Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ckaramfilov

Еthernet connection проблем

Препоръчан отговор

Здравейте, Имам проблем с кабелния интернет. Лаптопът ми не иска да се свърже към определен интернет провайдер чрез кабел. До преди ден работеше ок. Пробвах на друг кабел с дръг провидер и беше ок. Следователно помислих че проблема е от провайдера но в краина сметка с другото ми ПЦ всичко е ок. Имате ли идея защо лаптопът ми блокира само тази връзка на която работеше без проблеми до преди ден. Говорих с провайдера спред тях всичко е ок. Използвам Windows 7 ultimate.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам проблем с кабелния интернет. Лаптопът ми не иска да се свърже към определен интернет провайдер чрез кабел. До преди ден работеше ок. Пробвах на друг кабел с дръг провидер и беше ок. Следователно помислих че проблема е от провайдера но в краина сметка с другото ми ПЦ всичко е ок. Имате ли идея защо лаптопът ми блокира само тази връзка на която работеше без проблеми до преди ден. Говорих с провайдера спред тях всичко е ок. Използвам Windows 7 ultimate.

Да, доставчика може да ограничава връзката по MAC адрес.

П.П. И пускането на много еднакви теми не се толерира в този форум!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за това че постнах 2 пъти темата не знаех дали поствам изобщо в правилната секция на форума. За да имам интернет трява да мина през сайта на доставчика (който също не мога да отворя) от където да се логна и да се свържа с интернет. Ако е въпросния МАС адрес им ли смисил да го сменя ще се промени ли нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за това че постнах 2 пъти темата не знаех дали поствам изобщо в правилната секция на форума. За да имам интернет трява да мина през сайта на доставчика (който също не мога да отворя) от където да се логна и да се свържа с интернет. Ако е въпросния МАС адрес им ли смисил да го сменя ще се промени ли нещо?

Може да пробвате да го смените с този на настолната машина. Но само една от двете трябва да е включена в кабела

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настройките на 2та лаптопа са еднакви не знам дали това е от значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настройките на 2та лаптопа са еднакви не знам дали това е от значение.

ТОва е добре, т.е. свободно можете да пробвате с копирането на адреса от едната машина на другата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да пробвате да го смените с този на настолната машина. Но само една от двете трябва да е включена в кабела

Не е настолна машина. 2 лаптопа са с еднакви настройки. На единия е ок на другия не. Сега имах някаква промяна успя да зареди част от логин сайта на доставчика но в последствие заби.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е настолна машина. 2 лаптопа са с еднакви настройки. На единия е ок на другия не. Сега имах някаква промяна успя да зареди част от логин сайта на доставчика но в последствие заби.

няма значение какви машини са. Ако единия прави проблеми тогава може да се окаже че имате проблем с драйвери, операционна система, вируси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма значение какви машини са. Ако единия прави проблеми тогава може да се окаже че имате проблем с драйвери, операционна система, вируси

Дриверите ги смених няколко пъти (и ако бяха дриверите нямаше ли да дава проблем когато е вклюячен и на друг доставчик), сканирах с различни програми не откри вируси. До момента в който започна да прави проблема съм нямал проблеми със системата. Просто изклиучих машината по нормален начин и при следващото включване проблема го имаше. МАС адресите и на двата лаптопа са Not present ( не знам дали гледам правилното нещо - Control Panel/Network Connections/Дясно копче на Local Area Connection/Properties/Configure до името на мрежовата карта/избирам Advanced тага от горе/избирам Network Address)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дриверите ги смених няколко пъти (и ако бяха дриверите нямаше ли да дава проблем когато е вклюячен и на друг доставчик), сканирах с различни програми не откри вируси. До момента в който започна да прави проблема съм нямал проблеми със системата. Просто изклиучих машината по нормален начин и при следващото включване проблема го имаше. МАС адресите и на двата лаптопа са Not present ( не знам дали гледам правилното нещо - Control Panel/Network Connections/Дясно копче на Local Area Connection/Properties/Configure до името на мрежовата карта/избирам Advanced тага от горе/избирам Network Address)

По-горе два пъти ви написах да смените MAC адреса и да пробвате. Искате ли да го напиша още веднъж?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-горе два пъти ви написах да смените MAC адреса и да пробвате. Искате ли да го напиша още веднъж?

Да разбрах ви още първия път. Както съм написал горе в скобите не знам дали гледам правилното нещо това ли е адреса? И има ли значение какво пиша или избирам нещо произволно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбрах ви още първия път. Както съм написал горе в скобите не знам дали гледам правилното нещо това ли е адреса? И има ли значение какво пиша или избирам нещо произволно?

На машината, която се свързва изпълнявате:

ipconfig/all

И търсите "Physical Address" на безжичната карта

този стринг, само че с двуеточия вместо тирета (мисля така беше) го слагате на мястото, което сте открил на другата машина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На машината, която се свързва изпълнявате:

ipconfig/all

И търсите "Physical Address" на безжичната карта

този стринг, само че с двуеточия вместо тирета (мисля така беше) го слагате на мястото, което сте открил на другата машина

ОК. Но не би ли трябвало да гледам този на Ethernet картата а не този на безжичния?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК. Но не би ли трябвало да гледам този на Ethernet картата а не този на безжичния?

гледате тази с която се свързвате. Не знам от къде ми дойде идеята за безжична :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

гледате тази с която се свързвате. Не знам от къде ми дойде идеята за безжична :)

Eй благодаря много получи се. Сега като имам 2 еднакви МАС адреса на комповете ще представлява ли проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eй благодаря много получи се. Сега като имам 2 еднакви МАС адреса на комповете ще представлява ли проблем?

Да, ако са включени в една мрежа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.