Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Референдум за ядрената енергетика !

123 гласували потребители

1. 1. "Да се развива ли ядрената енергетика в Република България чрез изграждане на нова ядрена електроцентрала?"

• да
    • не
    • няма да гласувам за подобни глупости

Препоръчан отговор

Ама с това можеш да лъжеш само наивници. Няма безплатен обяд. В крайна сметка 12 % от избирателите желаят тази зависимост. 8 % казват категорично НЕ,но и 80 % не искат и да чуят....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 414
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Лисицата: - Гарго, ще гласуваш ли с ДА на референдума? Много е важно, от това зависи бъдещето на децата ти! Гаргата мълчи и стиска сиренцето в клюна. - Гарго, много е важно България да е независима и

Като че ли място за спор не се вижда.Не подлежи на излишни коментари факта, че преносна мрежа има бъдеще само с големи мощности. Въпрос на физика.От тази гледна точка Белене е задължителен проект. Скр

Почти нищо от темата не съм чел и се извинявам, ако повторя някой. Аз щях да гласувам, но не можах. Защо не можах, не е важно. Щях да гласувам със "За". Ще кажа обаче относно референдума, че поначало

Ама с това можеш да лъжеш само наивници. Няма безплатен обяд. В крайна сметка 12 % от избирателите желаят тази зависимост. 8 % казват категорично НЕ,но и 80 % не искат и да чуят....

12 % са инженери и знаят за какво става въпрос. а останалите са невежи, но се оправдават с рисковете... там е работата, че е все тая дали ще думне наша централа или такава в Румъния.. е, има разлика във  времето което ще се мъчим ако се случи такъв  инцидент...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

......,но и 80 % не искат и да чуят....

как го разбра това? 

Няма безплатен обяд. 

Е тука с прав! И затова излязоха хората....щото им се посегна и на обяда! Ама спокойно....идва 42-ото Народно събрание! :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей сега ако работеше и Белене, че да изнасяме ток ...

Уж трябваше да печелим по 3 милиарда, евро ли беше, лева ли беше, виетнамски донги ... то се оказва, че това дето в момента го произеждаме се чудим къде да го заврем.Всичко щеше да е с пари от братска Русия и на нас това да няма пазар за скъпия ток никак ама никак нямаше да ни се отрази.

Редактирано от NLSoldier (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако комунистите (а така се гласят про-съветските агенти...) въскресят изгнилия труп на Белене-то, да не съм лош пророк, ама като нещо не става и от третия път,.... -не се пробвай.  - На лош късмет е! Ще вземе да аварира, та да ни облъчи така че,.... червените петолъчки на носа ще ни светнат....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако комунистите (а така се гласят про-съветските агенти...) въскресят изгнилия труп на Белене-то, да не съм лош пророк, ама като нещо не става и от третия път,.... -не се пробвай.

Не се притеснявай....ше се построи Белене! И се моли да се построи, щото след 7-8 години, ако го няма Белене, ше купуваш я свещи, я турски или румънски ток, което би било срам и позор за нас! От износител за Турция, да станем вносител от Турция....  :ohmy: заради анти-българската, анти-национална и предателска (спрямо националните стратегически интереси), политика на Тиквата! 

Редактирано от Вуте (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай....ше се построи Белене! И се моли да се построи, щото след 7-8 години, ако го няма Белене, ше купуваш я свещи, я турски или румънски ток, което би било срам и позор за нас! От износител за Турция, да станем вносител от Турция....  :ohmy: заради анти-българската, анти-национална и предателска (спрямо националните стратегически интереси), политика на Тиквата! 

да ще се построи, ама след 25 години и другарите които седят зад сегашния проект ще бъдат осъдени за измяна на Марксиско-Ленинските Идеи. а освен това реакторите няма да бъдат от руските боклуци

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а освен това реакторите няма да бъдат от руските боклуци

Искам научни доказателства, че руските реактори са боклук! В противен случай ще считам, думите ти за празнословие!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЗА ИГРИТЕ И ЛЪЖИТЕ НА СИМЕОН И КУНЕВА БЪЛГАРИЯ СКЪПО ПЛАТИ !

Симеон Сакскобургготски - бившият премиер и Меглена Кунева са национални предатели, защото излъгаха народа, че двата реактора на АЕЦ”Козлодуй” – 3-ти и 4-ти, трябва да бъдат затворени по искане на Европейския съюз, като необходимо условие за приемането на България в Съюза.

Коментарите оставям на вас

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам научни доказателства, че руските реактори са боклук! В противен случай ще считам, думите ти за празнословие!

хе-хе какво значение има дали са боклуци или не, важното е че някои другари и "господа" ще отговарят за 6-7 милиарда злоупотреби ,а след 25 години може и да няма русия.

пп в момента розатом е разследвана от фсб заради това че не влага метали които са по  спецификация при производството на ат. реактори 

http://www.glasove.com/prof-nigmatulin-bulgariya-ne-se-nuzhdae-ot-aets-belene-24975

Редактирано от Стоби (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хе-хе какво значение има дали са боклуци или не, важното е че някои другари и "господа" ще отговарят за 6-7 милиарда злоупотреби ,а след 25 години може и да няма русия.

Ясно.....както и очаквах- "празни приказки и забава"

пп в момента розатом е разследвана от фсб заради това че не влага метали които са по  спецификация при производството на ат. реактори 

пише се роСатом!

ЗА ИГРИТЕ И ЛЪЖИТЕ НА СИМЕОН И КУНЕВА БЪЛГАРИЯ СКЪПО ПЛАТИ !

Симеон Сакскобургготски - бившият премиер и Меглена Кунева са национални предатели, защото излъгаха народа, че двата реактора на АЕЦ”Козлодуй” – 3-ти и 4-ти, трябва да бъдат затворени по искане на Европейския съюз, като необходимо условие за приемането на България в Съюза.

Коментарите оставям на вас

Това беше "цената", която искаха да платим, за да ни приемат там (ЕС), където реално (икономически) няма да имаме место и след 30 години!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- Вуне, как си смени аватара с Чичо Сам :) ? HE WANT YOU FOR U.S. ARMY !!!  - И, к'ви банки съдиш, -к'ви пет лева? Нали си пенсионер? 

П.П.

Има и една друга толкова популярна снимка от същата 1912г. По-е за Тебе:

Публикувано изображение

Това е ЖЕЛАЕЩАТА ТЕ КОЛУМБИЯ! :P

-  А, Ти Желаеш ли я?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"досаден селски шут" & "досаден селски кукер 2", нещо конструктивно и по темата, ако нямате нищо против?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другарю, андроид с петолъчката в сърчицето. Не нарушавай добрия тон на дискусията. Ти, обиждаш вече.  ;) . Така ли ти нареждат от Позитано Позитивните Пе(спинаджий)? 

П.П.

Ама Те разбирам, нали и ти душичка носиш, все от некъде труба да ручаш... Като не можеш  да правиш друго, ще работиш на лайномет по форумите. Обиколи ли ги всички? 

- Иде ми да Те цунем!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другарю, андроид с петолъчката в сърчицето. Не нарушавай добрия тон на дискусията. Ти, обиждаш вече.  ;) . Така ли ти нареждат от Позитано Позитивните Пе(спинаджий)? 

П.П.

Ама Те разбирам, нали и ти душичка носиш, все от некъде труба да ручаш... Като не можеш  да правиш друго, ще работиш на лайномет по форумите. Обиколи ли ги всички? 

- Иде ми да Те цунем!

Добре, цуни ме ако така ще ти мине желанието за спам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

Не , не съм съгласен,Това е предателство спрямо българският народ.Аре да върви у лево Станишев и цигарите ще връща ,

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не , не съм съгласен,Това е предателство спрямо българският народ.Аре да върви у лево Станишев и цигарите ще връща ,

http://www.novini.bg/news/135818-%D0%B8%D0%B2%D0%BE-%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%B2-%D0%B4%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D0%B4%D0%B5%D1%88-%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BE%D1%82-%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D0%B4%D0%B5%D1%88-%D0%B8-%D1%80%D1%83%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D0%BB.html

демек да се строи аец беляне

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм нито ,русофил ,нито русофоб.Разсъждавам практично и не искам Белене.

Редактирано от родина (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ни спряха АЕЦ и искат да строят Белене.. ? Естествено, че искат да ни ограбят... една АЕЦ струва колко цялата ни държава, бре..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз искам да попитам. Помните ли преди около месец/месец и половина, когато спираха част от мощностите, защото имаше свръх производство на енергия... p.s. Аз не случайно обяснявах в темата как нетната настояща стойност и други разни такива "плашещи" термини показваха колко неизгоден е подобен проект. Ама, честно казано - писна ми да говоря, писна ми да се занимава... Ясьно е, че тази държава се управлява от селяни, ясно е, че селяни и цигани взимат решенията и разни лумпени се изказват "професионално"... Българина най-много разбира от политика и футбол и това е факт :( :( :(

Редактирано от quickJO (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сакън... шъ вземем да плащаме по-малко за ток. :) 

Аз искам да попитам. Помните ли преди около месец/месец и половина, когато спираха част от мощностите, защото имаше свръх производство на енергия...  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз искам да попитам. Помните ли преди около месец/месец и половина, когато спираха част от мощностите, защото имаше свръх производство на енергия... ....

qoicjJO - тук има намесени други неща, не е толквоа просто. 

Ще се опитам да степенувам някои отметки и да ви покажа само една от логическите вериги довели до това решение : 

1.)имаме ТЕЦ , АЕЦ , ВЕЦ и ВЕИ 

2.)токът от ТЕЦ е "мръсен" - за него се ползват въглища, които се копят, внасят от Русия и Украйна с хиляди тонове, за ТЕЦ  плащаме глоби за  "парникови газове" -тоест токът от ТЕЦ струва най-скъпо. Токът от АЕЦ е най-евтин, защото Козлодуй на практика в момента работи на 100 % печалба -инвестицията в него отдавна е изплатена. Токът от ВЕЦ и ВВИ е най-екологичен и бъдещето е на него.Докато при  ВЕЦ  цената е като при Козлодуй - старите ВЕЦ работят на 100 % печалба, то инвестициите в новопосроените мощности все още се изплаща. При ВВИ токът е най-скъп, защото изплащаме инвестираните пари за изграждането им.

3.)Логично би трябвало да спрем ТЕЦ , да ползваме Козлодуй и ВЕЦ на максимум, а да изплащаме инвестицията във ВВИ с парите, получени от експорта на ток в чужбина.

Да, ама не се получава така - спираме ВВИ , затваряме блокове на АЕЦ ( която ни дава реално  безплатен ток) , а увеличаваме производстовто от ТЕЦ, които ни струват адски много ?! ( направете си справка колко са ни квотите за парникови газове, дето плащаме и ще видите) 

Защо е така ? 

4.)Ами..... идва политиката :

4.1. )Имаме договори с инвеститорите за изкупуване на тока то ТЕЦ.Ако не ги спазим - ще плащаме неустойки.Да не говорим,ч е един от инвеститорите е голям американски консорциум.Категорично не можем да развалим договора с него. ТЕЦ марица-изток трябва да работи каквото и да става ! 

4.2 )Това е дори по-важно от първата точка, защото ако позволите да се повторя - ТЕЦ работят с въглища.Въглищата се копят от миньори.Ако затворим ТЕЦ - миньорите ще останат без работа.Като останат без работа ще вдигат стачки и ще клатят държавата.А де ? Какво е решението - да не пипаме ТЕЦ. 

4.3.) няма вече кой да ни купува тока навън.Съседите ни от север и от юг вече си имат достатъчно мощности, та да не разчитат на нашия ток.пропуснахме времето, когато можеше да станем енергиен център и всеки да купува ток от нашите два АЕЦ-а.Сега вече няма кой - модерните технологии пестят ток ( климатици, печки, изолация на стените на жилищата, компютри, промишленост -всичко е ориентирано към консумация на по-малко енергия ) . И Бог да слезе на земята - няма на кого да продадем тока , освен на себе си. а в енергетиката работят много, много хора.Всички те искат да живеят, да получават заплати. не можем да си позволим нищо да мръднем, без да срутим цялата система. 

Това е положението според мен.

Дали съм прав - не знам.Само времето ще покаже.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване