае че централата щеше да се субсидира от руснаците... ама вие сте като грамофони (запецнали сте на " едно си баба знае, тва си бае") помниш ли дето преди изборите Бойко обеща да пусне спрените реактори на Козлодуй? какво стана?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване