Премини към съдържанието
Lorenzo

Кой е най - новия Windows?

Препоръчан отговор

Може ли някои да ми каже кои е наи-новия Windows защото чувам имена като Windows Vista,Windows Xp Sp3,Windows LongHorn и тем подобни. Та да ми кажете кои е наи-новия и наи-надежден или пък кои ще излезне наи-скоро!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може ли някои да ми каже кои е наи-новия Windows защото чувам имена като Windows Vista,Windows Xp Sp3,Windows LongHorn и тем подобни. Та да ми кажете кои е наи-новия и наи-надежден или пък кои ще излезне наи-скоро!

<{POST_SNAPBACK}>

Скоро ще излезе Vista (в началото се наричаше Longhorn). SP3 е измислица (Service Pack 3 не е излязъл официално от Microsoft), правена версия е(Между другото има добри коментари за нея. Ако си заинтересуван ползвай търсачката). Windows XP SP2 е най-новият официален Windows за Dektop машини, след него излезе Windows 2003, който обаче е за сървъри(Става да се оптимизира и за Desktop, но не е направен за това). Ако се чудиш кой Windows да си инсталираш, според мен най-добре е SP2 или ако искаш нещо по-различно - правения SP3. Дано да съм бил полезен!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Скоро ще излезе Vista (в началото се наричаше Longhorn). SP3 е измислица (Service Pack 3 не е излязъл официално от Microsoft), правена версия е(Между другото има добри коментари за нея. Ако си заинтересуван ползвай търсачката). Windows XP SP2 е най-новият официален Windows за Dektop машини, след него излезе Windows 2003, който обаче е за сървъри(Става да се оптимизира и за Desktop, но не е направен за това). Ако се чудиш кой Windows да си инсталираш, според мен най-добре е SP2 или ако искаш нещо по-различно - правения SP3. Дано да съм бил полезен!!!

<{POST_SNAPBACK}>

Vista не е Longhorn! Longhorn е сървърът( както сега 2003) , а Vista - клиентът (като ХР)! А иначе за момента най-добре е ХР, но ако сега трябваше да инсталвам уин щях да си сложа Vista Beta 2(останах много приятно изненадан от IE7Beta 2, сигурно и Vista Beta 2 струва!)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мерси това и аз знаех тези неща но трябваше да се убедя. Тука един приятел има Vista Beta 2 но щом е Beta значи някои неща не са както трябва. А за Windows Xp Sp3 го видях че тука са го коментирали в форума на www.kaldata.com но щом не са го обявили от Microsoft няма да рискувам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

Предполагам визираш ОС за десктоп система, а не сървър.

Най-новият официално излязъл на пазара е Windows XP SP2 . Windows Longhorn беше първоначалното название на превидената да излезе следваща версия ОС на Майкрософт за десктоп системи. Впоследствие беше сменено името на Windows Vista. Очаква се да излезе на 2 ноември т.г. :hush:

Ето и един почти 100% изчерпателен списък от сайта на Майкрософт:

Microsoft® Windows® 2000 Professional SP4

Microsoft® Windows® 2000 Server SP4

Microsoft® Windows® 2000 Advanced Server SP4

Microsoft® Windows® 2000 Datacenter Server SP4

Microsoft® Windows® XP Professional x64 Edition (WOW)

Microsoft® Windows® XP Professional SP2

Microsoft® Windows® XP Home Edition SP2

Microsoft® Windows® XP Media Center Edition 2002 SP2

Microsoft® Windows® XP Media Center Edition 2004 SP2

Microsoft® Windows® XP Media Center Edition 2005

Microsoft® Windows® XP Tablet PC Edition SP2

Microsoft® Windows Server™ 2003, Standard Edition SP1

Microsoft® Windows Server™ 2003, Enterprise Edition SP1

Microsoft® Windows Server™ 2003, Datacenter Edition SP1

Microsoft® Windows Server™ 2003, Web Edition SP1

Microsoft® Windows Server™ 2003, Standard x64 Edition SP1 (WOW)

Microsoft® Windows Server™ 2003, Enterprise x64 Edition SP1 (WOW)

Microsoft® Windows Server™ 2003, Datacenter x64 Edition SP1 (WOW)

Microsoft® Windows Server™ 2003 R2, Standard Edition

Microsoft® Windows Server™ 2003 R2, Standard x64 Edition (WOW)

Microsoft® Windows Server™ 2003 R2, Enterprise Edition

Microsoft® Windows Server™ 2003 R2, Enterprise x64 Edition (WOW)

Microsoft® Windows Server™ 2003 R2, Datacenter Edition

Microsoft® Windows Server™ 2003 R2, Datacenter x64 Edition (WOW)

Microsoft® Windows Vista™

В цвят са десктоп системите, които са най-нови.

Надявам се да съм бил полезен. :bye:

P.S. Май, че докато напиша ме изпревариха!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-нов и най-надежден специално за Уиндоус са две много разминаващи се понятия :computer2: ! Аз ти препоръчвам ако ще "палиш" на комп-а си Уин да сложиш релийза, който е в аренабг.сом от 03.2006 Corporate edition с всие обновления до този момент и нема да имаш грижи! (Вече съм го тествал на три четири комп-а, същият!) Иначе като най-нов, но на предварилки е Виста, още няма офишъл релийз от Микрософт!

Наслука cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.