Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Смяна на процесор на лаптоп

ScD

Препоръчан отговор

Здравейте, Имам една Toshiba Satellite L500 с процесор T6500 и смятам да го подменя с малко по-мощен. към момента съм си намерил един P8700 за 50 кинта. Малко инфо за чипсета на лаптопа: Field Value North Bridge Properties North Bridge Intel Cantiga GM45 Intel Platform Montevina Supported FSB Speeds FSB533, FSB667, FSB800, FSB1066 Supported Memory Types DDR2-667 SDRAM, DDR2-800 SDRAM, DDR3-667 SDRAM, DDR3-800 SDRAM, DDR3-1066 SDRAM Maximum Memory Amount 8 GB Revision / Stepping 07 / B3 Package Type 1329 Pin FC-BGA Package Size 3.4 cm x 3.4 cm Core Voltage 1.05 V In-Order Queue Depth 12 Та въпроса е дали е възможно това, което съм го замислил. P8700 би трябвало да харчи по-малко ток и да отделя дори по-малко топлина, което според мен е още един пирон в ковчега на T6500... Мнение?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да стане, освен това е и с по-малко енерго потребление, което ще пести батерията... Освен това шината е 1066, при другия 800, кеша е 3 спрямо 2 и самата честота е по-висока..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

А мобилните процесори по същият начин ли се сменят като при настолните - просто са на цокъл или е по-трудно. За самото разглобяване ми е ясно че е по-трудно питам самият процесор пак така ли се поставя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някои не могат да се подменят. Повечето са на цокъл. Но в общия случай е голяма занимавка да се отвори... Особено ме дразнят производителите, които не са направили капак, който лесно да махнеш с 2-3 винтчета и да си почистиш вентилатора... или като други да слагат някакви винтове които се отвиват със странни по форма отвертки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Ами да се похваля, че всичко мина успешно! :)

Вече лаптопчето врътка с Р8700 процесор.

старите показания за Т6500 и рамта бяха 5,6

post-329678-0-27951500-1356215174_thumb.

post-329678-0-97784300-1356215174_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване