Премини към съдържанието
PcMan

Как се постига dual channel при Biostar M7VIT Pro

Препоръчан отговор

m7vitpro3su.jpg

Biostar M7VIT Pro

Това е моето дъно,с Socket A KT400,с 3 слота за ddr ram. Въпроса ми е според вас как се постига dual channel ако това е възможно,при условие,че имам 2х256мб Samsung ddr400. Казаха ми да търся jumper-и но не мнамерих подобна настройка или упътване в книжката. Търсил съм из и-нет но не намерих за дъна с 3 слота как се получава dual channel. sad.gif Дано съм бил изчерпателен,помощ ohmy.gif

Редактирано от kal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Доколкото знам едва ли можеш да се възползваш от dual-chanel ram при Socket A системите. То може да се реализира но такава полза от 1-2 % са за никъде cool.gif

Разгледах спецификацията на дъното ти но там няма нищо от рода на Dual Chanel Memory просото си пише че поддържа DDR. При другите дъна дават на кои слотове трябва да се поставят слотовете памет за да се осигури Dual.

Моето старо дъно беше MSI K7N2 -Delta и поддържаше такава памет, но реалната полза едва ли се забелязваше biggrin.gif

И така Socket A чиповете нямат такъв добър контролер на паметта за да осигурят такава добра производителност.

По-новите чипове за AMD система като Socket 754 и Socket 939 са с по-усъвършенстван контролер на паметта вече там по-добре се усеща разликата между нормалната едноканална памет и Dual.

Тестовете го потвръждават :rolleyes:

надявам се че съм ти бил полезен, не съм толкова вещ в тази област и помагам колкото мога :bye:

поздрави cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

опитаи като сложиш памета на слот 1 и слот три

уверисе че и двете памети поддържат еднакви таиминги ако са еднакви още по добре

моито дъно е ASUS A7N8X и на слот 1 и 2 нямам dual channel

на 1 и 3 има

Редактирано от saentist (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите,на 1ви и 3ти слот са рам паметите с надеждата,че така е най-добре. И аз както вас предполагах,че не може да се постигне dual channel. Но в крайна сметка дъното е за сменяне,след като ми дадоха почти ново,100% работещо Q-TEC 350w невероятно захранване,което само на моя компютър не тръгва,и по точно едвам завърта вентилаторите и спира,при положение,че е проверена всяка жичка и джъмпър на дъното,захранването и останалите части. И в момента работи единствено с китайски боклуци от 25 до 30лв от рода на COLORSit 350w... след като изгоря стандартното с кутията codegen 300w,и китайските държат волтажи от порядъка на плюс минус 1.2в,само на cpu core е стабилно. Сигурно не е интересна историята.. cool.gif Краем извод: следва смяна на дъно.. Мерси за помощта ви :rolleyes: :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Доколкото съм чел, от чипсетите на Via, от КТ800 нагоре имат Dual Channel. Аз съм с дъно на Asus A7V600-X с чипсет Via KT600 и нямам Dual Channel. Ако греша някой да ме поправи!!! Поздрави!!!

Мерси за отговорите,на 1ви и 3ти слот са рам паметите с надеждата,че така е най-добре. И аз както вас предполагах,че не може да се постигне dual channel. Но в крайна сметка дъното е за сменяне,след като ми дадоха почти ново,100% работещо Q-TEC 350w невероятно захранване,което само на моя компютър не тръгва,и по точно едвам завърта вентилаторите и спира,при положение,че е проверена всяка жичка и джъмпър на дъното,захранването и останалите части. И в момента работи единствено с китайски боклуци от 25 до 30лв от рода на COLORSit 350w... след като изгоря стандартното с кутията codegen 300w,и китайските държат волтажи от порядъка на плюс минус 1.2в,само на cpu core е стабилно. Сигурно не е интересна историята..  cool.gif Краем извод: следва смяна на дъно.. Мерси за помощта ви  :rolleyes:  :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

Захранването не тръгва най-вероятно, защото е от новия стандарт (24pin) и е с малко ватове на 3.3V и 5V линиите, а Сокет А процесорите дърпат точно от там, а новите процесори дърпат ток от +12V. На тез ти е нужно по-старо захранване, при Fortron e rev. 1.3, за другите марки незнам. Надявам се да съм помогнал!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Доколкото съм чел, от чипсетите на Via, от КТ800 нагоре имат Dual Channel. Аз съм с дъно на Asus A7V600-X с чипсет Via KT600 и нямам Dual Channel. Ако греша някой да ме поправи!!! Поздрави!!!

Захранването не тръгва най-вероятно, защото е от новия стандарт (24pin) и е с малко ватове на 3.3V и 5V линиите, а Сокет А процесорите дърпат точно от там, а новите процесори дърпат ток от +12V. На тез ти е нужно по-старо захранване, при Fortron e rev. 1.3, за другите марки незнам. Надявам се да съм помогнал!

<{POST_SNAPBACK}>

Да ще поразпитам един специалист ако може да се направи нещо за това дъно с новото захранване,в противен случай ново дъно с някой от последните скоети cool.gif Благодаря TyRsEn :rolleyes:;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.