Премини към съдържанието
borisfx

Дискусия за книгите на английски....

Препоръчан отговор

Здравейте. Гледам че почти на 100 % от всички книги които се дават тук или изобщо в българския нет на компютърна тематика са на английски. Искам да ви попитам ама честно да си признаете: колко души от вас могат да седнат и с кеф и удоволствие да си прочетат една книга за компютри на английски без да гледат в речник - гладко и спокойно да си я четат. Признавам си че не съм от тях. Учил съм английски в разни курсове но там се учи обикновен всекидневен английски език който няма нищо общо с езика в компютърните книги. В тази връзка искам да питам по-знаещите от мен какви речници или други помагала ползвате когато четете техническа литература на английски език. Защото и на най-знаещия тук сигурно му се налага да поглежда в речник за някоя непозната дума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мога да кажа че и 10 години да си учил даден език и пак ще вземеш да срещнеш някоя дума, която не я знаеш, особено в техническата литература. Налага ми се да чета доста технически книги на аглийски поради факта, че на български въобще ги няма и мога да кажа, че колко и добре да го знам езика ми се налага да гледам в речника, защото съм попадала на доста словосъчетания дето не са това което си мислим че са или имат различни значения ....

Мдам на лонгман речниците за добре. Аз ползвам и едно дебело тухле - политехнически англо-български речник, който също ми върши добра работа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.