Премини към съдържанието
dimd

Конвертирах в ДВД,но не успях да го запиша !

Препоръчан отговор

Ето с какъв проблем се сблъсках днес :

Реших да си запиша на ДВД един филм,който свалих във .avi формат !

Конвертирах го с WinAvi,а с Power DVD,го прегледах как ще изглежда !

Картина,субтитри-всичко беше ОК /така ги записвам обикновенно /!

При опита си да го запиша с Неро-то,ми изписа някаква грешка/няколко пъти/, и тогава реших да направя друго .

Съществуващото вече ДВД,конвертирах с WinISO в .iso,и го изпекох с DVD Decrypter !

Но за мое учудване,диска не тръгна на домашното ми ДВД,нито на Плей Стейшън-а 2/с чип разбира се /.

Когато обаче го пуснах през компютъра-филма тръгна,както си трябва !

Сигурно съм направил нещо,от което разбиращите ще се изсмеят,но проблема ми главно е -защо Неро-то отказа да го запише този диск , и има ли значение това .avi , дали е XviD или DivX !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Каква грешка ти изписа? И имаше ли възможност да направиш все пак записа с Нерото? На мен ми се е случвало това (да ми изпише грешка), но съм продължавал записа...и интересно...DVD-то след това си се четеше нормално на всеки двд плеър.

П.П. За по "безопасно" пробвай на едно DVD-RW cool.gif .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По всяка вероятност Нерото е отказало заради някаква несъвместимост с формата ДВД-видео, липсващи файлове и пр. В съобщенията за грешки трябва да пише каква е причината. По същите причини няма да тръгне и на домашния плеър. На компютъра върви защото с Power DVD може да се гледат и отделни VOB файлове, не само цели дискове.

Полезни неща за видеообработка има на този сайт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.