KoiAzLiWe

Избор на дънни платки и процесори

25 мнения в тази тема

Здравейте,налага ми се да закупувам от всички видове процесори и дънна по 1 бр. от най евтините модели.Понеже не следя много хардуера и не знам колко вида има сокети на АМД и ИНТЕЛ и затова моля ако може да ми предложите по 1 бр. от всички видове дъна и по 1 бр. процесор за тях. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,налага ми се да закупувам от всички видове процесори и дънна по 1 бр. от най евтините модели.Понеже не следя много хардуера и не знам колко вида има сокети на АМД и ИНТЕЛ и затова моля ако може да ми предложите по 1 бр. от всички видове дъна и по 1 бр. процесор за тях.

Благодаря.

Хахаха .. :)
1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задачата ти е малко странна.... Най -евтини от сега съществуващите платформи , които можеш да купиш нови са бавни колкото си искаш.... Примерно celeron g440(s.1155) + MB Asrock или Sempron 140 + MB Asrock :) . За всеки такъв комплект ще ти трябват около 120 лева. Защо не обясниш за какво ти е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хахаха .. :)

Защо не обясниш за какво ти е ?

Какво ви е смешното? Или прави колекция, или се търси най-евтиният работещ вариант за дадена задача, или е замислена някаква идея. Аз пък не намирам нищо странно.

ASROCK G41M-VS3 + INTEL PIV 2.60GHz, CELERON DUAL CORE E3400

SUPER MICRO C7X58, X58 + INTEL PIV CORE 2 DUO 3.00GHz Extreme QX9650

ASROCK H61M-DGS + INTEL CELERON G440, 1.60GHz

ASROCK X79 EXTREME3, X79 + INTEL CORE i7-3820, 3.6GHz

ASROCK N68C-GS FX, GeForce 7025, DDR II, DDR III, VGA, GLAN, AM3 + AMD SEMPRON 140, 2.7GHz

ASROCK 960GM-GS3 FX, AMD 760G + AMD FX-Series X4 4100, 3.60GHz

ASROCK A55M-HVS, AMD A55 + AMD Athlon II X4 Quad Core 641, 2.80GHz

ASROCK FM2A55M-DGS/BULK/ + AMD A4-5300 X2, Dual Core, HD 7480D

Това е, което го има в този сайт като ново. Отделно има 1366 на Intel дъна, но няма процесори, за това не съм предлагал!

Поздрави. Все пак за какво ти е всичко това, че ми е интересно.

п.с. това е най-евтиният вариант от всички. Или поне най-евтиният, който съм видял!

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще отварям Магазин-Сервиз за компютри и парите ми се дават от Европейска програма и затова гледам поне да заредя от всичко.Благодаря на отзовалият се.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще отварям Магазин-Сервиз за компютри и парите ми се дават от Европейска програма и затова гледам поне да заредя от всичко.Благодаря на отзовалият се.

Ще сгрешиш ако наблегнеш на наистина най-евтиното възможно. Не ми се вярва от EU да дават пари за отваряне на поредната Техно...бакалия. 100%, ще има инспекции за проверка на продукта на инвестицията. Прави балансиран асортимент! Впрочем, също...наеми си работник, който разбира от компютри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,налага ми се да закупувам от всички видове процесори и дънна по 1 бр. от най евтините модели.Понеже не следя много хардуера и не знам колко вида има сокети на АМД и ИНТЕЛ и затова моля ако може да ми предложите по 1 бр. от всички видове дъна и по 1 бр. процесор за тях.

Благодаря.

Как ще отвориш магазин, като не знаеш колко сокета има АМД?

Хвани се с нещо от което разбираш. Така успеха ще е сигурен и ще усетиш удоволствие от работата.

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Разбирам от софтуер и малко от хардуер.Работникът ще се наеме след стартиране на проекта а списъкът с разходите трябва да го дам преди това (поне 3 месеца преди това) А като не знам колко вида сокети има АМД значи да не се захващам с компютърен бизнес ? Интересно наистина дали има такъв човек който да разбира перфектно от всичко.Майкрософт биха му се зарадвали много.Само Българина разбира от всичко (ама на думи) ако го накараш да ти го покаже надлежно и става тъжна и неловка ситуация. Ще продавам и оригинални копия на Windows за съжаление не съм програмист,и това ли е проблем?

Редактирано от KoiAzLiWe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам от софтуер и малко от хардуер.Работникът ще се наеме след стартиране на проекта а списъкът с разходите трябва да го дам преди това (поне 3 месеца преди това)

А като не знам колко вида сокети има АМД значи да не се захващам с компютърен бизнес ?

Интересно наистина дали има такъв човек който да разбира перфектно от всичко.Майкрософт биха му се зарадвали много.Само Българина разбира от всичко (ама на думи) ако го накараш да ти го покаже надлежно и става тъжна и неловка ситуация.

Ще продавам и оригинални копия на Windows за съжаление не съм програмист,и това ли е проблем?

Още от самото начало се досетих че е такъв случая... За това беше предния ми коментар. За всяко нещо което се наложи в този магазин ли ще питаш из форумите? Ако влезе клиент дали ще изчака да ти отговори някой в темата? Не се захващайте с неща от които нищо не разбирате. Ако все пак имаше желание да се опиташ малко нещо да научиш, ето ти го гугъл - ето ти тонове информация ... Малко да прочетеш.
2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ще отвориш магазин, като не знаеш колко сокета има АМД?

Хвани се с нещо от което разбираш. Така успеха ще е сигурен и ще усетиш удоволствие от работата.

Ами наистина, поне що се отнася до частта с магазина не му трябва да знае за сокетите(и дънните платки оборудвани с тях) от преди АМ3(+) и ФМ1(също и съвременните интелски такива), но след като ще има и сервиз, ако не ги знае, би изпуснал извън гаранционните клиенти с по-стари машини. Същото се отнася и до всички останали видове компоненти.

Още от самото начало се досетих че е такъв случая... За това беше предния ми коментар. За всяко нещо което се наложи в този магазин ли ще питаш из форумите? Ако влезе клиент дали ще изчака да ти отговори някой в темата? Не се захващайте с неща от които нищо не разбирате. Ако все пак имаше желание да се опиташ малко нещо да научиш, ето ти го гугъл - ето ти тонове информация ... Малко да прочетеш.

Е, то това Гугъл-а, именно поради тоновете информация може по-скоро да омае колегата, отколкото да го научи...Впрочем самата търсачка и сайтовете в нея не са научили никого. Човекът се учи като ги използува, стига да има желание и възприемчивост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами наистина, поне що се отнася до частта с магазина не му трябва да знае за сокетите(и дънните платки оборудвани с тях) от преди АМ3(+) и ФМ1(също и съвременните интелски такива), но след като ще има и сервиз, ако не ги знае, би изпуснал извън гаранционните клиенти с по-стари машини. Същото се отнася и до всички останали видове компоненти.

Задължително е, началник или работодател да разбира по-вече от работника. Така ще може да оправя евентуални каши и ще има правилна преценка за кадърността на работника.

Като начало, може би да е само един работник. Ако излезе отпуска или болничен, какво става с магазина и сервиза?

Този недостатък трябва да се реши с приоритет за да се изгради добро име на фирмата.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз доколкото разбирам тия стари части може да се ползват за диагностика а не да седят на склад с цел продажба. И дано имаш по-добър бизнес-нюх от ония Мулти-Драма...

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз доколкото разбирам тия стари части може да се ползват за диагностика а не да седят на склад с цел продажба.

И дано имаш по-добър бизнес-нюх от ония Мулти-Драма...

Точно така и затова ще се ползват.А В Варна МултиДрамата ги наказаха сами клиентите заради наглостта си да пуснат 1-вит ден с 150 лв по евтин нет-топ направиха снимки и клипове на клиентите,събраха рекламен материал и после казаха,че са изчерпани тия нет-топи и да се разотиват всички.УЖАСНА НАГЛОСТ която не остана безнаказана.Цените им също са на ниво http://www.multirama.../13/serviz.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тези от Мулти Рама са си еб*ли майката САМИ от лакомост :D

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още от началото на темата разбрах каква е целта на въпроса. Дано успееш в начинанието. И защо мислиш да зареждаш само от най-ниския клас компоненти ? Само това не разбрах.

Редактирано от NikitoY (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля така . Защото повечето хора не са добре с бюджета и търсят възможно най-евтиното :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А няма такива, които търсят среден клас ? Не говоря за висок клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета на тия части е около 5000 лв просто гледам да се вместят в него. (вече са останали около 3000 )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ясно. Еми успех ти пожелавам. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета на тия части е около 5000 лв просто гледам да се вместят в него. (вече са останали около 3000 )

И какво купи за 2000лв.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабели,външни и вътрешни хард дискове ,видеокарти и рам памети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля така . Защото повечето хора не са добре с бюджета и търсят възможно най-евтиното :)

Ами не знам ама в този форум, а и не само тук всяко 2-ро предложение е за 1500лв и нагоре ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам :D Добре е да има дъно от нисък и среден клас и още няколко дъна от висок клас :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не знам ама в този форум, а и не само тук всяко 2-ро предложение е за 1500лв и нагоре ...

Ами нормално то тия които искат най евтиното не питат какво да е то се знае,просто влизат в магазина и казват "Искам най евтиното" там избор няма а при 1500 лв по имаш избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А така. Без да чета тоя ти отговор, предположих че точно това ще правиш :) А защо просто не отделиш някой друг ден за разучаване на нещата? Примерно отиваш на сайта на Gigabyte, гледаш в някой онлайн магазин евтини дъна за определени платформи, правиш справка коя платформа кога е излязла, търсиш дъната в сайта им, четеш и така нататък...За процесорите същата работа. Хващаш най-евтините за ушите и чичко Гугъл всичко казва.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход