Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Бум

Референдум за ядрената енергетика !

123 гласували потребители

1. 1. "Да се развива ли ядрената енергетика в Република България чрез изграждане на нова ядрена електроцентрала?"

• да
    • не
    • няма да гласувам за подобни глупости

Препоръчан отговор

http://www.google.bg/search?q=Япония+пуска+своите+АЕЦ защо ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

КВ2640148, мнението ми е отговор и е свързано с предишните мои,които явно не си чел.

Естествено,че имам предвид болшинството от хората в тази възраст,а не стопроцентово. 

Точно за "човека от Козлудуй",който си има понятие става дума.

Само искам да допълня,че самият аз съм пенсионер.... И съм завършил Енергетика....

NLSoldier , явно за някои хора,този Референдум е политически,а не икономически.

iliev72 , ти си ерудиран човек. Твоят глас е равен на онзи от някъде си/да не бъда груб/,който за 20-30 лева и за лунна база би гласувал с да. Невъзможно е за такива важни неща,да се гласува от всеки !

Редактирано от dimd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Всеки си има мнение за АЕЦ Белене ! Поне за мен важно всеки да гласува в този референдум - така или иначе това са пари от нашите джобове и добре да не се хвърлят на вятъра и да не се бойкотира избора !
За много неща може да не сме на едно мнение с Илиев, но за тази част сме... Това е висша форма на демокрация, всеки има правото да си изкаже мнението и морално е длъжен да го направи. Дали резултата ще е "Да" или "Не", то това го касае лично и аз не мога да приема коментари от рода "Не ме интересува" и "Няма да гласувам". А парите дали ще са сега за строеж или ще са после за по-скъп ток, пак са си наши. За това подканям всеки да си изгради някакво лично мнение по въпроса и да отиде да гласува!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
КВ2640148, мнението ми е отговор и е свързано с предишните мои,които явно не си чел.

Естествено,че имам предвид болшинството от хората в тази възраст,а не стопроцентово. 

Точно за "човека от Козлудуй",който си има понятие става дума.

Само искам да допълня,че самият аз съм пенсионер.... И съм завършил Енергетика....

Извинявай, не съм чел предните ти постове, а само последния. Но не мога да се съглася, че възрастните хора нямат право да определят бъдещето на децата си! Напротив. Имат. Защото са минали през много несгоди и могат да преценят кое е добро и кое лошо. Тъпи и неграмотни хора има във всички възрастови групи. Дори смея да твърдя, че в момента неграмотността на младите е на нечувано ниво. Вероятно може да се сравни с това отпреди 1944 година, когато е било важно само да можеш да пишеш и четеш. А като сметнеш, че в България неграмотните цигани сигурно доближават половин милион, на тях ли да разчитаме при избори и референдуми? А и никой не може да знае кой колко ще живее. Ами ако ти си като Петко Бучаров и живееш още десетки години с ясно съзнание? И ако оня, дето сега е още жълто в гащите хвърли топа преди теб? И ако той ми е натресъл да имаме или нямаме енергетика, какво правим? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=lyHk-rvrwqA Ето как го посрещнаха в Козлодуй въпросния господинчо - Иван Костов. Яростния противник на индустрията в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
NLSoldier , явно за някои хора,този Референдум е политически,а не икономически.

Добре ето ти и малко икономически факти.

Колкото и да не ни се иска енергийната система на България е организирана около големите производители на електроенергия, каквито са АЕЦ и ТЕЦ. Другите източници са малък процент от общото цяло и са достатъчно непостоянни, за да променят радикално нещата. Ако отпаднат някои големи ТЕЦ, както се очаква, заради голямата преса от страна на ЕС в близките 20 години по отношение на отделяните парникови газове, а по-късно спре и АЕЦ Козлодуй, то нашата енергийна система ще рухне. Само ще спомена, че когато се дават доводи за наличните мощности е редно в общия микс да не се включват тези, които са предназначени за студен резерв или за поемане на пиковете. Те са предназначени за непостоянна работа или при отпадане на друг производител. Само тогава ще се добие по-ясна представа за реалната ситуация. Аз ще спомена само 2 от тези мощности – ТЕЦ Варна – 630 МВт от общо 1260 и ПАВЕЦ Чаира – 864 МВт.

И отново да се върна на референдума. По мое мнение не можем без нова АЕЦ скоро. Другият сценарий включва мащабен ремонт и реорганизация на преносната и разпределителната мрежи, за което по-нямаме пари, отколкото нямаме за Белене.И dimd,като човек завършил енергетика бих се радвал на коментар.......

ПС:И когато наглец ми каже,че независимо от отговорите няма как да се съберат 4млн.300хил и всичко е безсмислено,това си е опорочаване на целия РЕФЕРЕНДУМ!!!Управляващите се опитват да саботират единствения смислен механизъм за пряка ДЕМОКРАЦИЯ!!!!!Или ще го използват да си преброяват твърдия електорат................

Редактирано от NLSoldier (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти кажа аз какво мисля за цялата промишленост изобщо, използваща екологични и не толкова екологични източници на енергия - СМРАД! Скоро край нас пуснаха мощности за биогорива. Ей, човек, повярвай ми, не се трае! Представям си какво ще бъде след години, когато всичко се пропие от тая разлагаща се рапица, от която са изпъплили ей такива бели червеи! И к'во правим, като се навъдят мухите заради екологичното ни мислене? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко за референдума http://referendumbelene.com/ , http://referendumbelene.com/?cat=8

Слушах радио К2 на Илиана Беновска. Изказаха се много "експерти" -  прочети и чуй (след сваляне)

Та според председателя на КНСБ Пламен Димитров хората са силно объркани от разнопосочните послания на политиците в общественото пространство. Но въпросът, по който ще трябва се произнесат българските граждани е от изключително значение за очертаване пътя за развитие на българската енергетика. Пламен Димитров подчерта, че независимо от това какъв е изходът на референдума, той ще е успешен, ако излязат да гласуват повече хора.

Троен аксел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е грешката на тия, които слушат политиците...Нямат ли си собствено сиво вещество? Има толкова много "суха" научна и в научно популярен вид информация, че да се занимават изобщо с политически послания и платени пропаганди!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като че ли място за спор не се вижда.Не подлежи на излишни коментари факта, че преносна мрежа има бъдеще само с големи мощности.

Въпрос на физика.От тази гледна точка Белене е задължителен проект.

Скритата опасност е другаде и е не по-малко значителна.

Всеки отговор с НЕ, както и ниска активност води до изключителни негативи в бъдещето.

Ако сега няма категорично "ДА" на рефендума, това ще бъде изключителен аргумент в полза на лобитата, чийто интереси не включват България като играч на енергийния пазар. 

Нека си припомним, че за да влезем в ЕС, трябваше да жертваме 3 и 4 блок на Козлодуй.

Ако сега проекта не получи подкрепа, то лобитата, които изискваха от нас спирането на реакторите, ще блокират всеки бъдещ опит на България да изгради нова ядрена мощност.

Пред Европейската комисия ще бъде постоянно изтъквано, че Българския народ не е дал своята подкрепа за ядрената енергетика на проведения референдум.Това ще върже ръцете на всеки бъдещ български кабинет, който реши да строим нова мощност.

Така вечно ще сме зависими и безгласни.

Разбира се псетата, наречени политици, прекрасно осъзнават това, но въпреки всичко си правят долни игрички загърбвайки нац.интерес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Д

Това е грешката на тия, които слушат политиците...Нямат ли си собствено сиво вещество? Има толкова много "суха" научна и в научно популярен вид информация, че да се занимават изобщо с политически послания и платени пропаганди!

Това се питам и аз, още от първите избори през 1990 година. Защо една част от тълпата бе за едните, а друга за другите. А имаше толкова различни идеи тогава...да, ама остана само червената  и синята мъгла. Ама нали бяхме млади и зелени, викахме по площадите, писахме съчинение на тема..."Как си представям България след 10 години" . замеряхме Луканов със снежни топки като ни лъжеше, дори вдигахме стачки, които поради липса на форум се заменяха с посещение на зъболекаря, че за 3 отсъствия намаляха поведение. Едно чудесно начало за пълнолетието. Няма нищо по-прекрасно от това, един младеж на 18 да излее адреналина си по площадите, а след това и в казармата. 

Редактирано от KB2640148 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ток тепърва ще се харчи и ще трябва да се произвежда в луди пропорции. Петролът и газът няма да са вечни и неизчерпаеми, дори да са в по-голямата си час под земите на тия, дето мислят, че Аллах може всичко. Дори те не са толкова тъпи и знаят, че петрола и газа ще свършат. Дали след 10-20 или след 30 г. обаче ще свършат, като преди това ще почнат да се вадят все по-замърсени с примеси и утайки!

Тогава...

Електричество му е цаката и БОГАТИТЕ много добре го знаят. Затова бързат да строят ВЕИ-та и да изместват АЕЦ, ТЕЦ и ВЕЦ, защото последните искат повече ангажираност от държавата и се точат с години... а парите не чакат! А какво ще стане след 30 г. когато електромобилите ще са масови, а изобщо транспорта (шосеен, въздушен, релсов, воден) ще има нужда от нещо, което да го движи?! Кой и как ще ги зарежда? От къде ще идва електричеството? Въглища ли... смешно е!

Бизнеса с електроенергия и неговото ПРИТЕЖАНИЕ ще определи кой човек или коя нация ще властва над планетата в следващите поне 50 може би и 100 г., че и след това!!!

Ако ще се спират АЕЦ-и и ще се забраняват, защо не се организират мероприятия против ЯДРЕНОТО ВЪОРЪЖАВАНЕ, каквото имат държави начело със:

САЩ (имат военни бази у нас, в които не е ясно има ли няма ли ядрен арсенал!?)
Израел 
Русия
Китай
Англия
Франция
Индия
Пакистан

Публикувано изображение

Защо?! Всяка взривена ядрена бойна глава е все едно мини или цял атомен реактор от АЕЦ, който е гръмнал все едно при авария (питайте японците, те поне помнят атомните бомби над Хирошима и Нагасаки). Тези бойни глави кой гарантира (има ли смисъл от гаранция изобщо?!?), че не могат да се взривят при грешка или при страх от някой религиозен фанатик (без значение от коя малоумна религия ще е, дали юдей, католик, мюсюлманин или джедай!)!!!?!?

Къде сте вие, граждани и земляни... Къде е гражданското ви мнение за атомните бойни глави!? Защото, тези които сте срещу АЕЦ-и (и това е разбираемо!), НЕ ви виждам да роптаете също така и срещу ядреното въоръжаване, което превъзхожда всички АЕЦ-ове по света по разрушителна сила ?!?!?!

Не мълчете!

Хората, които разбират и се занимават самостоятелно с АЛТЕРНАТИВНИ (и автономни) методи за производство на електроенергия... няма да ги видите сред БОГАТИТЕ. Двете групи се страхуват една от друга... и то много. Богатите - за парите и властта си, а откривателите - за живота си!
Редактирано от adXok (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
iliev72 , ти си ерудиран човек. Твоят глас е равен на онзи от някъде си/да не бъда груб/,който за 20-30 лева и за лунна база би гласувал с да. Невъзможно е за такива важни неща,да се гласува от всеки !

Съгласен съм с теб , но по-добре да сме повече като мен , а не като този който за 2 кебапчета и бира би гласувал и за база на луната ;)

Редактирано от iliev72 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Политиката е сложно нещо... Но аз лично, винаги съм имал мнение по всякакви въпроси. Едно от нещата, за които мога да кажа, че съм научил в училище, е да анализираме нещата и да изграждаме мнение, каквото и да е то. 1996-та, 1997-ма съм бил на 6-7 годинки, но наще ме водеха на митингите тогава. Следващата ми явна проява беше протеста с/у ACTA, на която вече бях самостоятелно. В университета по Политология защитих тезата си за Шенген, пред цяла аудитория, която имаше право да задава въпроси, всъщност се зададоха 1 или 2, за разлика от по 10-тина с/у останалите колеги и бях за сметка на това многократно поздравен за изразяването на моето мнение. След този отварящ монолог: Всеки има право на мнение и да си го отстоява. Аз съм изградил своето още преди година-година и половина по въпроса и ще го изложа и тук. 1. Проекта е икономически неизгоден. Винаги съм подкрепял макроикономическият модел S=I, но тази инвестиция не мога да я приема. 2. Интересувам се за сигурността на държавата. По принцип ядрената енергетика е доста сигурно, в цялата ѝ история има 2 инцидента Чернобил и Фокушима и смятам, че всички са се поучили от тях. Но все пак аз не искам това на територията на България! 3. Цената на тази сигурност е повишената себестойност на другите източници (били ТЕЦ, ВЕЦ, Ветрогенератори) и съм готов да я платя. Лично аз, не говоря от гледна точка на обществото. 4. Всъщност 2007-ма отидох за 1-ви път в Гърция. Бях много изненадан на колко къщи имаше слънчеви панели с резервоар за затопляне на вода. По-високата цена би била стимул да се поставят такива устройства от повече домакинства. В дългосрочен план ще си намалят сметките за енергопотребление, макар и по-неблагоприятните условия в сравнение с Гърция (слънцестоене), а и ще имат положителен ефект в/у екологичната обстановка в страната. 5. След като плащам данъци и осигуровки ме интересува какво става с парите ми. И аз имам, лично за себе си, други приоритети за инвестиция. Като здравеопазване и инфраструктура. Ето за това аз ще гласувам с "НЕ". Поздрави и лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е нема такава "държава" и тва е

аз не знам щото все шикалки от горе от доле

аз не знам вече за кои шикалки да гласувам

уморих се да ги ритам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не, народа непряко упреквам и то наистина съвсем като общо понятие...Несъмнено "явлението" "простотия", е нарочно насаждано. Обаче дотук, защото ако вляза в подробнасти, ще заприличам на Alliah, или на Поля(Anne) :P

Простотията винаги си е съществувала. В миналото се навираше в ъгъла. Сета се поощрява по известни причини,  дори,   в степен :)  да  властва.

Този референдум е изпитание за нас, българския народ и, смело мога да го заявя, че би бил такъв  за всеки един цивилизован народ. И не за друго, а защото, въпреки информацията в интернета и изявления на политици и общественици по темата в медиите, мисля, че не малка част от хората, ( прости и непрости) включително и аз,  не можем да оформим мнение. Лесно е за тези, които вярват и следват определена политическа партия и за повечето от тях няма дилема  -  както каже вождът .... така ....

Аз лично, колкото повече се информирам и мисля, толкова  повече нямам мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Простотията винаги си е съществувала. В миналото се навираше в ъгъла. Сета се поощрява по известни причини,  дори,   в степен :)  да  властва.

Този референдум е изпитание за нас, българския народ и, смело мога да го заявя, че би бил такъв  за всеки един цивилизован народ. И не за друго, а защото, въпреки информацията в интернета и изявления на политици и общественици по темата в медиите, мисля, че не малка част от хората, ( прости и непрости) включително и аз,  не можем да оформим мнение. Лесно е за тези, които вярват и следват определена политическа партия и за повечето от тях няма дилема  -  както каже вождът .... така ....

Аз лично, колкото повече се информирам и мисля, толкова  повече нямам мнение.

Зависи от източниците, които четеш, за да се информираш..Ако четеш инфо, пуснато от жълти медии, от типа на често цитираните в "Религия, мистика и езотерика", където често, макар и далеч не само там, пишат разни манипулатори, включително и псевдоучени от типа на Кеше, които обаче са хитреци и измамници, имащи харизма като нашия премиер....

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

АЕЦ  "БЕЛЕНЕ" към момента...

http://tikvenik.wordpress.com/2013/01/13/%d0%b2%d1%81%d0%b8%d1%87%d0%ba%d0%be-%d0%ba%d0%be%d0%b5%d1%82%d0%be-%d1%82%d1%80%d1%8f%d0%b1%d0%b2%d0%b0-%d0%b4%d0%b0-%d0%b7%d0%bd%d0%b0%d0%b5%d1%88-%d0%b7%d0%b0-%d0%b0%d0%b5%d1%86-%d0%b1%d0%b5%d0%bb/

- че проектът е бил икономически неизгоден... за кое време, за времето докато се вземат парите и се разплаща на строителите ли?!
· да ти напомня ли, че само за трите седмици покрай Коледа и Нова Година е отчетено, че сме похарчили 4 МИЛИАРДА ЛЕВА за празнични артикули (подаръци), дестинации (пътувания) и увеселения 
... за три седмици!!!
· циганите всяка година струват на България близо 1 МИЛИАРД ЛЕВА (социални, детски, енергийни и помощи при бременност, болнични)
· към момента заради врътките на Кунева, Велчев и НДСВ с Външния Дълг, ще плащаме по дълга всяки две години точно 879,9 млн. евро (почти 2 МИЛИАРДА)... погасяването на този дълг обаче става с теглене на нов заем!!!
· да не говорим за вноската за това, че сме в ЕС всяка година, която надвишава почти два пъти това, което усвояваме от тях под формата на фондове!

- би трябвало да мислиш ли поне 20 г. напред, когато твоите деца или внуци ще станат пълнолетни граждани?!
· АЕЦ КОЗЛОДУЙ е предвиден за затваряне на блоковете 5 и 6 до 5 г., но евентуално могат да бъдат удължени до около 10 г. след това!
· към момента в АЕЦ „Козлодуй“ работят САМО 5-ти и 6-ти реактори с общ капацитет 2 000 MW. Евентуално могат да бъдат заменени от 7-ми и 8-ми, но за тях трябва също време и строеж!

В по-предния си пост съм описал виждането си за следващите 20-30 г. и кое как ще се развива.

ВЕИ-тата към момента са опит на БОГАТАШИТЕ бързо да се намъкнат в енергетиката, за които ВЕИ-та не чакат с години и години, както е при АЕЦ, ТЕЦ и ВЕЦ... да бъдат построени с ангажираност на държавата!
БОГАТАШИТЕ занят какво идва... идва борба за електроенергия!

Редактирано от adXok (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърдо ЗА и не се оставяйте да ви промиват мозъците, разсъждавайте!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Зависи от източниците, които четеш, за да се информираш..Ако четеш инфо, пуснато от жълти медии, от типа на често цитираните в "Религия, мистика и езотерика", където често, макар и далеч не само там, пишат разни манипулатори, включително и псевдоучени от типа на Кеше, които обаче са хитреци и измамници, имащи харизма като нашия премиер....

Не е лошо да имаш харизма. Лошо е да си хитрец. Не казваш, че Байко Борисов е хитрец. И това не ми дава ориентир, как да гласувам.

Не се информирам от жълти медии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Политиката е сложно нещо... Но аз лично, винаги съм имал мнение по всякакви въпроси. Едно от нещата, за които мога да кажа, че съм научил в училище, е да анализираме нещата и да изграждаме мнение, каквото и да е то. 1996-та, 1997-ма съм бил на 6-7 годинки, но наще ме водеха на митингите тогава. Следващата ми явна проява беше протеста с/у ACTA, на която вече бях самостоятелно. В университета по Политология защитих тезата си за Шенген, пред цяла аудитория, която имаше право да задава въпроси, всъщност се зададоха 1 или 2, за разлика от по 10-тина с/у останалите колеги и бях за сметка на това многократно поздравен за изразяването на моето мнение. След този отварящ монолог: Всеки има право на мнение и да си го отстоява. Аз съм изградил своето още преди година-година и половина по въпроса и ще го изложа и тук. 1. Проекта е икономически неизгоден. Винаги съм подкрепял макроикономическият модел S=I, но тази инвестиция не мога да я приема. 2. Интересувам се за сигурността на държавата. По принцип ядрената енергетика е доста сигурно, в цялата ѝ история има 2 инцидента Чернобил и Фокушима и смятам, че всички са се поучили от тях. Но все пак аз не искам това на територията на България! 3. Цената на тази сигурност е повишената себестойност на другите източници (били ТЕЦ, ВЕЦ, Ветрогенератори) и съм готов да я платя. Лично аз, не говоря от гледна точка на обществото. 4. Всъщност 2007-ма отидох за 1-ви път в Гърция. Бях много изненадан на колко къщи имаше слънчеви панели с резервоар за затопляне на вода. По-високата цена би била стимул да се поставят такива устройства от повече домакинства. В дългосрочен план ще си намалят сметките за енергопотребление, макар и по-неблагоприятните условия в сравнение с Гърция (слънцестоене), а и ще имат положителен ефект в/у екологичната обстановка в страната. 5. След като плащам данъци и осигуровки ме интересува какво става с парите ми. И аз имам, лично за себе си, други приоритети за инвестиция. Като здравеопазване и инфраструктура. Ето за това аз ще гласувам с "НЕ". Поздрави и лека вечер!

Хора как се оставяте политиците да ви мотаят, никой абсолютно никой не разсъждава за теб за мен за съседа а уж за България, страна която нищичко не прави за себе си освен да е политически удобна(изгодна) на всички, само не и на себе си. Този икономически неизгоден проект кое ще натовари според теб, крайния потребител?, винаги ще бъдем обременени от дългове и ще зависим! При наличие на вече изградена ядрена централа, кое те притеснява? Каква сигурност на държавата та ние "имаме" ракетни установки на наще "приятелчета"! Как я виждате тази зелена енергия - пак промит мозък, крайния потребител ли замърсява планетата с колата си или със дезодоранта си? Или мега заводите? Кой го интересува ваще приоритети, някой ще ги удоволетвори ли? Хората едва преживяват, едва ли дигането не цените ще ги накара да си купят слънчеви панели!

АЕЦ белене е напълно изгоден за крайния потребител, политически е напълно неизгоден и от там тръгва и твърдението че икономически той е напълно неизгоден - напълно грешно, телевизията сей, народа пей. Как може всички чужди държави с отворени ръце да приемат Атомното енерго снабдяване, а ние идва ми една красива дума, да се чудим и да се маем? Румъния на отсрещния брях какво имат?(да подскажа Резерват с атомно гориво) Сигурност - каква хубава дума, чакайте Сащ да ви пази с тия ракетни остановки, кого пази всъщност и от кого? Стига моля ви заучени думички и посяти "разсъждения" дигнете се поне един път и помислете за тоя народ, не за политика!  

Редактирано от CbuGHaT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проекта бил икономически неизгоден.. естествено - ако вярваш на приказките на Бойко за 20-те милиярда! Централата струва 7.7млрд. Освен това какви взривове, какви аварии? Чел ли си за реактора, руския, който щеше да е в Белене - водно-воден реактор от най-ново поколение с какви ли не защити, по-подробно можеше да се намери в сайта на централата, в уикипедия също. Глупости от типа на авария от Чернобилски и Фукушимски тип са абсолютно несъстоятелни!

Наскоро една позната ми каза, че била против защото не искала следващите поколения да бъдат с по 3 крака и 5 ръце.. можете ли да си представите докъде е стигнала промивката? Ние след като вече 40 години имаме АЕЦ Козлодуй, да не сме с по 13 крака и 6 пръсти на ръката? Хората, които са работели и работят там да не би и те да са така... голяма промивка на мозъци се извършва особено от политиците и разни зелени партийки. Междувпрочем зелените наистина са зелени, защото единствената мисъл в главата им е да трупат зелено за сметка на народа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще гласувам и много бих искала повече хора да упражнят правото си на глас, независимо от това, дали ще кажат "да" или "не" на ядрената енергетика.

Ако оставим този референдум да се провали, означава да се откажем въобще от референдумите, което е и целта на определени кръгове от управляващите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1. Проекта е икономически неизгоден. Винаги съм подкрепял макроикономическият модел S=I, но тази инвестиция не мога да я приема. 2. Интересувам се за сигурността на държавата. По принцип ядрената енергетика е доста сигурно, в цялата ѝ история има 2 инцидента Чернобил и Фокушима и смятам, че всички са се поучили от тях. Но все пак аз не искам това на територията на България! 3. Цената на тази сигурност е повишената себестойност на другите източници (били ТЕЦ, ВЕЦ, Ветрогенератори) и съм готов да я платя. Лично аз, не говоря от гледна точка на обществото.  В дългосрочен план ще си намалят сметките за енергопотребление, макар и по-неблагоприятните условия в сравнение с Гърция (слънцестоене), а и ще имат положителен ефект в/у екологичната обстановка в страната.

1.Дали е неизгоден не знам,но май ще стане така че и с АЕЦ  и без ще си плащаме доста по-скъп ток,но не се знае при кое положение ще ни излезе е по-скъпо...

2.Не е имало само две аварии с изтичане на радиация.

3.Някой от изброените са с по-големи атмосферни замърсявания.

А за последното,хората просто ще секат повече дървета/всички знаем,колко важни са те/,ще горят в печките си пластмаса,гуми и т.н,така ще замърсят повече околната среда.

Не трябва да се гледа само от икономическа гледна точка,защото тогава става много лошо! Например един икономист не може да реши,че едно лекарство може да се замени с по-евтино без значение,че е в пъти по-неефективно.... : )

Като гледам новините,един казва 4 милиарда,друг 6,трети 10.Все едно това са джобни пари...

Редактирано от Ласков (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1.Дали е неизгоден не знам,но май ще стане така че и с АЕЦ  и без ще си плащаме доста по-скъп ток,но не се знае при кое положение ще ни излезе е по-скъпо...

2.Не е имало само две аварии с изтичане на радиация.

3.Някой от изброените са с по-големи атмосферни замърсявания.

А за последното,хората просто ще секат повече дървета/всички знаем,колко важни са те/,ще горят в печките си пластмаса,гуми и т.н,така ще замърсят повече околната среда.

Не трябва да се гледа само от икономическа гледна точка,защото тогава става много лошо! Например един икономист не може да реши,че едно лекарство може да се замени с по-евтино без значение,че е в пъти по-неефективно.... : )

Като гледам новините,един казва 4 милиарда,друг 6,трети 10.Все едно това са джобни пари...

Жалко, че махнаха чеврвените палци...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...