Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Бум

Референдум за ядрената енергетика !

123 гласували потребители

1. 1. "Да се развива ли ядрената енергетика в Република България чрез изграждане на нова ядрена електроцентрала?"

• да
    • не
    • няма да гласувам за подобни глупости

Препоръчан отговор

То е ясно че агентите от БСП ще наредят на  червените бабки да гласуват с ДА! Та и пра-пра-внуците им да плащат за простотията им.... -Всъщност така ще се види кой е комунист!

Въпроса е защо искате? Защо казвате на анкетата ДА!     С риск да се обидите, ....- откъде тоя акъл?....

Колега няма за какво да се обиждам, ще гласувам с ДА ако всичко е изяснено, къде, как, защо. Така без план е малко малоумно, ама кой съм аз, че да критикувам богоизбраните търтеи. АЕЦ-а ти дава енергийна независимост, нещо толкова важно колкото всяка друга независимост, сами виждате какво става като Русия не й изнася нещо - резва кранчето за газта и айдаааа България почва да се подчинява, Америка си редят на наша и съседна територия ПРО - което е в комбинация с атакуваща техника, не само отбранителна! Защото след отбрана винаги следва контраатака, а защо не "Най - добрата защита е нападението", военният суверинитет си изгубихме отдавна, икономическият го нямаме след турското робство, течни природни богатства - имаме ама не разработваме е сега и енергийният ако изгубим?!? Това не би ни пречело ако бяхме силна икономика и можехме да си го позволим, но като гледам за какви пари работя и колко струва всичко в магазина, бензиностанцията, сметките за ток,ТЕЦ, вода... Мисля, че имаме нужда поне нещо да не се превръща в препъникамъче, защото при нас не са камъни а КАМАНЯЦИ... Сега ти ми кажи, защо би казал НЕ!?! И ако мислиш да ми излезеш със "зелените" оправдания, от сега ти казвам не си прави труда даже да ми отговаряш - без да се обиждаш!

Редактирано от icekiller (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ФАКТ !

Тези които уж разбират от енергетика и икономика не могат да се разберат по между си  (в медиите пък и изобщо!) какво трябва и какво не трябва .

ФАКТ !

Тези които въобще не им е работа да разбират от това се намират за компетентни (и от едните , и от другите) да решават тези въпроси . 

И при това : 

ФАКТ !

Тези които уж знаят за какво иде реч , искат отговор на своите въпроси от тези които не могат да дадат компетентен отговор на това по обективни причини (тук не искам да засегна никого).

А казват , че когато фактите говорят - Боговете мълчат !

Предложения за изводи ?!.....

Моят скромен извод е , че за пореден път , и този път съвсем на едро и безогледно се опитват да ни правят на маймуни за лична изгода !.....

Категорично отказвам да приема това като въпрос за референдум ! Няма да гласувам за нещо което ми представят за това каквото то не е !

Няма сведение за други свестни държави да са правили референдуми всеки път , когато са вземали решение за строеж на нова АЕЦ.

......Когато в една държава цената на доматите стане по-висока от цената на ягодите (справка на пазара ) , има нещо тотално сбъркано в тази държава !.....

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От днес регионалното министерство осигурява достъп до избирателните списъци за референдума на 27 януари за всички български граждани, съобщиха от пресцентъра на ведомството. Те могат да проверят своите данни и да се информират за избирателната си секция и място на гласуване по три начина - онлайн, чрез SMS и по телефона.

На интернет адрес http://www.grao.bg/elections/ гражданите и общинските администрации могат да направят справки в избирателните списъци, да подават искане за гласуване по настоящ адрес по електронен път и да регистрират издадените удостоверения за гласуване на друго място. Последните две услуги са достъпни след идентификация с електронен подпис.

Друг начин за информиране е чрез SMS. Текстовото съобщение се изпраща на номер 18429 - единен и за трите мобилни оператора. Цената e 25 стотинки без ДДС. В текста на SMS-а гражданите изписват единствено ЕГН-тата си. Системата връща съобщение с номера и адреса на избирателната секция за съответния човек.

Информация може да се получи и чрез обаждане на стационарен или мобилен телефон. Избира се 0800 1 4726 ("0800 1 GRAO") - безплатен за цялата страна.

24chasa.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тези които уж разбират от енергетика и икономика не могат да се разберат по между си  (в медиите пък и изобщо!) какво трябва и какво не трябва .

......Когато в една държава цената на доматите стане по-висока от цената на ягодите (справка на пазара ) , има нещо тотално сбъркано в тази държава !.....

Иван Стамболов – Сула: Референдумът е далавера „в името на народа“

Не съм фен на  Кунева,  нито  подкрепям движението й,  но тоя Сула май е доста прав в съжденията си.

Освен това Борисов призна, че референдумът е безмислен

Апропо не членувам в никаква партия, нямам фаворити и  гледам сеира как всеки ме бъзика.

Редактирано от agr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цената.

Строежа на такава централа струва много,много пари,а те трябва да се платят.

Днес,когато огромен процент от населението тъне в мизерия,да строиш АЕЦ,е все едно да си купиш луксозен автомобил на лизинг,при заплата 500 лева и лизингова вноска 400 лева.

Ще имаш луксозна кола пред блока,но няма да я караш ти... Няма да можеш "да и смениш маслото"...

Според мен въпросът е,че комисионните са взети вече,а яснота за АЕЦ няма,и интересите се преплитат.

Кой ? Асан и Айше,които,така или иначе не плащат за този консуматив,ще решават този въпрос ?

Не съм против Референдум,но съм убеден,че ако има такъв,то трябва да се има предвид един главен фактор.

Ценз на образование. Това означава,че няма как един глас,да е равен на един глас .

Няма как,гласът на ядрен физик,да е равен на гласа на горе-споменатите,ниско-образовани и слабо интересуващи ги персони от малцинствата.

В този ред на мисли-аз съм против !

Хората нямат информация за цената. Това е съществен проблем. Дали,в следващите 20 години,хората биха приели оправдания от типа-"Страната се развива идеално,но плащаме АЕЦ и затова....!"  По такъв въпрос,колкото и недемократично да звучи,глас не може да имат хора с основно образование,и хора над 65 години/да не кажа 60,или 55/. Това е дългосрочна стратегия и от погледа на днешният средностатистически Българин,каквото и да се реши,може да се окаже голяма грешка в перспектива !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не разбирам от енергетика и не знам

:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Иван Стамболов – Сула: Референдумът е далавера „в името на народа“

Не съм фен на  Кунева,  нито  подкрепям движението й,  но тоя Сула май е доста прав в съжденията си.

Освен това Борисов призна, че референдумът е безмислен

Апропо не членувам в никаква партия, нямам фаворити и  гледам сеира как всеки ме бъзика.

Благодаря за разбирането ! НО , докато гледаме (аз също , защото какво друго може да се направи?) , хубавичко ни "оправят за 800 дни" или колкото са там.......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как може премиерът на една държава, да каже, че референдумът е безсмислен. Тук не става въпрос за конкретния на 27ми. Да кажеш, че народното допитване - допитването до тези, които са те назначили е безсмислено, значи не само си се самозабравил, но и не цениш мнението на народа.

Ето една справка:

8 април 2011, предаването "Панорама" по БНТ

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=QSE2grkfYOk

"2017 изтича експлоатационния срок на 5-ти блок в АЕЦ Козлодуй, а през 2019-та - 6ти. Само една руска компания може да продължи живота му, и тя е същата която ще строи Белене. 2019-та вече нямаме ядрена централа. Турция заяви, че ще строи АЕЦ край Резово. Следващият премиер ще трябва да ме пита тогава, защо аз съм се подвел под натиска на популистите, ликвидирал съм ядрената енергетика на България и съм направил така, че да купуваме ток от Турция......

Токът от фотоволтаиците към днешна дата го купуваме на 700 лева квтч, а АЕЦ Козлодуй го продава на 42 лева.

С една дума след като затвори Козлодуй, след като нямаме Белене, ние оставаме на ТЕЦ-овете, ВЕЦ-овете и на вятър/слънце/биомаса (с цена между 300-700 лева). Оставям на вашите зрители да смятат каква ще бъде цената на тока през 2020 година.

Ако послушаме сините и се откажем от "Белене", отиваме на Арбитражен съд в Париж. 2017 г. спира 5-и реактор на "Козлодуй" и Русия не удължава срока му(само тя има това право), 2019-спира 6-и реактор, пак няма удължаване. Токът поскъпва 18 пъти. Икономиката загива. Трябва да внасяме ток от Турция, а мен ще ме съдят за национално предателство."

А сега е най-големият противник на Белене, почти две години по-късно. Няма нужда от коментар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То Бойко си премята мненията като фурнаджийска лопата - днес едно, утре друго. Как да му вярвам?

Бойко Борисов и управлението на ГЕРБ бяха "диагностицирани" с шизофрения

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как може премиерът на една държава, да каже, че референдумът е безсмислен. Тук не става въпрос за конкретния на 27ми. Да кажеш, че народното допитване - допитването до тези, които са те назначили е безсмислено, значи не само си се самозабравил, но и не цениш мнението на народа.

Ето една справка:

8 април 2011, предаването "Панорама" по БНТ

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=QSE2grkfYOk

"2017 изтича експлоатационния срок на 5-ти блок в АЕЦ Козлодуй, а през 2019-та - 6ти. Само една руска компания може да продължи живота му, и тя е същата която ще строи Белене. 2019-та вече нямаме ядрена централа. Турция заяви, че ще строи АЕЦ край Резово. Следващият премиер ще трябва да ме пита тогава, защо аз съм се подвел под натиска на популистите, ликвидирал съм ядрената енергетика на България и съм направил така, че да купуваме ток от Турция......

Токът от фотоволтаиците към днешна дата го купуваме на 700 лева квтч, а АЕЦ Козлодуй го продава на 42 лева.

С една дума след като затвори Козлодуй, след като нямаме Белене, ние оставаме на ТЕЦ-овете, ВЕЦ-овете и на вятър/слънце/биомаса (с цена между 300-700 лева). Оставям на вашите зрители да смятат каква ще бъде цената на тока през 2020 година.

Ако послушаме сините и се откажем от "Белене", отиваме на Арбитражен съд в Париж. 2017 г. спира 5-и реактор на "Козлодуй" и Русия не удължава срока му(само тя има това право), 2019-спира 6-и реактор, пак няма удължаване. Токът поскъпва 18 пъти. Икономиката загива. Трябва да внасяме ток от Турция, а мен ще ме съдят за национално предателство."

А сега е най-големият противник на Белене, почти две години по-късно. Няма нужда от коментар.

Ще се усетите на къде ви БУТА ВОЖДА със ТОВА "НЕ".............И Мунева със тоя БОЙКОТ...........Ще си внасяте и тока както всичко останало от ЕВРОПА.........Като бели хора,нали сте били по-добре от Гърците.....................................И факт че има и гербери (истиснки хора),които искат Белене да се реализира и  не само тези,които го заявиха публично!!!!!!

Редактирано от NLSoldier (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Референдумът като средство за управление при демокрация не е безсмислен ! Дори напротив ! Колкото повече референдуми - толкова повече демокрация ! То за това до сега така и не се е състоял нито един !

Безсмислен за народа е референдумът за АЕЦ Белене !

За управляващите , подхвърляйки ни насам-натам никак даже не е безсмислен !.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Кажи НЕ!

Публикувано изображение

УНИКАЛНИ АРХИВНИ КАДРИ – ЕКОГЛАСНОСТ – 1 и 2 част (видео)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хората нямат информация за цената. Това е съществен проблем. Дали,в следващите 20 години,хората биха приели оправдания от типа-"Страната се развива идеално,но плащаме АЕЦ и затова....!"  По такъв въпрос,колкото и недемократично да звучи,глас не може да имат хора с основно образование,и хора над 65 години/да не кажа 60,или 55/. Това е дългосрочна стратегия и от погледа на днешният средностатистически Българин,каквото и да се реши,може да се окаже голяма грешка в перспектива !

Извинявай, ама защо мислиш, че хора над 50 и 60 години не са информирани, така както тези на 20, 30 или 40 години?

Въпросът ми е резонен. Нищо не целя с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Извинявай, ама защо мислиш, че хора над 50 и 60 години не са информирани, така както тези на 20, 30 или 40 години?

Щото са темерути и вероятно нещо още по-лошо и поради това няма да го назовавам и не желаят да се информират сами. В интернет има тонове с информация по въпроса...Има такава дори в една най-обикновена библиотека...Ама народа замързеля...Научиха го да чака инфото от талавизията...от бтв новините...От Бареков(и сие или от наследниците му) - народният певец на Радка - пиратка...в разни механи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Щото са темерути и вероятно нещо още по-лошо и поради това няма да го назовавам и не желаят да се информират сами. В интернет има тонове с информация по въпроса...Има такава дори в една най-обикновена библиотека...Ама народа замързеля...Научиха го да чака инфото от талавизията...от бтв новините...От Бареков(и сие или от наследниците му) - народният певец на Радка - пиратка...в разни механи.

Казваш " народа замързеля ..." ,  с което не отправяш упрек към определени възрастови категории, надявам се.

Защото има много информирани люде над 60 и 70 г. и има много не информирани, които с под тези възрастови граници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Казваш " народа замързеля ..." ,  с което не отправяш упрек към определени възрастови категории, надявам се.

Защото има много информирани люде над 60 и 70 г. и има много не информирани, които с под тези възрастови граници.

Не, народа непряко упреквам и то наистина съвсем като общо понятие...Несъмнено "явлението" "простотия", е нарочно насаждано. Обаче дотук, защото ако вляза в подробнасти, ще заприличам на Alliah, или на Поля(Anne) :P

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НЕЗАВИСИМА ОЦЕНКА НА ПРОЕКТА АЕЦ „БЕЛЕНЕ” от Института за пазарна икономика.

При норма на възвръщаемост от поне 6% на година нетната настояща стойност на пропуснатите ползи за българския данъкоплатец ще бъде над 3 милиарда евро за срок от 25 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

гласувах за централа, обаче ми е пределно ясно че референдумът е безсмислен - така или иначе никой няма да вземе под внимание нашето мнение...

Я да построят още 5 ветро паркове като тоя около Калиакра а не да ми строят ядрени централи . Ето хората и в Монтана ще инвестират в такива. Тука е истината а не в тия бомби със закъснител .
Публикувано изображение

я първо помисли с главата си и спри да пишеш глупости. колко киловата дава един ветрогенератор? колко е стабилен вятърът тук и знаеш ли, че прекалено силния вятър изключва ветрогенераторите, а прекалено слабия не може да ги задвижи? ветрогенераторите са подходящи за скандинавските страни. ако пък си мислиш, че липсата на аец ще направи България по сигурна се лъжеш - достатъчно е да думне централа в румъния или турция и пак ще пострадаме. разликата е че так където думне централата ще се мъчат 2-3 дни а на по отдалечените места може да се мъчат повече от 20-30 години...

п.с. какво стана с лъжите на Бойко че ще пусне 4 реактор на Козлодуй? то това изгра основна роля да има толкова представители на герб в парламента...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За едно нещо не могат да си дадат сметка противниците на АЕЦ. Никога няма да можем да променим тяхното мнение, а не ми е и това целта. Те дават за пример държави като Швейцария, Исландия и тн., защото "вижте ги тях - справят се без атомна енергетика, защо не и ние". Ще ви кажа защо - на швейцарците не им дреме откъде ще им идва тока, на тях не им дреме чак толкова каква ще е сметката им в края на месеца, те не треперят всеки месец по домовете си и не стоят със шубите, само и само да спестят някой лев от ток. Това е така защото жизненият им стандарт е висок, заплатите са им високи, социалният им статус и ако щете обществото им е на много по-високо ниво от нашето (говоря от икономическа гледна точка).

Т.нар Зелени, Костовци, Куневци, Герберушки, комуняги и всякакви други крадци или противници на атомната енергетика искат да ни сплашат, че АЕЦ е нещо мръсно, болно и изостанало. Пуснаха мухата, че под площадката в Белене имало разлом и хиляди се хванаха на тази въдица - още го повтарят като папагали. Няма значение, че доказани геолози, сеизмолози, учени и какви ли още не доказаха безапелационно, с помощта на сондажи и теренни изследвания, че там няма разлом, че там отсъстват каквито и да е сведения за земетресения за няколко хиляди години. Зелените не могат да разберат, че земетресения винаги ще има - такава е природата на планетата Земя. Не могат да разберат, че колкото и парадоксално да звучи, АЕЦ е едно от най-сигурните места по време на земетресение, защото е проектирана да издържи на големи магнитуди, за разлика от блокчетата и къщурките в които живеем.

Проблемът на обществото ни по въпроса за атомната енергетика е, че се поддаваме на манипулации и оставяме разни популисти и мафиоти да си играят със страховете на хората. Проблемът идва от това, че не се интересуваме и не четем. Тук не става въпрос да бъдем ядрени експерти, но малко от малко да сме наясно за какво става въпрос.

Ще го повтарям винаги - Русия, Индия, Китай, Бразилия, Франция и редица други държави продължават да развиват атомната си енергетика и хвърлят огромен научен, технически, финансов и други видове потенциал. Едва ли те са толкова тъпи народи и не оценяват рисковете, но въпреки това продължават да усъвършенстват своите технологии. Какво стана с Германия миналата година, след като приеха план да затворят част от атомните си централи? Имаше недостиг на електричество, внасяха от Франция. Какво ще стане с японската икономика, ако затворят атомните си централи? Отговорът е ясен - банкрут. Всички държави, които освен туризъм и хотелиерство, развиват сериозна индустрия и производство разчитат на атомна енергетика, това е положението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох тази статия, която ме накара да се замисля, кои и защо се страхуват от референдума.

Референдумът като средство за управление при демокрация не е безсмислен ! Дори напротив ! Колкото повече референдуми - толкова повече демокрация ! То за това до сега така и не се е състоял нито един !

И аз съм на това мнение.

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не казвам конкретна възраст,а като цяло,Марея !

Посочените възрастови граници дадени за пример от мен,са за гласуване като цяло в обществото.

Мисля,че тези хора не могат да определят живота на младите и средните по възраст в дългосрочен план.

Бих казал даже че те,ако имаше начин,щяха да гласуват за онова общество от преди 25 години,чийто строй бе обявен със закон,като престъпен...

/Обн. ДВ. бр.37 от 5 Май 2000г./

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не казвам конкретна възраст,а като цяло,Марея !

Посочените възрастови граници дадени за пример от мен,са за гласуване като цяло в обществото.

Мисля,че тези хора не могат да определят живота на младите и средните по възраст в дългосрочен план.

Бих казал даже че те,ако имаше начин,щяха да гласуват за онова общество от преди 25 години,чийто строй бе обявен със закон,като престъпен...

/Обн. ДВ. бр.37 от 5 Май 2000г./

Не съм съгласен с това мнение. Не забравяй, че Петко Бучаров е над 90 годишен, но доскоро ( сега не знам) пишеше активно. Човека също има достъп като теб и мен до информация. Ако навремето прабаба ми е завършила трето отделение и седми клас се е смятало за голяма работа, то днес и пенсионерите имат всякаква информация. Дори повече от младите, дето киснат по кръчми и ходят по курви. Щото един пенсионер може да няма работа, ама си има един стар компютър, на който всяка сутрин чете вестника. И ако навремето прабаба ми можеше само да пише буквите на името си и не можеше да чете, то сега и хората на възраст са достатъчно грамотни и запознати с проблемите! Стига прави аналогии с деветдесетте, когато току що ни отваряха очите. Червените бабички от тогава измряха и вече ги замениха сините, които тогава не бяйа бабички, но имаха идеи как да променят нещата в една затворена държава. Не забравяй и друго. И тогава имахме радиоапарати, на които слушахме "Свободна Европа", "Гласът на Америка"...Скоро имах разговор с един приятел, който е малко преди пенсия. Стана яростен спор за това, дали да има ядрена енергетика или не. Аз съм "за" енергетиката, но човекът почна да ме оборва с факти, защото навремето е работил за Козлодуй. Има си понятие от нещата и младите просто изглеждат смешни с незнанието си!  И я ми кажи сега, ти като се пенсионираш след...не знам на колко години си, ще забравиш ли всичко, което знаеш сега и което научаваш всеки нов ден? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки си има мнение за АЕЦ Белене ! Поне за мен важно всеки да гласува в този референдум - така или иначе това са пари от нашите джобове и добре да не се хвърлят на вятъра и да не се бойкотира избора !

Поне за мен едно е ясно не гласуваме ли с да за АЕЦ Белене ни чакат години с много скъп ток ! Няма какво да се лъжем , че цената на тока може да комнпенсира ВЕЦ-ве(дали ветро или водно) поради един факт - май-скъпата енергия произвеждана в бГ в момента е именно от ветро централите като себестойсност и няма поне в близките 20г няма как да поевтиннее и няма никаква опасност да изградат толкова ВЕЦ-ве(дали ветро или водно) които да компенсират спирането на АЕЦ Козлодуй ! Единствената алтернатива си остава друга АЕЦ ;) И спирането на 4 реактора лежи на плещите на Костов и Кунева ! Костов го почна , Кунева го завърши !

Редактирано от iliev72 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...