Премини към съдържанието
chukov

Проблем със SCSI/RAID Host Controller при DAEMON Tools 4.0.3

Препоръчан отговор

След като уж се инсталира и рестартира ми изписва това:

-- ---------------------------------------------

Промяна на системни настройки

Windows завърши с инсталирането на новите устройства. Софтуерът, който поддържа вашето устройство, изисква да рестартирате компютъра.Трябва да рестартирате компютъра си, за да се активират новите промени.

Желаете ли да направите това сега?

Да Не

-----------------------------------------------------

След като цъкна върху ДА -се рестартира и отново започва да ми ги дава тези същите табели!

-------------------------------------------------------

Проблем при изваждане на SCSI/RAID Host Controller

Устройството "SCSI/RAID Host Controller" не може да бъде спряно точно сега. Опитайте отново да спрете устройството по-късно.

OK

--------------------------

-------------------------------------------

DAEMON Tools

Unable to add adapter. Device problem 12.

---------------------------

Какво означава всичко това и как мога да се справя с проблема?

Благодаря предварително на тези които помогнат или по някакъв начин са решили проблема!

И с Alcohol.120.v1.9.5.3823 имам същия проблем. :huh:

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей, пробвай следното:

Вкарваш диска на дънната платка.

Десен бутон на My computer/hardware/device manager/ от там цъкаш на плюсчето на SCSi and RAID controllers.

Би трябвало върху единия драйвер да има жълт триъгълник с удивителен знак.

С десен бутон на мишката и цъкаш на update driver и даваш да си търси драйвер от CDто на дънната платка. Като го намери автоматично ще го инсталира. Това е за което се сещам в момента. Пиши какво е станало. Поздрави, rainov!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така и при мен се появи следният проблем а може би и говориме за един и същ проблем а тои е ... какво правиме от тук нататъка :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Така и при мен се появи следният проблем а може би и говориме за един и същ проблем а тои е ... какво правиме от тук нататъка :wors:

<{POST_SNAPBACK}>

Даваш Yes и инсталацията продължава.Това си е от програмата.При мен се получи същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Опитай със старата версия на d-tools.Серията 4 е значително по-тъпа и с по големи изисквания в софтуерно отношение (не трябва да имаш системен дебъгер и прочие...).Да не говорим че вече не върши никаква работа със SF.Също може да погледнеш във форума им относно твоя проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мне не става и не става ... след този диалогов прозорец ми иска рестарт и след рестарта ми излиза пак тоз прозорец ио лсед него пак ми иска рестарт и така и така това се повтъаря многократно !!! :wors::eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Следете този пост:

http://www.daemon-tools.cc/dtcc/t10010-scsiraid-error.html

Все още няма отговор/решение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

кажи го на кратко как трябва да стане ... защото нещо не мога да схвана какво трябва да се направи ... да сложа инсталационният диск на Windowsa ли? :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

и аз имах такъв проблем. ако имаш cd в cd/dvd устройството просто го извади преди рестарта. дано да помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Здравей, пробвай следното:

Вкарваш диска на дънната платка.

Десен бутон на My computer/hardware/device manager/ от там цъкаш на плюсчето на SCSi and RAID controllers.

Би трябвало върху единия драйвер да има жълт триъгълник с удивителен знак.

С десен бутон на мишката и цъкаш на update driver и даваш да си търси драйвер от CDто на дънната платка. Като го намери автоматично ще го инсталира. Това е за което се сещам в момента. Пиши какво е станало. Поздрави, rainov!

<{POST_SNAPBACK}>

Това беше добра идея ама лошото е че като цъкна на update driver не ми вади съветника за инсталиране на драйверите,ами ми казва че немогат да бъдат ъбдейтвани драйверите в момента щото това устройство е пред изключване и ми предлага да рестартирам,а после се повтаря същата ситуация.

Като махна DAEMON Toolsа пък това устройство SCSi and RAID controllers изчезва и се въртя в един затворен кръг мамка му и никакви идеи.Но все пак благодаря :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като че ли има решение на проблема:

Изтрии следния ключ от регистъра

HKey_Local_Machine\Software\ 19659239224e364682fa4baf72c53ea4

Ако и това не помогне свали sptdinst_x86.exe от ТУК сле което изпълни следната команда в конзолата "sptdinst_x86.exe remove".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Като че ли има решение на проблема:

Изтрии следния ключ от регистъра

HKey_Local_Machine\Software\ 19659239224e364682fa4baf72c53ea4

Ако и това не помогне свали sptdinst_x86.exe от ТУК сле което изпълни следната команда в конзолата "".

<{POST_SNAPBACK}>

Така,инсталирах на ново DAEMON Tools след което влазох в регистрите и намерих ключа 19659239224e364682fa4baf72c53ea4 и го делнах, след това се помъчих да ъбдейтна драйверите на SCSI/RAID Host Controllerа но нестана,рестартирах компа но после при зареждането на DAEMON Tools ситуацията си остана същата!

Изтеглих и sptdinst_x86.exe активирах го и след това написах в команд промпа

sptdinst_x86.exe remove, но ми изписа ето това is not recognized as an internal or external command operable program or batch file ,демек че няма да стане моята работа!

Леле колко сенадявах че тоя път ще мине номера ако знаеш....,щото без него немога да инсталирам новите игри а пък моя малкия постоянно мрънка за новата Toca.Race.Driver.3 че направо ми побеляха косите,голам фен на колите. Дано скоро се реши тоя проблем.

Благодаря все пак!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте. Ако можете да ми помогнете ще съм ви благодарен. Не мога да си ъпгрейдна версията на Daemon Tools. Аз имам предпоследната- 4.00 и като се опитам да инсталирам 4.03 ми дава това съобщение: "This program will update SCSI Pass Through Direct (SPTD) layer on your computer. Warning- SPTD is not compatible with kernel mode debuggers (SoftICE, WinDBG etc.)! Please cancel setup if you plan to use kernel debugger on this machine". Давам next и ми изписва System file write error. Какви са тези дебъгъри и как да се справя с този проблем? Мерси преварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо не ползвате MagicISO Virtual CD/DVD Manager? Доста е добър. Няма проблеми с SCSI контролерите. И си маунтва .mdf .mds без проблем. Кажете ми имидж, за да ви кажа, дали тази програма, няма да ви свърши работа. :speak::nono::eek:;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравеите! Намерихте ли решение на проблема ,защото системата ми беше добре но след преинсталация на уиндоса ми излиза този проблем на chukov-

Проблем при изваждане на SCSI/RAID Host Controller

Устройството "SCSI/RAID Host Controller" не може да бъде спряно точно сега. Опитайте отново да спрете устройството по-късно.

OK

--------------------------

-------------------------------------------

DAEMON Tools

Unable to add adapter. Device problem 12.

И да питам ако преинсталирам наново уиндос дали ще се оправи проблема? Интересното при мен е че до преинсталирането на уиндоса даимонта работеше а след това даде тая грешка.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.