Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, от 2.10.2012 имам iphone 5 купих го от UK но не мога да го ползвам в България Заклчючен е към Vodafone. Знаете ли къде и кой може да го отключи или да ми препоръчате някой в ebay ? Не знам как да проверя по какъв начин е заключен. Моля за помощ! (:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трай си, izabel1 ще ти каже. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако телефонът е твой, и имаш английска водафонска СИМ-карта можеш да го отключиш като попълниш следната форма :

http://campaigns.vod...odeRequestForm/

Това е само ако е заключен към Vodafone имай предвид.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само по IMEI може да се отключи но внимавай с кои сайтове ще работиш ! Да не ти вземат парите и да си останеш с чакането. Сайта който ти е дал Доктора може и да свърши но стига да е официалния а не някои от хилядите клонинги които са в нета . По принцип от острова лесно се отключват за разлика от ATT (USA) така че шанса ти е голям ! Разгледай тази тема може да ти е от полза http://iphone.mobility.bg/forum/viewtopic.php?f=19&t=16249&hilit=водафон

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мой е телефона[всъщност подарък ми е] имам Vodafon-ска Нано сим но я обявихме за изгубена и най-вероятно сега не работи [просто не искам в роаминг да ми взима парите] нямаше ли сайтове където за 30/50 паунда си даваш IMEI и ти го отключват ако може да ми предложите някой тествани.Благодаря и за отговорите до сега

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти сайта, който ти трябва.

http://imania.bg/фаб...-2G-3G-3GS-4-4S

Човека го познавам лично и сме отключили при него не 1-2 апарата.

Теодор - много е точен и коректен.

Звънни му и ще се разберете.

135/185 лева струва услугата в зависимост дали е баннат апарата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, от 2.10.2012 имам iphone 5 купих го от UK но не мога да го ползвам в България Заклчючен е към Vodafone. Знаете ли къде и кой може да го отключи или да ми препоръчате някой в ebay ? Не знам как да проверя по какъв начин е заключен. Моля за помощ! (:

Кажи как мога да върна точките за достъп до интернет Моля помогни :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, може да го ползваш с бг карти посредством турбо карта тук за прилична цена ми го направиха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако мога и аз да попитам тук.Моят айфон 5 е с ОС 7.0.4.1 година ми работеше с турбо сим до днес,когато минах на друг план в ментел и се наложи да сменя син картата.Новата карта като я сложа в апарата изписва no sim. Пробвах в офиса с друга карта ,пак същото.Какво може да се направи?Спомням си ,че преди време като го купувах от един,той правеше нещо специфично при смяната на картите.Беше към глобул а аз мтел и вкарваше някакъв 4 цифрен код.Но съм забравил какво правеше..А иначе е внесен от сърбия или хърватска...Питах в един сервиз ми искаха 10лв. за да проверели какъв е телефона с запитване до епъл и след това щели да ми кажат цената която е от 180 до 300лв.Мога ли сам да си отключа апарата и принципно какво може да се направи за настоящият проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, от 2.10.2012 имам iphone 5 купих го от UK но не мога да го ползвам в България Заклчючен е към Vodafone. Знаете ли къде и кой може да го отключи или да ми препоръчате някой в ebay ? Не знам как да проверя по какъв начин е заключен.Моля за помощ! (:

Може със шперц - това е в кръга на майтапа да не се обидиш а иначе не разбирам от такива неща. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако мога и аз да попитам тук.Моят айфон 5 е с ОС 7.0.4.1 година ми работеше с турбо сим до днес,когато минах на друг план в ментел и се наложи да сменя син картата.Новата карта като я сложа в апарата изписва no sim. Пробвах в офиса с друга карта ,пак същото.Какво може да се направи?Спомням си ,че преди време като го купувах от един,той правеше нещо специфично при смяната на картите.Беше към глобул а аз мтел и вкарваше някакъв 4 цифрен код.Но съм забравил какво правеше..А иначе е внесен от сърбия или хърватска...Питах в един сервиз ми искаха 10лв. за да проверели какъв е телефона с запитване до епъл и след това щели да ми кажат цената която е от 180 до 300лв.Мога ли сам да си отключа апарата и принципно какво може да се направи за настоящият проблем?

Кажи ми в кой сервиз си ходил, за да ти кажа дали е правилния...

Или ще ти се препрограмира турбо-то или ще си вземеш нова.

И само за протокола - в Сърбия няма официална продажба на Айфон, тъй че тях ги забрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи ми в кой сервиз си ходил, за да ти кажа дали е правилния... Или ще ти се препрограмира турбо-то или ще си вземеш нова.И само за протокола - в Сърбия няма официална продажба на Айфон, тъй че тях ги забрави.

Някакъв случаен смотан сервиз на борово.Къде могат да видят какъв е проблема и дали става с препрограмиране или с нова.Не знам колко струва препрограмирането,но в продавалника има R-SIM 9 за 20лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакъв случаен смотан сервиз на борово.Къде могат да видят какъв е проблема и дали става с препрограмиране или с нова.Не знам колко струва препрограмирането,но в продавалника има R-SIM 9 за 20лв.

Ще ти пусна на ЛС координати и кой да търсиш.

Не за друго, ама да не се брои за реклама.

И не се притеснявай - ще намерят най-добрия и евтин за теб начин.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако мога и аз да попитам тук.Моят айфон 5 е с ОС 7.0.4.

1 година ми работеше с турбо сим до днес,когато минах на друг план в ментел и се наложи да сменя син картата.Новата карта като я сложа в апарата изписва no sim. Пробвах в офиса с друга карта ,пак същото.Какво може да се направи?Спомням си ,че преди време като го купувах от един,той правеше нещо специфично при смяната на картите.Беше към глобул а аз мтел и вкарваше някакъв 4 цифрен код.Но съм забравил какво правеше..

А иначе е внесен от сърбия или хърватска...Питах в един сервиз ми искаха 10лв. за да проверели какъв е телефона с запитване до епъл и след това щели да ми кажат цената която е от 180 до 300лв.Мога ли сам да си отключа апарата и принципно какво може да се направи за настоящият проблем?

Само да те питам, сигурен ли си че ти е вкарван 4 цифрен код ??? !!!

Аз доколкото съм запознат (никога не съм ползвал понеже ползвам винаги FU но много се интересувам) се вкарва IMSI номера (International Mobile Subscriber Identity) на оператора към който ти е заключен телефона за да може да излъже бейзбанда на телефона че ползваш карта на оператора към който ти е заключем и да ти даде достъп до мрежата на оператора.

http://x-sim.bg/imsi-list

С няколко думи. Трябва да знаеш към кой оператор ти е заключен телефона и вкарваш неговия IMSI номер. В случая щом си към глобул вкарваш

2840510 или 2840500.

Глобул след изтичане на договора ги отключват да ти напомня.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да те питам, сигурен ли си че ти е вкарван 4 цифрен код ??? !!!Аз доколкото съм запознат (никога не съм ползвал понеже ползвам винаги FU но много се интересувам) се вкарва IMSI номера (International Mobile Subscriber Identity) на оператора към който ти е заключен телефона за да може да излъже бейзбанда на телефона че ползваш карта на оператора към който ти е заключем и да ти даде достъп до мрежата на оператора.http://x-sim.bg/imsi-listС няколко думи. Трябва да знаеш към кой оператор ти е заключен телефона и вкарваш неговия IMSI номер. В случая щом си към глобул вкарваш2840510 или 2840500.Глобул след изтичане на договора ги отключват да ти напомня.

E не съм на 100% сигурен , че беше от 4 цифри,но беше кратък,мпоже и 0т 6 да е бил.Това в което съм сигурен е ,че е вкаран както казах от сърбия или хърватска(по вероятно)и ,че момчето го ползваше с глобул.За това съм сигурен.Тогава ми каза да си запиша номера,че щял да ми трябва,но някъде го потурчих...А иначе това "2840510 или 2840500" как и къде се вкарва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E не съм на 100% сигурен , че беше от 4 цифри,но беше кратък,мпоже и 0т 6 да е бил.Това в което съм сигурен е ,че е вкаран както казах от сърбия или хърватска(по вероятно)и ,че момчето го ползваше с глобул.За това съм сигурен.Тогава ми каза да си запиша номера,че щял да ми трябва,но някъде го потурчих...А иначе това "2840510 или 2840500" как и къде се вкарва?

О чак. Аз мислех че е заключен към глобул. Значи първо трябва да разбереш към кой оператор ти е заключен телефона и да му видиш след това IMSI кода от таблицата.

Само да те попитам твоя турбо сим преди работеше ли на 7.0.4 с бг оператор ? Фирмуер 7.0.4 определено не е от една година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О чак. Аз мислех че е заключен към глобул. Значи първо трябва да разбереш към кой оператор ти е заключен телефона и да му видиш след това IMSI кода от таблицата.Само да те попитам твоя турбо сим преди работеше ли на 7.0.4 с бг оператор ? Фирмуер 7.0.4 определено не е от една година.

Значи:Като го взех беше с IOS 6.нещо.си и със въпросният Р сим 6 или 7.После просто го ъпдейтнах до 7.0.4 и пак си работеше,до подмяната на картата.През цялото време не съм му вадил никога сим картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега защо не погледнеш малко клипчета в тубата. Има различни R-Sim карти. Твоя с R коя версия е ? Да не ни да неси го поставил правилно или да си го повредил че са много капризни.

Ето ти едно клипче но има много подобни кое и как астав с всеки турбо сим.

http://www.youtube.com/watch?v=h9SOFTpxkOM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Направих няколко теста:

Сложих r-sim 9pro не стана

Но с друга сим карта тръгна!

Оказа се ,че тези р-симове са правени да работят с 128кб сим карти ,каквато е била и старата ми с която работеше всичко.Явно новата карта от ментел е от новите 256кб .За сега нямало р-сим която да работи с 256кб сим карти.Имало някакъв r-sim nano 128kb patch ,който трябвало да се инсталира в телефона и работели ,но вместо 3г се ползва 2г .Някой да знае нещо за тези пачове? Как се слагат ,трябва ли да се слагат или са опасно?

Май за това става въпрос http://www.rsim5.com/instructionview.php?id=32

Чудя се дали да го слагам да не прецака нещо...

Редактирано от gibson58 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2/13/2014 в 23:41, algor написа:

Ще ти пусна на ЛС координати и кой да търсиш.

Не за друго, ама да не се брои за реклама.

И не се притеснявай - ще намерят най-добрия и евтин за теб начин.

Здравейте,ако може да ми помогнете!Значи айфона 5 имам и е заключен към теленор,купих си rsim11+,всичко беше ок докато се наложи да си извадя картата която е мтел и сега вече  не тръгва.Имали шанс да се оправи,ако си поръчам друга rsim ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Натали Бакалова написа:

Здравейте,ако може да ми помогнете!Значи айфона 5 имам и е заключен към теленор,купих си rsim11+,всичко беше ок докато се наложи да си извадя картата която е мтел и сега вече  не тръгва.Имали шанс да се оправи,ако си поръчам друга rsim ?

Здравейте!

Вие от кой град сте?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ви пратя след малко на ЛС координатите на един колега, който ще ви бъде от полза.
Звъннете му и му обяснете за проблема си и ще го решите с негова помощ.
Той и R-sim карти има и е навътре в материята.

пп. Сега се го потърся да го предупредя, че ще дам номера му на вас и като ми потвърди, че няма против, ви го пращам.
Все пак не мога да раздавам ничий номер, без да получа съгласието на собственика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Marto290121
      Здравейте с айфон 5 съм имам следния проблем много загрева а батерята е сменана преди 5 дена обаче камерата ми не е залепена и е навътре и е мъглива питах в сервиз и казаха че може от това да е че се мърда и е откачена или ддз че може да грее от нея
    • от emosms
      Здравейте,
      Възможно ли е сам да си оправя бутона на телефона?
      Нямам отверки, ще трябва да потърся: 
      Надявам се само да е зацапан. Пробвах един трик със спирт, но не се оправи.
      Колко би струвало да го дам за ремонт?
      В общи линии, знаех че бутона не е в ред.
      Единствено което не предвидих е, че като си изкарам на екрана хоум бутона и излезне менюто му, закрива екрана и не мога да правя скрийншоти.
      За да се правят скрийншоти, се ползва хоум бутона.... Освен ако няма алтернативен начин.
      Скрийншоти много вероятно ще трябва да правя, телефона е за тестване.
      Предварително Благодаря

• от Михаил Д.
      Приятели отново бих искал да се допитам до вас.Значи преди около 3 дена направих бартер по ЕКОНТ,предполагам сте запознати с процедурата.Аз взех Iphone 5,като го преглеждах преди да се съглася на бартера Айфона беше с ios 7.0.4 и беше джейлнат(това разбрах от приятел,който ми обясни за CYDIA)та така,докато го разглеждах нямаше вписани акаунти и темп подобни,съгласих се на бартера,прибрах се и го вкл. към компа,след което itunes ми изписа че има налична актуализация.Актуализирах телефона и при активация ми изисква Icloud акаунт,опитах да се свържа да се свържа с човека който ми го прати но не вдига телефона си и не отговаря на съобщения.
      Въпроса към вас ми е един,има ли начин чрез полицията да си възвърна телефона който съм му пратил аз и да върна айфона с който фактически съм прецакан?
      Благодаря предварително !
    • от AccurseD_BG
      Намерих си  Iphone 5 със счупен display. Няма сим карта, обаче е със screen lock. Как мога да премахна скрийн лок-а ? 
      мерси предварително
    • от DollaSign
      Имам проблем с екрана (предполагам) на телефона си.Когато го оставя и не го ползвам (примерно 20-30 минути) и като го изкарам натискам си бутона за отключване но не светва екрана.Пробвам с бутона за спиране на звука и си вибрира, като задържа home бутона siri също си работи музиката си върви но екрана е черен (все едно е изключен).След известно време натискане на Home/Lock бутона екрана се включва, но днес не работи въобще от 30-40 минути е на зарядно и ни екрана ни телефона работи. 

Някой да може да помогне?

П.П. Телефонът НЕ Е в гаранция
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.