Премини към съдържанието
bg_feel

Проблем с биос или захранване: PC-то се рестартира

Препоръчан отговор

здравейте!имам следният проблем!.......но преди това да ви кажа конфигурацията си.

дъно-асус А7V880

видео-Asus GeForce 6600 TD 256 mb

процесор-AMD Athlon 2800+ MP

рам-2x512 DDR 400 Kingston

хард-Maxtor 40 GB

захранване-Delux

.............та проблема ми е ,че pc-то се рестартира само и то като се включи игра......а понякога ми променя и херците на процесора и ми го показва като 2300+семптрон :angry: и се налага да правя корекции от биоса.

забравих да кажа ,че на тези херци 1.6"2300+" няма проблем с рестарта .........а като го направя от биоса на 2.13"2800+"както трябва да си е се започва мъката...........някакви идеи ????

Редактирано от kal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

здравейте!имам следният проблем!.......но преди това да ви кажа конфигурацията си.

дъно-асус А7V880

хард-Maxtor 40 GB

захранване-Delux

.............та проблема ми е ,че pc-то се рестартира само и то като се включи игра......а понякога ми променя и херците на процесора и ми го показва като 2300+семптрон :) и се налага да правя корекции от биоса.

забравих да кажа ,че на тези херци 1.6"2300+" няма проблем с рестарта .........а като го направя от биоса на 2.13"2800+"както трябва да си е се започва мъката...........някакви идеи ????

<{POST_SNAPBACK}>

Не си писал колко вата мах го водят тоя Делукс, но стандартните са 300, което за някои конфигурации е малко. Преполагам, че и твоята е от тях като гледам дъното и видеото, което консумира доста, особено при натоварване от игри. :)

Затова - смени захранването. За - биоса - не е задължително, ако нещата се стабилизират. Успех! :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

100% е биос! Дъна като твоите съм флашвал 6 миналото лято! Супер нестабилен и кофти чипсет е 880, съответно и хората на АМИ доста зор видяха докато му напишат свестен биос. Изтегли си от сайта на Асус последната финална версия, но не ако е бета! 1009 мисля, че беше стабилна! Иначе оплакванията ти са същите, както беше при мен - губене на честотите на процесора, рестартиране и трудно палене или ресетнат биос след няколко часа неизползване, ако го гасиш нощем например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

дъно-асус А7V880

хард-Maxtor 40 GB

захранване-Delux

.............та проблема ми е ,че pc-то се рестартира само и то като се включи игра......а понякога ми променя и херците на процесора и ми го показва като 2300+семптрон :whist: и се налага да правя корекции от биоса.

<{POST_SNAPBACK}>

Старото ми дъно беше същото и правеше същия проблем(прочиташе ми Атлон-а ХП като 1700+, а той беше 2200+), какво ли не опитвах, на 2 пъти изтривах биос заради това че при флашване давеше грешка ohmy.gif

Естествено след втория път го продадох и си зех ново :nono:

Но мисля че ако успееш да флашнеш биоса може да се оправи

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

и аз имам същия проблем :whist:

само че при мен не е много често

за цяла година го е ставало 5 6 пъти

после си го оправям и така до следващия рестарт

обаче наистина дълго зарежда уиндоуса колкото и рядко да ми се налага да го включвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Премери напреженията, на мрежата, +12 V и +5 V. При некачествените захранвания и ниско мрежово напрежение се получава рестартиране. Но множителя не знам защо се сваля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.